[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Liga Mistrzyń 2018/2019

Liga Mistrzyń 2018/2019

Postprzez mewa » 29 cze 2018, o 11:00

W Lidze Mistrzyń już w fazie grupowej zobaczymy siatkarki Chemika Police i ŁKS-u Commercecon Łódź. Policzanki po nieudanej przygodzie z LM w minionym sezonie, kiedy to nie zdołały wyjść z grupy, tym razem będą chciały ten wynik poprawić i zagrać przynajmniej w półfinale. Może być to trudne, bowiem w siatkówce żeńskiej kluby tureckie, rosyjskie i włoskie coraz bardziej odjeżdżają poziomem i finansami pozostałej części Europy. Dla ŁKS-u będzie to powrót na europejskie parkiety po 27 latach.
mewa
Redaktor   Redaktor

Re: Liga Mistrzyń 2018/2019

Postprzez mewa » 29 cze 2018, o 11:12

Rozlosowano zespoły, które walczyć będą w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń. O dwa wolne miejsca walczyć będzie dziewięć zespołów, w tym Grot Budowlani Łódź. Pierwszy rywalem łodzianek będzie Bekescsabai SE. Węgierski zespół niedawno zakontraktował Zsuzsannę Talas, byłą rozgrywającą krakowskiej Proximy. Jeśli Budowlani przejdą w dwumeczu tę przeszkodę, ich kolejnym rywalem w bezpośredniej walce o awans do fazy grupowej będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy ZOK Jedinstvo Brcko a ASPTT Mulhouse.

W fazie grupowej zapewnione miejsce mają już mistrz Polski, Chemik Police, oraz wicemistrz, ŁKS Commercecon Łódź. Na tym etapie rozgrywek wystartuje 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny każda.

I runda kwal.
UVC Holding Graz (AUT) – Sliedrecht Sport (NED)

II runda kwal.
UP Olomouc (CZE) – CSM Volei Alba Blaj (ROU)
zwycięzca I rundy – Allianz MTV Stuttgart (GER)

Bekescsabai SE (HUN) – Budowlani Łódź (POL)
ZOK Jedinstvo Brcko (BIH) – ASPTT Mulhouse (FRA)
mewa
Redaktor   Redaktor

Postprzez Gierek » 2 lis 2018, o 19:52

Już znamy rozpiskę grup w Lidze Mistrzyń w sezonie 2018/2019:
Grupa A:
VakifBank Stambuł (TUR)
Beziers VB (FRA)
Maritza Płowdiw (BUL)
Zwycięzca rundy kwalifikacyjnej – Alba Blaj (ROU)/Allianz Stuttgat (GER)

Grupa B:
Eczcibasi Stambuł (TUR)
Dinamo Kazań (RUS)
Hameelinna (FIN)
Urałoczka Jekaterinburg (RUS)

Grupa C:
Igor Gorgonzola Novara (ITA)
RC Cannes (FRA)
Minczanka Mińsk (BLR)
Zwycięzca rundy kwalifikacyjnej – Budowlani Łódź (POL)/ ASPTT Mulhouse (FRA)
(FRA)

Grupa D:
Imoco Volley Conegliano (ITA)
ŁKC Commercecon Łódź (POL)
SSC Palmberg Scwerin (GER)
Savino Del Bene Scandicci (ITA)

Grupa E:
Dinamo Moskwa (RUS)
Chemik Police (POL)
C. S. M. Bukareszt (HUN)
Fenerbahce Stambuł (TUR)

Mi się wydaje, że z grupy C Budowlane powinny wyjść, natomiast policzanki czeka ciężka walka. Nie mam pojęcia niestety, co prezentuje drużyna "Savino Del Bene Scandicci", ale myślę, że ŁKS powinien raczej powalczyć.
Gierek

Postprzez WysokiPortorykanczyk » 2 lis 2018, o 20:00

Gierek napisał(a):Nie mam pojęcia niestety, co prezentuje drużyna "Savino Del Bene Scandicci", ale myślę, że ŁKS powinien raczej powalczyć.

Malinov, Adenizia, Merlo, Haak, Stevanovic, Bosetti, Vasileva - no jakoś tego nie widzę. ;)
WysokiPortorykanczyk

Postprzez Elgarten » 2 lis 2018, o 20:32

Gierek napisał(a):Mi się wydaje, że z grupy C Budowlane powinny wyjść, natomiast policzanki czeka ciężka walka. Nie mam pojęcia niestety, co prezentuje drużyna "Savino Del Bene Scandicci", ale myślę, że ŁKS powinien raczej powalczyć.

Warto podkreślić, że podobnie jak u Panów, w tym roku mamy u kobiet bardzo gęste sito eliminacyjne. Awans uzyskają: zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze kluby z drugich miejsc.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten

Postprzez Gierek » 2 lis 2018, o 21:10

WysokiPortorykanczyk napisał(a):
Gierek napisał(a):Nie mam pojęcia niestety, co prezentuje drużyna "Savino Del Bene Scandicci", ale myślę, że ŁKS powinien raczej powalczyć.

Malinov, Adenizia, Merlo, Haak, Stevanovic, Bosetti, Vasileva - no jakoś tego nie widzę. ;)

To przepraszam, pierwszy raz w życiu słyszę o tej włoskiej drużynie, więc myślałem, że to jest słaba drużyna, a tu proszę... To ŁKS jednak jest bez większych szans. :P
Gierek

Postprzez WysokiPortorykanczyk » 2 lis 2018, o 21:21

Raczej ciężko, żeby jakakolwiek włoska drużyna grająca w Lidze Mistrzów była słaba. ;)
WysokiPortorykanczyk

Powrót do Europa - Liga Mistrzyń