Challenge Cup - 2009/2010

Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

No to mamy pierwszy zespół w tym pucharze. Życzę im powodzenia, bo wg mnie mają szansę coś ugrać, chyba że trafią na daleką Syberię (Chabarowsk).
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: evija »

Niestety czeka je kolejna podróż do Azerbejdżanu. Wylosowały Lokomotiv... Baku.

A tam 2 reprezentantki Bułgarii (Debarlieva, podstawowa rozgrywająca kadry i Zarkova, środkowa) + 2 reprezentantki Azerbejdżanu, które są w kadrze od dłuższego czasu, zdobyły 4 miejsce na ME w 2005 roku, Yelena Parkhomenko i Oksana Mammadyarova. Skład porównywalny, bądź nawet silniejszy od poprzedniego rywala z Baku, czyli Rabity (tam jedna Bułgarka i dwie Serbki z szerokiej kadry). Mało tego, jeszcze się materiałami mogą wymienić :/ Daleko Lokomotiv szukać taśm nie musi.
Nie wspominając o kolejnej wyprawie do Baku... biednemu zawsze wiatr w oczy. Szkoda Gwardii, chyba lepiej, zeby w ogóle po meczu z Rabitą odpadły, a teraz mają ekstra wypad do Azerbejdżanu.

Pierwszy mecz 6 stycznia we Wrocławiu (bądź w Twardogórze).
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Mercik
Posty: 8
Rejestracja: 19 gru 2007, o 17:13
Płeć: M

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Mercik »

Nie taki diabeł straszny . . . ;)

Baku kompletnie nie miało przyjęcia w 1 i 4 secie, stąd takie wyniki (do 14 i do 9).
Szkoda trochę przegranego drugiego seta, bo dziewczyny prowadziły w nim, o ile się nie mylę, 11:6.
Za to trzeciego seta wyciągnęły ze stanu 19:15 dla Baku, potwierdzając miano najbardziej walecznego polskiego zespołu :D
Naprawdę są duże szanse, że Gwardia "przejdzie" to nieszczęsne Baku i wreszcie zacznie się prawdziwy EUROPEJSKI puchar.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Jakiś ten puchar (wśród panów) marny. Wygląda na to, że RPA Perugia wygra go "w cuglach".
Obstawiam FF następująco:
Stade Poitevin POITIERS
Marchiol Vodi PRVACINA
SCC BERLIN
RPA-LuigiBacchi.it PERUGIA
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Elgarten »

KChudz pisze:Jakiś ten puchar (wśród panów) marny. Wygląda na to, że RPA Perugia wygra go "w cuglach".
Obstawiam FF następująco:
Stade Poitevin POITIERS
Marchiol Vodi PRVACINA
SCC BERLIN
RPA-LuigiBacchi.it PERUGIA
Hm, trzeba przyznać, ze obsada nie za szczególna ;) .
Ja obstawiam, że w FF zagrają:
Poitiers
Lokomotiw Charków
Ziraat Bankasi Ankara
RPA Perugia
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: xyz91 »

KChudz pisze:No to mamy pierwszy zespół w tym pucharze. Życzę im powodzenia, bo wg mnie mają szansę coś ugrać, chyba że trafią na daleką Syberię (Chabarowsk).
Chabarowsk leży na rosyjskim Dalekim Wschodzie, nie zaś na Syberii.
xyz91
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

xyz91 pisze:
KChudz pisze:No to mamy pierwszy zespół w tym pucharze. Życzę im powodzenia, bo wg mnie mają szansę coś ugrać, chyba że trafią na daleką Syberię (Chabarowsk).
Chabarowsk leży na rosyjskim Dalekim Wschodzie, nie zaś na Syberii.
Wiem gdzie leży Chabarowsk, a sformułowanie, daleką Syberię użyłem świadomie dla pokazania trudów takiej wycieczki.
Zresztą uważam, że takie zespoły z Rosji powinny grać swoje mecze jako gospodarze w europejskiej części Rosji.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: xyz91 »

