Puchar CEV 2012/2013

elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: elane »

Wygrali 3:1 :-)
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Streeter »

elane pisze:Wygrali 3:1 :-)
Wynik może cieszyć, gdyż na tureckim terenie zawsze jest ciężko, a jeszcze nasze falujące Jastrzębie, no ale na szczęście tym razem nie sprawdziło się porzekadło "kto nie wygrywa 3:0..." :) gratuluję Jastrzębskiemu wygranej i liczę, że to nie ostatnia dziś wygrana naszych w europejskich pucharach
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Kuba_JW »

drybl4s pisze:zapewne nie będzie możliwości nigdzie w necie zobaczenia dzisiejszego meczu Jastrzębia?
Była relacja. Na "fejsowym" profilu klubu ktos w komentarzach dał link. Jakosc srednia, brak powtorek ale... Lepsze to niz nic :>
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Antonella Hard Core »

Za to myśle nie lada sensacją jest porażka w Finlandii grającej w mocnym składzie Latiny ( najlepiej punktujący w jej szeregach J.Jarosz zdobył 19 wchodząc z ławki), jest to o tyle ciekawy wynik że dosyc prawdopodobne że w następnej rundzie także do Finlandii uda sie Jastrzębie.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: ksjw90 »

Raczej Jastrzębie uda się do belgijskiej Antwerpii, o ile drużyna z tego miasta po raz drugi pokona fińskie Tampere. W pierwszym meczu rozegranym w Finlandii, Belgowie wygrali 3-0.
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Kuba_JW »

Póki co to nasi sie popisali i mamy złoty set.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: dodonek »

No i 8:4 w goldenie w plecy .piknie
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Hirako »

K-o-m-p-r-o-m-i-t-a-c-j-a
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Elgarten »

Wstyd i hańba.
Nie ma żadnego usprawiedliwienia..
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: tomasol »

Z tego co zauważyłem na stronie CEV to Jastrzębie prowadziło w drugiej partii 24:21 i dało sobie wyrwać tego seta. Chyba można zaryzykować stwierdzenie, że był to przełomowy moment rywalizacji. Mamy przykrą niespodziankę, któż by się spodziewał, że będzie już po ptokach...

8:15 w złotym secie, miazga, na boisku istniała już pewnie tylko jedna drużyna. O kompromitacji jednak bym nie pisał, tureckie zespoły sroce z pod ogona nie wypadły było nie było.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: radosoviak »

Tak z ciekawość sprawdziłem pierwsza szóstkę Turków nikogo nie kojarzę :D
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Tak tylko zobacz na ich skład , a nasz . Wiem , że nazwiska nie grają ale nie można przegrywać z takimi zespołami.
Pewnie Bernardi powie , że to wina tego , że Kubiak miał kontuzję . Tak naprawdę powinien wylecieć jak Di Matteo wczoraj z Chelsea .
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: jinx »

Poproszę o staty z tego spotkania:P
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: madlark »

może po cichu kombinują pójść drogą AZS z tamtego sezonu ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Elgarten »

madlark pisze:może po cichu kombinują pójść drogą AZS z tamtego sezonu ;)
Tzn co masz na myśli? Bo przypomnę Ci, że to nie jest już I runda pucharu CEV, więc Jastrzębie zostało definitywnie wywalone z pucharów.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Klugenhammer »

krzysiu pisze: Pewnie Bernardi powie , że to wina tego , że Kubiak miał kontuzję .
Raczej że priorytetem była i jest Plusliga.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: weary_skier »

