KMŚ mężczyzn 2013

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: OlaMleko »

W czasie ostatnich obrad w Lozannie władz Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) omawiano sprawy kalendarzowe.

Postawiono, że Klubowe Mistrzostwa Świata nie będą rozgrywane w październiku lecz w pierwszej połowie maja. Ich dokładny termin zostanie ustalony później.

źródło: plusliga.pl

Już widzę te styrane całym sezonem zespoły gnające do Kataru :)
Albo tłumaczenie "przegraliśmy finał, bo szykujemy formę na Katar" :D
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3939
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Klugenhammer »

OlaMleko pisze: Już widzę te styrane całym sezonem zespoły gnające do Kataru :)
Jak szejkowie sypną petrodolarami to na brak chętnych nie będzie można narzekać
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: OlaMleko »

Klugenhammer pisze:
OlaMleko pisze: Już widzę te styrane całym sezonem zespoły gnające do Kataru :)
Jak szejkowie sypną petrodolarami to na brak chętnych nie będzie można narzekać
Dodatkowa kaska na gofry w lecie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: dreamer »

No tak...
Październik nie pasuje, maj nie pasuje, w grudniu wszyscy świętują...
Czy wy kiedykolwiek z czegokolwiek będziecie zadowoleni.
Oczywiście zostanę posądzony znowu o sprzyjanie Latynosom, ale maj to dla Brazylii i Argentyny jeszcze gorszy termin niż październik. W maju to Brazylijczycy są już dwa miesiące po zakończeniu jednego sezonu i dwa miesiące przed początkiem rozgrywek stanowych.
Zobaczcie jakie fory daje Europie Art Graca.
Musi czuć, że Brazylijczycy są naprawdę silni i poradzą sobie z Europą nie tylko bez jakiegokolwiek treningu, ale i bez zawodników, bo w maju to mało która drużyna ma tam jakiegokolwiek zawodnika zakontraktowanego. Tak przynajmniej było do tej pory. Może teraz wszechwładny Ary zarządzi inaczej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

Jednak wszystko wraca do normy,turniej w październiku,ale termin i gospodarz nie jest znany
http://www.plusliga.pl/news/id/7008/cso ... order/desc
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Streeter »

luck191 pisze:gospodarz nie jest znany
Szejkom już się znudziło? :o
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: oliwia »

dreamer pisze:Zobaczcie jakie fory daje Europie Art Graca.
Musi czuć, że Brazylijczycy są naprawdę silni i poradzą sobie z Europą nie tylko bez jakiegokolwiek treningu, ale i bez zawodników
Dopiero teraz przeczytałam. Wiem, że zakochałeś się w Brazylii, a miłość jest ślepa, ale chyba kpisz?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: dreamer »

oliwia pisze:
dreamer pisze:Zobaczcie jakie fory daje Europie Art Graca.
Musi czuć, że Brazylijczycy są naprawdę silni i poradzą sobie z Europą nie tylko bez jakiegokolwiek treningu, ale i bez zawodników
Dopiero teraz przeczytałam. Wiem, że zakochałeś się w Brazylii, a miłość jest ślepa, ale chyba kpisz?
Zamiast wypisywać głupoty, przeczytaj uważnie posta na którego chcesz odpowiadać... przynajmniej do końca zdania, które urwałaś na przecinku (ale najlepiej całego).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/3 ... dzie-to-ka
Znamy nowych gospodarzy klubowych MŚ przez najbliższe trzy lata,świetny pomysł zawody w Szwajcarii(kobiety) i Brazylia(mężczyźni)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

luck191 pisze:http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/3 ... dzie-to-ka
Znamy nowych gospodarzy klubowych MŚ przez najbliższe trzy lata,świetny pomysł zawody w Szwajcarii(kobiety) i Brazylia(mężczyźni)
Szkoda, że nie odwrotnie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: hugo »

Świetna decyzja. Myślę, że Brazylia będzie organizować za każdym razem w innym mieście. Oby nie w Teresinie i Manaus bo te miasta to horror jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Ukrop cały rok.
\
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Streeter »

Ciekawe czy w związku z przenosinami KMŚ do Brazylii, w turnieju wciąż występować będą katarskie twory zwane żartobliwie drużynami.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
shevcu
Posty: 137
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 15:42
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: shevcu »

Streeter pisze:Ciekawe czy w związku z przenosinami KMŚ do Brazylii, w turnieju wciąż występować będą katarskie twory zwane żartobliwie drużynami.
8 ekip - 3 z Europy, 2 z Ameryki Płd., 1 z Azji, 1 z Afryki, 1 z Ameryki Płn. taki podział byłby najlepszy, mielibyśmy z 5 poważnych ekip w tym turnieju
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Erchembod »

madlark pisze:Szkoda, że nie odwrotnie.
Czemu?
hugo pisze:Świetna decyzja. Myślę, że Brazylia będzie organizować za każdym razem w innym mieście. Oby nie w Teresinie i Manaus bo te miasta to horror jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Ukrop cały rok.
A skąd takie egzotyczne miejsca?;) Zapewne bedzie to Sao Paulo, moze Rio, jeśli np. RJX wygra ligę i potem klubowe mistrzostwa Ameryki Płd.
Choć też bardzo bym chciał, żeby to było za każdym razem w innym miejscu i w mniejszych miastach.

