Puchar CEV 2013/2014

bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

kibic_siatki pisze:Mam trochę inną opinię na temat dzisiejszego meczu. Większość znęcała się w trakcie meczu nad Uriarte- myślę, że niesłusznie. Ten zawodnik w trakcie meczu miał bardzo nierówne przyjęcie, a przy dobrym jest w stanie się wykazać. Uważam, że winny przeciętnemu przyjęciu (przy dość słabej zagrywce Rosjan) jest Conte. Przy nim to nawet Zatorski z Antigą nie przyjmują dobrze. Gdyby przyjmował Tuia z Antigą to rozegranie byłoby dużo lepsze: więcej środka (te piłki do Kłosa z 3 metra były grane na siłę), z 6 strefy, Wlazły pewnie też byłby skuteczniejszy.
Tak, tyle tylko, że siatkówka to gra zespołowa. I jeśli koledze coś nie wyjdzie - w tym przypadku w przyjęciu - to ja, jako rozgrywający staram się go poprawiać. Jasne, Uriarte miał przez 2 sety słabe przyjęcie, ale jeszcze słabiej to on wystawiał. Z pola po prostu wysyłał takie farfocle, że głowa mała.
Wiele razy dostaje się po uszach takiemu Drzyzdze czy nawet Zagumnemu (ostatnimi czasy), że źle odbijają z pola. Dziś okazało się (chociaż ja pisałam to już po meczu ZAKSA-Skra), że bardzo uzdolniony Argentyńczyk jest świetny gdy ma piłkę dograną do siatki. Ze złych piłek różnicy już niestety nie robi, nie jest w stanie poprawić błędu kolegów.
Do tej pory to raczej bardzo sporadyczny obrazek, bo jak wspomniałam w +L nie ma kto kopać Skry zagrywką.

Co do przyjęcia, z pewnością Conte nie był najgorszym zawodnikiem w tym elemencie. Przez 2 pierwsze sety to krwawił, ale Zatorski.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 20:01 przez bumbum, łącznie zmieniany 1 raz.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skrzypek »

totmes pisze: Tylko są rzeczy w statystykach, których nie da się ująć np sytuacja na 7-7, bądź 7-8 dla Skry MW uderza przed siebie(tak skomentował W. Drzyzga) w prawie pojedynczy blok i zamiast Skra prowadzić przegrywa 2 pkt-już więcej nie dostał piłki
Przede wszystkim tamten atak nie dałby prowadzenia Skrze, ale remis. A po drugie akurat ta piłka była jedną z gorszych jakie wystawił dziś Uriarte, tj. na podwójny blok, zbyt wąsko, zbyt nisko (piłka ledwie wyszła nad siatkę), dodatkowo szybko i nie było czasu na inne zagranie niż mocne uderzenie przed siebie.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

kibic_siatki pisze:
compact pisze:Conte przyjmował naprawdę bardzo poprawnie, a walili w niego srogo. Zaliczył ze 2 sęki przy przyjęciu flota, ale przyjął sporo imponujących bomb.
No właśnie, przyjmował poprawnie i całe przyjęcie było słabe w 2 pierwszych setach. Poza tym obszar przyjęcia miał mocno zawężony. Potem w 3 przy słabej zagrywce Guberni (i świetnej Skry) sobie radził. Przy lepszym przyjęciu to Skra by prowadziła 2:0.
Według mnie poprawnie, czyli "jak-na-ofensywnego-przyjmującego-w-meczu-z-Rosjanami-nie-mam-się-do-czego-przyczepić". Polecam przypomnieć sobie mecze Skry z Zenitami czy Trentino i popisy Kurka na jeszcze mniejszym wycinku boiska do przyjęcia.
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

Tylko, że taka taktyka nie jest najlepsza obecnie dla zespołu.(może w przyszłym) Przy bardzo dobrym przyjęciu rozegranie też będzie dobre i nawet słabsi w ofensywie skrzydłowi też skończą. Przy atakującym bez ataku (przy nie rozegranej piłce) to Skra musi czekać, aż przeciwnicy się zmęczą na zagrywce i sety uciekają.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

Ale Tuia by tu nic nie zmienił, bo w ataku z podwyższonej piłki by nie dał więcej niż Conte dzisiaj. Zresztą wg mnie w żadnym elemencie by nie dał więcej, bo Conte zagrał dzisiaj naprawdę bardzo dobry mecz, najlepszy w barwach Skry.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: maciek77 »

