Liga Mistrzyń 2008/2009

Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: evija »

Ale Muszynianka ma jeszcze szanse na awans trzeba tylko wygrać z nieobliczalnym zespołem ze Stambułu.
Grają z Metalem Galati na wyjeździe.
Włoszki grały dziś w obronie jak nakręcone maszynki... Muszyna nie grała ani dobrze, ani źle, po prostu średnio. Jedyny moment gdzie "zaskoczyły" to ta seria w 2 secie i generalnie w miarę wyrównana gra w tej partii. To był jednak jedyny moment gdy stawiły tak skuteczny opór. Uległy pod włoskim naporem, poza tym Foppa była na pewno ostro podrażniona przegraną 1:3 z MKS-em na własnym parkiecie.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Roberto36 »

Dziś dwa arcy ciekawe i ważne mecze dla polskich drużyn.Ja mam nadzieje ze obie drużyny wygrają i wyjdą z grup Ligi Mistrzów.
Oby pilanki zagrały jak w ostatnich meczach.Obstawiam 3-1 !!! !!! :)
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: lolexxx488-myslenice »

Galati - Muszyna 1:3
Farmutil - Perugia 3:2 gratyyyy ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: kevinpsb »

Szkoda że awans Piły w dużej mierze zawdzięczamy sędziom...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Piła faktycznie awansowała dzięki sędziom, ale mam to w d... ważne, że w ogóle :D Gratulacje dla naszych pań
...
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: mateo9 »

brawa dla obu druzyn awansowania do nastepnej rundy. grupy byle niezwykle silne co jeszcze bardziej cieszy ze jednak te nasze zle i niedobre zenskie kluby potrafily awansowac, znajac zycie dostana Pesaro Cannes albo Dynamo i tak sie skonczy przygoda naszych zespolow w LM ale wyjscie z grupy mozna uznac w tym roku za sukces.
meczu Muszyny nie ogladalem tylko urywkami wiec sie nie wyowiadam, co do meczu Pily faktycznie sedziowie dali nam ogromny prezent w tym tie breaku nie powinno sie to zdarzyc. Caprara rowniez wyciagnal do nas pomocna dlon. trzymac na boisku w takiej formie Yang to albo jest slepy albo bardzo chcial bysmy awansowali :D swietna jest ta amerykanka Willoughby pamietam ja z IO to ona nas pograzyla :x
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Co do Muszyny to boję się o Kaczor, bo jeżeli trener trzyma na boisku Frątczak, która nie dość, że nie zdobywa punktów, to jeszcze powoduje ich stratę! Tak jak mówili komentatorzy, jeżeli Frątczak grając tak jak dziś (grając to jednak słowo użyte na wyrost, powinno być wegetowała) nie zostaje zmieniona, to Kaczor musi być tragiczna.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: kevinpsb »

bergamo-stambuł 1-1 12-8
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Elgarten »

Gratulacje dla Farmutilu za awans. Mam nadzieję, że Bergamo stanie na wysokości zadania i wygra 3:1. Wtedy będziemy mieć dwa kluby w II rundzie.
O co chodzi z tą pomocą sędziego w meczu Piły?
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: mateo9 »

Elgarten pisze:Gratulacje dla Farmutilu za awans. Mam nadzieję, że Bergamo stanie na wysokości zadania i wygra 3:1. Wtedy będziemy mieć dwa kluby w II rundzie.
O co chodzi z tą pomocą sędziego w meczu Piły?
pilka spadla z 10 cm od reki Maj a on zaliczyl to jako obrone w kluczowym badz co badz tie breaku.

co do Muszyny to juz dziewczyny awansowaly "dzieki" dobrej grze Martinusa ktore przegraly ale tylko 3-2 z Zariachem ktore ledwo co wogole awansowalo dalej. mecz Bergamo-Vakifbank decyduje czy Muszyna wyjdzie z 2 czy 3 miejsca
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Roberto36 »

mateo9 pisze:
Elgarten pisze:Gratulacje dla Farmutilu za awans. Mam nadzieję, że Bergamo stanie na wysokości zadania i wygra 3:1. Wtedy będziemy mieć dwa kluby w II rundzie.
O co chodzi z tą pomocą sędziego w meczu Piły?
pilka spadla z 10 cm od reki Maj a on zaliczyl to jako obrone w kluczowym badz co badz tie breaku.