Dobrze - choć mam dość ambiwalentne odczucia co do KMŚ. Reaktywację przywitałem z nadzieją, ale do tej pory to turniej trochę kabaretowy.
Dobrze chociaż że czasem zdarzają się tam świetne mecze.
A w ogóle, to powinien być co 2 lata.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: hugo »

Erchembod pisze:
madlark pisze:Szkoda, że nie odwrotnie.
Czemu?
hugo pisze:Świetna decyzja. Myślę, że Brazylia będzie organizować za każdym razem w innym mieście. Oby nie w Teresinie i Manaus bo te miasta to horror jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Ukrop cały rok.
A skąd takie egzotyczne miejsca?;) Zapewne bedzie to Sao Paulo, moze Rio, jeśli np. RJX wygra ligę i potem klubowe mistrzostwa Ameryki Płd.
Choć też bardzo bym chciał, żeby to było za każdym razem w innym miejscu i w mniejszych miastach.

Dobrze - choć mam dość ambiwalentne odczucia co do KMŚ. Reaktywację przywitałem z nadzieją, ale do tej pory to turniej trochę kabaretowy.
Dobrze chociaż że czasem zdarzają się tam świetne mecze.
A w ogóle, to powinien być co 2 lata.
Oglądam i czytam dużo o Brazylii i tak mi się skojarzyło. Manaus ma bardzo ładną i dużą halę (wielkości choćby Maracanazinho).
Jednak warunki w Amazonie są ekstremalne i Manaus to jedyne tak duże miasto na obszarze całej dżungli (ponad 5 mln km2).
\
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: dreamer »

Erchembod pisze:...A w ogóle, to powinien być co 2 lata.
Zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem. Dla mnie oznacza to, że w jawny sposób wzywasz do rozgrywania co dwa lata trakże wszystkich klubowych mistrzostw kontynentalnych (czyli także europejskiej LM). W przeciwnym razie nie widzę w tym żadnej logiki, bo niby z jakiej racji co drugi sezon zwycięzcy rozgrywek kontynentalnych mieli by być premiowani startem w KMŚ, a co drugi sezon nie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: PvK »

dreamer pisze:Zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem. Dla mnie oznacza to, że w jawny sposób wzywasz do rozgrywania co dwa lata trakże wszystkich klubowych mistrzostw kontynentalnych (czyli także europejskiej LM).
Tylko wtedy, dlaczego w jednym roku premiować mistrzów grą w europejskich pucharach a w drugim nie?
Kolega Erchembod chyba po prostu nie przemyślał tego ;).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Erchembod »

Koledzy dreamer i PvK - a wy to na pewno dobrze przemyśliliście? ;)
dreamer pisze:Dla mnie oznacza to, że w jawny sposób wzywasz do rozgrywania co dwa lata trakże wszystkich klubowych mistrzostw kontynentalnych (czyli także europejskiej LM). W przeciwnym razie nie widzę w tym żadnej logiki, bo niby z jakiej racji co drugi sezon zwycięzcy rozgrywek kontynentalnych mieli by być premiowani startem w KMŚ, a co drugi sezon nie.
PvK pisze:Tylko wtedy, dlaczego w jednym roku premiować mistrzów grą w europejskich pucharach a w drugim nie?
Kolega Erchembod chyba po prostu nie przemyślał tego ;).
To ma dokładnie taki sam sens jak np. premiowanie występem w PŚ mistrzów kontynentów wyłącznie z roku poprzedzającego PŚ - a nie z roku poolimpijskiego...
Secundo - a może ja bym chciał, żeby w KMŚ występowali zwycięzcy rozgrywek europejskich z dwóch kolejnych lat?
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

Erchembod pisze:
madlark pisze:Szkoda, że nie odwrotnie.
Czemu?
Do Szwajcarii bliżej jakby ktoś chciał pojechać, a poza tym strefa czasowa bardziej przyjazna dla oglądaczy TV ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: PvK »

Erchembod pisze: To ma dokładnie taki sam sens jak np. premiowanie występem w PŚ mistrzów kontynentów wyłącznie z roku poprzedzającego PŚ - a nie z roku poolimpijskiego...
Secundo - a może ja bym chciał, żeby w KMŚ występowali zwycięzcy rozgrywek europejskich z dwóch kolejnych lat?
Terminarz reprezentacyjny jest tak zawalony, że niemożliwym/nierozsądnym było by rozgrywanie pucharu świata częściej. Poza tym rozgrywki reprezentacyjne a klubowe to trochę inna kategoria.
A dlaczego nie z dwóch kolejnych lat? Dlatego, że to kupa czasu, a gra należy się drużynie która na to zapracowała na boisku. Przez dwa lata to może być już zupełnie inna drużyna (nawet gdyby zmian w zawodnikach było niewiele).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Erchembod »