Widzę, że klub turecki nie cieszy się tutaj ogromnym szacunkiem mimo, że w swojej lidze poczyna sobie bardzo dobrze (dużo lepiej od Fenerbahce).
Oczywiście ta porażka nie powinna się zdarzyc, ale żeby od razu nazywac ją kompromitacją? Bradzo niemiła niespodzianka - tak, ale kompromitacja?
Niezależnie od tego jak jak nazwiemy tę porażkę, to Bernardi powinien pożegnac się ze swoją funkcją.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Przecież gdyby tam był trener przez duże T to ta drużyna by była spokojnie na poziomie Zaksy , gdy ma wszystkich zawodników .
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Tietiuk »

krzysiu pisze:Przecież gdyby tam był trener przez duże T to ta drużyna by była spokojnie na poziomie Zaksy , gdy ma wszystkich zawodników .
Jedyną pozycją, na jakiej Jastrzębie ma lepszego zawodnika, to Michał Łasko. Nieporównywalnie gorszy rozgrywający, znacznie gorsza para czy też tercet przyjmujących, słabsi środkowi, raczej słabszy libero. Spokojnie na poziomie Zaksy? Mam wrażenie, że potencjał Jastrzębia jest mocno demonizowany.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: volleyballmanager »

Ja tam nie wiem gdzie wy ta kompromitacje widzicie. Jak na razie bilans obu lig z zeszłego i obecnego sezonu to 3-4 w awansach 1:3 i wszystkie 3 mecze przegrane w Turcji. Byc moze jakiegos dwumeczu nie policzyłem ale nawet jesli to Turcy to nie sa kelnerzy szczególnie we własnej hali. Na pewno blizej Pluslidze do Turcji niz do Włoch.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: elane »

Tietiuk pisze:
krzysiu pisze:Przecież gdyby tam był trener przez duże T to ta drużyna by była spokojnie na poziomie Zaksy , gdy ma wszystkich zawodników .
Jedyną pozycją, na jakiej Jastrzębie ma lepszego zawodnika, to Michał Łasko. Nieporównywalnie gorszy rozgrywający, znacznie gorsza para czy też tercet przyjmujących, słabsi środkowi, raczej słabszy libero. Spokojnie na poziomie Zaksy? Mam wrażenie, że potencjał Jastrzębia jest mocno demonizowany.
Z tymi środkowymi to trochę wymyślasz. Co więcej, gdyby Tischer zaczął im w końcu coś wystawiać, a nie sypać cały czas na czekający blok na skrzydłach, gra wyglądałaby inaczej.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
kubelek
Posty: 41
Rejestracja: 4 paź 2007, o 12:06
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: kubelek »

Ja tylko dodam dla kronik, ze w tle jastrzebskiego swoje mecze wygraly druzyny - wojtka wlodarczyka (aich dob) oraz jakuba jarosza (latina)
Oba po zlotych setach. Dwoch polakow zagra w kolejnej rundzie przeciwko sobie.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Streeter »

volleyballmanager pisze:Ja tam nie wiem gdzie wy ta kompromitacje widzicie. Jak na razie bilans obu lig z zeszłego i obecnego sezonu to 3-4 w awansach 1:3 i wszystkie 3 mecze przegrane w Turcji. Byc moze jakiegos dwumeczu nie policzyłem ale nawet jesli to Turcy to nie sa kelnerzy szczególnie we własnej hali. Na pewno blizej Pluslidze do Turcji niz do Włoch.
Wydaje mi się, że Jastrzębianie wygrali właśnie w Turcji, a dzisiejszy mecz odbył się w Polsce. A Maliye to obecnie jedna z najlepiej spisujących się drużyn tureckich więc zgadzam się z volleyballmanagerem i weary_skierem, że na pewno jest to niespodzianka, ale nie kompromitacja.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: 23_Janne »

To, co dzisiaj miało miejsce w Jastrzębiu, naprawdę ciężko ująć słowami, dlatego będąc cały czas w niezłym szoku, nie zdecyduję się na komentarz - i tak mógłby być zbyt łagodny... Zastanawiam się tylko, jaki jest sens, by w sobotę Bernardi znów zasiadł na ławce trenerskiej JW. Najpóźniej po dzisiejszym meczu nie powinno o tym być w ogóle mowy. A dziś - zobaczyliśmy już tylko siatkarsko kompromitujący ekshibicjonizm. I to bez figowego listka.
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: 23_Janne »

