Liga Mistrzów 2017/2018

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Kto komentuje z Drzyzgą? Głos znajomy, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to jest.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: kanonier »

Verdungo pisze:Kto komentuje z Drzyzgą? Głos znajomy, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to jest.
Iwańczyk.
Oliva się rozsiadł jakby przed tv siedział.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

kanonier pisze:
Verdungo pisze:Kto komentuje z Drzyzgą? Głos znajomy, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to jest.
Iwańczyk.
Oliva się rozsiadł jakby przed tv siedział.
Dzięki ;)
Mam nadzieję, że Fefe się weźmie za niego, bo chłop się ledwo od parkietu odrywa póki co.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:W statystykach Muzaj 2/5 w ataku bez żądnego błędu, dziwne, że w ogóle dostał zmianę, ale o dziwo Strzeżek gra do tej pory dobrze.
Nie miał błędów tylko w statystykach. Meczu nie oglądam, ale przez moment rzuciłem okiem na sam początek spotkania i pierwszy atak Muzaja, chyba zresztą w ogóle pierwsza akcja JW w tym meczu to był atak Maćka z IV w dolną taśmę. Więc nawet nie błąd tylko wielbłąd. :]
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: iron »

kanonier pisze:
Verdungo pisze:Kto komentuje z Drzyzgą? Głos znajomy, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to jest.
Iwańczyk.
Oliva się rozsiadł jakby przed tv siedział.
To pokazuje jego postawę :/
No sympathy for fools...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: drukjul »

iron pisze: To pokazuje jego postawę :/
Ja bym był zdziwiony, gdyby miał minę inną. Czym się Oliva niby miał jeszcze spinać w III partii patrząc na wszystko z boku? Postawą kolegów na boisku, z których zdecydowana większość od dłuższego czasu pukała w dno od spodu. Czy może pasjonować tym jak Dejewski próbuje łapać się lewą ręką za prawe ucho wpuszczając na dosłownie jedną akcję na początku tego seta przy wyjściowym ustawieniu Strzeżka, aby po skończonym przez niego ataku i zrobieniu przejścia zamienić go błyskawicznie na Muzaja? I to wszystko po to tylko, aby Maciek - nasz reprezentacyjny atakujący - przy P1 nie miał znów okazji zaatakować z lewego ataku w dolną taśmę.

Do Olivy jako ostatniego można mieć pretensja za odstawioną żenadę, bo Kubańczyk i tak był dziś najlepszym zawodnikiem JW. A że już nie zawsze potrafi ciągnąć całej gry Ptakom w ofensywie, czy też w aspekcie zagrywki praktycznie pojedynkę? Gdyby Savadaor potrafił utrzymać swoją najlepszą formę z ubiegłego sezonu na dłużej, to pewnie mielibyśmy prawo wymieniać jego nazwisko jednym tchem obok Ngapetha, Leona, Juantoreny w gronie najlepszych siatkarzy grających na tej pozycji na świecie. Tyle tylko, że wtedy pewnie nigdy nie zobaczylibyśmy Olivy w naszej lidze.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: hunter »

Dużo rozrywki dostarczają dzisiaj sędziowie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: adi_tiger »

Juz nigdy nie bede narzekal na sedziow w PlusLidze. Taki fajny meczyk sie zapowiadal, wszystko psuja sedziowie. Istne jaja... :x
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Tymczasem drużyna Piotra Orczyka prowadzi z wielgą Perugią.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Tymczasem drużyna Piotra Orczyka prowadzi z wielgą Perugią.
Niestety bez Piotrka, który od dłuższego czasu jest kontuzjowany. I już nie prowadzą, a tylko remisują, choć i II secie mieli swoją szansę i piłki setowe.

IMHO dużo ciekawszy ten mecz w Roeselare niż równolegle rozgrywane spotkanie LM Chaumont - Nowosybirsk. Belgijska drużyna paradoksalnie jeżeli chodzi o styl gry jest zdecydowanie bardziej "francuska" niż zespół Prandiego i to co dziś pokazują szczególnie w obronie może naprawdę imponować.

Ależ niesamowite frajerstwo Grozera przy pierwszym meczbolu dla Nowosybirska. :o Gramy na przewagi.

Mecz po tie-breaku i dwa punkty dla Nowosybirska, ale Georg ma sporo szczęścia, że w wyniku jego głupiego błędu Francuzi tego nie odwrócili w samej końcówce.

