Challenge Cup 2010/2011

Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Challenge Cup 2010/2011

Post autor: KChudz »

Ogłoszono już terminarz na przyszły sezon.
Wynika z niego, że nie będzie F4 na koniec, tylko zwykłe finałowe dwumecze :o
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Orientuje się jakie męskie kluby tureckie zagrają w Pucharze Challenge i Pucharze Cev w sezonie 2010-2011?
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: KChudz »

Prawdopodobnie:
LM - Fenerbace Stambul
CEV - Belediyese Stambul
chall - Ziraat Bankasi Ankara, Arkasspor Izmir
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Z tego co mi wiadomo to atakującymi w tych klubach bedą naprawde dobrzy zawodnicy: Miljković ( Fenerbahce ), Oivanen ( Belediyese ), Agamez ( Arkas ). Co prawda narazie tylko były Revowiak jest zakontraktowany ale znając operatywność Turków to pewnie i dwaj następni gwiazdorzy wylądują nad Bosforem.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: lucass90 »

W Pucharze Challenge siatkarze Domexu Tytana AZS Częstochowa
Domexu Tytana AZS Częstochowa czeka wyprawa do Holandii na mecz z Langhenkelvolley Doetinchem. W kolejnej rundzie ewentualnym przeciwnikiem częstochowian będzie belgijski Prefaxis Menen lub zwycięzca rywalizacji norwesko-szwajcarskiej z rundy wstępnej.
Byleby ich nie zlekceważyć, to na początku drogi do FF Pucharu Challenge czekają nas 4 łatwe mecze.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Arff »

Niestety w ćwierćfinale, Częstochowa trafia na Maceratę... będzie bardzo ciężko... juz łatwiejszą drogę do FF mają polskie kluby występujące w CEV cup...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Pisałem już w temacie o Pucharze Cev że jeszcze nie ma ułozonej dalszej drabinki Pucharu Challenge i Częstochowa po ewntualnym wyeliminowaniu Holendrów trafi na któryś z zespołów które odpadną z Pucharu Cev.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: lucass90 »

Antonella Hard Core pisze:Pisałem już w temacie o Pucharze Cev że jeszcze nie ma ułozonej dalszej drabinki Pucharu Challenge i Częstochowa po ewntualnym wyeliminowaniu Holendrów trafi na któryś z zespołów które odpadną z Pucharu Cev.
W Pucharze Challenge siatkarze Domexu Tytana AZS Częstochowa
Domexu Tytana AZS Częstochowa czeka wyprawa do Holandii na mecz z Langhenkelvolley Doetinchem. W kolejnej rundzie ewentualnym przeciwnikiem częstochowian będzie belgijski Prefaxis Menen lub zwycięzca rywalizacji norwesko-szwajcarskiej z rundy wstępnej.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: mewa »

To błąd, Antonella ma rację. Po II rundzie Challenge Cup do 16 zespołów dołączy 16 z Pucharu CEV.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Przyszły Pucharu Challenge jest naprawde mocno obsadzony i raczej się nie powtórzy sytuacja z poprzedniego sezonu gdy w półfinałach grali przedstawiciele nienajmocniejszch lig ( chorwacja, czeska , niemiecka ). Wygląda nawet na to że w Challenge Cup mamy więcej mocnych drużyn niż w Cev Cup. IBB Stambuł, Beauvais, Częstochowa, Macerata, Fakieł, Surgut, Patron czy Arkas a jeszcze może ktoś dobry dojdzie z Pucharu Cev. AZS nie bedzie miał łatwo o dobry wynik chyba że bedzie miał Farta w losowaniu.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Guilder »

Jakim cudem dwie rosyjskie ekipy grają w Challenge Cup? Ja słyszałem, że bodajże Nowosybirsk zrezygnował z udziału, i to chyba w CEV Cup, ale czy wtedy następna rosyjska ekipa nie wchodzi na jego miejsce?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

