Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: luck191 »

luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: luck191 »

meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: meduza123 »

Czy do turnieju majowego najlepsza drużyna z rankingu fivb dostaje się z urzędu? tzn. jeżeli Rosja awansuje wcześniej to mamy pewny udział w turnieju i to pewnie w Japoni??
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SevenUP »

Nie, awans otrzymają 2. i 3. reprezentacja europejskich kwalifikacji. Nie ma znaczenia ranking.
sharkinator
Posty: 132
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: sharkinator »

Plus chyba dwie najlepsze niezakwalifikowane drużyny z rankingu FIVB pod warunkiem, że nie są z jednej federacji.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: meduza123 »

SevenUP pisze:Nie, awans otrzymają 2. i 3. reprezentacja europejskich kwalifikacji. Nie ma znaczenia ranking.
To też:D ale oprócz tego właśnie gdzieś wyczytałem, że najlepsza ekipa lub oby 2 z rankingu, a my w nim nie spadniemy bo LŚ i ME gorzej niż ostatnie te imprezy nam nie pójdą:D Czy może ktoś potwierdzić??? To by dawało jednak nam duży spokój:D
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Tak, było coś takiego, że dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły wg rankingu FIVB zostaną dokoptowane do turniejów interkontynentalnych (bodajże tych rozgrywanych w Japonii i kraju strefy NORCECA). Plus warunek, o którym wspomniał Sharkinator - nie mogą być z tej samej konfederacji.
Learn to love the process.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SerCos »

Tak podawała strona konfederacji NORCECA, ale się zmieniło ;)

Ma obecną chwilę mają być dwa turnieje interkontynentalne. Jeden na 8 zespołów połączony z azjatyckim i jeden na 4 zespoły.
W pierwszym mają wystąpić Japończycy + 3 najwyżej sklasyfikowane zespoły z Azji + 2 zespoły z Europy + zespół ze strefy CSV (Ameryka Południowa) + zespół ze strefy NORCECA.
W drugim turnieju mają uczestniczyć 2 zespoły z Afryki + zespół strefy CSV + zespół strefy NORCECA.

Tak to wygląda na obecną chwilę, wcześniej miał być inny system z czterema turniejami interkontynentalnymi po 3 zespoły, a udział w nich miały uzyskać drugie i trzecie zespoły kwalifikacji z poszczególnych konfederacji oraz dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły w rankingu nie będące w tej samej konfederacji. Niestety wariant na obecną chwilę nieaktualny.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

SerCos pisze:Tak to wygląda na obecną chwilę, wcześniej miał być inny system z czterema turniejami interkontynentalnymi po 3 zespoły, a udział w nich miały uzyskać drugie i trzecie zespoły kwalifikacji z poszczególnych konfederacji oraz dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły w rankingu nie będące w tej samej konfederacji. Niestety wariant na obecną chwilę nieaktualny.
A widzisz, też mi coś nie grało, bo się zatrzymałam na tym "starym niedoszłym do skutku", lukam na wiki i ta mi gada co innego (to nowe o czym piszesz). Dziękować za informacje. Swoją drogą, była chyba jeszcze mowa o tym, że jeśli CEV tak zdecyduje, to z europejskiej konfederacji łapie się triumfator ME, ale też pewnie dawno i nieprawda...

E: Faktycznie, sprawdziłam u bardziej aktualnego źródła i jest tak jak pisze SerCos. Coś mi się przypomina, że chyba już nawet o tym czytałam, ale za dużo tych zmian i człowiek głupieje. No nieistotne, najważniejsza jest odpowiedź dla pytającego, a ta brzmi, że ranking się jednak nie liczy ;>
Learn to love the process.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: meduza123 »

czyli w przypadku gdyby z Pucharu Świata nie udało się awansować do pozostaje walka o życie w styczniu.... Przykładowo jak z Pucharu Świata wejdą Amerykanie i np. Iran to Europa jest w ogóle w beznadziejnej sytuacji:p
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SevenUP »

