Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: sb.slav »

ldz pisze:Jeszcze gdyby Fabię grał słabo w samym sezonie reprezentacyjnym to zastanawiałabym się czy nie masz racji, ale uwzględniając kaszanę grają przez niego przez cały sezon klubowy ogarnia mnie pusty śmiech, jak patrzę na te Twoje radosne wpisy. Btw zaszczyconam znalezieniem się w Twojej stopce, choć mogłeś wstawić tam całość, która trochę zmienia sens wypowiedzi.
Nie mogłem ;) Ograniczona ilość znaków, 255. Ale jakże mnie cieszy, że tak cenisz Mistrzów Polski.

Antiga zwyczajnie obrzydził siatkówkę Fabianowi, dlatego Resoviak się nie może pozbierać, zresztą nie zapominajmy o przewlekłej kontuzji dokuczającej mu przez większą część sezonu, bo widzę że jej wpływ jest pomijany w jego ocenie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Podobno jednak w składach meczowych na IO ma być 12 a nie 14 zawodników - jeżeli to się potwierdzi to dla mnie to pokazuje jaką śmieszną federacją jest FIVB ..
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Noworoczny »

SevenUP pisze:Szczerze mówiąc trochę przykro to czytać i nie mówię już nawet o siatkówce. Bo piszesz tak, jak przeciętny kibic siedzi na kanapie i krzyczy "no jak mógł nie strzelić" albo "boże nawet ja bym lepiej przyjął". Te dziewczyny nie są wyciągnięte znikąd, one trenują po 10-15-20 lat. Nie wiem skąd oczekiwanie, że nagle kobiety zaczną grać lepiej od mężczyzn (choć wg ciebie faceci też niczego nie potrafią), kobiety-sportowcy nie mają lekko, bo ciężko im budować mięśnie i pozostawać w formie. Poza tym mają generalnie gorsze warunki fizyczne. Anka Werblińska ma 178 cm, co może nie jest jakimś rekordem, ale szału nie ma. A jeśli rzeczywiście siatkówką się interesujesz to wiesz, ile miała choćby Takeshita.

Co do reszty, po pierwsze większość zagrywek jest bardzo płaska, po drugie te 19 cm to jest ogromna różnica, o czym przez 12 lat trenowania miałem okazję się przekonać. Szczególnie przy przejściu z 2.35 na 2.43 a to tylko 8 centymetrów.

A co do świetnej drużyny która wygra z kadrą, pewien były tenisista (skończył grać po kadetach) w wieku 40 lat umówił się na sparing z 14-letnią dziewczynką i założył się z kolegą że nie przegra więcej niż 6 gemów, bo one tylko potrafią grać mocno z głębi. Wygrał 7 gemów :) Z boku to wszystko wygląda na łatwe i przyjemne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of ... 8tennis%29
Pod tą linką możemy poczytać i większej liczbie takich pojedynków. Nakręcono nawet film fabularny z Mike'em Myersem i Holly Hunter.
Another event dubbed a "Battle of the Sexes" took place during the 1998 Australian Open[33] between Karsten Braasch and the Williams sisters. Venus and Serena Williams, aged 17 and 16 respectively, had claimed that they could beat any male player ranked outside the world's top 200, so Braasch, then ranked 203rd, challenged them both. Braasch was described by one journalist as "a man whose training regime centered around a pack of cigarettes and more than a couple bottles of ice cold lager."[34] The matches took place on court number 12 in Melbourne Park,[35] after Braasch had finished a round of golf and two beers. He first took on Serena and after leading 5–0, beat her 6–1. Venus then walked on court and again Braasch was victorious, this time winning 6–2.[36] Braasch said afterwards, "500 and above, no chance." He added that he had played like someone ranked 600th in order to keep the game "fun."
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: lipton »

Jerzy Mielewski na Twitterze pisze:Oni walczą o wylot do Tokio.

Reprezentacja Polski na drugą część zgrupowania sezonu 2016:

Fabian Drzyzga - rozgrywający
Grzegorz Łomacz - rozgrywający

Bartosz Kurek - atakujący
Dawid Konarski - atakujący

Michał Kubiak - przyjmujący
Mateusz Mika - przyjmujący
Rafał Buszek - przyjmujący
Artur Szalpuk - przyjmujący
Bartosz Bednorz - przyjmujący

Mateusz Bieniek - środkowy
Karol Kłos - środkowy
Marcin Możdżonek - środkowy
Piotr Nowakowski - środkowy

Piotr Gacek - libero
Paweł Zatorski - libero
Leci 14. Wygląda na to, że o 14 i 15 miejsce powalczą Szalpuk, Bednorz i Nowakowski.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Myślę, że jednak Szalpuk z Bednorzem. Chociaż wolę Artura, to Bartek prezentował ostatnio wyższą formę.
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: woli »

Co tutaj robi Nowakowski czy Drzyzga, to nie mam pytań. :]
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ldz »

Drzyzga niestety robi tu to, że Toniutti nie ma polskiego obywatelstwa. Bo kogo mamy wziąć na drugiego? Módlmy się lepiej o zdrowie i formę dla Grzesia Łomacza. Swoją szosą niech Bóg w dzieciach wynagrodzi Cretu za odkurzenie go.