W tamtym sezonie Rosjanie rezynowali z udziału w challenge cup tłumacząc sie ze to za słaby dla nich puchar a teraz grają w nim aż dwa kluby i co ciekawe jednym z nich jest Gazprom Surgut który w Superlidze zajął.... 7 miejsce. Nowosibirsk zrezgnował z pucharów ale nie wem czemu zamiast niego nie zagra szósta w tabeli Iskra.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Guilder »

Iskra też mogła zrezygnować. Ja się dziwię dlaczego dali tym, którzy Nowosybirsk zastępują, Challenge Cup, zamiast CEV Cup.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
maust
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45
Płeć: K

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: maust »

Czy mógłby mi ktoś podać stronę, gdzie zamieszczone są wszystkie klubu biorące udział w Challenge Cup? :)
I jeszcze jedno pytanie: bardziej prestiżowe są rozgrywki Challenge Cup czy Pucharu Cev?
I jeszcze jedno :) : Czy będzie gdzieś transmisja z meczów? No a jeśli nie, to czy ewentualny mecz Macerata - Częstochowa będzie transmitował włoski RaiSport?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Mate »

maust pisze: 1) Czy mógłby mi ktoś podać stronę, gdzie zamieszczone są wszystkie klubu biorące udział w Challenge Cup? :)
2) I jeszcze jedno pytanie: bardziej prestiżowe są rozgrywki Challenge Cup czy Pucharu Cev?
3) I jeszcze jedno :) : Czy będzie gdzieś transmisja z meczów? No a jeśli nie, to czy ewentualny mecz Macerata - Częstochowa będzie transmitował włoski RaiSport?
1) http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... ex_EN.html
2) W hierarchii Puchar CEV jest wyżej.
3) O transmisje będzie ciężko. Ewentualny mecz Macerata - Częstochowa być może pokaże Polsat. Co do Rai Sport, to wątpię.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Ludzie jaki znowu mecz Macerata-Częstochowa przecież w Pucharze Challenge została jak narazie rozlosowana tylko pierwsza runda w której Częstochowa gra z zespołem z Holandii , dalszej drabinki nie ma ustalonej ponieważ kolejnym przeciwnikiem AZSu Częstochowa będzie zespół który przegrał dwumecz w pierwszej rundzie Pucharu Cev. Dopiero po dojściu 16 zespołów które odpadły z Pucharu Cev będzie ustalona drabinka aż do finału.
maust
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45
Płeć: K

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: maust »

Mate pisze:
maust pisze: 1) Czy mógłby mi ktoś podać stronę, gdzie zamieszczone są wszystkie klubu biorące udział w Challenge Cup? :)
2) I jeszcze jedno pytanie: bardziej prestiżowe są rozgrywki Challenge Cup czy Pucharu Cev?
3) I jeszcze jedno :) : Czy będzie gdzieś transmisja z meczów? No a jeśli nie, to czy ewentualny mecz Macerata - Częstochowa będzie transmitował włoski RaiSport?
1) http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... ex_EN.html
2) W hierarchii Puchar CEV jest wyżej.
3) O transmisje będzie ciężko. Ewentualny mecz Macerata - Częstochowa być może pokaże Polsat. Co do Rai Sport, to wątpię.
Dzięki. I już ostatnie: dlaczego Macerata nie gra w Pucharze Cev? Skoro Challenge Cup jest, jak napisałeś, niżej w hierarchii to taka drużyna jak Macerata, myśląc logicznie, powinna się znaleźć w wyżej notowanych rozgrywkach.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Mate »

Dwie najlepsze(według rankingu) ligi europejskie mają trzech reprezentantów w LM, jednego w Pucharze CEV i jednego w Challenge Cup. Kolejne ligi mają dwóch reprezentantów w LM, dwóch w CEV i jednego w Challenge. Reszty układu nie pamiętam. Macerata skończyła rozgrywki na 5. miejscu, więc startuje w Challenge Cup. W siatkówce nie obowiązują takie same zasady jak w nożnej.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
maust
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45
Płeć: K