W tym ostatnim turnieju nie będzie nikogo z Europy.
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Timu »

SerCos pisze:Tak podawała strona konfederacji NORCECA, ale się zmieniło ;)

Ma obecną chwilę mają być dwa turnieje interkontynentalne. Jeden na 8 zespołów połączony z azjatyckim i jeden na 4 zespoły.
W pierwszym mają wystąpić Japończycy + 3 najwyżej sklasyfikowane zespoły z Azji + 2 zespoły z Europy + zespół ze strefy CSV (Ameryka Południowa) + zespół ze strefy NORCECA.
W drugim turnieju mają uczestniczyć 2 zespoły z Afryki + zespół strefy CSV + zespół strefy NORCECA.

Tak to wygląda na obecną chwilę, wcześniej miał być inny system z czterema turniejami interkontynentalnymi po 3 zespoły, a udział w nich miały uzyskać drugie i trzecie zespoły kwalifikacji z poszczególnych konfederacji oraz dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły w rankingu nie będące w tej samej konfederacji. Niestety wariant na obecną chwilę nieaktualny.
To jest raczej droga kwalifikacji do IO siatkarek...

Siatkarze o ile wiem nadal mają cztery turnieje interkontynentalne i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dwa najwyżej znajdujące się zespoły w rankingu FIVB z różnych konfederacji również mogą liczyć na udział w interkontynentalu...

Strona NORCEA, którą zresztą cytowałem we wcześniejszym poście podawała mało wiarygodną informację, że kwalifikacje do IO kobiet i mężczyzn są identyczne ??? .

W ogóle jest zamieszanie z tymi nowymi przepisami. Nikt nic nie wie na sto procent. Niektóre konfederacje nie organizują turnieju kontynentalnego, a podnoszą rangę mistrzostw kontynentu ( nie dotyczy CEV). Kwalifikacja do Pucharu Świata odbywa się z rankingów ( niektóre drużyny z FIVB a inne z kontynentalnych) oprócz dzikich kart i mistrza świata. Brak kwalifikacji olimpijskich dla słabszych drużyn europejskich...

Wszystko się praktycznie zmieniło...Czy na lepsze ???
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Noworoczny »

timshel pisze:Żródło prawdę ci powie (chyba) http://www.rio2016.com/sites/default/fi ... all-en.pdf
"Chyba" jest słowem bardzo na miejscu. Już kilka razy zaobserwowałem, że zawody FIVB były rozgrywane wg innych reguł, niż opisane w oficjalnych materiałach. Może to po prostu świadczyć o tym, że pani Zosia (ew. Ms. Pilar) musi umalować paznokcie zanim zaplołduje nowe przepisy (a może pani Krysia ich jeszcze nie spisała?).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SerCos »

FIVB miała się określić bodajże do kwietnia tego roku. Biorąc pod uwagę, że ciągną Japończyków za uszy to połączenie azjatyckiego i światowego turnieju jest chore to jak najbardziej prawdopodobne. Dawniej Japończycy za głównych rywali na swoim kontynencie mieli Koreańczyków i Chińczyków, teraz te ekipy są na porównywalnym poziomie, ale Australijczycy i Irańczycy mocno ich wyprzedzili, więc ich szanse na awans z azjatyckiego turnieju byłyby marne, a z interkontynentalnego jeszcze mniejsze. Według wstępnych założeń to Japonia miała być gospodarzem jednego z tych planowanych wcześniej czterech turniejów interkontynentalnych, ale w ich grupie miała być wtedy jedna z drużyn najwyżej klasyfikowanych w rankingu FIVB, która nie zakwalifikowała się jeszcze do igrzysk.

