KMŚ 2017

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: aezakmi »

Grali dobrze, ale Leon. Skoro tak dobre przyjęcie nie wystarczyło, to ciężko będzie w kolejnych partiach.
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Johny94 »

Z Zenitem musi być moc w ataku, para Ebadipour - Penchev niestety tego nie da.
Obawiam się, że właśnie przez niekończenie własnej akcji i niemocy na kontrach, Zenit przejmie inicjatywę i wygra pewnie mecz, brakuje mi takiego walczaka jakim był Conte ...
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Verdungo »

Johny94 pisze:Z Zenitem musi być moc w ataku, para Ebadipour - Penchev niestety tego nie da.
Obawiam się, że właśnie przez niekończenie własnej akcji i niemocy na kontrach, Zenit przejmie inicjatywę i wygra pewnie mecz, brakuje mi takiego walczaka jakim był Conte ...
Tu zgoda, przydałby się Conte czy nawet Kurek w formie, ale nie ma. Niestety brakuje tego lewego skrzydła
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Joker »

Coś tam mówił Magiera, że Leon nie w formie...strach pomyśleć jak gra w.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: ciorny17 »

Joker pisze:Coś tam mówił Magiera, że Leon nie w formie...strach pomyśleć jak gra w.
Bardziej chodziło o to, że niby Leon nie trenował 10 dni przed Pucharem Rosji i później w tygodniu poprzedzającym KMŚ. Co nie zmienia faktu, że póki co w zagrywce jeszcze nie odpalił, a w ataku gra fajnie, ale jak go znamy, może jeszcze lepiej.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Aranger »

ciorny17 pisze:w ataku gra fajnie, ale jak go znamy, może jeszcze lepiej.
Niż dzisiaj ? Raczej nie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Verdungo »

Nie ma co zbierać jak Leon atakuje, Butko tylko mu wystawia i wszystko nad Łomaczem idzie, albo po bloku w aut
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: KMŚ 2017

Post autor: bono »

Dobrze Wlazly i Lisiniac w Zenicie wystarczy Leon.Anderson jak cały turniej po za meczem.Mecz fajny grany na luzie.
Półfinał Ruskich z Brazyliczykami będzie palce lizac.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:
ciorny17 pisze:w ataku gra fajnie, ale jak go znamy, może jeszcze lepiej.
Niż dzisiaj ? Raczej nie.
Masz rację. Cofam. To co dzisiaj widzimy można śmiało nazwać Skra vs Leon.
Kłamca.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: KMŚ 2017

Post autor: GolMar »

ciorny17 pisze:
Joker pisze:Coś tam mówił Magiera, że Leon nie w formie...strach pomyśleć jak gra w.
Bardziej chodziło o to, że niby Leon nie trenował 10 dni przed Pucharem Rosji i później w tygodniu poprzedzającym KMŚ. Co nie zmienia faktu, że póki co w zagrywce jeszcze nie odpalił, a w ataku gra fajnie, ale jak go znamy, może jeszcze lepiej.
Leon ma problemy z łokciem, rzeczywiście nie trenował przed Pucharem, a w tygodniu poprzedzającym KMŚ spędził kilka dni w... Polsce ;) Więc nie trenował z zespołem.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Verdungo »

Lube prowadzi z Sarmayeh Bank 2:0, czyli wszystko zmierza w kierunku Sada-Zenit i Lube-Skra.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: KMŚ 2017

Post autor: PJ_volleyball »

Szary Wilk pisze:
Czy tylko mnie denerwują te prowokujące spojrzenia Leona? Gość chce grać w naszej kadrze, a już nie pierwszy raz podczas meczu z naszymi pokazuje swoje cwaniackie zagrywki. Żałosny jest bambino.
Swoje jak to nazywasz cwaniackie zagrywki pokazuje nie tylko w meczu z polskimi zespołami.

Czy mi to przeszkadza? Nie.
Jakie ma znaczenie to czy po drugiej stronie są Polacy, Włosi czy jakakolwiek inna nacja? Przecież to są rozgrywki klubowe, są emocje. Gra dla Zenitu, daje z siebie wszystko, a to że czasami "prowokacyjnie spojrzy" ( :D )? Straszna rzecz.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: jimiq »

Ale co tam chętnie właśnie w półfinale zobaczę Sadę vs Zenit. A w zasadzie Leon vs Leal.