Streeter pisze:
Wydaje mi się, że Jastrzębianie wygrali właśnie w Turcji, a dzisiejszy mecz odbył się w Polsce. A Maliye to obecnie jedna z najlepiej spisujących się drużyn tureckich więc zgadzam się z volleyballmanagerem i weary_skierem, że na pewno jest to niespodzianka, ale nie kompromitacja.
Podejrzewam, że na meczu nie byłeś - kompromitacja była, i to kolosalna. Najlepiej spisujących się? Człowieku, przecież do końcówki drugiego seta oni prezentowali się o niebo gorzej niż Olsztyn w ub. sobotę. To nie Turcy dziś wygrali mecz - to Jastrzębie z kretesem go przegrało. Co więcej, dobry zespół cechuje to, że zaciska zęby i w trudnych momentach pokazuje, ile jest wart. O czymś takim dziś nie było mowy. Totalne zdegustowanie.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Streeter »

@23_Janne

Tabela Ligi Tureckiej (pierwsze 6 zespołów):
1 ARKAS SPOR 6 6 0 18 4 16
2 GALATASARAY 6 5 1 17 7 15
3 M.MİLLİ 6 5 1 16 6 14
4 İSTANBUL BBSK 5 4 1 14 6 12
5 FENERBAHÇE 6 3 3 13 12 9
6 HALKBANK 6 2 4 12 12 9

Jak widzisz Maliye jest na trzecim miejscu i do tej pory przegrało raz - z Istambul BBSK 3:1, wszystkie pozostałe mecze wygrało. Więc chyba nie jest to tragicznie spisujący się zespół? Gdybyś przeczytał uważnie powyższe wypowiedzi, mniemam, że zrozumiałbyś, że mówimy tutaj o tym, że Turcy to nie jest Mettalburg, z którym kiedyś przegrała Resovia, tylko co najmniej dobry zespół. A meczu nie widziałem, jak i większość komentujących, bo niby gdzie? Do Jastrzębia z Przemyśla troszkę daleko, a transmisji TV próżno szukać z Pucharu CEV, ale to już temat na inną rozmowę.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: Elgarten »

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takich głosów tutaj na forum. Dla mnie porażka i odpadnięcie z pucharów Jastrzębia z ekipą Maliye Milli Piyango Ankara jest kompromitacją i nie można tego nazwać delikatniej. Wszyscy jesteśmy świadomi jaki skład ma Jastrzębie i jakie aspiracje mają włodarze klubu. Domyślam się, że nie tylko na arenie krajowej.

Vefa, Gjogiev, Ivović, Vemić, Burak Hascan, Emet, Akif (libero) oraz Tokgoz i Ugur. Nie, to nie są przypadkowe nazwiska obywateli z Turcji i Bałkanów. To właśnie siatkarze, którzy kilka godzin temu wyeliminowali z europejskich pucharów Michała Łaskę, Russela Holmesa, Michała Kubiaka czy Simona Tishera. Czy porażka z zawodnikami takiego pokoju nie jest żadną ujmą na honorze dla podopiecznych Bernardiego?
tomasol pisze:O kompromitacji jednak bym nie pisał, tureckie zespoły sroce z pod ogona nie wypadły było nie było.
Ok, co takiego ugrały więc ekipy tureckie przez ostatnie lata ??? Część osób chyba mocno przecenia tamtejsze rozgrywki. Oczywiście wpompowano sporo kasy, ale jak widać, to nie wystarczy żeby liczyć się w walce o jakiekolwiek trofea. Cofnijmy się na chwilę o sezon. Cztery polskie kluby grały w finałach europejskich pucharów. I my mamy równać do ligi tureckiej ??? Jeżeli stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, to nie bójmy się też nazywać rzeczy(blamaży) po imieniu.
weary_skier pisze:Widzę, że klub turecki nie cieszy się tutaj ogromnym szacunkiem mimo, że w swojej lidze poczyna sobie bardzo dobrze (dużo lepiej od Fenerbahce).
Oczywiście ta porażka nie powinna się zdarzyc, ale żeby od razu nazywac ją kompromitacją? Bradzo niemiła niespodzianka - tak, ale kompromitacja?
Ja jednak będę upierał się przy kompromitacji. To, że Maliye dobrze sobie radzi w swojej lidze ma od razu znaczyć, że to mocny rywal ??? Tym bardziej, że na razie rozegrano 6 kolejek, więc to tak na prawdę kiepski wyznacznik. Jasne, mają 5 punktów więcej od Fenerbahce, ale...co w związku z tym ??? Czy mówimy o tym Fenerbahce które dostało sromotne lanie i od Skry i od mocno osłabionego Dynama i od Tomisu Constanta ??? Przecież jak gdzieś ktoś mądrze napisał "Fenerka" to taki dom spokojnej starości. Ten argument zupełnie do mnie nie trafia.
volleyballmanager pisze:Ja tam nie wiem gdzie wy ta kompromitacje widzicie. Jak na razie bilans obu lig z zeszłego i obecnego sezonu to 3-4 w awansach 1:3 i wszystkie 3 mecze przegrane w Turcji. Byc moze jakiegos dwumeczu nie policzyłem ale nawet jesli to Turcy to nie sa kelnerzy szczególnie we własnej hali. Na pewno blizej Pluslidze do Turcji niz do Włoch.
Tak, to nie są kelnerzy we własnej hali, ble,ble, ble. Poniżej wkleję Ci, jak to mega groźni są Turcy we własnej hali.
Maliye Milli Piyango Ankara (TUR) - Jastrzębski Węgiel (POL) 1:3 15:25, 14:25, 26:24, 17:25