Mimo wszystko to korzystny wynik dla Skry, która dzięki temu ma ciągle szanse powalczyć nawet o II miejsce w grupie. Przynajmniej teoretycznie.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: jimiq »

drukjul pisze:
iron pisze: To pokazuje jego postawę :/
Ja bym był zdziwiony, gdyby miał minę inną. Czym się Oliva niby miał jeszcze spinać w III partii patrząc na wszystko z boku? Postawą kolegów na boisku, z których zdecydowana większość od dłuższego czasu pukała w dno od spodu. Czy może pasjonować tym jak Dejewski próbuje łapać się lewą ręką za prawe ucho wpuszczając na dosłownie jedną akcję na początku tego seta przy wyjściowym ustawieniu Strzeżka, aby po skończonym przez niego ataku i zrobieniu przejścia zamienić go błyskawicznie na Muzaja? I to wszystko po to tylko, aby Maciek - nasz reprezentacyjny atakujący - przy P1 nie miał znów okazji zaatakować z lewego ataku w dolną taśmę.

Do Olivy jako ostatniego można mieć pretensja za odstawioną żenadę, bo Kubańczyk i tak był dziś najlepszym zawodnikiem JW. A że już nie zawsze potrafi ciągnąć całej gry Ptakom w ofensywie, czy też w aspekcie zagrywki praktycznie pojedynkę? Gdyby Savadaor potrafił utrzymać swoją najlepszą formę z ubiegłego sezonu na dłużej, to pewnie mielibyśmy prawo wymieniać jego nazwisko jednym tchem obok Ngapetha, Leona, Juantoreny w gronie najlepszych siatkarzy grających na tej pozycji na świecie. Tyle tylko, że wtedy pewnie nigdy nie zobaczylibyśmy Olivy w naszej lidze.

Na miejscu Alekny do Ptokow wyslalbym juniorow z klubu ze swoim zastepcą. Za rozegranie takiego partactwa.
Popatrzmy jak umialo postawic sie Chamont czy Roselare.
Kpine odstawili. Tak sie nie godzi.
I mowie to ja kibic...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze: Do Olivy jako ostatniego można mieć pretensja za odstawioną żenadę, bo Kubańczyk i tak był dziś najlepszym zawodnikiem JW. A że już nie zawsze potrafi ciągnąć całej gry Ptakom w ofensywie, czy też w aspekcie zagrywki praktycznie pojedynkę? Gdyby Savadaor potrafił utrzymać swoją najlepszą formę z ubiegłego sezonu na dłużej, to pewnie mielibyśmy prawo wymieniać jego nazwisko jednym tchem obok Ngapetha, Leona, Juantoreny w gronie najlepszych siatkarzy grających na tej pozycji na świecie. Tyle tylko, że wtedy pewnie nigdy nie zobaczylibyśmy Olivy w naszej lidze.
Z tym, ze Oliva jest graczem wybitnie jednostronnym, i o ile w formie istotnie jest bardzo duzym zagrozeniem na zagrywce i duzym w ataku, to w elementach defensywnych, nawet w formie, mocno od wymienionych graczy odstaje. Leon co prawda bije go chyba na głowę tylko w bloku, ale zarówno zaangazowanie jak i efekty. czy to celowe jak o Juantoreny, czy "mimochodem" jak u Ngapetha, są bez porównania większe.
Także nie popadajmy w krańcowosci, a Oliva mógłby w defensywie dac zespołowi więcej niż wymowne spojrzenia na kolegów, którzy nie zdążyli podbic piłki. Nawet wtedy, gdy w ataku nie idzie koncertowo. ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze: Z tym, ze Oliva jest graczem wybitnie jednostronnym, i o ile w formie istotnie jest bardzo duzym zagrozeniem na zagrywce i duzym w ataku, to w elementach defensywnych, nawet w formie, mocno od wymienionych graczy odstaje. Leon co prawda bije go chyba na głowę tylko w bloku, ale zarówno zaangazowanie jak i efekty. czy to celowe jak o Juantoreny, czy "mimochodem" jak u Ngapetha, są bez porównania większe.
Jeżeli przez jednostronność rozumiemy wyjątkową łatwość kończenia ataków, czy wykonywania punktowych zagrywek to nie widzę powodu, aby robić z tego komuś zaraz zarzut. W siatkówce to jednak łatwość zdobywania punktów zawsze była talentem cenionym zdecydowanie najwyżej. Choć idealny przyjmujący - tę pozycję nie bez powodu zwano kiedyś uniwersalną - niby rzeczywiście powinien potrafić sporo więcej, a najlepiej potrafić na boisku wszystko - zaserwować asa, przyjąć w punkt, podbić, zablokować, skończyć piłkę na trójbloku, to jednak bądźmy realistami i nie oczekujmy od siatkarskich gwiazd - klasycznych "ofensywnych przyjmujących", czyli zawodników tego typu co Świder, Wijsmans, Leonel Marshall, Hristo Zlatanov może od razu zbyt wiele. Odpowiednio ukierunkowana przez trenera akurat na zdobywanie punktów i dobrze realizowana jednostronność przyjmującego nie tylko wiec nie musi być szkodliwa dla drużyny, ale jest obsesją godną pochwały. :D

