Liga Mistrzyń 2014/2015

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: SerCos »

SevenUP pisze:A Chemik oby uniknął Volero w losowaniu, bo to chyba najmocniejszy zespół z 2. miejsc.
Volero chyba będzie rozstawione jako najlepszy z drugiego miejsca, jak wygra z Impelem to będzie miał 14 punktów.

Z pierwszego miejsca mamy:
A: Chemik
B: Fenerbahce
C: Dinamo M
D: Eczacibasi
E: Vakifbank

Z drugiego miejsca:
A: Dinamo K 9 pkt
B: Azeryol max 11 pkt
C: Yamamay max 12 pkt
D: Volero max 14 pkt
E: Cannes / Piacenza max 12 / 11 pkt

Z trzeciego:
A: Agel 7 pkt
B: Nantes max 7 pkt
C: Dresdner 7 pkt
D: Omichka 7 pkt
E: Cannes / Piacenza min 9 / 8 pkt

Więc rozstawione będą na pewno te z pierwszego miejsca i prawdopodobnie Volero, a trzeciego awansuje Agel, Dresdner i Cannes / Piacenza (jeden awansuje z drugiego).
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: sharkinator »

Szkoda, że Kaśka nie powalczy o zwycięstwo w LM. Myślę, że pora uciekać z Azerbejdżanu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: StanLee »

sharkinator pisze:Szkoda, że Kaśka nie powalczy o zwycięstwo w LM. Myślę, że pora uciekać z Azerbejdżanu.
A to zła jest ta Rabita w kontekście wygrania LM? Nie poszło im w tym sezonie, ale w dalszym ciągu wstawić tam jedną konkretną przyjmującą, no i trenera, i to jest zespół na wygranie LM. Miejsce w Krasnodarze/Kazaniu/Vakifie/Cioci Basi/Fenerze/Volero niekoniecznie Kaśka musi znaleźć, skoro grają tam Calderon, Gamowa, Sheilla, Neslihan, Montano i Rychliuk. Ewentualnie Police. :) Ale chciałbym, żeby odeszła z tego Azerbejdżanu...
SerCos pisze:A tak swoją drogą to co miała za konkurencję?
Wyprzedzić Brendę w rankingu najlepiej przyjmujących i broniących to kosmos przecież. :D No ja generalnie się zgadzam, tylko ta ocena jej przyjęcia błędna, dlatego się przyczepiłem...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: hunter »

SerCos pisze:Rabita :]

W pięciosetowym meczu przyjmujące zdobyły odpowiednio 8, 7, 5 i 1 punkt, co ciekawe wszystkie teoretycznie z lepszym atakiem niż przyjęciem.

Chemik wychodzi z pierwszego miejsca z grupy A.
Ciężko znaleźć bardziej typową "defensywną" zawodniczkę niż Cruz ;)
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: StanLee »

Albo mam dziwną definicję typowej defensywnej zawodniczki, albo Cruz która była w (ścisłej) czołówce najlepiej punktujących zawodniczek Serie A swego czasu jednak się nie łapie...
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: baleron »

Cała Rabita w tym roku gra słabo, nawet KSD mimo tylu punktów z Chemikiem nie robiła takiego wrażenia jak jeszcze rok temu. W pucharze CEV też taki Atom może z nimi powalczyć.
Niemczyk namawia Kaśkę na grę w Chemiku na przyjęciu. Gosia pewnie odejdzie po tym sezonie. Fajnie byłoby oglądać KSD w polskiej lidze, a włodarze z Azotów plany co do Chemika mają poważne, więc powinna być jeszcze szansa na walkę w LM. Niech pani Katarzyna przemyśli sprawę :D
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: SerCos »

StanLee pisze:
SerCos pisze:A tak swoją drogą to co miała za konkurencję?
Wyprzedzić Brendę w rankingu najlepiej przyjmujących i broniących to kosmos przecież. :D No ja generalnie się zgadzam, tylko ta ocena jej przyjęcia błędna, dlatego się przyczepiłem...
No tak, ale z tego co pamiętam oni sporo mieszają w składzie, do statystyk z Azerbejdżanu dostępu praktycznie nie ma, dlatego dużo bardziej miarodajne są dla mnie włoskie nagrody.
hunter pisze:Ciężko znaleźć bardziej typową "defensywną" zawodniczkę niż Cruz ;)
Ciężko mi mówić o defensywnej zawodniczce, która w kluczowych meczach sezonu zdobywa więcej punktów niż atakujące.

Ogólnie sensem mojego pierwszego postu było podkreślenie mizerii ataku w dużej mierze wynikającej ze złego przyjęcia, a nie umniejszanie umiejętności Cruz, która z pewnością gra gorzej niż choćby w Cortese czy reprezentacji. Trzeba przyznać, że Rabita w tym roku gra fatalnie i to wszystkie przyjmujące.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: hunter »

SerCos pisze: Ciężko mi mówić o defensywnej zawodniczce, która w kluczowych meczach sezonu zdobywa więcej punktów niż atakujące.

