Liga Mistrzów 2020/2021

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Jestem bardzo, bardzo pozytywnei zaskoczony, szacun
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Ja jestem zaskoczony z innego powodu. Obawiałem się, że podobnie jak rok temu Anastasi oleje LM. A tu proszę jestem zaskoczony pozytywnie.

O tym drewnianym meczu to wszyscy tu wspominali w kontekście 2. seta, który wyglądał komicznie. Więc proszę się napinać gdzie indziej.

Mam wrażenie, że z dnia na dzień, coraz ciężej o podejmowanie dyskusji tutaj, bez personalnych wycieczek.
Kłamca.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Aquino »

Naprawdę nie spodziewałem się tak dobrego turnieju Vervy. Myślałem, że AA odpuści ale jednak postanowił zawalczyć. Świetnie , że wrócił Kwolek i to na swój wysoki poziom do którego przyzwyczaił przez 4 sezony. Dobry mecz Trinidada pokazuje, że od czasu do czasu Hiszpan potrafi zagrać dokładnie. Oby utrzymał poziom.
Przypomnę tylko że grał w 4 drużyną ligi polskiej z drugą drużyną ligi rosyjskiej . Nadal uważacie że jesteśmy od Rosjan gorsi?
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

barti522 pisze:
kamil1999 pisze: Mecz Vervy z Kemerovem to z kolei mecz dwóch drewnianych drużyn.
Człowieku długo będziesz pisał tutaj jeszcze te bzdety? Verva wygrywa z solidnym zespołem rosyjskim do 22,22,16 a dlaczego? wiadomo przecież, dlatego bo Kemerowo też jest drewniane podobnie jak Warszawa. :] Zwłaszcza Kwolek był w tym meczu strasznie drewniany, normalnie wziąć go do lasu na rąbanie drewna, tylko do tego się nadaje. Przestań obrażać ciągle te drużyny, co wnosi taki komentarz do dyskusji i czemu ma to służyć oprócz denerwowania innych userów? Człowiek chce sobie wejść na forum i poczytać co sądzą o meczu inni użytkownicy a tutaj trzeba napotykać ciągle na Twoje komentarze o ''drewnie''... Ciekaw jestem czy ty potrafisz odbić piłkę poprawnie sposobem górnym i dolnym, czy bardziej z racji tego, iż przysparzało Ci to w przeszłości sporych trudności i napotkałeś się na niezbyt miłe komentarze, iż piłka po odbiciu z Twoich rąk odbija się podobnie jak od kawałka drewna, to w ramach zemsty postanowiłeś obrać kurs na poszczególne drużyny starając się zaciekle udowodnić, że z zawodowych siatkarzy na wysokim poziomie też są takie ''drewniaki''. Jeśli tak bardzo pragniesz dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na temat drewna, to wymień może w 1 poście wszystkie ''drewniane'' drużyny z całego świata, naprawdę zapamiętamy te jakże niezwykle cenne uwagi z tego 1 postu i nie będziesz musiał podkreślać tego co 2 dzień w różnych wątkach.

