Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: radek0389 »

ldz pisze:co prawda Mario nie gra na miarę swoich możliwości, ale pojechałby na kwalifikacje jako zmiennik Kurka, nie szóstkowy atakier - to chyba by dał radę w takiej roli? Choć osobiście jestem zdziwiona, że jednak się skusi na kolejny powrót.
Wydaje mi się, że Mariusz nie będzie miał problemu z pozycją drugiego atakującego, ale w praktyce wg mnie może dobrze wyglądać wzajemne uzupełnianie się jego z Kurkiem na ataku. W końcu będzie możliwość rotacji, manewru i przy najmniej zniknie problem tymczasowo na tej pozycji.
Marcin1990
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2015, o 16:26
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Marcin1990 »

Mi się wydaję, że trener Antiga na styczniowy turniej kwalifikacyjny powoła:
R: Drzyzga, Zagumny,
P: Kubiak (c), Mika, Buszek, Szalpuk,
Ś: Bieniek, Kłos, Wrona, Możdżonek,
A: Kurek, Wlazły,
L: Zatorski, Gacek.
R: Jeśli chodzi o LŚ, PŚ i ME do Łomacza nie można się zbytnio przyczepiać- gdy dostawał szanse, grał solidnie. Jednak doświadczenie "Gumy" może okazać się bezcenne i to on powinien być powołany. Szkoda, że Żygadło (po rozmowach z selekcjonerem) nie jest brany pod uwagę.
P: To zestawienie, jak dla mnie, nie jest optymalnym: Buszek w Zaksie nie ma pewnego miejsca w "szóstce", a Szalpuk, jak dotąd, w kadrze nie dostał poważnej szansy. Niestety na tej pozycji trochę brak alternatyw na ten arcyważny turniej: Winiarski po kontuzji nie będzie brany pod uwagę, wyróżniający się ligowcy nie mają doświadczenia na poziomie reprezentacyjnym( Żaliński, Bednorz, Śliwka), a Bartman- ze względu na niewyparzony język- nie jest brany pod uwagę.
Ś: Pewniakami są Bieniek i Kłos- o dwa pozostałe miejsca zawalczą: Dryja, Możdżonek i Wrona.
A: Para Kurek- Wlazły jest najlepszym rozwiązaniem.
L: Zatorski ma niepodważalną pozycję. O drugie miejsce powalczą Gacek i Wojtaszek
kara_2804
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2015, o 23:04
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: kara_2804 »

Jest już kadra na kwalifikacje:
Mateusz Bieniek
Grzegorz Bociek
Rafał Buszek
Fabian Drzyzga
Piotr Gacek (L)
Jakub Jarosz
Karol Kłos
Dawid Konarski
Michał Kubiak
Bartosz Kurek
Grzegorz Łomacz
Mateusz Mika
Marcin Możdżonek
Artur Szalpuk
Aleksander Śliwka
Łukasz Wiśniewski
Paweł Woicki
Damian Wojtaszek (L)
Andrzej Wrona
Paweł Zagumny
Paweł Zatorski (L)
Wojciech Żaliński

Raczej bez niespodzianek. Gumy to się każdy spodziewał :)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Kicu »

Większych zaskoczeń nie ma. Nie powołano Wlazłego, ale można było się tego spodziewać. Na dzień dzisiejszy mój typ na kwalifikacje to:

Rozegranie: Drzyzga, Zagumny
Przyjęcie: Buszek, Kubiak, Mika, Żaliński
Atak: Kurek, Bociek
Środek: Bieniek, Kłos, Możdżonek, Wiśnia
Libero: Gacek, Zatorski
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: ldz »

nie, że się czepiam, ale co w powołaniach robi Jarosz? Oo Przecież on w klubie teraz dochodzi do siebie po kontuzji tak? I nie trenuje na pełnych obrotach jeszcze. Przecież z takiego podanego powodu rezygnowano z Winiara. To jakaś niekonsekwencja jest.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

ldz pisze:nie, że się czepiam, ale co w powołaniach robi Jarosz?
Jak to przed świętami bywa pełni funkcję dekoracyjną.