Ogólnie sensem mojego pierwszego postu było podkreślenie mizerii ataku w dużej mierze wynikającej ze złego przyjęcia, a nie umniejszanie umiejętności Cruz, która z pewnością gra gorzej niż choćby w Cortese czy reprezentacji. Trzeba przyznać, że Rabita w tym roku gra fatalnie i to wszystkie przyjmujące.
I tutaj widziałbym rękę trenera, bo skład ma dobrze zbudowany, w zamyśle przyjęcie miały zabezpieczać Cruz i Castillo, więc na papierze całkiem ok, plus fajnie ciągle grająca Skowrońska i niezła rozgrywająca, do tego solidny środek i bardzo szeroka kadra.
Skład był naprawdę na co najmniej FF, więc ja widziałbym tu nieporadność trenera.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: kuchcik77 »

Hm ale to Chemicy zakombinowali od zera do bohatera w dwa lata....pierwszy wystep i juz Final Four- kobiety pójda droga Bełchatowa..?2
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: StanLee »

Może nawet nie skończą jak Murcia. Mnie to się nie podoba, do tego unikną Turczynek w półfinale, więc jest poważna szansa na sukces.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: SerCos »

Dinamo KAZAN (RUS) vs VakifBank ISTANBUL (TUR)
DRESDNER SC (GER) vs Fenerbahce Grundig ISTANBUL (TUR)
RC CANNES (FRA) vs Volero ZÜRICH (SUI)
Agel PROSTEJOV (CZE) vs Eczacibasi VitrA ISTANBUL (TUR)
Azeryol BAKU (AZE) vs Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO (ITA)
Nordmeccanica PIACENZA (ITA) vs Dinamo MOSCOW (RUS)

Obrończynie tytułu nie mają łatwego zadania, a potem czeka jeszcze Fenerbahce :o
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: StanLee »

Nie sądzę, żeby Kazań przeszedł Vakif.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: SerCos »

Również tak myślę, mimo wszystko Kazań, Vakif i Fener w jednej czwórce to masakra.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: akukuk »

Dziwna sprawa z tym Chemikiem. Jeszcze nie tak dawno w klubie zapierali się, że nie będą organizować FF, Cuccarini otwarcie mówił, że tego nie chce, bo jako że Chemik jest debiutantem w Lidze Mistrzyń, to organizacja przez nich turnieju finałowego mogłaby być w różny sposób odebrana i na tym etapie chciałby, żeby jego zespół spróbował wywalczyć awans drogą sportową i samodzielnie zapracował sobie na niego i że jeśli nie teraz, to w późniejszym czasie. A tu masz ci.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: StanLee »

Piechocki KŁAMAŁ, że nikt nie chce organizować LM w 2012 roku, a potem prezes Kazania mówił, że do ostatniej chwili walczyli ze Skrą o organizację. Zaskoczony nie jestem w tym przypadku.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: madlark »

StanLee pisze:Piechocki KŁAMAŁ, że nikt nie chce organizować LM w 2012 roku, a potem prezes Kazania mówił, że do ostatniej chwili walczyli ze Skrą o organizację. Zaskoczony nie jestem w tym przypadku.
W tym sezonie też mówił, że do Skry Cev składał propozycję bo nie ma chętnych
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: SevenUP »

FF powinno być przyznawane przynajmniej w fazie TOP6 jak nie po wyłonieniu czwórki. ALbo niech w finale gra 6 zespołów. Inaczej jest to niesprawiedliwe.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: StanLee »

SevenUP pisze:FF powinno być przyznawane przynajmniej w fazie TOP6 jak nie po wyłonieniu czwórki. ALbo niech w finale gra 6 zespołów. Inaczej jest to niesprawiedliwe.
Po co w ogóle robić Final Four? :)
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: luck191 »

Ale teraz wiemy dlaczego Resovia nie zgłosiła akcesu o organizację F4,pewnie działacze PZPS i Chemika wiedzieli,że tu otrzymają organizację. Ostatni polski turniej był w Pile i było to dość dawno.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: Pele »

Mogli zgłosić ofertę "pakietową" oba FF na Stadionie Narodowym w tym samym terminie
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: baleron »

Wie ktoś dlaczego nie mam obrazu na laoli1. Chcę obejrzeć mecz Kazania z Vakifbankiem ale mam tylko sam dzwięk. Wie ktoś o co może chodzić. Wtyczka flash player jest, blokada reklam wyłączona.
Może ktoś sprawdzić czy ma obraz na laoli? A może płatne jest lub niedostępne np. dla Polski?
Niech ktoś odpisze żebym na przyszłość coś poprawił lub przynajmniej się nie wku..iał.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: Elgarten »

baleron pisze:Wie ktoś dlaczego nie mam obrazu na laoli1. Chcę obejrzeć mecz Kazania z Vakifbankiem ale mam tylko sam dzwięk. Wie ktoś o co może chodzić. Wtyczka flash player jest, blokada reklam wyłączona.
Może ktoś sprawdzić czy ma obraz na laoli? A może płatne jest lub niedostępne np. dla Polski?
Niech ktoś odpisze żebym na przyszłość coś poprawił lub przynajmniej się nie wku..iał.
U mnie normalnie ten mecz odbiera, więc jakiś problem musi być po Twojej stronie.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: SerCos »