Brawa dla Vervy za to spotkanie, są spore szanse na wyjście z grupy w co wiele osób powątpiewało przed startem rozgrywek. Mamy ogólnie szansę na 3 zespoły w 1/4 i pomóc tutaj może JW jeśli poleci na turniej do Kazania i pokona Berlin, przydałoby się jeszcze aby Nowosybirsk pokonał Friedrichshafen i wtedy droga dla 3 naszych drużyn będzie otwarta tylko Verva musi pokonać ponownie Kuzbass a Skra Fenerbahce, oby się udało. Ogólnie warszawianie ostatnio łapią już lepszy okres, 4 zwycięstwa z rzędu w lidze, 2 na 3 wygrane w LM, tak więc jestem pozytywnie nastawiony przed turniejem w Modenie i może to nie będzie wielkim wstydem, że taki ''drewniany'' zespół według pewnego ''eksperta'' zamelduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów...
Nie wiem ile wnosi mój post, publikując posty nie zastanawiam się czy na pewno będzie jakiś super merytoryczny. Piszę bo lubię i bo mogę. Nie mniej ile by nie wnosił to jestem przekonany, że takie ataki ad persona jak twój wnoszą sporo mniej. Piszesz, że podobno denerwuję userów. Skoro denerwują cię opinie inne niż twoja to może po prostu unikaj forów(Nie jestem pewny czy to dobrze odmieniłemXD) internetowych. Ty patrzysz się na to spotkanie pod kątem wyniku. Do tego z tego co widziałem twoje posty to lubisz taką siermiężną siatkówkę. Ja widzisz nie. Niezależnie od wyniku to ten mecz dla mnie był po prostu słaby. A pod względem techniki to oba zespoły w nim bardzo kulały. Kuzbass mimo wszystko jednak dużo bardziej. Więc gdy widzę mecz zespołów, które w ataku aż tak się męczą i więcej punktów zdobywają z zagrywki, w bloku i po błędach niż z czystych i składnych akcji to siłą rzeczy będę nazywał takie zespoły mianem "drewnianych". Niezależnie od tego jak sam gram bo nie porówuję ich do siebie a do innych profesjonalnych zespołów jak JW czy Zaksa. No a ten mecz bardzo trudno pod względem techniki porównywać do tego meczu między Zaksa a JW, który był niedawno. JW a zwłaszcza Zaksa zjadają oba zespoły techniką. A tak poza tym to ja akurat wierzyłem w szansę Vervy na wyjście z grupy. Pisałem, że mają spore szanse i podtrzymuję to. Mogę nie lubić ich stylu gry, ale przyznaję, że moją też swoje atuty jak ten blok lub świetny środek. Gdy mówię drewniany to nie znaczy, że uważam zespół za słaby bo swego czasu Zenit z okresu gry Leona też nazywałem "drewnianym" zespołem a do nich nikt nie miał podjazdu.
A Warszawie gratuluję i życzę powodzenia dalej, choć nie wiem czy będę im kibicował i czy nie będę wolał w dalszym etapie obejrzeć Fryderyków, których gra z Lokomotivem bardzo mi się spodobała.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze: Przypomnę tylko że grał w 4 drużyną ligi polskiej z drugą drużyną ligi rosyjskiej . Nadal uważacie że jesteśmy od Rosjan gorsi?
Kto uważa, ten uważa ;) Kazań męczył się z Lublaną, Nowosybirsk dostał od Itasu z Nimirem na sypie i 15:2 w tie-breaku. Teraz Kemerowo orało jednym Zajcewem i to z marniutkim skutkiem.

Ja nie mogę zrozumieć, jak niektórzy mogą w ogóle uznawać rosyjską ligę za atrakcyjną. Tamtejsi gracze są zazwyczaj strasznie drewniani - czy to na środku, czy na przyjęciu i w obronie. Dwóch obcokrajowców to za mało, żeby ten siermiężny styl jakoś wygładzić.

Dziś było widać, że jak Kuzbass nie miał zagrywki ani bloku, to nie funkcjonowało tam zupełnie nic. Taki Olsztyn albo Zawiercie trochę - olaboga do jednego zawodnika i tyle. W zeszłym roku mieli Kerminena na libero i Poletajewa w ataku i z Zaksą potrafili w rewanżu uciec spod topora.

Są oczywiście tacy, którzy będą nadal popadać w kompleksy. Ale to, że Trinidad dziś wyglądał jako tako, pokazuje, jaką mizerię grają tamtejsi sypacze. Oglądanie rosyjskich drużyn to dla mnie katorga i robię to właściwie tylko wtedy, gdy grają w pucharach z Polakami, bo ten styl zupełnie do mnie nie przemawia.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Aquino »

Ja nie rozumiem dlaczego są tam takie surowe limity dla stranieri bo ci ligowi Rosjanie są dużo słabsi niż Polacy. Jakby z takiego Kuzbassu wyjąć Zajcewa to ją nie wiem czy by się zakwalifikował do naszych play-off.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

johnnyrotten pisze:
Ja nie mogę zrozumieć, jak niektórzy mogą w ogóle uznawać rosyjską ligę za atrakcyjną. Tamtejsi gracze są zazwyczaj strasznie drewniani - czy to na środku, czy na przyjęciu i w obronie. Dwóch obcokrajowców to za mało, żeby ten siermiężny styl jakoś wygładzić.
Cóż mamy podobne odczucia/oczekiwania co do siatkówki

