Liga Mistrzyń 2009/2010

damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: damian940915 »

Pary play off
VakiGunes Stambuł - Uniwersytet Biełgorad
Energia Dąbrowa Górnicza - Asystel Novara

Dynamo Moskwa - Zariecze Dincowo
Metal Galati - Fenerbahce Stambuł

Volley Bergamo - Muszynianka Muszyna
Modranska Prostejov - Scavollini Pesaro

Organizator Final Four: RC Cannes
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: evija »

Będzie ciężko, choć Muszyna w zeszłym sezonie wygrała w Bergamo 3:1. LoBianco ma jakiś uraz i nie gra. Zamiast niej Gujska.
Zresztą niech MKS utrzyma taką formę na 3:0 w Muszynie, to w Italii tylko set do awansu wystarczy ;)

Podejrzewam, że drugi z MKS-ów, ten z Dąbrowy zadowoli się samym udziałem w play-off. Każdy set z Novarą to doświadczenie na plus. Niech walczą tak ładnie, jak w pierwszych dwóch setach ostatniego meczu z Pesaro w Dąbrowie, to może chociaż coś u siebie ugrają (np. seta).

Bardzo ciekawie będzie też pewnie w parze Dynamo-Zarzecze.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Mate »

U pań nie najlepsze losowanie, bo obydwie drużyny trafiły na Włoszki. Wiadomo Włoszki nie takie straszne jak się je maluje, ale w końcu Bergamo i Novara to czołówka światowa. Obydwa zespoły naszpikowane gwiazdami. Mam nadzieję, że przynajmniej jeden zespół wygra rywalizację, a jak dwa to nic się nie stanie :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Tybor
Posty: 14
Rejestracja: 10 gru 2009, o 19:31
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Tybor »

Te losowanie to kpina. Zreszta co to za losowanie skoro jest sterowane tak by w FF nie mogły grać dwie drużyny z jednego kraju. Przez to Muszyna pewnie będzie musiała pokonac dwie Włoskie ekipy. O ile z Bergamo ma szanse to z Pesaro nie. Dabrowa to będzie sie cieszyc z każdego ugranego seta.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Nagor »

Koniec polskich drużyn w lidze mistrzyń :D
...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: evija »

Nie wiem co w tym śmiesznego? Ogarnij się...

O ile Muszyna raczej przejdzie Bergamo, to z Pesaro będzie niesamowicie trudno, choć oczywiście wykluczyć tego nie wypada. Nie takie cuda się już zdarzały...

Dąbrowa faktycznie na 95% się żegna, ale Muszyna będzie walczyć...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Bigmac »

Tybor pisze:Dabrowa to będzie sie cieszyc z każdego ugranego seta.
Według mnie mocno zawyżasz możliwości Dąbrowy...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: picaporte »

Jak tak przyglądam się rozstawieniu w fazie play off LM:
VakifGunesTTelekom/Uniwersytet - Enion Energia/Asystel
Dynamo/Zariecze - Metal/FenerbahceAcibadem
Volley/Bank BPS Fakro Muszynianka - Modranska/Scavolini
to stwierdzam, że Muszyna na tym wyjściowym drugim miejscu z grupy wyszła gorzej, niżeli byłaby na trzecim bądź czwartym. Patrząc na to z kim będzie się mierzyć teraz i w następnej rundzie play off Metal i Zariecze to muszę przyznać, że dla Muszyny miejsce, w którym teraz znajdują się jej grupowe koleżanki, sklasyfikowane po tej fazie niżej, byłoby lepszym. Może i Bergamo jest bardziej w zasięgu Muszyny, choć Del Core i Piccinini miażdżą juz samym nazwiskiem i sukcesami na ME oraz w Pucharze Mistrzyń, to Pesaro- oj, masakra. Natomiast zdecydowanie większe szanse w dojściu do FF miałaby Muszyna w walce czy to z zespołem tureckim czy rosyjskimi drużynami. Zariecze już raz w fazie grupowej zostało pokonane, a FenerbahceAcibadem z Gamovą na czele to też zespół mniej wymagający niż Pesaro, bo M. Zenik, A. Jagieło, A. Witczak, I. Bełcik oraz A. Bednarek- Kasza pokazały (w szczególności pierwsze dwie i piąta ;) ), że rosyjską atakującą potrafią oswobodzić, a reszta drużyny na pewno im w tym nie będzie przeszkadzać, wprost przeciwnie. Jeśli chodzi o Dynamo to tylko Gioli nie jest chyba do zatrzymania, ale sama meczu przecież nie wygra. I w ten sposób obrazek Muszyny w FF widziałabym nieco wyraźniej. A tak, to podwójne mistrzynie Włoch, a co za tym idzie największy faworyt do zwycięstwa LM mi ten obrazek bardzo zamazuje. I ktoś powie: być na wysokiej pozycji w grupie jest lepiej- no, jak dla mnie to niebardzo :|
A jeśli chodzi o Dąbrowę Górniczą to uważam, że jeśli będzie grać tak ładnie jak ostatnio z Pesaro (a co jej przeciez szkodzi :P ), a Novara nie wespnie się na poziom siły nazwisk jakie zawiera, a to jej sie ostatnimi czasy rzadko zdarza, to pachnie mi tu dużą niespodzianką.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

