Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...No nic czekamy aż Białorusini zaczną grać, a wraz z nimi poziom pojedynku wzrośnie...
Zdaje mi się, że zaczęli grać... jakoś tak, mniej więcej w "złotym" secie... Ale nie jestem przekonany, że własnie o to ci chodziło.

Asseco Resovia Rzeszów – Metalurg Żłobin 3:0
(25:14, 25:18, 25:19), złoty set: 9:15

Zaryzykuję stwierdzenie, że Białorusini przerobili naszych dzielnych resowiaków "bez mydła"...
Nawet odpowiadała by mi taka prawda, że Metallurg przyjechał tu z chytrym planem "przegrać i to wysoko, żeby w złotym secie było pełne zaskoczenie".
Może to jasnowidze... wiedzieli że na wygranie ich nie stać :D
Ehhhh, jakieś bajki na wytłumaczenie tego blamażu trzeba chyba w końcu wymyśleć...

dreamer
PS.
Swoją drogą, ciekawi mnie, czy w Resovii na[prawdę tak ogromny szpital znowu zapanował, czy Ljubo tym razem przeszarżował ze składem.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Mate »

Białorusini czekali, aż Rzeszowianie się zmęczą i wykorzystali ten moment.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Białorusini czekali, aż Rzeszowianie się zmęczą i wykorzystali ten moment.
Jak można się zmęczyć wygrywając w 20 min każdego seta :P Pewnie potężna zagrywka Żłobina ich zniszczyła, albo ten 390 centymetrowy blok [jak to wg Rzeszowian było na Białorusi - ataki nad ich blokiem itd]... A zagrywka nawet bez oderwania nóg od ziemi, Igła zdążyłby się zmienić z kimkolwiek zanim ona spadła. Jak to można przegrać?

Edit: Jeszcze słowa Gierczyńskiego bardziej ośmieszają Rzeszowian... Powinien powiedzieć co tak na prawdę się stało, a tu ponad 30sto letni zawodnik, który pokonał w złotym secie Iskrę tłumaczy, że nie wiedzieli czy do 15 czy do 25 się gra złotego :] Nie wiem czy płakać, czy się śmiać.
...
warmiaimazury
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2008, o 19:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: warmiaimazury »

co tu duzo mowic, kompromitacja Rzeszowa, w ogole nie wiem co sie dzieje z polska siatkowka, wszystko w plecy...pozdro dla kibicow z całej Polski
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Nagor »

Policzmy...
2x Rzeszów, 2x Olsztyn, 1x Skra, 1x JW, 1x Muszyna, 2x Piła
1x Muszyna, 2x BB

9 do 3 czyli 3 mecze wygrane na 12, co daje aż 25% wygranych trzeciej ligi w Europie.

Chyba, że liczyć, że Sovia mecz wygrała, w takim razie przegrała dwa a wygrała 1
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Policzmy...
2x Rzeszów, 2x Olsztyn, 1x Skra, 1x JW, 1x Muszyna, 2x Piła
1x Muszyna, 2x BB

9 do 3 czyli 3 mecze wygrane na 12, co daje aż 25% wygranych trzeciej ligi w Europie.
No właśnie.
Przypomnę, że jakiś czas temu na forum każdy miał okazję w jednym z tematów wypowiedzieć się co sadzi o miejscu polskiej ligi w Europie (średnio - babek i facetów zmiksowanych... :D hm, ciekawe co by to miało znaczyć... "zmiksowanych").
Według cev, a także według mnie, i pewnej grupy forumowiczów, polska siatkówka klubowa, to około 5-6 siła w Europie (taka uśredniona babki + faceci).
nam, którzy taki pogląd głosiliśmy (głosimy) dostała się wielka bura od głosicieli potęgi naszej siatkówki.
No i ok !!! . W końcu każdy ma prawo do swoich poglądów, tylko że teraz ja (i nie tylko) nie muszę się wstydzić i szukać nieprawdopodobnych wytłumaczeń, czemu ta "trzecia siła" zachowuje się tak, jakby nie miała czym grać, bo ręce akurat zajęte ma kurczowym trzymaniem się tego fotela z napisem "trzecia liga Europy"... :D :D .

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Wojciech »

Co tu dużo pisać, kompromitacja i tyle. Być może racji troche ma Dreamer, ktory zaznaczył iż Bialorusini czekali na zloty set a sam mecz gładko przegrali bo może mieli takie założenie taktyczne? :D
Resovia zagrała tak jak powinna, odrazu naskoczyła na przeciwnika pewnym atakiem, mocną zagrywką oraz ciekawym rozegraniem. Przez 3 sety, Soviacy grali jak w transie deklasując przeciwnika do 14, 18, 19. Tym bardziej, tak trudno mi zrozumieć co się stalo w tym czwartym zlotym secie.
Pan Travica, jeden z celów na ten sezon przegrał z kretesem. Czekamy zatem co Resovia zaprezentuje w lidze.
PS Z kim by Metalurg nie grał w II rundzie oba mecze przegrają 1:3 lub 0:3.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008, o 22:46 przez Wojciech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Mate »