KChudz pisze:
xyz91 pisze:
KChudz pisze:No to mamy pierwszy zespół w tym pucharze. Życzę im powodzenia, bo wg mnie mają szansę coś ugrać, chyba że trafią na daleką Syberię (Chabarowsk).
Chabarowsk leży na rosyjskim Dalekim Wschodzie, nie zaś na Syberii.
Wiem gdzie leży Chabarowsk, a sformułowanie, daleką Syberię użyłem świadomie dla pokazania trudów takiej wycieczki.
Zresztą uważam, że takie zespoły z Rosji powinny grać swoje mecze jako gospodarze w europejskiej części Rosji.
Klub z którym grał Samorodok w 1/16 finału Pucharu Challenge, ma swoją bazę na Azorach (wyspy afrykańskie) i tam gra mecze jako gospodarz, tak więc tutaj sytuacja jest sprawiedliwa.
xyz91
osnazfsb

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: osnazfsb »

A co to w ogole za pomysł zeby jeden klub miał byc pokrzywdzony przez to ze musi grac na obcej hali tylko dlatego ze ma swoja siedzibe gdzies na krancu kraju nalezacego do CEV. Jak CEV dopusciła dany kraj do rozgrywek europejskich to nawet gdyby taka Holandie reprezentowała ekipa z Antyli Holenderskich trzeba tam jechac i grac choc z drugiej strony generuje to koszty no ale nikt nikogo do gry w europejskich pucharach nie zmusza.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

osnazfsb pisze:A co to w ogole za pomysł zeby jeden klub miał byc pokrzywdzony przez to ze musi grac na obcej hali tylko dlatego ze ma swoja siedzibe gdzies na krancu kraju nalezacego do CEV. Jak CEV dopusciła dany kraj do rozgrywek europejskich to nawet gdyby taka Holandie reprezentowała ekipa z Antyli Holenderskich trzeba tam jechac i grac choc z drugiej strony generuje to koszty no ale nikt nikogo do gry w europejskich pucharach nie zmusza.
Akurat się z tobą nie zgadzam. Z Warszawy do Chabarowska jest ponad 12 000 km w linii prostej(o ile można mówić tu o linii proste - raczej łuku okręgu) a na Azory ok. 5 000 km. Były już wielokrotnie sytuacje, że zespoły rezygnowały z udziału w pucharach, z powodu dużych odległości tzw. siedzib rywali. Karą za taką rezygnację jest 3-letnia dyskwalifikacja z pucharów.M.in. nasz Centrostal "odbił" się od Chabarowska. Zespołów, które należą do CEV i nie są umiejscowione na kontynencie europejskim (w ogólnym znaczeniu) jest kilka, zatem uważam, że powinny one podejmując rywalizację w pucharach zgadzać się na kompromis związany z meczami jako gospodarz we wskazanej przez siebie hali na "kontynencie" europejskim.
Podróż do Chabarowska to zmiana ??? stref czasowych tam i do domu. Komu to potrzebne, szczególnie, że taki chabarowsk nie gra w LM, tylko w "biedniejszych" pucharach.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: xyz91 »

Każdy powinien grać mecze we własnej hali, bez względu na położenie geograficzne.
xyz91
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Chal »

To czemu Bled gra LM w Ljubljanie?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Chal pisze:To czemu Bled gra LM w Ljubljanie?
Ich hala nie ma certyfikatu CEV, m.in. chyba za mała jest. Nie wiem co z hotelami itp,itd.
http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=t ... d4=1&key=0
zdjęcia z hali w Bledzie
http://www.ach-volley.si/index.php?page ... group_id=2
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Chal »

W każdym razie skoro Bled może grać w Ljubljanie, to i kluby gdzieś spod Pacyfiku mogą zagrać w Moskwie. Toż to jest nienormalne, żeby na mecz europejskich pucharów jechać gdzieś na drugi koniec Azji.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: xyz91 »