picaporte pisze: Może i Bergamo jest bardziej w zasięgu Muszyny, choć Del Core i Piccinini miażdżą juz samym nazwiskiem i sukcesami na ME oraz w Pucharze Mistrzyń, to Pesaro- oj, masakra.
Jak wiemy nazwiska nie graja. Muszynianka nie jest bez szans, chociaż dziewczyny będą musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności aby dostać się do FF.
Myślę, że za rok FF LM pań odbędzie się w Polsce.
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: damian940915 »

Pozostaje mieć nadzieję że nasze zespoły będą grać na najwyższym poziomie, bo jak w przypadku Muszyny wyeliminowanie Włoszek może dać szansę na wiele. Bo w Final 4 wszystko zdarzyć się może zwłaszcza że Cannes jest w zdecydowanym zasięgu Polek
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: przemek16 »

No i w meczu Enion Dąbrowa - Asystel mamy 2:1 dla włoszek, ale widzę szanse na ugranie tie-breaka...
Bardzo fajna końcówka 3 seta w wykonaniu dąbrowianek. Zmiana Joanny Lis kapitalna. Dobrze, że Sadowska zaczyna grać na miarę swoich możliwości...
Słabiej gra rozgrywająca Asystelu sprowadza się do prostych wystaw do Flier :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Mate »

8:5 w tie-breaku dla Dąbrowianek :) . Oby dociągnęły tę przewagę do końca, bo na razie grają bardzo dobrze.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Nagor »

No no no Dąbrowa prowadzi w tie-breaku, czyżby niespodzianka :D ?
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Mate »

I po kiego wacka pisałem ten post :x ?? Już 9:11 dla Novary.

No i chusteczka po awansie....
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Nagor »

A już nadziei narobiły...
...
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: przemek16 »

z jednej strony to jest mała różnica czy wygrały tego tie-break czy nie :)
Boli fakt, że Asystel tego dnia był spokojnie do ogrania, a stało się zupełnie inaczej...
Szkoda, że Magda Śliwa słabiej wystawiała (bo tak to można nazwać) w końcówce tie-breaka. Atakujące z Novary dziś w ataku miały sporą przeprawę, ponieważ rozgrywająca często wystawiała nie dokładne piłki.
Na wyróżnienie z zespołu z Dąbrowy zasługuje Magda Lis i Ewelina Sieczka...
Jeśli Novara nie poprawi swojej gry to mamy jakieś tam szanse w meczu rewanżowym :D
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: dreamer »

przemek16 pisze:...Na wyróżnienie z zespołu z Dąbrowy zasługuje Magda Lis i Ewelina Sieczka...
przemek16 pisze:... Zmiana Joanny Lis kapitalna...
Do trzech razy sztuka...
Nota bene, zgadzam się, że zmiana Malgorzaty Lis byla kapitalna.
Moim zdaniem MKS ugral tyle, na ile pozwalal chlodny bilans szczęścia i umiejętności zawodniczek. Jeżeli dąbrowianki potrafią nawiązać walkę we Wloszech, to będzie prawdziwy sukces zespolu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: picaporte »