A tak poważnie, to przy obecnych problemach zdrowotnych Konarskiego, czy niepewności co do osoby Boćka, dokooptowanie Jay Jaya do szerokiego składu należy traktować jako formę asekuracji Antigi. Mógłby znaleźć się na liście pewnie i Bołądź, ale że siatkarz Czarnych akurat z atakiem z lewego ma jeszcze największy problem, ani też nie blokuje zbyt dobrze, więc w oczach Antigi nie nadaje się na "naturalnego zastępcę" Konara. :D

Zresztą przy nieobecność na liści powołanych Wlazłego, wiadomo, że na turnieju kwalifikacyjnym jeśli chodzi o nasze prawe skrzydło od pierwszego do ostatniego meczu wszystko będzie spoczywać na barkach Kurka i w razie jakiś problemów zdrowotnych Bartka (od razu odpukać) przed samymi kwalifikacyjnymi, albo gdyby podczas trwania turnieju Bartek zatrzasnął się w windzie hotelowej to jesteśmy w czarnej..... Niech może Kurek lepiej wchodzi po schodach, albo PZPS mu specjalnie wynajmie w tym hotelu w Berlinie pokój na parterze. W tym momencie to nasz jedyny atakujący i armata tego kalibru i trzeba na niego dmuchać i chuchać.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: ciorny17 »

ldz pisze:nie, że się czepiam, ale co w powołaniach robi Jarosz? Oo Przecież on w klubie teraz dochodzi do siebie po kontuzji tak? I nie trenuje na pełnych obrotach jeszcze. Przecież z takiego podanego powodu rezygnowano z Winiara. To jakaś niekonsekwencja jest.
Dla mnie tych może nie niespodzianek, ale nieporozumień jest więcej. Sabotażysta Woicki, kontuzjowany Jarosz i poniekąd Śliwka. W temacie Resovii jedni piszą, że on się uczy, że nie na nim gra rzeszowian się opiera, sam Kowal nie wymaga od niego cudów w tym roku, a tu proszę Antidze się przyda. I jeszcze osobną kwestią dla mnie jest powoływanie rezerwowych. Nigdy tego nie zrozumiem. Ja rozumiem, że każdy prezentuje jakąś wartość sportową, ale np. ile widzieliśmy Buszka w tym sezonie klubowym? Cieszy mnie bardzo obecność Żalińskiego.
Kłamca.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Michal5 »

ciorny17 pisze:
ldz pisze:nie, że się czepiam, ale co w powołaniach robi Jarosz? Oo Przecież on w klubie teraz dochodzi do siebie po kontuzji tak? I nie trenuje na pełnych obrotach jeszcze. Przecież z takiego podanego powodu rezygnowano z Winiara. To jakaś niekonsekwencja jest.
Ja rozumiem, że każdy prezentuje jakąś wartość sportową, ale np. ile widzieliśmy Buszka w tym sezonie klubowym? Cieszy mnie bardzo obecność Żalińskiego.
Chyba nikt się nie spodziewał, że Angita może kogoś nie powołać z tych, którzy byli w kadrze na PŚ czy ME. Oczywiście oprócz Nowakowskiego z oczywistych względów.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: ciorny17 »