Tym czasem Knach gra z Modeną i wygrywa już 2:1. Może być jeszcze bardzo ciekawie w tej grupie. Myślę, że każdy tam może wygrać z każdym.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Lynn »

wy tu gadu gadu, a tymczasem Roselare prowadzi z Modeną 2:1 :D
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze:Ja nie rozumiem dlaczego są tam takie surowe limity dla stranieri bo ci ligowi Rosjanie są dużo słabsi niż Polacy. Jakby z takiego Kuzbassu wyjąć Zajcewa to ją nie wiem czy by się zakwalifikował do naszych play-off.
Też tak pomyślałem podczas oglądania. Przecież Verva się męczy od początku sezonu, a jednak Lubin czy Nysa postawiły się jej bardziej niż Kuzbass. A mówimy o ekipach, które są na 12 i 13 miejscu w naszej lidze. Zgadzam się, że Polacy są lepsi. Nie sądzę, żeby któryś z graczy rosyjskich, którzy grali w dzisiejszym meczu był dużym wzmocnieniem naszego środka lub dołu tabeli.

Krsmanović i Ivan zdecydowanie tak. Ale reszta to totalni przeciętniacy. Siwożelez to wyglądał jeszcze gorzej od Buszka, który w Resovii jest przecież czwartym, a może i teraz piątym, bo go Włoch zastępuje rodakiem. Szczerbakow nijaki - typowy wielki drab. Ten młody przyjmujący w zestawieniu z Kwolkiem - nie ma w ogóle co porównywać. Libero mimo słabszej formy Wojtaszka zdecydowanie na naszą korzyść.

W ogóle ilu Rosjan z ich ligi byłoby gwiazdami w naszej lidze? Poletajew, Kliuka. Ktoś jeszcze? Ten Wołkow, jak tu kiedyś czytałem, chyba zrobił spory regres. Nie ma więc powodu jakichś mitów tworzyć. W Nowosybirsku grają Luburić z Ivoviciem. Czy oni by byli jakimś skokiem jakościowym np. dla Skry czy Resovii? Śmiem wątpić.

@kamil1999

Być może to już wieloletnie spaczenie naszą ligą, że nic innego się nie podoba ;) Technika, szybkość, kreatywność - to mi się zawsze podobało w naszej lidze. Kto tego nie ma, ten w Polsce przepada. Muzaj czy Bednorz wcale nie byli tu pierwszoplanowymi postaciami, bo im fizyczny styl o wiele bardziej odpowiada. I to nie jest tak, że oni nagle zrobili jakiś gigantyczny postęp czy coś. Zrobili na pewno. Ale specyfika ligi włoskiej czy rosyjskiej pozwala pewne mankamenty ukryć, a zalety wyeksponować. Dlatego np. Włodarczyk gra w szóstce w Serie A, a w Polsce miał chyba tylko ofertę z Lubina.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Lynn »

Ostatecznie Modena wygrywa po tiebreaku
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: bono »

Ale meczycho!Zator i Sander :o Skra nieźle przyjmuje.
nie ma już nic... :<
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

Dziadostwo Skry w pełnej krasie. Do 20 punktu świetne, wyrównane spotkanie. Po 20. punkcie już tylko amatorskie błędy. Jakby odłączyło prąd. Łomacz zagotowany gra bez opamiętania wszystko do Sandera, a Petković statysta.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: bono »

Standard,najlepiej przed klawiaturą kozaczyć.Skoro gość wszystko kończył a zagrywki były mocne to komu miał dać z sytuacyjnych?
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 526
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: pietrus72 »

Patrząc na mecz,faktycznie bardzo dobre spotkanie. Zaksa gra zespolowo ,natomiast Skra ciągnie grę zagrywką i Sanderem.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: bono »

Bieniek trzyma Skrę na powierzchni.Zaksa nie przyjmuje.
Gramy dalej
nie ma już nic... :<
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

bono pisze:Skoro gość wszystko kończył a zagrywki były mocne to komu miał dać z sytuacyjnych?
Przecież Sander pierwszego seta skończył z 31% w ataku. Dla porównania Petković po dwóch setach gra na jakieś 60-70%.
Ale już pal licho z dystrybucją. Dokładność!! To co zagrał Łomacz do Sandera przy stanie 21:19 to był kryminał.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: hardy »