Osmany i Earvin przez swoją wszechstronność to jednak faktycznie trochę tacy siatkarscy "kosmici" - przyjmujący, którzy są już bardzo blisko ideału zawodnika na tej pozycji, ale w pewnym sensie są też swoistymi "wybrykami natury", siatkarzami którzy z piątym zmysłem i iskrą bożą do siatkówki zdążyli przyjść na świat. Jednakoż, czy pomijając niedoścignioną jeżeli chodzi o ten aspekt uniwersalności wspomnianą dwójka, to czy ktoś zaraz stawiał zarzut jednostronności Kazijskiemu, gdy dwa razy z rzędu oficjalnie przez CEV dekadę temu młody Bułgar dwa razy z rzędu był wybierany oficjalnie przez CEV najlepszym siatkarzem Starego Kontynentu? Albo też naszemu Kurkowi, gdy w 2012 roku Bartek został wybrany MVP rozgrywek LŚ, posiadał status jednej z kilku największych i najjaśniejszych gwiazd światowej siatkówki i zabiegały o niego najbogatsze największe włoskie i rosyjskie kluby? Czy wreszcie, czy ktoś stawia dziś ten sam zarzut Leonowi? Ani Matej, ani Bartek, ani Wilfredo orłami przyjęcia, czy obrony - szczególnie w tamtych czasach, czyli 6-10 lat temu przecież delikatnie mówiąc również wcale nie byli, a wręcz przeciwnie - praktycznie przez całą karierę, a już zwłaszcza w jej początkach te elementy defensywne zawsze były ich wyraźną piętą achillesową. Natomiast nie przeszkodziło im to wcale wspiąć się - i to relatywnie bardzo szybko - na siatkarski olimp i przy okazji finansowy ścisły top najlepiej opłacanych siatkarzy globu. Matej Kazijski mimo swoich 34 lat zresztą ciągle się na nim nadal utrzymuje, bo wielkie pieniądze które dostaje w Japonii pod względem wysokości płac na liście najlepiej wynagradzanych siatkarzy dają mu wciąż 4 miejsce właśnie po Wilfredo, Osmanym i Earvinie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:(...)Osmany i Earvin przez swoją wszechstronność to jednak faktycznie trochę tacy siatkarscy "kosmici"(...)
Dlatego też ja tylko argumentuję,bynajmniej nie czyniąc zarzutów ;) , dlaczego imho stawianie Olivy w formie na równi z tymi graczami jest na wyrost. Natomiast Leon ma tak olbrzymia przewagę w bloku nad Oliva, nawet w formie, że te drobne niedoskonałości w innych elementach defensywnych, porównywalne chyba z Olivą, zwyczajnie bledną, a nawet rozpływają sie tak, ze ich nie ma... ;) Zresztą zupełnie podobnie z Kurkiem.
Natomiast strcte do mojego zarzutu - to dotyczył raczej zaangazowania niz umiejetnoiści. Ci naprawdę wilelcy i dojrzali zawodnicy wiedza doskonale, ze jesli nie idzie w napadzie, to trzema przetrzymac zły okres angazujac sie w inne elementy.
Co do przewag wrodzonych, to nie zawszew mają one znaczenie podstawowe. Jako przykład mozna podac chocby naszego Sebastiana Świderskiego, który z wiekiem, ale na pewno takze kosztem wielkiego zaangazowania i pracy, stał sie takze zawodnikiem absolutnie kompletnym. Moze trochę poza zagrywką, ale to pewnie nasza, polska specyfika... ;)
Byc moze także dlatego, takim zawodnikom,. tzn tym dochodzącym do sukcesów cięzką pracą, tak trudno jest być trenerami...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: jimiq »