Czyli drużyny tureckie (które mają siedziby w miastach azjatykich) np. z Ankary, też mają grać w europejskiej części Turcji?
To gdzie mają grać drużyny np. z Azerbejdżanu czy Cypru bądź Izraela?
xyz91
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Temat odległości wzajemnej pomiędzy rywalami możnaby rozwiązać na forum CEV ustalając tzw. strefę certyfikowaną, np koło o promieniu ... :] lub kwadrat opisujący Europę itp. Puchary CEV są pucharami EUROPEJSKIMI, i to powinno być pierwszoplanowe, bo jak ktoś tu napisał Antyle Holenderskie itp.

Kiedyś swój udział w LM proponowały kluby z Brazylii. Niewątpliwie byłoby to podniesienie rangi tych rozgrywek. Wszystko rozbijało się o problemy logistyczne uczestników meczów z w/w zespołami, a przecież do Rio jest tak samo daleko jak do Chabarowska, a podróż jest nawet krótsza :]
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Fein »

A jak to jest rozwiązane w piłkarskich pucharach, wie ktoś może ?
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Fein pisze:A jak to jest rozwiązane w piłkarskich pucharach, wie ktoś może ?
Piłka nożna jest dyscypliną niehalową więc temat dalekich stron w Rosji odpada w sposób naturalny. Wszystkie drużyny z Rosji grające w pucharach są ze strefy europejskiej.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Kay »

Fein pisze:A jak to jest rozwiązane w piłkarskich pucharach, wie ktoś może ?

Zapewne niewyobrażalne w siatkówce budżety... :)
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

W porównywalnej (halowej) koszykówce też nie ma problemów, bo wszystkie drużyny są z Kontynetu Europa lub z Turcji lub z Izraela. Chyba jedyne zespoły w Europejskich pucharach problematyczne to Chabarowsk, Nowyj Urengoj, a kiedyś był Surgut.
osnazfsb

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: osnazfsb »

KChudz pisze:
Fein pisze:A jak to jest rozwiązane w piłkarskich pucharach, wie ktoś może ?
Piłka nożna jest dyscypliną niehalową więc temat dalekich stron w Rosji odpada w sposób naturalny. Wszystkie drużyny z Rosji grające w pucharach są ze strefy europejskiej.
A gdzie tam nie pamietacie gry w pucharach Ałanii Władykaukaz?
Jeszcze raz powtarzam nie widze zadnych argumentów za tym zeby jedna z druzyn miała byc pokrzywdzona tym ze nie moze grac we własnej hali tylko dlatego ze rywali nie stac nie chce im sie jechac. To byłoby jawnie niepsrawiedliwe tym bardziej ze oni na rewanz oczywiscie musieliby jechac te 12 tysiace kilometrów, jesli ma byc sprawiedliwie to oba mecze powinny byc rozgrywane na terenie neutralnym.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, o 10:40 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Może to i się zdarzyło, ja nie jestem fanem "kopanej". Sprawdzałem tegoroczne puchary piłkarskie i koszykarskie.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Fein »

osnazfsb pisze:A gdzie tam nie pamietacie gry w pucharach Ałanii Władykaukaz?
Jeszcze raz powtarzam nie widze zadnych argumentów za tym zeby jedna z druzyn miała byc pokrzywdzona tym ze nie moze grac we własnej hali tylko dlatego ze rywali nie stac nie chce im sie jechac. To byłoby jawnie niepsrawiedliwe tym bardziej ze oni na rewanz oczywiscie musieliby jechac te 12 tysiace kilometrów, jesli ma byc sprawiedliwie to oba mecze powinny byc rozgrywane na terenie neutralnym.
Jastrzębie gra w nieswojej hali i jakoś nikt problemu nie robi.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Puchary CEV są "europejskie", zatem niech taki Chabarowsk startuje w "azjatyckich" pucharach :D :]
Dla mnie to jest bardzo dziwne. Nie chodzi o koszty podróży, ale o zawodników/zawodniczki. Zmiana kilku stref czasowych w poniedziałek/wtorek, mecz, i powrót w piątek to zarżnięcie organizmów ze względu na aklimatyzację. Najgorszy jest podobno 3-4 dzień, a tu wszystko się miesza. Organizm "głupieje".
osnazfsb