Brasil pisze:Dla Skry lepszy wynik niż perspektywy na rewanż. Dziś najlepszy mecz w sezonie Antigi i bardzo dobry w ataku, na bloku (przewybitnie powstrzymywał Pawłowa) oraz na zagrywce Conte. Mam wątpliwości, czy będą to w stanie powtórzyć. Wlazły w ataku z drużynami grającymi twardo wygląda jak wygląda, tzn. nie wygląda. Symptomatyczne, gdy swojego lepszego blokującego na skrzydle (głównie Nikicia), Konstantinow przy zagrywce Guberni zostawiał na prawym skrzydle, bo Wlazłego mógł sobie odpuścić.
jeśli mnie pamięć nie myli to w pamiętnym finale z Zenitem też po paru zablokowanych atakach zaczął plasować, tyle że wtedy to dopisywało mu szczęście i jakoś te piłki wchodziły
Skrzypek pisze: (od razu dodaję, że uważam Rosjanina za odrobinę lepszego niż Mariusz):
Ukrainca :D
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: maciek77 »

Wymiatashi pisze:
totmes pisze:
Basil pisze:Zakładając, że wszystko zostanie w Skrze na przyszły sezon jak jest to jakiego zawodnika sprowadzilibyście w miejsce Antigi tak aby Skra stała się bardziej konkurencyjna dla klubowych potentatów w Europie?
Sądzę, że powinien to być zawodnik bardziej defensywny, ponieważ para Conte-Tuia, która gra najwięcej ostatnio nie da sobie rady na przyjęciu z zespołami mocno zagrywającymi. Skra powinna obserwować Włochy i Brazylię, RJX się rozpada, zawsze można wyciągnąć dobrego zawodnika za niższe pieniądze, ponadto tacy zawodnicy nadawaliby się jak: Marko Ivović, Lucarelli (za WW), może ktoś z Iranu :P
Piszesz, że powinien to być zawodnik bardziej defensywny, a wymieniasz Ivovica. Coś tu jest nie tak.
81% / 64% przyjęcia w meczu z Tomisem, może dlatego :D
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

od razu dodaję, że uważam Rosjanina za odrobinę lepszego niż Mariusza
Ale to ''odrobinę'', to tak jak się pisze, gdy ktoś napisze głupotę, że ''trochę'' go poniosło ??? :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Bawi Mnie mówienie, że Antiga tak nie zagra w rewanżu. A może po prostu nie będzie musiał? Bo dostanie od Uriarte lepsze piłki, a nie takie wymuszajace plasy, bo lepiej zgra w ataku Wlazły, bo bedzie lepsze przyjęcie itp, itd. Skra w pierwszych 2 setach popelnila masę błędów.

W rewanżu trzeba zagrać bez zbędnego kunktatorstwa i powinno być dobrze.

Mam wrażenie, że naprawdę niekiedy te szybkie piłki Uriarte nie są konieczne. Czasami lepiej dać wysoką niż taką wrzucającą w siatkę.

Cieszy ciągle rosnąca forma Conte ten zawodnik może w PO PLS zrobić różnicę.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skra_7 »

Na dziwną przypadłość cierpi Wlazły w tym sezonie. Mianowicie, gdy zagrywa wyśmienicie ( dzisiejszy mecz był najlepszy w jego wykonaniu w tym elemencie na przestrzeni całego sezonu) to w ataku idzie mu przeciętnie z kolei gdy gra bardzo dobrze w ataku zagrywka mówiąc kolokwialnie mu nie siedzi. Czekam na mecz Mariusza w którym zagra w obydwóch elementach na wysokim poziomie. Zresztą to tyczy się całej drużyny zawsze jakieś ogniwo jest słabsze i chyba nie zdarzył się jeszcze mecz w którym wszyscy zagrali na swoim poziomie. Ale poczekajmy do fazy play-off bo coś czuje, że tam będzie ta gra na którą czekają wszyscy kibice Skry. Co do meczu to nie wiem jakim cudem grając taką ,,padakę" zdołaliśmy ugrać ten punkt który moim zdaniem zaważy o awansie do finału rozgrywek. Dobre zawody rozegrał Antiga oraz cieszy coraz lepsza dyspozycja Conte. Najsłabsi na boisku Zatorski i Uriarte. No ale o nich jestem spokojny.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

Czuję się wywołany do tablicy. No więc. Antiga zagrał najlepszy mecz w sezonie, patrząc przez pryzmat klasy przeciwnika, zdarzało mu się to jednak w tym roku na tyle rzadko, że nie jest dla mnie oczywiste, że trzy dni po powrocie z Rosji, 38-letni Antiga zagra na podobnym poziomie w rewanżu. Cieszę się, że mogłem Mnie, to znaczy CIEBIE, rozbawić. Pozwoliłem sobie nadmienić, bo zapowiada się na bardzo wyrównaną serię, w której będą decydować detale.