co do Muszyny to juz dziewczyny awansowaly "dzieki" dobrej grze Martinusa ktore przegraly ale tylko 3-2 z Zariachem ktore ledwo co wogole awansowalo dalej. mecz Bergamo-Vakifbank decyduje czy Muszyna wyjdzie z 2 czy 3 miejsca

no i co z tego ze piłka spadła te 10zm.a inne błędy na rzecz Włoszek nie raczysz napisać.owszem sędziowie sędziowali tak jak było widać ale nikt nam zwycięstwa nie odbierze. !!! !!! :D
cieszy mnie tez wygrana Muszyny i awans.bo to w końcu Polska drużyna. :]
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Nagor »

Paulina Maj podłożyła dłoń pod piłkę, która odbiła się 10 cm od niej, sędzia nie zauważył, potem odrazu w tej samej akcji chyba było podwójne odbicie i sędzia akurat mrugnął a potem z kolan Sadurek przebiła to pięścią na drugą stronę :D Nie pamiętam dokładnego wyniku, ale gdybyśmy stracili wtedy punkt, nikła szansa by była na wygraną :P
...
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: mateo9 »

Roberto36 pisze:

no i co z tego ze piłka spadła te 10zm.a inne błędy na rzecz Włoszek nie raczysz napisać.owszem sędziowie sędziowali tak jak było widać ale nikt nam zwycięstwa nie odbierze. !!! !!! :D
cieszy mnie tez wygrana Muszyny i awans.bo to w końcu Polska drużyna. :]
ale ja tylko odpisalem koledze Elgarten nigdzie nie pisze ze Pila wygrala dzieki temu bledowi . ale musze sie zgodzic ze poziomi sedziowania dzis nie byl najwayzszy i to dzialalo w obie strony
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: dreamer »

Mamy wyniki losowania fazy pucharowej Ligi Mistrzyń.

Scavolini Pesaro (ITA) - Zarechie Odincowo (RUS)
Farmutil Piła (POL) - Volley Bergamo (ITA)
Türk Telekom Ankara (TUR) - Rijeka Kvig (CRO)
Postar 064 Belgrad (SRB) - Dinamo Moskwa (RUS)
RC Cannes (FRA) - Fakro Muszynianka Muszyna (POL)
VakifBank Günes S. Istambuł (TUR) - Eczacibasi Zentiva Istambuł (TUR)

Moim zdaniem farmutil jest w nieco lepszej sytuacji niż Muszynianka. Bergamo bywa chimeryczne, zaś Farmutil raczej w pucharach walczy z zębem.
Z drugiej strony RC Cannes (fenomen, ktorego sam do końca nie potrafię wyjaśnić) to elita europejska. Muszyna zaś potrafi przestojami zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.
Zwróciłbym uwagę na znakomity układ gier drużyn Tureckich. Jeden zespół już z pewnością mają dalej. Ja zaś obstawiam, że będą mieli dwa.
Przy niewielkim szczęściu Turczynek może się tak poukładać, że Turcja będzie jedynym krajem z dwoma zespołami w kolejnej rundzie fazy turniejowej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: mateo9 »

jezeli Muszyna przejdzie Cannes(co nie bedzie latwe) mysle ze zagra w f4. tureckie druzyny jakos nam dziwnie leza nasz bilans z ostatnich lat jest raczej dodatni a poza tym z Vakifbankiem juz raz Muszyna grala i powinna wygrac 2 mecze- wygrala jeden. ogolnie tureckie zespoly mnie zawodza szczegolnie Eczacibasi ktore ma najlepszy sklad a graja jakby chcialy a nie mogly.
co do Pily . Bergamo gra napewno nie rowno ale jesli zagraja na takim poziomie jak w Muszynie Pila moze nie ugrac seta. potencjal ten zespol ma ogromny(prawie cala reprezentacja WLoch sie tam skumulowala) i Pile bedzie naprawde ciezko cokolwiek ugrac.
patrzac na zestaw par mysle ze sklad f4 bedzie wygladal nastepujaco: Pesaro(glowny faworyt jak nie wygraja bedzie to dla mnie niespodzianka) Perugia Dynamo a ostatnie miejsce na dobra sprawe moze uzupelnic kazdy zespol z tej czesci drabinki. i Muszyna.Cannes i tureckie zespoly moga zagrac wf4
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: dreamer »