Chlopaki nie chce sie powtarzac ale serio nikt sie nie odezwie...
Mowie o komedii jaką byl mecz rozegrany w Kazaniu...
Pare dni wczesniej mimo przegranej z ZAKSĄ rozegrali fantastyczne spotkanie.
KAZAN to KAZAN. Wiadomo ale zeby tak wszystko olac..
Nie rozumiem tego.
Wiem klopoty w klubie, zmiana trenerio ale uwazam ze kilku graczy ma doswiadczenie i to mimo wszystko zawodowcy.
Osobiscie jestem zawiedziony postawa zawodnikow jak i calej ekipy.
Niepowtarzalna okazja pokazac sie z takim przeciwnikiem.
Zobaczcie sobie skrot na laoli Perugia-Roselare.
Atakujacy Knack od samego Zaytsewa dostal ze trzy takie skarpety na pojedynczym ze mnie by sie odechcialo. Przegrali ale po jakiej walce.
Ciosy szly naprawde i zagrywka i atak.
Dziwi temu ten brak krytyki ze strony mediow i kibicow jednego z naszych "niby" exportowych klubow.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

To ja napiszę cos o Skrze, bo mówiąc szczerze, to nieco zdziwiłem się szukając godziny transmisji na PS i znajdujac w programie taki oto komentarz przed meczem:
Skra w weekend przegrała ligowe starcie z Wartą Zawiercie 0:3. Jej dorobek w Champions League wygląda równie mizernie jak forma podczas spotkania w Zawierciu - zero punktów i małe szanse na awans
:]
Przyznam, ze nie pamietam, abym cos takiego czytał...
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: aezakmi »

Miałem kiedyś takiego wuefistę, który mówił tak: wygrać - nie wygramy, zremisować też będzie ciężko, przegrać jak najmniej. :D Może w taki sposób zawodnicy JW przeszli odprawę na lotnisku w Kazaniu. "Przegrać jak najmniej" i stąd sety do 12 i 13. W drugim meczu się odkują, u siebie w domu. :)
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Włączam tv a ru 22:14 Skra o co cho
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Pawel9221 »

Po 1 secie :
Jesli Skra > Dynamo , Zawiercie >Skra , DYnamo M > Zenit St Petersburg, Zenit St Pet.> Kazan , wiec jak nic wychodzi ze Zawiercie by wygralo z Kazaniem :D
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Póki co zagrywka siedzi, przyjęcie i obrona jest, oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Joker »

Ależ egzekucja na zagrywce...co się tu wyrabia
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: ciacho23 »

To by było na tyle :]
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: placid »

Jedziemy z nimi
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: batmanowski »

Obstawiam 3:1 dla Skry ładnie dzisiaj grają. Pewnie w Zawierciu tak słabo szło po ciężkiej siłowni.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: ciacho23 »

Pajp dzisiaj chodzi koncertowo.
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

Nie moznacaly czasgrac zle, w ogóle Moskwa ma niemile wspomnienia z polskimi zespołami (Mosto wygralo w lm do zera, co orawda po laniu w Opolu...pierwsza wygrana z rosyjska ekipa..)
Co bedzie jak utrzymaja forme i zdobędą puchar ps kurs na mistrzostwo naszego kraju zfobyty przez Skre baardzo ayrakcyjny;) ah szkoda ze francuzi wczoraj nie wygrali...z punktu widzenia Zaksy zycze Skrze drugueho miejsca w grupie....
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

No i się Łomacz posypał. Nie dość, że masa na podwójny przy przyjęciu ok czy na dogranych kontrach i dużo niedokładności.
Kłamca.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: batmanowski »

Ja dziękuję jak przyjmuje Ebadipur, a jak Piechocki. Powinni Iranczyka postawić na libero bo przyjmuje lepiej od malolata ale nic nie atakuje :D

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Już powinno być po meczu a tu tie-break i niepotrzebnie stracony punkt lub punkty.
batmanowski pisze:Ja dziękuję jak przyjmuje Ebadipur, a jak Piechocki. Powinni Iranczyka postawić na libero bo przyjmuje lepiej od malolata ale nic nie atakuje :D
Po 3 setach Ebadipur miał tyle same skuteczności w ataku co Bednorz, a przyjęcie lepsze od niego i Piechockiego ;)
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: batmanowski »

Ale w 4 secie mnóstwo kontr nie skończył wszystko to plasiki albo kiwki. Skra miała by ten mecz na 3:1 bez problemów.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”