Co by nie mówić światowa siatkówka bazuje na sile skrzydeł w każdym elemencie. Nie zdołaliśmy zupełnie ruszyć na przyjęciu czy to Leona czy Andersona. A jeszcze jakby mieli takiego Lisinaca ....
Ale co by nie mówić Piechocki gra na plusie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: KMŚ 2017

Post autor: Noworoczny »

Szary Wilk pisze:
Czy tylko mnie denerwują te prowokujące spojrzenia Leona? Gość chce grać w naszej kadrze, a już nie pierwszy raz podczas meczu z naszymi pokazuje swoje cwaniackie zagrywki. Żałosny jest bambino.
Patrzy głównie na Mańka, byłego już kadrowca.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Verdungo »

Jak patrze na Pencheva to się dziwie, czemu nie gra w podstawowym składzie od początku sezonu, przyjmuje solidnie, w ataku i bloku dołoży swoje, a klaszcze w kwadracie.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: KMŚ 2017

Post autor: PJ_volleyball »

Zenit - Sada może być ciekawie, bo Brazylijczycy ewidentnie po falstarcie wracają na dobry poziom.

Zenit marzy o KMŚ i jestem pewien, że pamiętają te porażki z Sadą. Czy zdobędą tytuł? Nie wiem, bo jednak te trzy drużyny (Zenit, Sada, Lube) są na podobnym poziomie i każdy z tych zespołów ma też jakieś swoje małe mankamenty.

Skra słabsza od wszystkich tych trzech zespołów, ale zawsze może się komuś trafić słabszy dzień.
Tak czy inaczej w meczu o brązowy medal Skra nie będzie bez szans.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KMŚ 2017

Post autor: leeon »

Żenujący mecz w wykonaniu Skry. Bylejakość do potęgi. Ehhh

Zaksa powinna grać dalej a nie bezbarwna Skra.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: kibic_siatki »

Ten mecz nie pokazał raczej jakiś słabości Zenitu. Sam pomysł Skry gry na 2 defensywnych przyjmujących uważam za jedyny możliwy, aby pograć z najlepszymi. Gdyby wyszedł Bednorz, to byłaby od razu strzelnica, a tak krzywdę robił na zagrywce tylko Butko. Pierwszy set wyglądał całkiem dobrze, ale trudno wygrać nawet seta, jak pierwszą opcją w ataku jest środkowy (tylko 1).
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Szary Wilk »

Nasi siatkarze tacy są, że jak przegrają pierwszego seta na przewagi z drużyną, która uchodzi za najlepszą, to potem spuszczone głowy i gra na stojaka.


Zastanawia mnie jedna rzecz - Kim zastąpi Leona Zenit? Kończy mu się kontrakt po sezonie i on raczej chciałby spróbować czegoś nowego. Pasowaliby tay siatkarze jak: Lucarelli, Wołkow, Leal. Według mnie to będzie Wołkow, jeśli faktycznie Leon odejdzie. Wtedy można pozwolić sobie na rozgrywającego, lub środowego z zagranicy. Chociaż Zenit swój styl ma i wątpie, by Alekno chciał nie-rosyjskiego sypacza, więc może jakieś solidne wzmocnienie na środku siatki, obok Wolwicza.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: KMŚ 2017

Post autor: Noworoczny »

Szary Wilk pisze:Kim zastąpi Leona
Wg mnie Kim nie zastąpi Leona. Za chuda jest na męską. Obstawiam, że Polak przedłuży.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Nasi siatkarze tacy są, że jak przegrają pierwszego seta na przewagi z drużyną, która uchodzi za najlepszą, to potem spuszczone głowy i gra na stojaka.


Zastanawia mnie jedna rzecz - Kim zastąpi Leona Zenit? Kończy mu się kontrakt po sezonie i on raczej chciałby spróbować czegoś nowego. Pasowaliby tay siatkarze jak: Lucarelli, Wołkow, Leal. Według mnie to będzie Wołkow, jeśli faktycznie Leon odejdzie. Wtedy można pozwolić sobie na rozgrywającego, lub środowego z zagranicy. Chociaż Zenit swój styl ma i wątpie, by Alekno chciał nie-rosyjskiego sypacza, więc może jakieś solidne wzmocnienie na środku siatki, obok Wolwicza.
Nie wiem co Wołkowem, natomiast Zenit zdaje się jest już nawet po słowie z Kljuką. Prezes rosyjskiej federacji siatkarskiej zdradził nawet jakiś czas temu w jakimś wywiadzie, że Alekno koniecznie chciał już Kljukę do Kazania koniecznie ściągnąć i oni jako federacja na taki transfer reprezentanta Rosji się nie zgodzili, bo mieli uzasadnione obawy, że w Zenicie Kljuka przy Leonie i Andersonie spędziłby cały sezon w kwadracie. Ale po ewentualnym odejściu Wilfredo do innego klubu takie obiekcje ze strony federacji prawdopodobnie znikną.

