Puchar CEV 2013/2014

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

Skra ma już awans. Wygrała do 11 i do 15 w składzie Wlazły, Włodarczyk, Antiga, Kłos, Wrona, Uriarte, Zatorski. Teraz pewnie zmiany.

Finito, trzeci set do 23 z Brdovicem, Pietrzakiem i Tuią za Antigę.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

3 do 0 i młodzi pograli. Fajnie to wygląda.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Antonella Hard Core »

Komplet naszych zespołów awansował do 2 rundy Pucharu CEV siatkarzy i siatkarek, znamy już ich przeciwników w tej fazie rozgrywek:
BKS Bielsko-Biała- Olimpiakos Pireus (GRE)
Post Schwechat (AUS)- PC Muszyna
Volley Amriswil (SZWA)-Skra Bełchatów.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

Po wyniku drugiego meczu Skry widać, że pierwszy potraktowali mocno sparingowo i dlatego były pewne kłopoty. Jak potrzebowali pewnie wygrać 2 sety to zrobili to zdecydowanie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

Co na to działacze CEV? Dowiedzieliśmy się właśnie, że nie ma zgody na turniej finałowy w Łodzi. Nie w tym roku. Dlaczego? Bo panowie z centrali nie chcą zmieniać zasad rywalizacji w trakcie trwania rozgrywek. I nie obchodzi ich, że żadnej zmiany by nie było. Gdyby PGE Skra weszła do czołowej czwórki rozgrywek, finały odbyłyby się w Łodzi, gdyby wcześniej odpadła, zespoły nadal walczyłyby systemem mecz i rewanż. Niczego nie trzeba byłoby zmieniać, nikt nie byłby pokrzywdzony, a PGE Skra awans musiałby wywalczyć w sportowej rywalizacji.
Czyli jeśli zostałoby po staremu, to nic nie zmieniłoby się, ale jakby pozmieniać zasady decydującej fazy, to faktycznie również nic nie uległoby zmianie.
Nie mogę doczytać w artykule kto jest autorem tych gwałcących logikę słów, ale dla mnie powinien dostać jakąś nominację.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kalosz »

to artykuł Kamila Drąga
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

weary_skier pisze:
Co na to działacze CEV? Dowiedzieliśmy się właśnie, że nie ma zgody na turniej finałowy w Łodzi. Nie w tym roku. Dlaczego? Bo panowie z centrali nie chcą zmieniać zasad rywalizacji w trakcie trwania rozgrywek. I nie obchodzi ich, że żadnej zmiany by nie było. Gdyby PGE Skra weszła do czołowej czwórki rozgrywek, finały odbyłyby się w Łodzi, gdyby wcześniej odpadła, zespoły nadal walczyłyby systemem mecz i rewanż. Niczego nie trzeba byłoby zmieniać, nikt nie byłby pokrzywdzony, a PGE Skra awans musiałby wywalczyć w sportowej rywalizacji.
Czyli jeśli zostałoby po staremu, to nic nie zmieniłoby się, ale jakby pozmieniać zasady decydującej fazy, to faktycznie również nic nie uległoby zmianie.
Nie mogę doczytać w artykule kto jest autorem tych gwałcących logikę słów, ale dla mnie powinien dostać jakąś nominację.
Tutaj jako brak zmian autor chyba uważa to, że awans należy zawsze wywalczyć sportowo.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

leeon pisze: Tutaj jako brak zmian autor chyba uważa to, że awans należy zawsze wywalczyć sportowo.
Wspomniane w artykule "zasady rywalzacji" to o wiele więcej niż tylko awans sportowy.
Kluby dołączając do PCEV umówiły się, że wszystkie mecze gra się w systemie mecz i rewanż. Final Four to istotna zmiana tych zasad.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Odnosiłem się do artykułu. PS Troskliwość Cev wzruszająca :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: madlark »

weary_skier pisze:
leeon pisze: Tutaj jako brak zmian autor chyba uważa to, że awans należy zawsze wywalczyć sportowo.
Wspomniane w artykule "zasady rywalzacji" to o wiele więcej niż tylko awans sportowy.
Kluby dołączając do PCEV umówiły się, że wszystkie mecze gra się w systemie mecz i rewanż. Final Four to istotna zmiana tych zasad.
Sam fakt bycia gospodarzem turnieju jest formą faworyzowania.
W obecnej formie jest 6 meczów, przy F4 byłyby co najwyżej 4.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Ależ piknikowy mecz. Wiało nudą. Brdjovic ma długą drogę przed sobą dawno nie widziałem tylu niedokladnych zagrań.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: pewniak »

leeon pisze:Ależ piknikowy mecz. Wiało nudą.
I pomyśleć, że taki mecz był pokazywany, a mecz Olsztyna z Czarnymi zobaczą tylko Ci w Uranii...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Nie ma co narzekać, nie rozegrał takiego złego meczu Brdjovic, to zupelnie inny typ rozgrywającego niż Uriarte ale jeszcze wiele przed nim. Cieszy mnie bardzo że Falasca myśli i w meczu dał odpocząć Wlazłemu.

