Puchar CEV 2013/2014

bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

Basil pisze:
No biedny Mariusz.. Faktycznie, taki Zajcev czy Sokolov to grają tylko wtedy kiedy muszą, a tu ludzie ich mianują najlepszymi atakującymi świata.. :/
Ale po co tyle jadu? Wlazły nigdy nie ogłosił się najlepszym atakującym świata, być może był w tym gronie w czasach Raula Lozano, do kadry się nie pcha... Wlazły byłby znakomitym zmiennikiem czy to w Skrze czy w reprezentacji narodowej.

Spokojnie. Ja do Mariusza nic nie mam - wręcz przeciwnie, lubię i szanuję go jako człowieka i zawodnika. Ale te teksty, że niby zmęczony, że taka taktyka.. Naprawdę, potrzebne to? Jakoś innych atakujących Plusligi rozliczamy za to, jak są skuteczni. Wlazły natomiast przez wielu jest 'chroniony' i zwykle to wszyscy winni tylko nie on - oczywście, według KIBICÓW. Dlatego dla mnie jest to bardzo irytujące.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Bardzo fajny meczyk...brakowało atakującego.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Spieprzony trzeci set się zemscil. Zabrakło jaj bo ten mecz MUSIAŁ być wygrany. Dla mnie porażka na maxa. Wlazły -żenada!
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: betkrzys »

Szkoda, wielka szkoda, ale niestety Skra nie była faworytem w dwumeczu nie ma co ukrywac, ważne że po walce. Cieszy fakt z wysokiej formy Conte, w perspektywnie PO jest to ważne. Mamy marzec i jak sie nie mylę to Muzaj ma grać w niedalekiej przyszłości.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

weary_skier pisze:Moim zdaniem Bełchatów awansuje do finału bez potrzeby rozgrywania złotego seta.
No nic, trudno. Nie znam się.
Tylko Jastrzębie broni honoru Plusligi. A Skra jak Resovia dwa lata temu, dwa wyrównane mecze z rosyjską drużyną i porażka. Mam nadzieję, że na tym podobieństwa się skończą.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Ten mecz jest odbiciem lustrzanym meczu Resovii z Dynamo Moskwa w finale Cev 2011/2012, po dwa tie-breaki i oba zwycięskie dla Rosjan- jedyna różnica Resovia przegrała wtedy u Siebie wygrany mecz w końcówce tie-breaka, a Skra zawalając 3 set. No niestety Wlazły wogóle nie atakował w końcówce 5 seta, widocznie Uriarte uznał, że nie jest on pewnym zawodnikiem.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Basil »

Cieszy fakt z wysokiej formy Conte
Fajnie, że zostaje na przyszły sezon, może mu kogoś fajnego jeszcze znajdą do składu.
[edit]
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Pierwszy egzamin powaznej rozgrywki w tym sezonie M Wlazły oblał z kretesem. Jeszcze dwa...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: pewniak »

deja vu... niestety :(
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: madlark »

weary_skier pisze:A Skra jak Resovia dwa lata temu, dwa wyrównane mecze z rosyjską drużyną i porażka. Mam nadzieję, że na tym podobieństwa się skończą.
Skoro nie rozróżniasz finału od półfinału ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Bez atakującego i tak była gra. Conte dziś szalał i to jedyny pozytyw. Kontuzja Pliny, kiepski Kłos i bojazliwy Wlazły to minusy.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2014, o 22:27 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: pewniak »

madlark pisze:
weary_skier pisze:A Skra jak Resovia dwa lata temu, dwa wyrównane mecze z rosyjską drużyną i porażka. Mam nadzieję, że na tym podobieństwa się skończą.
Skoro nie rozróżniasz finału od półfinału ;)
Miał na myśli, że wtedy Resovia wygrała MP, chyba że źle go czytam :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Conte świetnie się prezentuje, tak samo Antiga ale Stefan to nie zawodnik od sytuacyjnych piłek.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: hubert »

Nie przez Wlazłego Skra przegrała a przez beznadziejnych środkowych. Sporo błędów, brak czytania gry, Kuleszow robił ich jak chciał. Już dziadek Pliński w bloku chodził znacznie lepiej.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Adik_wwy »

Niestety ale puszczenie w świat Atanasijevicia to niewyobrażalny błąd Skry.Zawodnik ktory ma przed saba niewyobrazalna przyszlosc a juz teraz gra na poziomie o wiele wiekszym od Wlazłego.Wlazły swoje najlepsze lata gry ma juz za soba.Kiedys był to zawodnik wybitny.Teraz co najwyzej jak jest w formie dobry.Trezba spojrzec prawdze w oczy.Wlazłego na swiat i wielka forma promowala reprezentacja.Od kiedy zrezygnowal z gry dla niej stal sie cieniem dawnego zawodnika.To pokazuje ile gra dla reprezentacji(ktora jest na najwyzszym miedzynarodowym poziomie)daje zawodnikom.Kolejna sprawa to srodkowi.Sorki ale Wrona i Kolos to co najwyzej poziom ligowy.Po wejsciu Pliny na siatce w bloku to bylo niebo a ziemia.Ale to jest doswiadczenie charakter i klasa miedzynarodowa wlasnie.Szkoda ze musial zejsc.Trzecia sprawa to trener.Litosci inewstujmy w trenerow z doswiadczeniem na tym stanowisku z osciagnieciami.Tyle w temacie
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