Nowakowski - kwestia doświadczenia i mizerii pozostałych środkowych. My nie wiemy w jakiej jest formie, może Antiga wie i daje mu szansę?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: woli »

Ja bym to inaczej nazwał. A mianowicie, temat przerabiany również za AA - kolesiostwo. Wszyscy wiemy jak to się skończyło i tutaj może być podobnie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: sb.slav »

I niby że czyim kolesiem dla Resoviaków jest Antiga? Chyba ci się coś pomyliło. Drzyzga to leci chyba tylko dlatego, żeby robić za kozła ofiarnego trenera w razie wpadki.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Nic mnie nie irytuje tak, jak wchodzenie w kompetencje trenera. Nowakowski jedzie, bo potencjalnie, to nasz pierwszy, bądź drugi najlepszy środkowy i jeżeli zdąży odbudować chociaż połowę swojej formy, to już jest lepszy, bardziej ograny od Wrony i Wiśniewskiego. Analogiczna sytuacja z Drzyzgą, w obecnej formie jest lepszy niż Woicki w swoim szczycie i tyle. Ale w sumie, walka z takimi opiniami, to jak walka z wiatrakami, bo zaraz ktoś przyjdzie i zapyta "co tutaj robi Konarski?! Gdzie jest Jarosz!!!!11" albo tak jak na polsatsport.pl, że "Mika to jakiś żart, powinien powołać Bartmana" (chociaż tego drugiego pewnie nie widział na oczy od jakiegoś roku).

@EDIT:
Nie, jednak posty @sb.slav na temat Antigi są bardziej irytujące.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

Nie wiem jak fatalnie musiał prezentować się Żaliński bo z tego co widziałem Bednorz podkręcił wczoraj kostkę.
Kłamca.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: fwasilcz »

Mogliby Mice odpuścić ten turniej. Trzeba się bardzo postarać, żeby z niego nie awansować. Mika na IO jest niezbędny, a jak gra, kiedy jest zajechany wiedzieliśmy w meczu o 3. w tym roku, w finale w zeszłym i w finale MŚ.
dakuul
Posty: 480
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: dakuul »

A mnie jednak trochę jest żal Wrony. I nie chodzi o wyłącznie o poziom sportowy, ale o jego cechy wolicjonalne - zawsze zaangażowany, aktywny, nie strzela focha nawet, gdy nie znajduje uznania w oczach trenera. I wraca na zawołanie. Faktycznie mało grał w tym sezonie, ale... Nowakowskiego zwyczajnie nie rozumiem. Kontuzja, powrót do treningów, ale nie do gry. Może same IO, ale arcyważny turniej? Nie nie opowiadajcie o tokijskim spacerku naszej reprezentacji, bo niespodzianki - niemiłe niespodzianki - pamięta każdy kibic.
A tu Mika bez sił, Drzyzga bez formy, Kurek bez głowy...Ech... Chętnie się zresztą pomylę.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Kicu »

Wzięcie Nowakowskiego i "wyrzucenie" Wiśni to dla mnie jakiś mało śmieszny żart.
Na dobrą sprawę, Wiśnię po bardzo udanym sezonie ustawiłbym również przed Kłosem.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Bartek O »

Drzyzga jedzie ponieważ nie mamy nikogo innego. Na pewno nie jako "alibi Antigi". Tym bardziej, że to pewnie Grzesiek będzie tym pierwszym. Jeśli nie Fabian to kto? Paweł Woicki? Można by ew. dyskutować o Łukaszu Żygadle, ale czy chciałby być drugim po Grześku Łomaczu?

Tak jak napisał Kamil92, na jakiej podstawie oceniamy wybory personalne trenera reprezentacji (dodałbym jeszcze, że przed turniejem)? Tylko i wyłącznie na podstawie naszych subiektywnych opinii. Antiga pracuje ze sztabem ludzi, którzy np. o sytuacji zdrowotnej Piotrka Nowakowskiego wiedzą dużo więcej niż my. Wierzy ktoś w to, że trener powołuje Nowakowskiego na tak ważny turniej ze świadomością, że ten będzie dla niego bezużyteczny? Nonsens.