mateo9 pisze:...tureckie druzyny jakos nam dziwnie leza nasz bilans z ostatnich lat jest raczej dodatni a poza tym z Vakifbankiem juz raz Muszyna grala i powinna wygrac 2 mecze- wygrala jeden. ogolnie tureckie zespoly mnie zawodza szczegolnie Eczacibasi ktore ma najlepszy sklad a graja jakby chcialy a nie mogly...
Ja jednak bym namawiał do respektu przed tymi trzema drużynami które zostały w grze. Analizowałem sobie dokładnie składy. Wychodzi na to, że nie tylko Eczacibasi ma solidną kadrę. Ja bym nie patrzył na ich dotychczasową postawę z punktu widzenia, że "zawodzą oczekiwania wynikające ze wzmocnień w okresie przedsezonowym". Bardziej jestem skłonny założyć, że teraz grają na tyle efektywnie, żeby najmniejszym kosztem sił awansować dalej. Moim zdaniem będą bardzo silne.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
mateusz99
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2008, o 18:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: mateusz99 »

Na jakiej stronie internetowej można zobaczyć meczyk Muszyny ( nie podajcie srony laoli bo tam zacina )
Jak macie to podajcie, bo niedługo mecz a chciałbym obejrzeć
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

..i mamy pierwszy set dla Muszyny 25:23 \o/\o/\o/- jak na razie wyróżnia się zwłaszcza Iza Bełcik - zagrywka+++, rozegranie++, w obronie ++++. Kamila Frątczak dobra skuteczność. Ola Jagiełło trochę błędów.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
johny99999
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2009, o 22:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: johny99999 »

podajcie stronke z meczykiem prosze????!!!!
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

johny99999 pisze:podajcie stronke z meczykiem prosze????!!!!
mateusz99 pisze:Na jakiej stronie internetowej można zobaczyć meczyk Muszyny ( nie podajcie srony laoli bo tam zacina )
Jak macie to podajcie, bo niedługo mecz a chciałbym obejrzeć
http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=pozostale - spróbujcie tutaj 8-)

w drugim secie....poza paroma przebłyskami i dobrymi zagraniami Muszyny drużyna z Cannes a konkretnie ich blok był ciężki do przejścia. w plecy do 15-tu. stan 1:1

w 3cim secie...początek to świetna seria zagrywek Sylwii Pyci i ustrzelona libero Cannes. Potem kontrolowany przebieg z przewagą Muszyny. Kolejna dobra partia Bełcik i Frątczak. Mirek malo widoczna.Wspaniała akcja na 24-22 dla Muszyny i kontra na 25.
Z tego co obserwuję to jakby zatkały blokiem po prostej z lewego ataku to by gładziutko poszedl ten mecz. Duzo punktów w 5 strefę wpadło. No i Rava nie do zatrzymania praktycznie. I ten atak po skosie w 2 metr z obejścia zrobił wrażenie. Ale ogólnie bardzo dobre zawody jak na razie. No i 2:1 dla nas :)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Elgarten »

W III secie Muszyna miała dobre przyjęcie, dlatego Iza dokładnie rozrzucała blok. Bardzo wysoka skuteczność w ataku.Mało błędów własnych. Jestem pod wrażeniem gry Muszynianki.
W IV secie już 9:3 dla mistrzyń Polski po super bloku. Oby tak dalej!
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: lolexxx488-myslenice »

gratulacje za zwycięski mecz Muszynianki :) Jestem pod olbrzymim wrażnieme.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: maksik »

i po meczu...Cannes wręcz zmiecione z parkietu w IV secie. Świetny mecz !!! Dobra zaliczka. Powiem szczerze, że też jestem w bardzo pozytywnym szoku :o :D GRATULACJE!!
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: tomasol »