Mecz był pokazywany, bo przyciąga większą rzesze przed telewizory niż mecze naszych drużyn w LM.
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Mar1977 »

Takich meczy nie powinno być w żadnym pucharze. Parodia to była, zagrali bo musieli. W następnej rundzie Niemcy, tu już będzie na co popatrzeć.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: pewniak »

BadTrue pisze:Mecz był pokazywany, bo przyciąga większą rzesze przed telewizory niż mecze naszych drużyn w LM.
Jak to mawiają... you made my day :) :) :)
Bardzo dobre!
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

pewniak pisze:Jak to mawiają... you made my day :) :) :)
Bardzo dobre!
Wiedziałem :D a najlepsze jest to że wcale nie żartuje, ja wiem że można mieć wątpliwości co do sensu pokazywania takich meczy ale Polsat interesuje widownia.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

Paweł Wójcik z Polsatu podawał dane dotyczące oglądalności, wklejalem wcześniej.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Basil »

to zupelnie inny typ rozgrywającego niż Uriarte ale jeszcze wiele przed nim.
Myślisz, że w Bełchatowie wiążą z nim przyszłość? Jak dla mnie to typowy zawodnik zadaniowy i nie wydaję mi się aby Piechocki myślał o nim w jakiejś szerszej perspektywie bo chłopak nie wydaje się jakimś szczególnie uzdolnionym zawodnikiem co pokazywał choćby grając w młodzieżowych reprezentacjach Serbii. Myślę, że Marcin Janusz już w tym momencie jest od niego zdecydowanie lepszym siatkarzem i jeśli upora się ze swoimi problemami zdrowotnymi to właśnie on wskoczy do Skry na miejsce Uriarte, który jeśli dalej będzie grał na takim poziomie najprawdopodobniej po zakończeniu swojego dwuletniego kontraktu zostanie przez kogoś podkupiony. Oczywiście zawsze gdzieś tam jest jeszcze Krzysiek Bieńkowski ale nie jest to chyba tak utalentowany zawodnik jak Marcin.

Skra zagrała dzisiaj naprawdę niezły mecz a zważywszy na personalia wydaję mi się, że drużyna jest i czuje się naprawdę mocna. Brawa dla trenera Falaski za ogranie Brdowicia - znając np. historię kontraktowanych w trakcie sezonu zawodników w ZAKSIE mam jakieś takie podskórne wrażenie, że w analogicznej sytuacji Sebastian Świderski do gry jednak desygnowałby Pawła Zagumnego zamiast sprowadzonego Kanadyjczyka.
[edit]
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Jako kibica Skry cieszy mnie wygrana bez zbędnego wysiłku i to że Uriarte, Wlazły i Kłos sobie odpoczywali. Pograł WW i Brdjovic. Dobrze że następne rundy powinny być ciekawsze.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: compact »

To oczywiste, że Brdovic jest zapchajdziurą i został sciągnięty, żeby nie ściągać z wypożyczenia na wieczną ławę Janusza, co byloby najprostszym rozwiązaniem. A po popisach Kozłowskiego i wyleczeniu kolana myślę, że Kardos pojdzoe po rozum do głowy i przestanie go ignorować.
Edyta

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Edyta »

Dla uzupełnienia, pozostali faworyci też wygrali swoje mecze (PAOK, Maliye Milli Piyango Ankara, Cuneo, Gubernia, Arago, Generali) i chyba do następnej rundy żadna niespodzianka nie trafi. Choć patrząc na męczarnie Cuneo z jakimś niemieckim ogórkiem mam poważne wątpliwości, czy dotrwa do owego, typowanego przed sezonem, finału ze Skrą ;) Zwłaszcza jeśli dalej wszyscy przyjmujący przez 5 setów w sumie będą zdobywali tyle punktów co jeden atakujący. Swoją drogą patrzę, że u Niemców odnalazło się dwóch byłych "olsztyniaków", którzy zrobili w AZS-ie "zawrotną" karierę :D

TV Ingersoll Bühl - Bre Lannutti Cuneo 2-3 (25-23, 20-25, 25-19, 22-25, 5-15)
TV INGERSOLL BÜHL: Szarek 1, Lagzdins 2, Wilmsen, Kocian, Jacobsen 3, Vogel 5, Prolingheuer 20, HÖhne 6, Molnar (L), Aganits 11, Ringseis, Sunder 13. All. Wolochin. BRE LANNUTTI CUNEO: Rauwerdink 6, Antonov 12, Gonzalez Panton, De Pandis (L), Casadei, Kohut 13, Alletti, De Togni 12, Coscione, Rouzier 24, Maruotti 6. Non entrati Marchisio. All. Piazza.