Co zaś do Lucarelliego to trzeba pamiętać, że Brazylijczyk jest poważnie kontuzjowany, wiec nie wiadomo nawet, kiedy będzie mógł wrócić na boisko, a tym bardziej w jakiej będzie formie za pół roku, czy też nawet za 9 miesięcy.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: KMŚ 2017

Post autor: GolMar »

Leon Leonem - dostał propozycję przedłużenia kontraktu, więc Zenit ciągle jest dla niego jakąś opcją, ale większe są w tej chwili widoki na to, że po sezonie z klubem po 6 (?) sezonach pożegna się Matt Anderson. I słyszałam raczej o rozważaniach opcji kubańskiej na jego miejsce. Gdyby odszedł i Anderson, i Leon, pewnie dobrą myślà byłoby pozyskanie jednego obcokrajowca na przyjęcie i ściągnięcie Kliuki/Wołkowa - wtedy jedno miejsce dla obcokrajowca byłoby do rozdysponowania. Ale to temat KMŚ, więc w tej kwestii powiem tylko, że ciekawie zapowiadają się półfinały. Ktoś wie, który o której godzinie?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: drukjul »

GolMar pisze:Leon Leonem - dostał propozycję przedłużenia kontraktu, więc Zenit ciągle jest dla niego jakąś opcją
Pytanie jeszcze który Zenit. Ten z Kazania, czy ten z Sankt Petersburga? Bo całkiem możliwe, że decydować o tym będą nie same kluby tylko ich sponsor.

Bo jeśli Wilfredo trafiłby nad Newę - jak się w Rosji już nawet spekuluje, to z kolei Oreol Camejo mógłby pewnie przenieść się nad Wołgę. Tak między nami Zenitami - można nawet powiedzieć, że wtedy wszystko zostałoby "w rodzinie". :]
Ktoś wie, który o której godzinie?
17:30 I półfinał Sada- Zenit Kazań

20:30 II półfinał Lube-Skra
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Adik_wwy »

Verdungo pisze:Jak patrze na Pencheva to się dziwie, czemu nie gra w podstawowym składzie od początku sezonu, przyjmuje solidnie, w ataku i bloku dołoży swoje, a klaszcze w kwadracie.
Problem Pencheva polega na tym że do meczów podchodzi z różnym zaangażowaniem niestety
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: adamow »

Problem Pencheva polega na tym, że w Bełchatowie jest taki "talent" jak Bednorz w którego Skra od lat inwestuje więc teraz na siłę muszą go wypychać do gry bo jak w zeszłym sezonie grzał ławę to od razu było larum czemu nasza nadzieja szans nie dostaje, że marnuje się itp.
Poza tym Penchev nie gra z polską licencją więc w +lidze zawęziłoby to pole manewru ze zmianami obcokrajowców. W tym sezonie w Skrze i tak nie jest pod tym względem najgorzej bo pierwszy sypacz ma polskie obywatelstwo i w sytuacji gdy Bułgar gra to tylko Nedeljković jest zblokowany. Jeśli po sezonie przyjdzie na rozegranie ktoś klasowy z zagranicy to myślę, że włodarze z Bełchatowa prędzej z Penchevem się pożegnają niż z Bednorzem i talent Bułgara będzie błyszczał we Włoszech albo Rosji powtarzając historię Luburicia.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Verdungo »

adamow pisze:Problem Pencheva polega na tym, że w Bełchatowie jest taki "talent" jak Bednorz w którego Skra od lat inwestuje więc teraz na siłę muszą go wypychać do gry bo jak w zeszłym sezonie grzał ławę to od razu było larum czemu nasza nadzieja szans nie dostaje, że marnuje się itp.
Poza tym Penchev nie gra z polską licencją więc w +lidze zawęziłoby to pole manewru ze zmianami obcokrajowców. W tym sezonie w Skrze i tak nie jest pod tym względem najgorzej bo pierwszy sypacz ma polskie obywatelstwo i w sytuacji gdy Bułgar gra to tylko Nedeljković jest zblokowany. Jeśli po sezonie przyjdzie na rozegranie ktoś klasowy z zagranicy to myślę, że włodarze z Bełchatowa prędzej z Penchevem się pożegnają niż z Bednorzem i talent Bułgara będzie błyszczał we Włoszech albo Rosji powtarzając historię Luburicia.
Łomacz na kontrakt do 2019 więc nie sądze, aby grzał ławę. Oprócz Łomacza na kolejny sezon ważny kontrakt mają Wlazły, Kłos, Czarnowski, Ebadipur i Milczarek. Jeśli chodzi o Bednorz to zgoda, zagrał dobrze przeciwko drużynie Szanghaju i Personalu Bolivar, ale w ataku, bo tak jak wspomniał drukjul przez 7 setów Bednorz przyjmował tylko 6 razy.... Zobaczymy jak Bednorz poradzi sobie w FF w Krakowie, o ile zagra. Para Penchev-Ebadipur wg mnie dałaby radę, gdyby Irańczyk był skuteczniejszy w ataku, bo przyjęcie utrzymają.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: ciorny17 »