Na ocenę przyjdzie czas po turnieju w Tokio. Osobiście nie biorę nawet pod uwagę braku kwalifikacji olimpijskich naszej Drużyny.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: madlark »

Antiga myśli docelowo o IO. I chyba chce uniknąć sytuacji, w której ktoś wywalczy awans w Japonii,
a do Brazylii pojedzie ktoś inny. Mam na myśli Pita.
Widziałem ostatnio na treningu Pita i wygląda to cienko
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Jiroux »

A czego się po Picie spodziewać, jak ledwo piłki dotykać zaczął?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Chal »

A wiecie, że do tego turnieju to jeszcze miesiąc?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: madlark »

Chal pisze:A wiecie, że do tego turnieju to jeszcze miesiąc?
Poważnie? :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: woli »

Po prostu Nowakowski powinien dostać szansę gry w Lidze Światowej, a nie jechać na tak ważny turniej. Co, Antiga i jego sztab widział go już w kilku spotkaniach, że wie więcej od nas? Wraca po kontuzji i trzeba dać mu czas, a nie pchać na siłę do składu. Nie twierdzę, że Wiśniewski ma grać, ale miał sezon lepszy od Kłosa, który też jest w składzie no i lepszy od... Nowakowskiego, bo ten z kolei w ogóle nie grał. No, ale dajmy mu pracować. Niech robi to, co uważa za słuszne. Andrea też miał swoich pupili, i skończyło się jak się skończyło na IO.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Bartek O »

Nie, ale w odróżnieniu od nas z całą pewnością jest na bieżąco z sytuacją zdrowotną Piotrka Nowakowskiego. Zdecydowanie zgadzam się z tym, co napisał Madlark. Że Antiga być może chce uniknąć sytuacji kiedy kto inny wywalczył awans, a kto inny jedzie do Brazylii. W mojej opinii czym innym jest zażarta walka o miejsce w kadrze podczas zgrupowań, a czym innym sytuacja kiedy dajesz do zrozumienia zawodnikowi: "w tej chwili możesz mi się na chwilę przydać, może posiedzisz na ławce, możesz sobie trochę poklaskać, ale nie licz na zbyt wiele, bo gdy Piotrek będzie zdrowy nie masz najmniejszych szans na wyjazd do Rio". A zdrowy Piotrek to pewniak do ścisłej "12", co do tego chyba nie mamy wątpliwości. A jeśli zdrowy nie będzie to pojadą Bieniek, Możdżonek, Kłos. Wiadomo że z tej czwórki pojedzie trzech. Taka jest decyzja trenera. Ta czwórka wie, że jeden zostanie w domu. Dla mnie proste. I wbrew pozorom uczciwe postawienie sprawy przez Antige. A to czy tam powinien być Kłos czy Wiśniewski to już subiektywna opinia każdego z nas. Odpowiedzialność za swoje decyzje bierze trener.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Z innej beczki. Któregoś tam kwietnia miano decydować o dalszych losach koxiarzy. Gdyby decyzja była na nie, byłoby o tym głośno w mediach. Z tego wniosek, że związek sowiecki jedzie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: PvK »

Noworoczny pisze:Z innej beczki. Któregoś tam kwietnia miano decydować o dalszych losach koxiarzy. Gdyby decyzja była na nie, byłoby o tym głośno w mediach. Z tego wniosek, że związek sowiecki jedzie?
Baa, sam zainteresowany zostal odwieszony i byc moze tez pojedzie.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: mmb »

AK:
Łukasz Filipecki wykonał ogromną pracę w przygotowaniu Piotrka. W mojej opinii zabrakło miesiąca czasu na jego powrót do gry.
http://www.nowiny24.pl/sport/siatkowka/ ... y,9943822/
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: volleyballmanager »

PvK pisze:
Noworoczny pisze:Z innej beczki. Któregoś tam kwietnia miano decydować o dalszych losach koxiarzy. Gdyby decyzja była na nie, byłoby o tym głośno w mediach. Z tego wniosek, że związek sowiecki jedzie?
Baa, sam zainteresowany zostal odwieszony i byc moze tez pojedzie.
Powiedzmy prawde- USA szuka haków na Rosję i zmusiło Wade do zakazana meldonium co skończyło się totalna kompromitacja tej organizacji. Za chwilę będą placic odzkodowania i przepraszać rosyjskich sportowców za niesłuszne zawieszenia.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

dokładnie, mam nadzieje że zwróca np. Szarapowej wszystkie pieniadze, ktore straciłą z kontraktów reklamowych.