Dąbrowianki pokazały co to znaczy miano kopciuszka w LM. Nic do stracenia, gra na całego, walka. Myślę, że nawet słabsza dyspozycja Novary w tym sezonie nie może być argumentem na podważanie znakomitej gry zawodniczek DG. To, że gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala nie znaczy, że jeśli Asystel pozwolił na wiele, a DG to wykorzystała, to Dąbrowianki wcale nie grały wyśmienicie. Miały sie podłożyć? Oczywiście, że nie. Dla mnie, juz abstrahując od meczów ligowych DG pokazała nie tylko meczem z Novarą, ale i meczem z Pesaro tym w Polsce oraz pierwszym setem tego we Włoszech, że jest drużyną będącą w stanie walczyć z nawet najsilniejszymi zespołami w Europie. Dlatego stawiam im jeszcze wyżej poprzeczkę za tydzień. Niech pokażą swoje najwyższe umiejętności! Bo na pewno są w stanie.
riki tiki tak!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: kevinpsb »

Fopa-Muszyna 3-0
Bardzo dobry mecz Bednarek i niezły Zenik... Po za tym tak jak już nie raz pisałem: Bełcik to średniej klasy wystawiająca! Potwornie przyćmiona przez Lo Bianco rozgrywająca yyy wystawiająca Muszyny! Słabo grała Mirek i wszystkie atakujące Muszyny(tego dnia bodaj 3 zawodniczki grały na czwórce). Pochwalić można Skowrońską... I tak zaskoczeniem dla mnie jest że mamy aż 2 drużyny w 12 najlepszych drużyn europy! Myślałem że bedzie tylko jedna i będzie to BKS-potencjalnie najlepszy Polski zespół.

PS Strasznie denerwowała mnie fatalna taktyka Serwińskiego!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: tomasol »

Trochę szkoda, że Muszyna poległa do zera, bo długimi fragmentami była równorzędnym przeciwnikiem dla Bergamo. Drużyna Foppy miała dwie liderki: Del Core i Ortolani, u mineralnych takich liderek zabrakło, no i za dużo było błędów czy nieudanych akcji w newralgicznych momentach meczu. Po raz kolejny Muszyna ma problem na pozycji atakującej - to niebywałe, że mamy już 5 miesiąc sezonu a w zespole tej klasy nie pewniaczki na tę pozycję. W rewanżu będzie ekstremalnie trudno odrobić taką stratę choć nie takie cuda działy się w tym sezonie w hali w Muszynie. Wydaje się, że jednak nie tym razem.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: quentin7 »

I tradycyjnie już Muszynianka przegrywa na wyjeździe. Tradycyjnie najlepiej Agnieszka Bednarek-Kasza. Tradycyjnie reszta ponożej swoich mozliwości, czyli reasumując tradycji stało sie zadość. Co wyjazd to porażka z tym, że tym razem to 3-0 może mieć już przykre konsekwencje dla Muszynianek, które w tej Lidze Mistrzów potrafią grać jedynie na swoim parkiecie. Może za rok uda sie zorganizować final-four w Muszynie to będzie łatwiej, bo na razie o tym możemy tylko pomarzyć z taką grą...
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Grembi »

Mam pytanie. Jak można zdobyć bilet na czwartkowy mecz z Volley Bergamo?
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: picaporte »

Przegrana Muszyny patrząc tylko na wynik może być bolesna, ale oglądając mecz to już nie do końca. Według mnie to Bergamo wspięło się na naprawdę wyżyny swoich umięjętności. Chodzi mi tu przede wszystkim o przygotowanie (pewnie się wystraszyły Muszyny dowiadując sie o dotkliwej porażce Novary w Polsce) i zaangażowanie praktycznie przez cały czas trwania meczu (za wyjątkiem kilku akcji w bodajże drugim secie, gdzie raz jedna drużyn zdobywała kilka punktów przewagi po czym druga ja doganiała i na odwrót). Skupienie Włoszek porównałabym do tego z finału ME 2009 podczas meczu z Holenderkami. Gdyby właśnie nie ten fakt, to śmiem nawet twierdzić, że wynik mógłby być odwrotny. Muszyna nie grała źle. To była gra punkt za punkt, bardzo zażarta. Po czym w okolicach 20 punktu Włoszki włączały dodatkowy napęd no i po secie. Całe one i tak ich końcówkowo- setowa lokomotywa. Mam nadzieję, że Polki w rewanżu nie zaprezentują gry gorszej niż ta we Włoszech, a Bergamo zejdzie trochę z tonu. A wówczas upatruję jeszcze dużych szans na awans 8-) Boję się tylko, że Włoszki rzucą się na ten jeden set, no i po ptakach. Wtedy może i wejdą zmienniczki dla "treningu" i wygramy, ale tylko 3:1 :x
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: evija »