Na pewno polska liga jest w jednym worku z Grecją, Hiszpanią czy Francją, no i może z Belgią. Wiadomo takie coś jest trudno obliczyć, ale w pierwszej dwójce nie będziemy przez kilka-dziesiąt lat. Jeżeli nie dadzą polskiemu zespołowi organizowania FF to wtedy okaże się gdzie jest polska liga. Chociaż i tak polskie zespoły w poprzednim sezonie zaszły całkiem daleko. Skra(w play-offach pewnie gdzieś by odpadli), JSW(I runda), Piła i Kalisz(I runda), Czewa(Challenge Round), Bydgoszcz i B-B(1/4), Rzeszów(to samo co Skra), Muszyna(1/8). Tylko szkoda, że było to w poprzednim sezonie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
warmiaimazury
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2008, o 19:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: warmiaimazury »

ale swoja droga nie wiem dlaczego nasze zespoły nie sa rozstawione tylko od razu trafiły na tak mocne kluby, mowa oczywiscie o pucharze CEV, o tych ogórkach z Białorusi nie myśle nawet, jeszcze raz powiem - Rzeszów sie skompromitował!!!!!!! Cała polska siatka sie skompromitowała tym meczem, to tak jakby polski zespół piłkarsk np Legia przegrała z zespołem z San Marino!!!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Nagor »

warmiaimazury pisze:to tak jakby polski zespół piłkarsk np Legia przegrała z zespołem z San Marino!!!
Nie kuś losu, liga siatkarska stoi jednak na jakimś poziomie...
...
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Wojciech »

Jednak przez ostatnie 2-3 lata występów polskich ekip w pucharach, nasi siatkarze przyzwyczaili kibiców do emocji, awansów czy wyrównanych spotkan. W tym sezonie tego ewidentnie brakuje... A nawet jeśli jest to nasze druzyny nie potrafią dowieść korzystnego rezultatu do końca (patrz mecz JW w Pireusie, Czewy z Iraklisem czy dzisiejszy pozal się Boze mecz Resovii).
Ktoś wyżej (Mate?) stawia naszą Plusligę na równi z grecką... No narazie bilans ujemny: w korespondencyjnym pojedynku 0:2 w meczach 4:6 w setach. Poczekajmy co Skra zagra w Atenach, ale boję się ze zbytnio ta statystyka się nie poprawi.
osnazfsb

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: osnazfsb »

A ja uwazam ze Resovia przegrała zasłuzenie. W zeszłym sezonie dokładnie w ten sam sposób 2 razy wygrała z Ryga i Roterdamem a spora grupa osób podniecała sie jak to swietnie gra ten zespół ze awansował do FF - jak widac do 3 razy sztuka a odpuszczanie meczów wyjazdowych w pewnym momencie sie zemsci.
Razem z dreamerem ciesze sie ze naleze do tej grupy uzytkowników która traktowała bajdurzenie o trzeciej lidze Europy z przymruzeniem oka.
banan

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: banan »

Sztuką było to, że mimo tak ogromnych problemów Resovii udało się wtedy awansować do FF.

Niemniej zgadzam się. To wielka kompromitacja, zamierzałem - jako kibic Resovii - gdzieś się ukryć, żeby się ze mnie nie śmiano. Sam nie wiem, jak z takimi kelnerami Resovia przegrała 0:3 na Białorusi.
Wojciech pisze:Co tu dużo pisać, kompromitacja i tyle. Być może racji troche ma Dreamer, ktory zaznaczył iż Bialorusini czekali na zloty set a sam mecz gładko przegrali bo może mieli takie założenie taktyczne?
Przecież oni mieli w całym meczu z 8 dobrych, ładnych akcji. Jeżeli założyli, że zagrają dobrze w złotym secie, to z założenia się nie wywiązali. To Resovia sama się pogrzebała. Zagrali tak jak my powinniśmy w Olsztynie. Zaserwować lekko, a oni się pogubią. Ale wówczas Ilić zagrywkę zepsuł i wiemy co było dalej.

Wstyd mi, za moją drużynę. Wstyd.

PS. Przynajmniej doping był świetny.
PS2. To jakaś kpina, że siatkarze nie wiedzieli do ilu mają grać tie-break'a.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: pk+ »

warmiaimazury pisze:Cała polska siatka sie skompromitowała tym meczem, to tak jakby polski zespół piłkarsk np Legia przegrała z zespołem z San Marino!!!
Proszę nie czytać tego jako obronę Resovii (bo wstyd jest) ale przypominam z jakimi potęgami przegrywała jeszcze niedawno nasza reprezentacja narodowa a kibice śpiewali "nic się nie stało..." kto chce może wybierać jedną z dwóch odpowiedzi:
a) dziś prawdziwych kelnerów już nie ma ;p
b) nasza siła siatkówki jest mocno przeszacowana.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: dreamer »

A propos występu wczorajszego Resovii...
pk+ pisze:...kto chce może wybierać jedną z dwóch odpowiedzi:
a) dziś prawdziwych kelnerów już nie ma ;p
b) nasza siła siatkówki jest mocno przeszacowana.
Mam tylko taką uwagę, że na wschód i północ od linii Ren - Dunaj kelnerów praktycznie nigdy nie było...
Ale jak już się bawimy, to dorzucam trzecią możliwość do wyboru:

3. Metallurg to jednak... kelnerzy, a siła naszej siatkówki i tak jest... przeszacowana :D

pozdrowionka

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: pk+ »

dreamer pisze:
3. Metallurg to jednak... kelnerzy, a siła naszej siatkówki i tak jest... przeszacowana :D

pozdrowionka

dreamer

Ja podałem dwie wersje do zaakceptowania i przez kibiców, i przez działaczy (zawodników) Ty podałeś wersję bliższą prawdy niestety.

Edit:
Przynajmniej widać że jest reakcja na "wspaniały" występ:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.30811
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Resovia Rzeszów w pucharze Challenge 2008/09

Post autor: Elgarten »

A wyśmiewany Metallurg Żłobin wygrał w kolejnej rundzie Challenge Cup :P
Na dodatek na wyjeździe, mają dużą szansę na awans do następnej fazy rozgrywek.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Challenge Cup”