Bez przesady z tą padaką, trzeci i czwarty set w wykonaniu Skry znakomity.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

U Conte to był chyba problem bardziej psychiczny niż fizyczny, ale widać po nim, że po meczu z Fryderykami go "puściło".

A z Antigą i jego zmęczeniem bym nie przesadzał, w tym sezonie naprawdę nie jest przesadnie eksploatowany.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: hubert »

Tylko, że Wlazły dzisiaj (i inni też) dostawali mocno średnie (aby nie powiedzieć, że słabe) piłki od Uriarte. Praktycznie na skrzydłach non stop walka na podwójnym bloku.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: PvK »

Brasil pisze:Bez przesady z tą padaką, trzeci i czwarty set w wykonaniu Skry znakomity.
ogladalem 1 okiem, ale przestoj jaki pojawil sie w szeregach skry w 3 secie nie pozwala nazwac mi ta partie znakomita. Gdyby nie przewaga jaka wypracowali na poczatku seta (znakomita gra? przestoj przeciwnika?) skonczyloy sie 3:0.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skra_7 »

Brasil pisze:
Bez przesady z tą padaką, trzeci i czwarty set w wykonaniu Skry znakomity.
3st wygrał Mariusz zagrywką a 4 Antiga i Conte. Jednak patrząc na grę pozostałych oraz bardzo przeciętnego Wlazłego w ataku to jestem na prawdę zaskoczony, że ugraliśmy punkt z tak równo grającym na bardzo wysokim poziomie przeciwnikiem.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

PvK pisze:ale przestoj jaki pojawil sie w szeregach skry w 3 secie nie pozwala nazwac mi ta partie znakomita.
Świetnie na zagrywce, w przyjęciu i ataku grali przez te dwa sety, więc nie łapię gadania o padace. Czy było to tylko ''bardzo dobrze'', czy ''znakomicie'', nie mnie to oceniać.

Niezłe jaja, że Swędrowski nie zna regulaminu turnieju, który komentuje. Rany, to jest aż przykre, a Ostapienki, którego ''nie widzieliśmy ładnych 6 lat'' nie wspomnę.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

Dobrze, że Pawłow zaistniał w tym roku w reprezentacji, bo Drzyzga ze Swędrowskim by nie mieli pojęcia, co to za łysy kozak lata na prawym skrzydle.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

compact pisze:Dobrze, że Pawłow zaistniał w tym roku w reprezentacji, bo Drzyzga ze Swędrowskim by nie mieli pojęcia, co to za łysy kozak lata na prawym skrzydle.
To moje ulubione. :D

Tak w ogóle Kuleszow fajnie pokazał duetowi naszych najlepszych środkowych, co to gra na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Brasil pisze:
Tak w ogóle Kuleszow fajnie pokazał duetowi naszych najlepszych środkowych, co to gra na najwyższym poziomie.
Masz rację ale uważam że Pliński nie ma czego sie wstydzić, zagrał naprawdę bardzo dobry mecz.....jednak co doświadczenie to doświadczenie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Noworoczny »

Gratulacje dla Skry za świetny występ. Jestem przekonany, że dwa wygrane sety dadzą awans do finału, gdzie spokojnie sobie poradzą i zdobędą puchar. Tym samym ugruntują swoją pozycję, jako dwudziestą dziewiątą siłę Europy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 21:56 przez BadTrue, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Staty przyjęcia na stronie cev to jakieś sci-fi.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

compact pisze:Dobrze, że Pawłow zaistniał w tym roku w reprezentacji, bo Drzyzga ze Swędrowskim by nie mieli pojęcia, co to za łysy kozak lata na prawym skrzydle.
Racja.
Ale zawsze możesz wrócić do pierwszych spotkań Pawłowa w reprezentacji. Wtedy też było lekkie zdziwienie.