No cóż, Pavlov załatwił Reskę w finale PCEV, a teraz Skrę. Chociaż i tak trzeba przyznać, że to ciągle nie ten sam Pavlov którego znamy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: leeon »

Ten wynik to porażka. Trzeci set gdzie multum kontr koncertowo spieprzono był kluczowy. Swoje dołożył MAF czekajac z wprowadzeniem Pliny.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

bumbum pisze:No cóż, Pavlov załatwił Reskę w finale PCEV, a teraz Skrę. Chociaż i tak trzeba przyznać, że to ciągle nie ten sam Pavlov którego znamy.
Dzisiaj Pavlov zagrał bardzo słabo...Kuleszow i Savin oni wygrali ten mecz.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Sporo osób mówiło tutaj o Wlazłym, że w końcu wskoczył na dobry poziom. Nic z tego.

Co z tego, że kończy szybkie piłki ? Szybką piłkę na pojedynczym bloku to prawie każdy skończy. Problem jest z tym, że na kontrze rzadko w ogóle dostaje piłkę, a jak już dostaje to nie potrafi jej skończyć.

Znowu w statystykach Wlazły nie wygląda tak źle. Tylko, że statystyki tak naprawdę niczego nie pokazują.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: grzegorzg »

hubert pisze:Nie przez Wlazłego Skra przegrała a przez beznadziejnych środkowych.
Zapewne brakowało Kooistry.
leeon pisze: Swoje dołożył MAF czekajac z wprowadzeniem Pliny.
O, jeden komentarz o trenerze. Gdyby był nim Jacek Nawrocki, to byłbym skłonny postawic wszystkie swoje dolary przeciwko zgniłym orzechom, że forum pełne byłoby pomyj.
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

BadTrue pisze:
bumbum pisze:No cóż, Pavlov załatwił Reskę w finale PCEV, a teraz Skrę. Chociaż i tak trzeba przyznać, że to ciągle nie ten sam Pavlov którego znamy.
Dzisiaj Pavlov zagrał bardzo słabo...Kuleszow i Savin oni wygrali ten mecz.

Tak, tylko Pavlov w przeciwieństwie do swojego vis a vis kończył najważniejsze piłki. No bo chyba taką piłką była ta ostatnia. Zawsze mógł ją splasować lub wywalić w aut.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

Gubernia z tak dysponowanym Pawłowem nie wygrałaby z żadnym poważnym zespołem Superligi.

Nie powinno oceniać się na podstawie kilku meczów, ale Gubernia to trochę inny klimat niż Plusliga (może niekoniecznie jeżeli chodzi o sam poziom) i wydaje mi się, że w kontekście kadry ciężko po tym dwumeczu oczekiwać, by Kłos i Wlazły dali od siebie coś nowego, jeśli oczywiście w kadrze się znajdą. Dwaj najlepsi siatkarze na swoich pozycjach rundy zasadniczej PLS...
Matius

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Matius »

Wlazły jest aktualnie trzecią, może nawet czwartą opcją w ataku, po przyjmujących i środkowych. Bardzo chciałem aby wrócił do dawnej formy ale to już chyba niemożliwe. Mimo wszystko fizycznie wygląda niemal jak za dawnych lat ale może coś w psychice go powstrzymuje? Może jednak preferuje coś pośredniego między szybkimi piłkami, a świecami? Nie wiem.
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

betkrzys pisze:W przeciwienstwie do innych Wlazly gra praktycznie od dechy do dechy w każdym meczu.
W przeciwieństwie do kogo?
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: jinx »

Brasil pisze:Gubernia z tak dysponowanym Pawłowem nie wygrałaby z żadnym poważnym zespołem Superligi.

Nie powinno oceniać się na podstawie kilku meczów, ale Gubernia to trochę inny klimat niż Plusliga (może niekoniecznie jeżeli chodzi o sam poziom) i wydaje mi się, że w kontekście kadry ciężko po tym dwumeczu oczekiwać, by Kłos i Wlazły dali od siebie coś nowego, jeśli oczywiście w kadrze się znajdą. Dwaj najlepsi siatkarze na swoich pozycjach rundy zasadniczej PLS...
Oczywiście się nie zgadzam. Bociek, Schops, KonAR, Łasko ostatnio, i nie chcę słyszeć o statach, bo po dzisiejszych statach meczu też można byłoby powiedzieć, że Wlazły źle nie zagrał
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