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: maust »

Aha, dzięki. Kibicuje Resovii i liczyłam na to, że w Rzeszowie będziemy gościć właśnie takie ekipy pokroju Maceraty, no ale chyba się przeliczyłam. To trochę niesprawiedliwe, czyt. taki układ, który nijak się ma do tej całej hierarchii...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: dreamer »

Mate pisze:Dwie najlepsze(według rankingu) ligi europejskie mają trzech reprezentantów w LM, jednego w Pucharze CEV i jednego w Challenge Cup...
Sorry, ale nie jest tak jak piszesz.
Taki układ drużyn w poszczególnych pucharach ma tylko jedna - najlepsza liga według rankingu, od wielu lat jest to liga włoska. Czasami zdarza się, że "dzikusa" do Ligi Mistrzów dostanie kraj którego liga ma "z rozdzielnika" dwa miejsca w LM (ligi na miejscach 2 do 7 w rankingu). Wtedy rzeczywiście ten kraj też dostając dzikusa do LM ma automatycznie zabraną jedną drużynę z pucharu CEV i też ma układ 3+1+1. Tak np. miała Polska niedawno.
Reguły przyznawania poszczególnych pucharów są tutaj:
http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... _07_15.pdf

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: lucass90 »

Do Holandii nie poleciał jednak Bartosz Janeczek. Ciekawe, kto zastąpi go w wyjściowym składzie, Miłosz Hebda, czy Michał Hrazdira...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Arff »

skoro szansę gry mają dostać mniej eksploatowani zawodnicy, to Hebda zagra na ataku, a Hrazdira na swojej nominalnej pozycji...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: lucass90 »

Skład: Oczko, Sobala, Wiśniewski, Hrazdira, Gradowski, Hebda, Dębiec (l), wcale nie wygląda tak źle... Myślę, że na Holendrów powinno wystarczyć. Dobrze, że Miłosz nareszcie zacznie grać, oby się nie spalił.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: Arff »

Miłosz grał praktycznie tyle samo co Janeczek w meczach towarzyskich(raz Bartak, raz Miłosz byli środkowymi) nie wiem jak sobie radził, ale już pewne przyzwyczajenia(żeby nie napisać doświadczenie) chłopak zdobył... poradzi sobie, o jego karierę akurat jestem spokojny ;]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: CEV Cup 2010/2011

Post autor: nulon »

Wygląda na to że Częstochowa chce jak najszybciej odpaść z tego pucharu. No cóż kasa > prestiż.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2010, o 12:42 przez lucass90, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post przeniesiony do odpowiedniego dla siebie tematu.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Challenge Cup 2010/2011

Post autor: lucass90 »

nulon pisze:Wygląda na to że Częstochowa chce jak najszybciej odpaść z tego pucharu. No cóż kasa > prestiż.
A można wiedzieć, na jakiej podstawie została sformułowana ta złota myśl ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: maksik »

Póki co 1:0 dla Czewy 25:23
Ktoś ma info o składach.. jakiejś relacji.. może coś w radiu - może byc po angielsku.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: lucass90 »

maksik pisze:Póki co 1:0 dla Czewy 25:23
Ktoś ma info o składach.. jakiejś relacji.. może coś w radiu - może byc po angielsku.
Wg. relacji na konkurencyjnej stronie, AZS gra wyjściowym składem, z Hrazdirą na ataku.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
emi505
Redaktor
Redaktor
Posty: 285
Rejestracja: 2 sty 2010, o 23:35
Płeć: K
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: emi505 »

Dokładnie :
Gradowski, Oczko, Hrazdira, Hebda, Sobala, Wiśniewski i Dębiec
---
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Challenge Cup 2010/2011

Post autor: lucass90 »

Tak jest, dokładnie taki skład podał volley24.pl . Prosili żeby podać źródło, więc podaję :)

2:0 dla AZS-u, w drugim secie 25:19
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Challenge Cup”