Adamow,
Śledząc Twoje wpisy, można zauważyć pewne antagonistyczne nastawienie do Bednorza, to że na IO zamiast Szalpuka pojechał, to wypominaleś mu każdy słabszy mecz, teraz taki wpis. Ja się od zawsze zastanawiałem co powoduje takie opinie? Nie kieruję tego tylko do Ciebie, ale też do innych, za wszelką cenę zakrzywiających rzeczywistość czy to w jednar czy w drugą stronę.
Kłamca.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Szampon093 »

Verdungo pisze:
adamow pisze:Problem Pencheva polega na tym, że w Bełchatowie jest taki "talent" jak Bednorz w którego Skra od lat inwestuje więc teraz na siłę muszą go wypychać do gry bo jak w zeszłym sezonie grzał ławę to od razu było larum czemu nasza nadzieja szans nie dostaje, że marnuje się itp.
Poza tym Penchev nie gra z polską licencją więc w +lidze zawęziłoby to pole manewru ze zmianami obcokrajowców. W tym sezonie w Skrze i tak nie jest pod tym względem najgorzej bo pierwszy sypacz ma polskie obywatelstwo i w sytuacji gdy Bułgar gra to tylko Nedeljković jest zblokowany. Jeśli po sezonie przyjdzie na rozegranie ktoś klasowy z zagranicy to myślę, że włodarze z Bełchatowa prędzej z Penchevem się pożegnają niż z Bednorzem i talent Bułgara będzie błyszczał we Włoszech albo Rosji powtarzając historię Luburicia.
Łomacz na kontrakt do 2019 więc nie sądze, aby grzał ławę. Oprócz Łomacza na kolejny sezon ważny kontrakt mają Wlazły, Kłos, Czarnowski, Ebadipur i Milczarek. Jeśli chodzi o Bednorz to zgoda, zagrał dobrze przeciwko drużynie Szanghaju i Personalu Bolivar, ale w ataku, bo tak jak wspomniał drukjul przez 7 setów Bednorz przyjmował tylko 6 razy.... Zobaczymy jak Bednorz poradzi sobie w FF w Krakowie, o ile zagra. Para Penchev-Ebadipur wg mnie dałaby radę, gdyby Irańczyk był skuteczniejszy w ataku, bo przyjęcie utrzymają.
Ebadipour ma konrtakt 1+1, więc nie do końca.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Verdungo »

Szampon093 pisze: Ebadipour ma konrtakt 1+1, więc nie do końca.
Faktycznie, w takim razie zobaczymy jak to będzie, czy Irańczyk będzie chciał i czy klub będzie chciał go zatrzymać.
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: KMŚ 2017

Post autor: Johny94 »

Ja również broniłbym Bednorza. Oczywiście ma swoje mankamenty, ale wydaje mi się, że ze względu na wiek jest bardziej perspektywiczny niż Penchev, który mnie nie przekonuję. Brak mu tej siły w ofensywie, widziałbym go w Skrze jako trzeciego przyjmującego, wchodzącego, by uspokoić grę i poprawić przyjęcie. Bednorz w formie ze swoją zagrywką i dobrym atakiem jest dużo groźniejszy. Jakby Skra miała takiego Leona, to para Penchev-Leon miałaby rację bytu. Jeden by przyjmował, drugi wszystko kończył, a że Ebadipour w ataku nie błyszczy, to jednak Bednorz bardziej mi pasuje do podstawowego składu, oczywiście zakładając, że nie będzie kulą u nogi w elemencie przyjęcia. Zobaczymy, czy po sezonie Irańczyk zostanie, jeżeli nie, to może warto byłoby postarać się ściągnąc Mikę, wtedy byłoby miejsce dla zagranicznego dobrego środkowego za Srecko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary kontynentalne poza Europą”