W sumie pamiętna akcja FIVB w 2008 w turnieju azjatyckim łączonym z interkontynentalnym u pań. Regulamin był tak skonstruowany, że awans uzyskiwały trzy najlepsze zespoły + najwyżej sklasyfikowany azjatycki. Tymi trzema zespołami były Polska, Serbia i Japonia. Japonki mimo, że były najwyżej sklasyfikowanym zespołem azjatyckim zyskały awans z pierwszej trójki i ku rozpaczy siatkarek z Dominikany, które zajęły 4 miejsce awans uzyskał piaty Kazachstan jako najlepszy azjatycki.

Wydaje się, że w tym roku podobna akcja może być bardzo prawdopodobna ;)
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Timu »

timshel pisze:Żródło prawdę ci powie (chyba) http://www.rio2016.com/sites/default/fi ... all-en.pdf
"Chyba" to bardzo dobre określenie w przypadku FIVB. Oni już przecież kilka razy zmieniali zasady kwalifikacji olimpijskich i to w dodatku tuż przed samymi kwalifikacjami... Nawet już prezesi krajowych central siatkarskich się chyba pogubili w tych zmianach... Wywiad z P.Papke z 22 maja...

"Denerwuje pana, że jako mistrzowie świata musimy uzyskać kwalifikację na igrzyska? Przez to kalendarz na ten sezon reprezentacja ma bardzo napięty, obciążenia będą duże. W piłce ręcznej mistrz świata ma automatyczny awans.

- System kwalifikacji znamy od wielu lat, tak samo było przed poprzednimi igrzyskami. Jest to normalne, akceptowalne i nie jesteśmy tym zaskoczeni. Będą trzy szanse uzyskania kwalifikacji. Pierwsza nadarzy się już we wrześniu podczas Pucharu Świata w Japonii. Mam nadzieję, że podobnie jak cztery lata temu awansujemy przy pierwszej okazji. Rozmawiałem z chłopakami na zgrupowaniu w Spale. Oni wiedzą, że zdobywając mistrzostwo świata, osiągnęli wielki sukces, ale to już historia. Teraz mają szansę osiągnąć coś, dzięki czemu zapiszą się w annałach. Podobnie jak reprezentacja sprzed czterdziestu lat, są w stanie zdobyć złoto igrzysk dwa lata po mistrzostwie świata. W dziejach polskiego sportu, olimpizmu, byłby to epokowy sukces."

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... rezentacji

Z drugiej strony stanowisko S.Antiqi zdaje się potwierdzać, że na chybcika zmieniono zasady na korzystne dla Japończyków i innych drużyn nieeuropejskich...

"Jest jednak inny problem – ze styczniowego turnieju awans wywalczy tylko zwycięzca, a drugi i trzeci zespół będzie miał jeszcze szansę w turnieju interkontynentalnym. – Gardło jest bardzo wąskie. Jeśli zawalimy turniej europejski i nie staniemy w nim na podium, trzeciej szansy już nie dostaniemy – mówi Antiga."

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html

Tylko niech mi ktoś powie jakie uzasadnienie ma drugi turniej interkontynentalny dla słabych drużyn... Nie mówię o uzasadnieniu cynicznym tylko oficjalnym...

Ujednolicenie kwalifikacji olimpijskich dla kobiet i mężczyzn obronić się nie da. Mają być takie same zasady pomimo, że jest zupełnie inny układ sił w światowej kobiecej i męskiej siatkówce... U facetów dominuje Europa, a w przypadku kobiet jest większa równowaga...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Noworoczny »

Timu pisze:Nawet już prezesi krajowych central siatkarskich się chyba pogubili w tych zmianach... Wywiad z P.Papke z 22 maja...
A to zdanie, z kolei, przyjmuje błędne założenie, że prezesi central cokolwiek wiedzą o jakichkolwiek regulaminach. Oni ni są od imprez i przepisów, tylko od tego, żeby kraść i ładnie się przy tym uśmiechać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SerCos »

Tak to jest gdy prezesami FIVB prócz tych z mocnych siatkarsko krajów takie tuzy, których kraje nawet nie startują w kwalifikacjach olimpijskich. Przecież w strukturach FIVB jest Paragwajczyk, Nigeryjczyk, Indonezyjczyk, działacz z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Gwatemali czy tego nieszczęsnego Luksemburga.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: meduza123 »