No dokładnie...
Co można zrobić... my również musimy się rzucić na tego pierwszego seta, nie czekać i patrzeć aż Foppa nam go wydrze. Im dłużej będziemy my w przodzie tym bardziej Włoszki zaczną się denerwować. Trzeba wygrać pierwszego i najlepiej drugiego trzeciego i czwartego (tiebreak) :P
Łatwo się mówi, ale Bergamo się zmobilizuje na 200%. Zapowiada się strasznie ciężka przeprawa.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: tomasol »

Muszyna jako ostatni z naszych zespołów żegna się z żeńską LM i to już po pierwszym secie rewanżu. Wygrana Włoszek pewna i bezdyskusyjna (25:21), niestety Mineralne mają za mało atutów aby odrobić taką stratę z pierwszego meczu (0:3), z zespołem tej klasy co Bergamo. Wypada życzyć lepszego wyniku za rok, choć kto wie czy prezes Serwiński nie załatwi sobie udziału w następnym/następnych FF tak jak już dwa razy zrobiła to Skra.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Wygrana Muszyny 3:2 ale awansują Włoszki :(
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KadrO »

KChudz pisze:Wygrana Muszyny 3:2 ale awansują Włoszki :(
Losowanie dla polskich zespołów w LM nie było w tym roku szczęśliwe, i z góry można było założyć, że tak to właśnie się skończy.
No i ciekawie ułożyły się wyniki naszych damskich zespołów : u siebie (Polska) 2:3, 3:2, na wyjeździe 0:3, 0:3. Wystarczająco podkreśla to, że u siebie nasze drużyny są znacznie mocniejsze.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: dreamer »

Świetne widowisko w pierwszym pólfinalowym meczu tegorocznego FF Ligi Mistrzyń. Fenerbahce pokonalo 3:2 RC Cannes i awansowalo do finalu. Za chwilę zacznie się drugi pólfinal pomiędzy Asystelem i Foppapedretti.
Mecz Fenerbahce z Cannes byl bardzo emocjonujący - szczególnie w tie-breaku zakończonym zwycięstwem Fenerbahce do 21.
Obydwie drużyny to spotkanie kosztowalo dużo sil i obydwie zaprezentowaly się bardzo dobrze (Ravva i Centoni to liderki Cannes, Gamova i rozgrywająca Frauke Dirickx byly moim zdaniem kluczowymi zawodniczkami Fenerbahce). Moim zdaniem jedna z tych wlaśnie drużyn powinna byla w tym roku zdobyć zloto LM. Jednak może się okazać, że niszczący pólfinal na tyle wykończyl obydwie ekipy, że zloto przypadnie Wloszkom.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Rzeczywiście świetne widowisko. Najbardziej żal tej piłki meczowej kiedy środkowa Cannes została zablokowana.
Nie przepadam za Fenerbahce i Gamovą, kibicowałem Cannes dlatego trzymam kciuki w finale za Włoszki. Fizjoterapeuci mają szansę się wykazać, sporo pracy ich czeka.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: mewa »

Nie tylko tie-break z pierwszego półfinału mógł się podobać. Dwa mecze pokazały, że siatkówka żeńska również potrafi być widowiskowa i emocjonującą. W końcu co się dziwić - to teoretycznie cztery najlepsze drużyny Europy.

A Mano Flier... Co się z nią stało po ME - kompletnie bez formy, to nie ta sama zawodniczka. Zachwyca za to Lo Bianco. Jutro stawiam na zwycięstwo Bergamo. Tylko muszą zatrzymać Gamową...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”