Powiedzmy sobie szczerze: Gubernia była lepsza. Od 4 seta trochę spuchła kondycyjnie- środkowi przestali dostawać piłki (przy gorszym przyjęciu). Nawet ta gasnąca gra wystarczyła do wygrania 5 seta. To pokazuje różnicę między naszą ligą a rosyjską w tym sezonie. W ataku przez 3 sety wchodzili jak chcieli: środkowi i skrzydłowi, w 4 przytrzymał ich Pliński. Pawłow (nie Pawlow) zaczął rewelacyjnie jak pozostali, potem już grał bardzo przeciętnie.
Co do Skry: mieli jeden pomysł na wygranie meczu- zagrywka, zagrywka, zagrywka. To trochę za mało jak na grę na tym poziomie, przy braku w ataku atakującego (nawet na pojedynczym bloku miał obawy silnego ataku przez Nikicia!). Wcześniejsze obawy o kondycję Antigi, czy przyjęcie Conte nie potwierdziły się. Indywidualnie: najlepiej wypadł Conte- b. dobry mecz, Pliński w bloku też świetnie (niestety musiał zejść), Uriarte mimo kilku błędów też na +,Kłos i Wrona w bloku bezproduktywni, Wrona w ataku walił po autach, Antiga i Zatorski- zrobili to czego od nich oczekiwano, Wlazły- po 2-gim secie powinien zejść z boiska (bezproduktywny, niepewny w ataku). Na koniec Falasca- ze względu na brak pomysłu na jakąś opcję rezerwową (za Wlazłego) np. Włodarczyk, czy Conte na atak, czy gra na 3 przyjmujących z Tuia na największym minusie.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Skra ma olbrzymi problem, który może zaważyć o pozycji tego klubu w przyszłości, tzn czy chce zdobyć MP- limity. Kiedyś jak Skra była potęgą w Pluslidze, grali w niej prawie wszyscy kadrowicze, a teraz jest tam bardzo mało reprezentantów. Myślę, że Skra zostawiłaby Atana jakby mogła ale limity narzucające 3 obcokrajowców, powodują, że atak musi być polski. Włodarczyk okazał się, że może i w Austrii się sprawdzał, ale u nas nie istnieje. Plina przy takim Kłosie i Wronie to profesor. Najgorsze dla Skry jeśli Wlazły się nie poprawi to nawet nie ma kogo im ściągnąć, ponieważ jedynym Polakiem po sezonie który mógłby podnieść poziom to Łasko-ale nie ma na to żadnych szans- jedyną nadzieją jest powrót Kurka- otworzy możliwości na innych pozycjach. Teraz dopiero widać jak Resovia zagrała na nosie Skrze zabierając im Drzyzgę.
PS. Mówimy że Plusliga jest taka silna, ale my nie możemy wygrać jakiegokolwiek pucharu (Bogu dzięki że raz był Polski finał), w Cevie mamy już 2 przegrane finały, Jw też raz przegrało w finale challenge cup, w LM 2 i 2x3 miejsce Skry (organizacja turnieju), Mostostal/Zaksa 3, 2x4 miejsce, JW 4 i szansa na poprawienie wyniku. Odkąd nie ma FF niższych pucharów nie ma meczu o 3 miejsce więc Skra zostaje z pustymi rękami
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

jinx pisze:Oczywiście się nie zgadzam. Bociek, Schops, KonAR, Łasko ostatnio, i nie chcę słyszeć o statach, bo po dzisiejszych statach meczu też można byłoby powiedzieć, że Wlazły źle nie zagrał
Jaki Konar? Jaki Schops? Ile meczów opuścił Bociek? Pisałem o rundzie zasadniczej, w niej nikt lepiej od Wlazłego nie grał. Generalnie to oczywiście, że np. Łasko jest lepszy.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: akukuk »

Trzeba otwarcie powiedzieć, że Wlazły ten dwumecz zawalił. Jego nieskuteczność aż raziła. Z pozytywów - rewelacyjny Conte. Uważam, że do szczęścia nie brakowało wiele - wsparcie na skrzydle dla Facundo i ten mecz mógby wyglądać zupełnie inaczej. Trudno zliczyć mi w tej chwili ile razy w trakcie trwania tego dwumeczu zastanawiałam się co by było, gdyby w Skrze grał Atanasijević. I z meczu na mecz utwierdzam się w przekonaniu, że wypuszczenie Aleksa było ogromnym błędem Skry, błędem, którego niestety pierwszy poważny skutek już mamy. I jestem zdania, że w Bełchatowie jeszcze nie raz będą tęsknić za Serbem.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2014, o 22:50 przez akukuk, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kanimo »

JN mial troche lepszy sklad 2 lata temu. A w zeszlym roku trudno powiedziec czyja byla koncepcja skladu.
No i ktos tego Aleksa puscil stawiajac na Mariusza. On robi co moze. Cos dolozyl serwisem a w ataku gral ciut gorzej niz ostatnio. Tylko przy slabszym przeciwniku wszyscy krzyczeli, ze jest swietny. To samo dotyczy Klosa w bloku-poziom miedzynarodowy ale na Uniwersjade. I tak robi postepy.
Krol jest nagi.
Nie wiem czy to starczy na Jastrzabki i Reske.
W przyszlym roku spory problem bo trzeba szukac i przyjmujacego za Antige i atakujacego. Ciagniecie para Wlazly/Muzaj jest troche ryzykowne no i na jakis wiekszy sukces raczej nie starczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”