Puchar CEV 2015/2016

ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Puchar CEV 2015/2016

Post autor: ksjw90 »

W Pucharze CEV zagra Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem Cypru Omonią NIkozja. Poniżej wstawiam link do drabinki pucharowej.
http://www.cev.lu/NewsImages/20451/File ... %20Men.pdf

Ciekawe kim zagra Jastrzębie w tym Pucharze, bo jak na razie to nie widzę ani zawodników, ani jakiegokolwiek sensu startu w tych rozgrywkach drużyny, która ma problemy finansowe.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: Antonella Hard Core »

Następnymi ewentualnymi rywalami Jastrzębia będą znane dobrze drużyny Cai Teruel i AS Cannes. Szkoda że w Pucharze CEV ani ogólnie w żadnym innym nie zagrają zespoły z 5 miejsc w Pluslidze i OrlenLidze ( MKS Dąbrowa Górnicza i Transfer Bydgoszcz) które widać wystraszyły sie kosztów związanych z grą w pucharach.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: Klugenhammer »

No to los obdarował JW drabinką z dalekimi i drogimi podróżami poza zasięgiem klubowego autokaru.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: SerCos »

Za nami już pierwszy etap tego pucharu oczywiście bez polskich zespołów, bo Jastrzębski wycofał się po rozlosowaniu par.

Największa niespodzianka to z pewnością porażka po złotym secie Galatasaray Stambuł z rumuńskim Zalau mimo bardzo dobrej gry Agameza. Zaskoczeniem przynajmniej dla mnie są porażki francuskich zespołów, Arago de Sete przegrał w obu meczach z fińskim Tiikerit Kokkola, zaś Asul Lyon okazał się słabszy od niemieckiego Düren.

W 1/8 mamy zatem dwa zespoły z Grecji, Finlandii i Rumunii, z rywalizacji zaś odpadły trzy zespoły z Holandii, które ugrały zaledwie dwa sety w sześciu spotkaniach i dokonał tego zespół Landstede Zwolle w meczu ze szwajcarskim zespołem z Lozanny.

Pary 1/8 Pucharu CEV
Tiikerit KOKKOLA - Gazprom-Ugra SURGUT
SCMU CRAIOVA - Olympiacos PIRAEUS
VaLePa SASTAMALA - Foinikas SYROS
LAUSANNE UC - Volei Municipal ZALAU
CAI TERUEL - Omonia NICOSIA
Posojilnica AICH/DOB - AS CANNES
SWD powervolleys DÜREN - Jihostroj CESKE BUDEJOVICE
Mirad PU PRESOV - Sir Safety-Sicoma PERUGIA
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: hunter »

SerCos pisze: Zaskoczeniem przynajmniej dla mnie są porażki francuskich zespołów, Arago de Sete przegrał w obu meczach z fińskim Tiikerit Kokkola, zaś Asul Lyon okazał się słabszy od niemieckiego Düren.
Niestety tu nie może być mowa o niespodziankach. :(
Zarówno Sete jak i Lyonowi niespecjalnie zależało na pucharach.
I tak, w pierwszym meczu w Sete na ławce zaczął choćby Moreau, w podstawowym zaczął Henry, który normalnie (niestety) nie łapie się do składu.
W dodatku w trakcie meczu pechowo kostki poskręcali właśnie Henry i Lafitte.
W rewanżu Moreau już w ogóle nie pojawił się na boisku.

Lyon z kolei do Niemiec pojechał bez Nikołowa i Ivanowa, oficjalny powód, odpoczynek po ME, nieoficjalnie co wszyscy wiedzą, Lyon ma kłopoty finansowe i te całe puchary do niczego im niepotrzebne.
I tak w pierwszym składzie wyszedł Ben Tara (ciekawe dlaczego na stronie CEV-u jest wpisany jako Polak :)), a minuty na parkiecie dostali także Mitkov i Valefuaniu, którzy normalnie nie mają szans na grę, a i na libero grał przyjmujący Aranha, normalnie rezerwowy.
W rewanżu zagrali z kolei bez McGiverna i Truhtchewa.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: estril1992 »

Jakaś reforma w tych rozgrywkach też ma być?
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: marakuja »

estril1992 pisze:Jakaś reforma w tych rozgrywkach też ma być?
A kogo tam w władzach obchodzą jakieś Puchary CEV czy inne Challenge Cup ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

W finałach zmierzą się ubiegłoroczny półfinalista LM, prawdziwie internacjonalistyczny Berlin i prowadzony przez bełchatowskiego Alexę Surgut. Stawiam na berlińczyków.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: Bazinga »

Surgut u siebie bez Bakuna, Brdojowicza i Apalikowa (z jakiego powodu nie wiem), gromiony niesamowicie.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: orw3ll »

Zupełnie niezrozumiała decyzja, zrezygnować ze swoich 3 najlepszych graczy w finale europejskiego pucharu. Ładny prezent zrobili Niemcom. Ciekawe jaki był powód, w lidze zajmują obecnie 5 miejsce i patrząc realnie mogą awansować jedynie o jedną pozycje. Złoto w europejskich rozgrywkach mogłoby być największym osiągnięciem w obecnym sezonie.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: FLPman »

Nie mam już w formie tekstowej więc zdjęcie z Twittera tłumaczonej przeze mnie wypowiedzi Chabibulina, po prostu jakkolwiek to brzmi - olał ten rewanż...
Obrazek
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Meldonium.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”