Czyli jeżeli USA i Iran wygrają PŚ to z Europy mogą wejść najwyżej 3 zespoły???? Wybór tych zespołów na podstawie jednego turnieju w styczniu i kilku spotkań... nie liczą się żadne MŚ, ME... tylko 1 turniej gdzie jakaś kontuzja może mocny zespół wywalić... żenada.
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: damian940915 »

Tak, i to jest chore. W piłce ręcznej to MŚ mają największy wpływ na awans na Igrzyska lub do turniejów kwalifikacyjnych, a w drugiej kolejności mistrzostwa kontynentów. Co jest całkowicie normalne, dzięki temu na Igrzyska pojadą rzeczywiście najlepsze zespoły, a zostawiając 1 miejsce gospodarzom i mistrzom kontynentów, drużyn z najsilniejszej w tym sporcie Europy, będzie najprawdopodobniej 7 do 8.
Tak też powinno być w siatkówce. O ile poprzedni system, chociaż dziwny, zostawiał możliwość awansu 7 drużynom z Europy (oprócz ewentualnego gospodarza), tak obecny sprawia, że u zdecydowanego potentata w tym sporcie, takich drużyn będzie maksymalnie 5! Oczywiście tylko pod warunkiem, że 2 drużyny europejskie wywalczą awans z Pucharu Świata!
Totalnie nie rozumiem posunięcia FIVB, jakim jest turniej interkontynentalny dla 4 drużyn spoza Europy. Wszak jaki sens mają Igrzyska Olimpijskie, gdzie nie startują drużyny najlepsze, tylko zakwalifikowane w jakiś sztuczny sposób. O ile rozumiem politykę równych szans (1 miejsce na Igrzyskach dla każdego kontynentu), o tyle nie zgadzam się we mnie to, by najlepszy siatkarsko kontynent nie miał nawet możliwości zapewnienia sobie wszystkich pozostałych miejsc!
FIVB przyzwyczaja nas do dziwnych decyzji od lat, a ten system jest tylko apogeum bezsensowności tego związku!

Tak swoją drogą, to mam świadomość tego, jak bardzo nie na rękę dla MKOL jest powiększanie Igrzysk o dodatkowych sportowców (stąd naprawdę dziwne limity i ograniczenia w wielu konkurencjach). Naprawdę jednak nie byłoby przeszkód, by Igrzyska w ogóle powiększyć do 16 drużyn, a impreza nie straciłaby, lecz nawet zyskała na jakości.
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Camillo Marcotti »

12 zespołów:

1 - gospodarz turnieju
5 - Mistrzowie Kontynentów
3 - najlepsze drużyny na MŚ (lub następne, jeżeli w trójce znajdzie się Mistrz Kontynentu)
3 - najlepsze drużyny na PŚ (lub następne, jeżeli w trójce znajdzie się MK lub MŚ)

Prosto, przejrzyście, a nie kwalifikowałyby się jakieś ogórki i nie byłoby problemu z awansem czołowych drużyn. Jak łatwo zauważyć mogłoby być nawet 6-7 drużyn z Europy, jeżeli by to sobie wywalczyły. A nie te dziwne turnieje.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: lipton »

Szkopuł jest taki, że w ręcznej MŚ są co dwa lata i wypadają rok przed Igrzyskami, natomiast w siatkówce MŚ są 2 lata przed IO. 2 lata to jednak szmat czasu w sporcie i siła zespołu może przez ten czas ulec radykalnej zmianie.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Chal »

Niby tak, ale w rzeczywistości między MŚ w siatkówce i ręcznej są całe 4 miesiące różnicy.