Komentatorzy Polsatu są słabi i pojęcia o tym co się dzieje poza PlusLigą to nie mają.
Ostapienko z sześć lat nie widzieli, więc o czym tu mówić.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Noworoczny »

Jak już mowa o komentatorach w dzisiejszym meczu, to nie wiem, czy zwróciliście uwagę (ale jutro będzie powtórka, to można odsłuchać), jak W. Drzyzga w drugim secie powiedział coś mniej więcej takiego: "no, tu niestety nie możemy liczyć na pomoc sędziów".
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: hubert »

Wymiatashi pisze:[
Komentatorzy Polsatu są słabi i pojęcia o tym co się dzieje poza PlusLigą to nie mają.
Ostapienko z sześć lat nie widzieli, więc o czym tu mówić.
Oni nawet w PlusLidze się niespecjalnie orientują. Komentator powinien do meczu się przygotować co w dobie internetu jest bardzo proste. Przyznawanie się, że jakiś gracz jest dla nich anonimowy jest żenujące i wystawia im świadectwo jako partaczom.

Ogólnie wynik dobry dla Skry i myślę, że poradzi sobie. Z jednej strony mówi się: rewelacyjny Pawłow, bardzo dobry Kuleszow co pokazał naszym co to nie on, dobry libero itp. A po drugiej stronie super Antiga, średni Wlazły, Conte jako-tako, słabi środkowi (no bo jak Kuleszow ich trenował to słabi co nie : ) ), itp.
Jeśli to jest prawdo to wystarczy, że Skra zagra ciut lepiej a wygra.
Noworoczny pisze:Jak już mowa o komentatorach w dzisiejszym meczu, to nie wiem, czy zwróciliście uwagę (ale jutro będzie powtórka, to można odsłuchać), jak W. Drzyzga w drugim secie powiedział coś mniej więcej takiego: "no, tu niestety nie możemy liczyć na pomoc sędziów".
Ja zwróciłem uwagę jak Drzyzga i Swędrowski starali się nie powiedzieć, że Skra gra źle (pierwsze dwa sety). Zawsze to jakoś tak owijali, że niezbyt dokładnie, itp. zamiast powiedzieć wprost, że pierwsze dwa sety to Skra wtopiła na własne życzenie a nie Gubernia wygrała.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2014, o 08:25 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie pisz posta pod postem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: jimiq »

Jawol pisze:
jimiq pisze:panowie nie żebym nie życzył polskiemu zespołowi nawet SKRZE ale u ruskich będą bęcki...

No pewnie, ty oglądasz każde mecze Guberni i ty wiesz jak oni grają i z górki założyłeś że bedą bencki.... to że nie lubisz tego zespołu nie znaczy że masz tak się wypowiadać .. nie wiem co za znawca jesteś ale powiedz mi takto kto zostanie Mistrzem Olimpjskim 2016??"?
Oglądam superlige i stąd wniosek.

Ale miłe zaskoczenie. Super ten wynik może zaprocentować. Aż dziw bierze że tyle SKRA nadrobiła z tak równo grającym zespołem. Fajnie że się podnieśli. Super Conte...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

hubert pisze:
Noworoczny pisze:Jak już mowa o komentatorach w dzisiejszym meczu, to nie wiem, czy zwróciliście uwagę (ale jutro będzie powtórka, to można odsłuchać), jak W. Drzyzga w drugim secie powiedział coś mniej więcej takiego: "no, tu niestety nie możemy liczyć na pomoc sędziów".
Ja zwróciłem uwagę jak Drzyzga i Swędrowski starali się nie powiedzieć, że Skra gra źle (pierwsze dwa sety). Zawsze to jakoś tak owijali, że niezbyt dokładnie, itp. zamiast powiedzieć wprost, że pierwsze dwa sety to Skra wtopiła na własne życzenie a nie Gubernia wygrała.

Każdy widzi/słyszy co chce. Wielokrotnie zwracali uwagę na niedokładności Uriarte, na słabe rozwiązania w ataku. Na początku 2 seta wprost powiedzieli, że Skra zagrała słabiej w każdym elemencie itd.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 23:20 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

Oglądałem na laoli, ale Drzyzga chyba nigdy nie miał problemów, żeby walić prosto z mostu o słabej grze jakiejkolwiek drużyny.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Mit istnieje i jest nabożnie pielęgnowany
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: niepoinformowany »

leeon pisze:Mit istnieje i jest nabożnie pielęgnowany
Obrazek

Mnie to Swędrowski wyleczył z oglądania meczów na polsacie sport, przynajmniej tych europejskich pucharów. Zawsze laola, chyba, że akurat wracam do domu, to już się przemęczę bo HD na 50'' plaźmie robi swoje

Ciekawy rewanż się szykuje. Zobaczymy jak zespoły fizycznie wytrzymają podróż i kolejny mecz za 4 dni.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”