Michal5 pisze: Chyba nikt się nie spodziewał, że Angita może kogoś nie powołać z tych, którzy byli w kadrze na PŚ czy ME. Oczywiście oprócz Nowakowskiego z oczywistych względów.
Nie wiem jak to się ma do tego co napisałem. Dudka też na Mundial nie wzięli. Nigdy nie byłem fanem powoływania na zasługi i moje stanowisko się nie zmieni.
Kłamca.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Michal5 »

ciorny17 pisze: Nie wiem jak to się ma do tego co napisałem. Dudka też na Mundial nie wzięli. Nigdy nie byłem fanem powoływania na zasługi i moje stanowisko się nie zmieni.
Miałem na myśli to, że gdyby np. Mika, Kubiak czy Kłos nie grali w klubie to i tak dostaliby powołanie bez względu na aktualną dyspozycję(chyba, że przeszkodą jest dłuższa kontuzja). Pewnie nie jest to odpowiednie podejście, ale tego Antiga raczej nie zmieni. Trudno też powołać w miejsce Buszka kogoś innego, wyróżniającego się. Antiga potencjał Rafała zna, wie co potrafi i co może dać drużynie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: ciorny17 »

Michal5 pisze:
ciorny17 pisze: Nie wiem jak to się ma do tego co napisałem. Dudka też na Mundial nie wzięli. Nigdy nie byłem fanem powoływania na zasługi i moje stanowisko się nie zmieni.
Miałem na myśli to, że gdyby np. Mika, Kubiak czy Kłos nie grali w klubie to i tak dostaliby powołanie bez względu na aktualną dyspozycję(chyba, że przeszkodą jest dłuższa kontuzja). Pewnie nie jest to odpowiednie podejście, ale tego Antiga raczej nie zmieni. Trudno też powołać w miejsce Buszka kogoś innego, wyróżniającego się. Antiga potencjał Rafała zna, wie co potrafi i co może dać drużynie.
Słowo klucz POTENCJAŁ. Z tym frazesem związana jest jedna zasadnicza rzecz - sam potencjał nie gra. Musi być on podparty grą, może nie regularną, ale grą. Co z tego jak ma umiejętności, ale w chwili obecnej Rafał nie gra. Rozegrał 6 setów. Dalej, momentami gra Deroo nie zachwyca, a Buszu dalej na ławce. Podejrzewam, że są tego jakieś przyczyny. Skoro nie gra to Antiga nie wie jak się prezentuje w sytuacjach meczowych. Rozumiem, że wielkiego pola manewru nie ma bo są pewniacy i później grupa młodych pościgowa.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

Na stronie CEV pojawiły się rostery ośmiu zespołów które zagrają w kwalifikacjach olimpijskich. http://www.cev.lu/Competition-Area/Comp ... spx?ID=836

Wśród tych nazwisk znalazło się kilka bardzo ciekawych postaci, bo przykładowo francuska federacja zgłosiła rewelację tegorocznych rozgrywek w Ligue A zaledwie 19-latniego atakującego Stephen'a Boyera, a z kolei Rosjanie 30-letniego naturalizowanego Ukraińca Konstantina Bakuna z Surgutu, który w trwającym sezonie ligowym zdążył kilkakrotnie potwierdzić że jest w wysokiej formie, a w liczbie zdobytych punktów (97) i efektywności ataku (56%) po czterech kolejkach ligowych Superligi ustępuje tylko Wilfredo Leonowi. W rosyjskich mediach twierdzi się ostatnio, że Bakun ma naprawdę duże szansę aby pojechać na turniej do Berlina jako zmiennik Michajłowa, choć warto podkreślić, że jest to siatkarz, który w rosyjskiej sbornej, pomimo tego że ten swój rosyjski paszport posiada w biurku już od dobrych paru lat, nigdy dotąd ani razu nie zagrał. Do rosyjskiej kadry po kilkuletniej przerwie powrócił też przeżywający ostatnio renesans formy Jurij Bierieżko, a także znalazło się miejsce dla jego partnera z przyjęcia w drużynie Dynama Moskwa - Aleksandra Markina, który ostatnio również prezentował bardzo dobrą, równą formę. W drużynie serbskiej zwraca uwagę brak nazwiska Milosa Nikica, przy jednoczesnej obecności Cupkovica, Borovnijaka, Katica, czy nawet Filipa Stoilovica z AZS-u Olsztyn. Nie znalazłem co prawda nigdzie dotąd informacji, czy przyjmujący Modeny nie ma przypadkiem jakiegoś, poważnego personalnego konfliktu z byłym kolegą z boiska, a obecnie trenerem reprezentacji Serbii - Nikolą Grbicem, ale tak na nos wszystko na to wskazuje. W drużynie serbskiej zabraknie zresztą także żelaznego partnera Nikica w reprezentacji przez długie lata na przyjęciu z atakiem, bo starszy z braci Kovaceviców - Nikola grający w obecnym sezonie w "Lokomotiwie" Nowosybirsk, tym razem nie zyskał zaufania trenera. W ekipie belgijskiej, naszych grupowych przeciwników nie jest natomiast chyba żadną niespodzianką obecność weterana Franka Depestele - bo ten świetny rozgrywający miał bowiem zagrać na tegorocznych ME, ale kontuzja ręki w sparingu z Finlandią odniesiona dosłownie przed samym turniejem wykluczyła go z tych mistrzostw.
Marcin1990
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2015, o 16:26
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Marcin1990 »