O FIVB już tyle było powiedziane, ale to CEV powinien dbać o interesy europejskiej siatkówki. A oni nie tylko nic nie robią, ale jeszcze dokładają swoje. Na co komu turniej kwalifikacyjny i to jeszcze wciśnięty gdzieś w środek sezonu klubowego (który i tak pół roku ma wyjęte przez rozgrywki reprezentacyjne), skoro 2,5 miesiąca wcześniej rozgrywa się kontynentalny czempionat?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
sharkinator
Posty: 132
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: sharkinator »

Camillo Marcotti pisze:12 zespołów:

1 - gospodarz turnieju
5 - Mistrzowie Kontynentów
3 - najlepsze drużyny na MŚ (lub następne, jeżeli w trójce znajdzie się Mistrz Kontynentu)
3 - najlepsze drużyny na PŚ (lub następne, jeżeli w trójce znajdzie się MK lub MŚ)

Prosto, przejrzyście, a nie kwalifikowałyby się jakieś ogórki i nie byłoby problemu z awansem czołowych drużyn. Jak łatwo zauważyć mogłoby być nawet 6-7 drużyn z Europy, jeżeli by to sobie wywalczyły. A nie te dziwne turnieje.

Lepiej zlikwidować zabójczy PŚ, skoro mogą grać w nim tylko wybrańcy. Zostawiłbym te 3 ostatnie miejsca na turniej interkontynentalny.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: bytrek »

Ja to bym nadał ME jakiś konkretny sen i zwycięscy tego turnieju dał awans do Rio
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: kuchcik77 »

Abstrahując od zawiłości regulaminowych, uważam, że Igrzyska będą miały najprawdopodobniej najmocniejszy męski skład od wielu lat, także dzięki temu, że gospodarzem sa Brazylijczycy a najlepszą azjatycką ekipa będzie Iran
1.Brazylia gospodarz
2-3 Polska,USA kwalifikacje dzięki PS
4 Kuba jako drużyna z Norcea
5. Argentyna jako najlepszy w południowoamerykańskich kwalifikacjach
6 Egipt jako najlepsza afrykańska ekipa
7 Rosja jako najlepsza ekipa z kontynentalnych kwalifikacji. (teoretycznie)
Potem dwa turnieje interkontynentalne:
8 Iran jako najlepszy z interkontynentalnego turnieju rozgrywanego w Azji

9. z kolejnego interkontynentalnego awans uzyska najlepszy z :
trzy z Norcea ( Can/Por),trzy z Am.Pd ( Ven/Col) 2 i 3 z AFryki to będzie drugi najsłabszy zespół na olimpiadzie.

10-12 trzy najlepsze ekipy z azjatyckiego interkontynentalnego turnieju gdzie zagrają:
cztery azjatyckie: Japonia,Iran, Chiny, Katar. druga z AM.PD, trzecia z Am. Pn
nie wiem co z Australia która była dopiero piata na kontynentalnym turnieju...

oraz dwie europejskie które zajęły w el.kontynentalnych 2-3 miejsca. ITA, SRB/GER*

* założyłem ze odpowiednie turnieje wygrywają najwyżej sklasyfikowane ekipy w danej federacji
więc dwie europejskie plus pewnie Japonia.
z tzw "ogórków: na olimpiadzie zagrać mogą Egipt, z ekipami takimi jak Kanada, Japonia/Australia trzeba sie liczyć..
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Noworoczny »

Ad. 2 - oby tak się stało.
Wg mnie FRA może lepiej wypaść na kontynentalu od GER/SER a nawet ITA.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: maciek77 »

Ma ktoś jakieś nowe informacje? 4 turnieje kontynentalne nadal aktualne?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SerCos »

Tak jak pisałem 31 maja aktualnie dwa turnieje: jeden interkontynentalny połączony z azjatyckim na 8 drużyn (4 azjatyckie, 2 europejskie, jeden ze strefy CSV, jeden ze strefy NORCECA) i drugi na cztery drużyny (dwie afrykańskie, jeden z strefy CSV, jeden ze strefy NORCECA)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: maciek77 »

A zasada kwalifikacji do turniejów kontynentalnych z Europy jaka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”