PvK pisze:Terminarz reprezentacyjny jest tak zawalony, że niemożliwym/nierozsądnym było by rozgrywanie pucharu świata częściej. Poza tym rozgrywki reprezentacyjne a klubowe to trochę inna kategoria.
A dlaczego nie z dwóch kolejnych lat? Dlatego, że to kupa czasu, a gra należy się drużynie która na to zapracowała na boisku. Przez dwa lata to może być już zupełnie inna drużyna (nawet gdyby zmian w zawodnikach było niewiele).
No więc mniej więcej o to chodzi:
- rozgrywki klubowe i reprezentacyjne to różne bajki i siłą rzeczy muszą (przynajmniej niekiedy) różnić się zasadami, np. zasadami doboru uczestników. To się zgadza - i abstrahuję tutaj od konkretnego turnieju PŚ - mówię o zasadzie ogólnej;
- nie ma natomiast (nie byłoby) żadnej sprzeczności między rozgrywaniem ligi i pucharów europejskich co roku i jednoczesnym rozgrywaniem KMŚ co 2 lata, o czym napomknąłeś. Dlaczego?
Bo przy dwuletnim cyklu KMŚ można byłoby z powodzeniem uwzględnić występy drużyny (lub dwóch/kilku drużyn) z dwóch ostatnich lat - tyle tylko, że trzeba by ustalić jakiś sensowny i w miarę sprawiedliwy wzór/algorytm/zasadę (zwał jak zwał), który pozwalałby na rozsądne wyłonienie właśnie tej drużyny (lub tych drużyn), która wydawałaby się najlepszym kandydatem na udział w KMŚ - biorąc pod uwagę zarówno występy w dwóch ostatnich latach jak i aktualną formę.
Myślę że tu mnie rozumiesz.

Sposobów jest wiele.
Oczywiście - ja nie twierdzę, że musieliby to być zwycięzcy LM z poprzednich dwóch lat (to był tylko jakiś tam przykład). Mistrz "wcześniejszy" mógłby np. rzeczywiście po roku być już zupełnie inną, ewidentnie słabszą drużyną, z dużo gorszymi wynikami - a w takim przypadku, sens jej udziału w KMŚ byłby wątpliwy. Tu raczej też panuje między nami zgoda.

PS. A tak w ogóle - skoro, jak sam mówisz, kalendarz jest przepełniony (a jest!), to właśnie rozgrywanie KMŚ co 2 lata byłoby w tym kontekście tym bardziej uzasadnione... ;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... nieju-trwa
Novosibirsk i Trento będą reprezentować Europę na KMŚ w 2013r,Mosna ma swoje wpływy,z tego co pamiętam Trentino po zajęciu 3 miejsca otrzymało dziką kartę,a teraz zagrają bo są obrońcami tytułu
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

teraz zauważyłem,że dostali dziką kartę,ale to miejsce należało się Cuneo
układy,układy,układy
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Streeter »

A co z Polakami? Nie ma Skry = nie ma miejsca dla Polski? Wedle stałego rozpisu, Zaksa powinna dostać miejsce w KMŚ.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: majonez »

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: kevinpsb »

Organizatorzy uznali, że dwa kluby z Brazylii mają prawo występu w turnieju
Ciekawe z jakiej paki takie rozwiązanie? Z takiej że co roku drużyny z południa ameryki dostają mocne wciry od reszty świata?
Nawet jeśli szansę dostają 2 drużyny z Ameryki południowej, to ok... Ale z dwóch innych krajów tak jak to miało miejsce w przypadku europy.

Cuneo i Zaksa powinny czuć się oszukane.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Streeter »

kevinpsb pisze: Ciekawe z jakiej paki takie rozwiązanie? Z takiej że co roku drużyny z południa ameryki dostają mocne wciry od reszty świata?
Katarskie ekipy też były dwie, sądzisz, że były lepsze od brazylijskich?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: kevinpsb »

Streeter pisze:
kevinpsb pisze: Ciekawe z jakiej paki takie rozwiązanie? Z takiej że co roku drużyny z południa ameryki dostają mocne wciry od reszty świata?
Katarskie ekipy też były dwie, sądzisz, że były lepsze od brazylijskich?
Szczerze? To nawet nie zauważyłem...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:
Streeter pisze:
kevinpsb pisze:Ciekawe z jakiej paki takie rozwiązanie? Z takiej że co roku drużyny z południa ameryki dostają mocne wciry od reszty świata?
Katarskie ekipy też były dwie, sądzisz, że były lepsze od brazylijskich?
Szczerze? To nawet nie zauważyłem...
Czego nie zauważyłeś? Tego, że były dwie drużyny z Kataru, czy tego, że Ameryka Południowa to nie siatkarski Kopciuszek?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Brasil

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

Zapowiada się pasjonujący turniej. Najlepszy od podjęcia decyzji o reinauguracji zmagań o Klubowy Mundial.

Dziwi mnie więc małe zainteresowanie tymi zmaganiami, które już niebawem się rozpoczną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary kontynentalne poza Europą”