Niemalże wszystkie zespoły styczniowy na turniej kwalifikacyjny do IO do swych szerokich składów powołały weteranów i znanych zawodników ostatnio nie występujących w kadrze (kontuzje lub odpoczynek po sezonie klubowym):
Belgia- Depestele,
Finlandia- Eskoo,
Bułgaria- Wracający po kontuzji lider Bułgarów Sokołov i Yordanov, który zagrał świetny mecz w pamiętnym dla nas półfinale MŚ 2006,
Francja- Pujol i 39-letni libero Henno,
Niemcy- najstarszym zawodnikiem jest 31-letni Kroom,
Polska- Zagumny,
Rosja- Pavlov, Verbov, Aschev,
Serbia- trener Grbić stawia na młodość, w kadrze jest tylko 2 zawodników powyżej 30 lat (Stanković, Rosić).
Oczywiście większość tych zawodników będzie pełniła rolę tzw. "strażaków" ale sama ich obecność w meczowych czternastkach będzie dla wielu kibiców nie lada gratką. Nie wiem jak wy ale ja podchodzę do zawodników bardziej zaawansowanych wiekowo (Depestele, Eskoo, V. Nikołov, Pujol,Henno, Verbov, Zagumny) z dużym sentymentem. Fajnie będzie ich zobaczyć jeszcze raz na parkietach :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

Marcin1990 pisze:Niemalże wszystkie zespoły styczniowy na turniej kwalifikacyjny do IO do swych szerokich składów powołały weteranów i znanych zawodników ostatnio nie występujących w kadrze (kontuzje lub odpoczynek po sezonie klubowym)[...]
Niemcy- najstarszym zawodnikiem jest 31-letni Kroom,
Zajrzałem wcześniej do składu Niemców, ale przyznam się przegapiłem Kromma. Za kadencji Vitala Heynena w reprezentacji Niemiec ten siatkarz chyba nigdy dotąd nie grał, więc to rzeczywiście bardzo ciekawe powołanie. Turniej będzie odbywał się w hali, gdzie jego drużyna klubowa rozgrywa na co dzień mecze ligowe i pucharowe, więc Kromm może być rzeczywiście groźny i przyznam się, że trochę niepokoi mnie powrót do kadry tego siatkarza w kontekście naszego pojedynku z Niemcami. Jeżeli Grozerowi nie będzie szło, Heynen może przestawić na atak Fromma, który ma już doświadczenie gry na tej pozycji w reprezentacji w LŚ, natomiast rolę ofensywnego przyjmującego może przejąć właśnie Kromm.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: dakuul »

Też się zastanawiałam czy Niemcy mają drugiego atakującego? Faktycznie, zapewne któryś z wysokich przyjmujących przejmie tę rolę. Czasu nie jest wiele.
Ale w szerszym kontekście: Czy ktoś znający się na siatkówce niemieckiej potrafi wymienić jakiegoś "prawdziwego" zawodnika grającego na ataku? Tak z ciekawości pytam, bo przyzwyczaiłam się do Grozera i Schepsa.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Noworoczny »

Jak dla mnie to ZSRS może powołać nawet Wadima Brodę Chamuckich czy Jakowlewa (ojca) i tak im nic nie pomoże.