Generalnie Skra chyba nie powinna mieć problemów z wygraniem tego pucharu. Patrząc na skład Guberni, nazwiska specjalnie nie straszą i nie bardzo jest z kim przegrać. Być może było już gdzieś pisane, ale czy ktoś mógłby przypomnieć, ile zespołów z LM spada do Pucharu CEV?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

Edyta pisze:
Generalnie Skra chyba nie powinna mieć problemów z wygraniem tego pucharu. Patrząc na skład Guberni, nazwiska specjalnie nie straszą i nie bardzo jest z kim przegrać.
Nazwiska takie jak Pawłow czy Esko nie robią na Tobie wrażenia ;)?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Edyta

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Edyta »

Esko rzeczywiście nie robi na mnie wrażenia, choć paradoksalnie jest jednym z moich ulubionych rozgrywających :) Nie każ mi tego tłumaczyć, bo to kobieca logika ;) Lubię jego styl, ale od jakiegoś czasu nie uważam go za wybitnego (kiedyś wydawało mi się, że taki będzie). Co do Pawłowa to pewnie też nie znajdę zrozumienia, ale uważam go za zawodnika o nie najmocniejszej psychice i tu w końcówkach Wlazły pobije go na głowę ;) Generalnie w moim odczuciu Skra ma lepszą ekipę, a przynajmniej jak dotąd robi na mnie dobre wrażenie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Murilo0 »

A co ze spadkowiczami z LM? Zenit/Lokomotiv/Macerata- któraś z tych drużyn spadnie do Cev Cup i Skra może mieć poważny problem.
All work and no play makes Jack a dull boy...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

Ok, nie pytam. ;)
Ja jednak większe szansę daje rosyjskiej drużynie, ale do czasu ostatecznych rozstrzygnięć jeszcze wiele się może wydarzyć. Chociażby, któraś z tych dwóch drużyn może odpaść we wcześniejszej fazie.
Nie zapominajmy też, że któryś ze spadochroniarzy z grupy E LM będzie miał coś do udowodnienia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Na pewno pojedynek z Gubernią - jeśli do takiego dojdzie będzie miał nieco inny(mniejszy) gatunkowy ciężar, niż mecze Skry z dawnym Trentino, czy Kazaniem, ale mimo wszystko uważałbym z takim otwartym wskazywaniem faworyta w tym teoretycznym dwumeczu. Niżny ma czym i kim postraszyć Skrę, zwłaszcza na zagrywce są chyba dość wyraźnie lepsi, środkowych również postawiłbym wyżej, o atakującym nie wspominając, przy całej sympatii dla Wlazłego, Pawłow to lider, Mariusz dawno nim nie był. Rozegranie - wyrównane, libero plus Skry, przyjęcie porównywalne.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kalosz »

przyjęcie porównywalne tylko wtedy gdy Abramow wróci do dyspozycji. Gubernia jest mocna, ale początek sezonu ma słaby.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

Nie no, przyjęcie dużo lepsze ma Skra. Ale Gubernia ma lepszą zagrywkę, i blok, i mają siatkarza formatu, jakiego nie ma Skra.

Nic nie mam do Antigi, ale włącza mi się hejting mod, gdy słyszę ten koleżeński komentarz panów z Polsatu - że nawet jak Francuz nie przebija prostej piłki dyszlem przez siatkę, to i tak słyszymy 'tłumaczenia Stefana'. Łe. :x
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: ciorny17 »

Brasil pisze: i mają siatkarza formatu, jakiego nie ma Skra.
Mocno zaintrygował mnie ten fragment. Biorąc pod uwagę obecny sezon Mariusz w mojej ocenie jest w porównywalnej dyspozycji co Pawlov. Początek sezonu w wykonaniu tego zawodnika to nie jest tym co prezentował w reprezentacji. Ciągle czekam na powrót do optymalnej dyspozycji Conte i to on może być zdecydowanie zawodnikiem który może/powinien robić różnicę na boisku w momentach stykowych.

Nie jarajmy się póki co spotkaniami z Gubernią, Cuneo czy innymi klasowymi zespołami. Rewanż w Szwajcarii, później ewentualne Niemcy, lekko nie będzie.
Kłamca.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Brasil pisze:Nie no, przyjęcie dużo lepsze ma Skra.
Zależy jak patrzeć. Potencjał w ataku jest po stronie przyjmujących Skry, ale już przyjęcie stricte - powiedziałbym, że jest takie samo, i zarówno Nikić, jak i Abramow Antidze i Conte, czyli docelowej parze przyjmujących Skry nie ustępują.
Obaj to raczej defensywnie usposobieni zawodnicy,więc radzą sobie w drugiej linii bardzo dobrze.

Chociaż nawet z tym atakiem to nie jest tak do końca, Abramow rok temu w finale Superligi był w ataku drugą opcją Uralu Ufy, po Visotto, a naprzeciw stało Biełogorie. Natomiast w półfinale odprawili z kwitkiem właśnie Gubernię, która była prawdziwą sensacją rozgrywek, i jak teraz zaczyna, co zauważył @Kalosz dość kiepsko, to może odwrotnie do poprzedniego sezonu rozkręcić się z czasem, i zapewne tak będzie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”