W Kazaniu drukują :]

Liniowi widzą niesamowite rzeczy.
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: baleron »

Elgarten pisze: U mnie normalnie ten mecz odbiera, więc jakiś problem musi być po Twojej stronie.
Dzięki! Już też mam.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: SerCos »

Spodziewałem się więcej po meczu Vakif - Fener, a tu Lo Bianco na bloku zatrzymuje Costagrande i Sheila :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: StanLee »

Średnio grające Eczacibasi z łatwością ogrywa Volero, jeżeli Turcja nie wygra Ligi Mistrzyń to tylko dlatego, że spotkają się w półfinale, a jeden mecz na terenie przeciwnika może zdarzyć im się przegrać. Gdyby nie żadne limity, to trzy zespoły z Turcji zagrałaby w Final Four. Sonsirma na ławce w Vakifbanku, najlepsza rezerwowa w całej siatkówce...
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Tymczasem w Lidze Mistrzyń Busto Arzsizio i Joanna Wołosz w składzie, wygrały dwa sety z Dynamem Moskwa i mają awans do Final Four w Szczecinie.
2012, 2013, 2015
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: PJ_volleyball »

Kilka spostrzezen z mojej strony.


Ogromne slowa uznania dla Busto. Fajnie prowadzony klub. Widac, ze swoj styl gry maja naprawde swietnie dopracowany. Bez wzgledu na to czy gra Havelkova z Havlickova, Brinker z Kozuch czy tez Havelkova z Diouf to ten system swietnie funkcjonuje. A juz inna sprawa jest fajna atmosfera i to nie tylko na trybunach, ale tez w druzynie.
Naprawde ciesze sie z ich awansu.

Tureckie starcie dzisiaj mega wyrownane. Przy stanie 2:0 dla Fenerbahce dalej bylem jakos dziwnie spokojny o Guidettiego i jego Vakifbank.
Fatalnie grala w pierwszych dwoch setach Naz Aydemir. Mnostwo niedokladnosci. Caly zespol gral srednio, ale rowniez wlasnie przez slabiutka postawe rozgrywajacej.

Dobra zmiana Vasilevej, ktora troche odmienila obraz tego spotkania. Kim dwoila sie i troila, ale brakowalo wsparcia, chociaz i tak zaskakujaco dobra zmiane dala Meliha (zmienila Lucie Bosetti). Nieprzekonuje mnie Montano. W Galatasaray pamietam, ze grala swietnie, ale tutaj zbyt czesto faluje. Wiadomo jakie ma atuty, ale regularnosci to jej strasznie brakuje. Odnosze tez takie wrazenie, ze jest slaba technicznie (obrona, asekuracja cieniutko).
Sonsirma jest wielka. Uwielbiam patrzec na jej gre.


I ostatnia rzecz. Nie wiem dlaczego, ale strasznie mnie irytuje Niemczyk jak komentuje. Wiem co osiagnal, ale jest troche irytujacy. Dla niego sie swiat chyba z 5-10 lat temu zatrzymal.

Rabadzhieva to juz jest kawal zawondniczki, ale odnosze wrazenie, ze ona zdecydowanie nie wykorzystuje 100% ze swojego potencjalu.

Licze w ostatniej parze na Volero, chociaz bedzie ciezko.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: PJ_volleyball »

Świetny mecz w Zurichu na zakończenie tej fazy. Wiadomo, że poziom może nie był z tych najwyższych, ale mnóstwo długich, ciekawych akcji i przede wszystkim mnóstwo emocji.

Mogło po 3 setach być 3:0 dla Volero? Mogło, a nawet powinno.
Złoty set to niesamowita sinusoida i wojna nerwów.

Strasznie szkoda mi Volero. Zagrały dzisiaj naprawdę świetny mecz, było widać wolę walki, niesamowite zaangażowanie. Zabrakło niewiele.
Personalnie oczywiście Eczacibasi wygląda lepiej, ale mi ten zespół się w tym sezonie zupełnie nie podoba. Jak patrzę na ten zespół to odnoszę wrażenie, że nie wykorzystują swojego potencjału.

I jeszcze jedna rzecz. Strasznie z poziomem według mnie zjechała Furst w ostatnim czasie.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

4 kwietnia, sobota: mecze półfinałowe (Chemik Police - Unendo Yamamay Busto Arsizio oraz VakifBank Stambuł - Eczacibasi VitrA Stambuł)

5 kwietnia, niedziela: mecz o 3. miejsce oraz finał

Policzanki mają duże szanse na awans do finału gdzie będzie czekał zespół ze Stambułu :) Stać je na wygranie Ligi Mistrzyń - absolutnie
2012, 2013, 2015
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”