Brawa dla Muszyny !!! nie wiem czy nie jest to w ogóle pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny w Cannes. Ja akurat uważałem po losowaniu, że to właśnie Muszyna ma największe szanse ze wszystkich naszych drużyn na dalszy awans. No ale nie ma się co napinać, jeszcze został rewanż, że tak rzekne po piłkarsku za nami dopiero pierwsza połowa. A co do meczu najważniejszy był zdaje się pierwszy set bo francuzki zaczęły mecz z wysokiego C i w razie wtopy w premierowej partii mogłoby skończyć się nawet 3:0 w plecy.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Robert »

Muszyna idzie ostro do przodu trzeci mecz i trzecie zwycięstwo w stosunku 3:1 (wcześniej u siebie z Kaliszem i na wyjeździe z Gedanią), a obecnie z Cannes. Sukces jest tylko trzeba pamiętać, że jest jeszcze rewanż i do niego zawodniczki muszą podejść w pełni skoncentrowane i muszą zagrać na pełnych obrotach. Jeszcze raz słowa uznania dla "mineralnych" i oby tak dalej.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: dreamer »

Odniosłem wrażenie, że w ostatnim secie mogło być jeszcze wyższe zwycięstwo...
Może dziewczyny powiedzialy sobie, że oddadzą rywalkom dokładnie to, co dostały od nich w 2. secie :D.
Sądzę, że cała drużyna zasługuje na słowa uznania.
Teraz tylko trochę rozwagi i spokojnego potrenowania przed rewanżem, żeby takiej szansy już z rąk nie wypuścić.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: Elgarten »

Dla mnie MVP Bełcik. Świetnie rozgrywała, grała kombinacyjnie, potrafiła zaskoczyć agresywną kiwką z drugiej piłki. Ukoronowaniem jej bardzo udanego występu był pojedynczy blok dający Muszynie piłkę meczową. Ale oczywiście całemu zespołowi należą się słowa uznania. W IV secie zadecydowały chyba szczelne bloki na początku partii. Szybko uzyskana przewaga dała naszym komfort psychiczny. Fajnie się patrzyło na bezradne Cannes i jego trenera, który aż kipiał ze złości ;)
Teraz najważniejsza pełna mobilizacja przed rewanżem. Połowa planu wykonana.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: smelasiatkarz »

No ładnie ładnie muszyna dobra praca bloku ale słaba obrona.
Kamila Frątczak dzisiaj bardzo dobrzeatakowała ale w podbijaniu ataków i pilek przechodzących wykazała sie bardzo blado. Nie mówie tu o jakiś nie wiadomo jakich atakach ale podbijaniu plasów i piłek przechodzących. Chwała jej za to, że dużo dzisiaj kończyła. Sylwia Pycia zagrała dobre dwa ostatnie sety brawo.
Mam nadziej że w rewanżu wygrają 2 sety i przejdą dalej.
Pozdrawiam
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: tomasol »

Są juz statystyki z meczu

http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... 43_EN.html

Zwraca uwagę ilość atku środkowych Cannes, obie wykonały ich po 23, ale ze skutecznością było już gorzej. Oba zespoły rewelacyjnie na przyjęciu, a co najciekawsze Cannes najlepsze przyjęcie miało w 4 secie. Girls of the match: Frątczak i Mirek :D
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2008/2009

Post autor: mateo9 »

swietny mecz Muszyny czapki z glow. niespodziewalem sie tak no latwego pojedynku i to jeszcze na wyjezdzie w Cannes gdzie kazdej druzynie sie bardzo ciezko gra. bardzo dobry blok Mineralnych przyjecie na niesamowitym poziomie (poza poczatkiem 2 seta) bardzo dobry mecz Fratczak Belcik i MIrek. Ola Jagielo troszke slabiej dzisiaj . Iza i jej kombinacje to jest miod na moje serce wspaniale wykonuja te zbiegniecia dziewczyny z Muszyny i graja to najlepiej w POlsce. awans jest naprawde blisko Cannes na wyjazdach gra o wiele slabiej niz u siebie wiec jestem niemal pewny ze Muszynie uda sie awansowac do nastepnej rundy a tam czeka jakis turecki zespol a te druzyny nam leza wiec kto wie moze f4 w tym roku u pan? za daleko wybiegam w przyszlosc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”