Natomiast niemiecka para Fromm Kromm robi wrażenie! Żeby mieć z nimi szansę powinniśmy wystawić naprzeciwko Mikę i Wikę albo przynajmniej Walińskiego i Żalińskiego.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SerCos »

Przecież u Niemców jest Christian DÜNNES, który nieźle sobie radzi w Bundeslidze, o ile Heynen nie postawi go na środku to nie ma sensu przestawiać przyjmujących.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Chal »

Jest też Hirsch, który na ten moment wygrywa rywalizację z Pawłowem w Latinie (chyba że przegapiłem informację o kontuzji Ukraińcorosjanina).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: MaciejJoker »

Noworoczny pisze: Natomiast niemiecka para Fromm Kromm robi wrażenie! Żeby mieć z nimi szansę powinniśmy wystawić naprzeciwko Mikę i Wikę albo przynajmniej Walińskiego i Żalińskiego.
:D
2012, 2013, 2015
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: dakuul »

Lisek Haynen na pewno coś wymyśli. A dla nas będzie miał coś specjalnego.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: dakuul »

Super wiadomość. Czyli zobaczymy mecze Polaków (może nawet w całości i na żywo? o ile pozwoli na to święta ramówka) i skróty ze skrótów.
Czyli jednak dobrze, że jadę. Choć złość mnie dusi, bo moje prywatne siatkarskie archiwum będzie uboższe. Wrrrrr.
Edyta

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Edyta »

Dla mnie to nie jest super wiadomość, bo Polsat pokazałby wszystkie mecze, a idę o zakład, że publiczna pokaże tylko Polaków, ew. polską grupę.
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: dakuul »

To była ironia...

A publiczna TV MOŻE da radę pokazać spotkania Polaków. Nie przesadzajmy, że AŻ całą naszą grupę...
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Joker »

Co to się w ogóle stało, że Polsat nie wygrał przetargu o prawa?
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: maciek77 »

Już mnie słabi na myśl o słuchaniu Dębowskiego. Nie mówiąc o tym, że np spotkania Rosja-Francja nie zobaczymy zapewne.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: FLPman »

Wszystkie mecze będą jakby co pokazywane na Laoli.
Edyta

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Edyta »

dakuul pisze:To była ironia...

A publiczna TV MOŻE da radę pokazać spotkania Polaków. Nie przesadzajmy, że AŻ całą naszą grupę...
Z tej złości nie doczytałam :x Też się wybierałam, ale właśnie wczoraj znajomi mi się wycofali i nie mam jak jechać, więc jestem podwójnie wściekła. Laola może i pokaże, ale ja podobnie jak Dakuul nagrywam do swojej prywatnej kolekcji, a teraz d...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Chal »

Czyli pewnie mecze Polaków w otwartych antenach, inne co ciekawsze w TVP Sport, a wszystkie za darmo na sport.tvp.pl. Faktycznie, fatalnie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: PvK »

Chal pisze:Czyli pewnie mecze Polaków w otwartych antenach, inne co ciekawsze w TVP Sport, a wszystkie za darmo na sport.tvp.pl. Faktycznie, fatalnie.
Nie wiem jak teraz, ale z tego co pamietam to jeszcze niedawno zasieg tvp sport byl slaby. No i ten Debowski, ktorego merytoryka i wiedza siatkarska moze rownac sie z takimi tuzami jak Wanio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”