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: osnazfsb »

Ale to inny wypadek bo kurnik to sie i do Plusligi specjalnie nie nadaje poza tym zawodnicy Jastrzebskiego graja na hali w swoim miescie na której grali juz niejeden raz wiec to zupełnie inny przypadek bo maja tez swoich kibiców na hali a klub zarabia na nich pieniadze. Co innego klub który według waszej opinni powinien grac daleko od domu przy pustyc trybunach tak wiec nic na ty meczu nie zarobi a na rewanz jechac oczywiscie do rywala na hale i byc stratny zarówno sportowo jak i finansowo. Jesli ma byc sprawiedliwie choc troche to oba mecze powinny byc grane na neutralnym terenie w mniej wiecej takiej samej odległosci od obu hal.

Tak wiec ja takim pomysłom mówie NIE a i chyba nikomu w CEV na szczescie nie przyszedł pomysł ich realizacji.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

osnazfsb pisze:A co to w ogole za pomysł zeby jeden klub miał byc pokrzywdzony przez to ze musi grac na obcej hali tylko dlatego ze ma swoja siedzibe gdzies na krancu kraju nalezacego do CEV. Jak CEV dopusciła dany kraj do rozgrywek europejskich to nawet gdyby taka Holandie reprezentowała ekipa z Antyli Holenderskich trzeba tam jechac i grac choc z drugiej strony generuje to koszty no ale nikt nikogo do gry w europejskich pucharach nie zmusza.
No ale nikt nikogo do gry w europejskich pucharach nie zmusza.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Gratulacje dla Gwardii. Mają szansę dojść do FF Challenge Cup. Przeciwniczki napewno są w ich zasięgu. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: Pele »

KChudz pisze:Jakiś ten puchar (wśród panów) marny. Wygląda na to, że RPA Perugia wygra go "w cuglach".
Obstawiam FF następująco:
Stade Poitevin POITIERS
Marchiol Vodi PRVACINA
SCC BERLIN
RPA-LuigiBacchi.it PERUGIA
Z tą Prvaciną to pojechałeś po bandzie. Toż oni by spadli z plusligi po jednym sezonie a i z grą w 1 lidze mieliby problem zeby znaleść się w górnej połowie tabeli - widziałem jak grali z ZAKSĄ oba mecze
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: KChudz »

Pele pisze:
KChudz pisze:Jakiś ten puchar (wśród panów) marny. Wygląda na to, że RPA Perugia wygra go "w cuglach".
Obstawiam FF następująco:
Stade Poitevin POITIERS
Marchiol Vodi PRVACINA
SCC BERLIN
RPA-LuigiBacchi.it PERUGIA
Z tą Prvaciną to pojechałeś po bandzie. Toż oni by spadli z plusligi po jednym sezonie a i z grą w 1 lidze mieliby problem zeby znaleść się w górnej połowie tabeli - widziałem jak grali z ZAKSĄ oba mecze
A z kim mają tam przegrać. Mają za rywali Mladost Zagreb,Volley AMRISWIL,Lokomotiv KHARKIV
Każdy z nich spadłby z PlusLigi :D
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Challenge Cup - 2009/2010

Post autor: xyz91 »

Dobrze, że Lokomotiw-Biełogorie nie gra w tym pucharze (miał prawo, ale nie zgłosił się). Tak słaby puchar nie zasługuje na to, by grał w nim tak wielki klub.
xyz91
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Challenge Cup”