Zaksa przyciśnięta przez Bełchatów popełnia stosunkowo dużo błędów jak na nich.
Toniutti w jednej akcji przekroczył środkową linię i dotknął siatki, a nikt nie zauważył.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Lynn »

Przy stanie 17:20 w III secie Ben przeszedł prawą stopą na drugą strone pod siatką

nikt nie zauważył

powinno być 18:20, a nie 17:21 po tej akcji.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

BuenoSausage pisze:Ale już pal licho z dystrybucją. Dokładność!! To co zagrał Łomacz do Sandera przy stanie 21:19 to był kryminał.
Jaskoś nikt nie zauwazył, że ledwie odbił górą, tak dogral "libero". Ale fakt, popełnił bład. mógł jak Drzyzga dyszelkiem...
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

Ten mecz pokazuje, jaka przepaść dzieli oba zespoły na pozycji rozgrywającego. Skrzydłowi Zaksy mają wszyściutko wyczyszczone, środek chodzi pięknie. Nawet z zachwianej pozycji Toniutti potrafi zmylić środkowych Skry i rozegrać na pojedynczy. A w Skrze zupełnie odwrotnie. Łomacz nie gra środkiem, a nawet jak zagra, to na... potrójny blok. Bo to że Sander, Petković i Ebadipur grają na podwójnym to oczywista oczywistość. Tak się nie da grać. I to pomimo faktu, że na przestrzeni meczu Skry ma stabilniejsze przyjęcie niż Zaksa.

To nie Piechocki jest największym hamulcowym Skry, tylko Łomacz. Tu musi być transfer.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

BuenoSausage pisze:
To nie Piechocki jest największym hamulcowym Skry, tylko Łomacz. Tu musi być transfer.
Przecież będzie Tavares. I tak Skra się dzisiaj nieźle trzyma, bo Irańczyk nie zachwyca.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Verdungo »

johnnyrotten pisze:
BuenoSausage pisze:
To nie Piechocki jest największym hamulcowym Skry, tylko Łomacz. Tu musi być transfer.
Przecież będzie Tavares. I tak Skra się dzisiaj nieźle trzyma, bo Irańczyk nie zachwyca.
Tavares Skry nie zbawi. Najpierw to trzeba mieć przyjęcie, żeby móc rozegrać. Po raz kolejny widzę jak przyjmujący kryją libero.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Nie wiem, czy jest przepaśc. Może jakis rów. Toniutti tez daje tózxnie np ostatnią wystawę do Śliwki poza antenę , albo Kochana na podwójny blok. Tylko, że taki Kochan w porównaniu do środkowych Skry w obecnej formie to terminator, bo świetnie widzi kazda dziurę w dwubloku albo potrafi prawie dwolnie wykrecic a i wysokośc piłki dla niego jest prawie dowolna.
To dziwne, ale i ja zaczynam miec awersję do Kłosa. Tak jednostajny atak, ze dramat.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: bono »

Ponoć Kondzio z Sebą umówili się na taja żeby obie polskie wyszły ;)Zaksa nic nie przyjmuje
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Jesli tak jest, to podwójne brawa - żadna szkoła aktorska nie powstydziłaby się takich absolwentów. ;)

Drzyzga cisnie po Łomaczu, i nie tylko Drzyzga, ale ja nie widzę pewności ataku środkowych. Skądś to przeniesieni cięzaru się wzieło.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Aquino »

Mecz jest ewidentnie ustawiony co może nie jest zgodne z duchem sportu ale z logiką już tak i jestem przekonany że każdy zespół by postąpił jak Zaksa. Postawiłem sporą sumę na tie-break i była to dobra decyzja;) Szkoda tylko że znacząco utrudnia to awans Vervy, ale rozumiem decyzję obu prezesów.
Coach
Posty: 70
Rejestracja: 26 cze 2011, o 03:16
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Coach »

Za ta chamską podkładkę od dziś życzę Zaksie przegrania wszystkich 3 frontów. Żenada.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: bono »

Spokojnie chyba lepiej że obie drużyny wyjdą.
Uśmieszki w obu zespołach
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Jesli mecz jest ustawiony, to Sander jest nienormalny, bo ta akcja na siatce była strasznie ryzxykowna.
Więc moze jednak nie jest.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Adriano »

4 set ustawka, piąty będzie w cuglach dla Zaksy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”