Widać, że jak Jastrzębie zagrało swoje, to przeciwnicy nie mieli czego szukać. Tym bardziej szokująca jest dla mnie metamorfoza jaka miała miejsce od stanu 1:0 w setach i 24:21...
Twoich bilansów nie sprawdzam, ale już zdanie o samych porażkach w kraju kebaba jest fałszywe, co Ci udowodniłem.

U bukmacherów kurs na zwycięstwo Jastrzębia wahał się pomiędzy 1.03 - 1.05. Ci co mają jakiekolwiek pojęcie o bukach wiedzą, że w takim przypadku wygrana rywala będzie odbierana jako ogromna sensacja. Tak właśnie były wyceniane szanse w pojedynku polsko - tureckim, a kto jak kto, ale analitycy sportowi znają się na swojej pracy.

Dziwię się, że tak mało jest głosów krytycznych wobec beznadziejnej postawy Jastrzębian. Mam nadzieję, że chociaż prezes Grodecki wyciągnie wobec zawodników i sztabu jakieś konsekwencje.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: ksjw90 »

Elgarten

Nic dodać nic ująć. Bernardi do wymiany i może w końcu Grodecki przejrzy na oczy i zwolni go, bo jak tego nie zrobi to żadnego medalu ani pucharu nie będzie. Jastrzębie się skompromitowało i koniec gadania. To nie drużyna ale zbiór indywidualności, a za zrobieniem z zawodników drużny odpowiedzialny jest trener i za to bierze pieniądze. Niestety Bernardi po raz kolejny tego nie zrobił.
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: volleyballmanager »

Gwoli scisłosci to Czestochowa przegrala 2 razy ZAKSA przegrała 2 razy Delecta raz i odpadła Jastrzebski Wegiel raz i odpadł i Skra wygrała w FF. Wiec bilans jest 6:3 na korzysc Turków a w awansach 4:1 i nawet jesli czegos nie policzyłem to i tak Turcy maja conajmniej dobry bilans z polskimi zespołami.
Ale w Polsce nadal sie bedzie Turków za kelnerów uwazac podobnie jak np belgijskie zespoły mimo ze wyniki w europejskich pucharach wcale tego nie potwierdzaja. A potem bedzie płacz i zgrzytanie zebów.

A co do osiagniec to zdobyli puchar Challenge i byli w FF LM po awansie- w sumie to maja osiagniecia dosc podobne do polskich zespołow. Bo obie te nacje jak trafia na Rosjan lub Włochów to koncza udział w pucharach i wszystko zalezy w której rundzie na nich trafia.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, o 10:41 przez volleyballmanager, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2012/2013

Post autor: weary_skier »

7:4 i 4:2. Resovia wyelimniowała Fenerbahce.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”