I teraz przynajmniej wiadomo kto kim jest. Na miejscu Sharapovej wypiąłbym się n a porsche. Szacunek dla firmy head
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: drukjul »

serBalonSwann pisze:dokładnie, mam nadzieje że zwróca np. Szarapowej wszystkie pieniadze, ktore straciłą z kontraktów reklamowych.
Te nadzieje są płonne. ;)

WADA z uwagi na to, że nie dysponuje jeszcze wystarczającymi, w 100% pewnymi naukowymi dowodami jak długo ślady brania meldonium mogą pozostać potem w organizmie, zasugerowała całkiem niedawno międzynarodowym federacjom sportowym, że w sytuacji kiedy przy kontroli antydopingowej zawartość tej substancji w próbce pobranej przed 1 marca 2016 wynosiła do 15 mikrogramów na mL, lub w badaniu dopingowym po 1 marca 2016 była mniejsza niż 1 mikrogram na mL, to same mogą podjąć suwerenną decyzję, czy podtrzymać dyskwalifikację takiego zawodnika, czy też zawiesić postępowanie w stosunku do niego do momentu opublikowania przez WADA wyników dodatkowych badań, które już w 100% będą w stanie klarownie określić czas pozostawania substancji w organizmie od momentu jej zażycia.

Przypadek siatkarza sbornej Aleksandera Markina podpada właśnie pod pierwszy przypadek tzw "amnestii" (zawartość meldonium w próbce pobranej od niego podczas kwalifikacji olimpijskich w styczniu wynosiła mniej niż 15 mikrogramów na mL), ale nie jest wcale jeszcze przesądzone, że całkowicie uniknie on kary i że będzie mógł wystąpić na IO w Rio, ponieważ tacy sportowcy jak on nie zostali wcale jeszcze do końca oczyszczeni i całkowicie uniewinnieni z zarzutów brania niedozwolonej substancji już po 1 stycznia 2016, a tylko w sytuacji wątpliwości natury naukowej uznano, moim zdaniem całkiem słusznie, że można warunkowo pozwolić im startować w zawodach sportowych, aż do ostatecznego wyjaśnia sprawy, czy ślady meldonium znalezione w ich próbkach mogły być efektem zażywania tego preparatu jeszcze przed 31 grudnia 2015, czyli kiedy był jeszcze dozwolony, czy też nie mogły. Jeżeli okaże się że wynik dodatkowych badań zleconych przez WADA da na tak postawione pytanie odpowiedź negatywną, nie tylko znów powróci automatycznie temat dyskwalifikacji tych warunkowo amnestiowanych teraz sportowców, ale będą musieli oddać wszystkie medale i ewentualne nagrody pieniężne wywalczone w zawodach sportowych podczas trwania okresu zawieszenia dyskwalifikacji. Sportowcy powinni być więc o takich warunkach warunkowego "odwieszenia" kary ze strony poszczególnych międzynarodowych federacji sportowych powiadomieni i wyrazić na nie z góry zgodę.

Temat warunkowego zawieszenia dyskwalifikacji w przypadku Szarapowej nawet teoretycznie nie istnieje, bo akurat w jej przypadku kontrola antydopingowa wykazała stężenie meldonium znacznie wyższe niż te 15 mikrogramów na mL. Ewentualne zmieszczenie się w tej normie, podobnie jak w przypadku Markina, mogłoby pięknej Marii uchylić drzwi do warunkowej amnestii dla sportowców przyłapanych na szprycowaniu się tą substancją przed 1 marca, ale ponieważ stężenie było wyższe sprawa jest w ogóle bezprzedmiotowa.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: timshel »

drukjul pisze:WADA z uwagi na to, że nie dysponuje jeszcze wystarczającymi, w 100% pewnymi naukowymi dowodami jak długo ślady brania meldonium mogą pozostać potem w organizmie, zasugerowała całkiem niedawno międzynarodowym federacjom sportowym, że w sytuacji kiedy przy kontroli antydopingowej zawartość tej substancji w próbce pobranej przed 1 marca 2016 wynosiła do 15 mikrogramów na mL, lub w badaniu dopingowym po 1 marca 2016 była mniejsza niż 1 mikrogram na mL, to same mogą podjąć suwerenną decyzję, czy podtrzymać dyskwalifikację takiego zawodnika, czy też zawiesić postępowanie w stosunku do niego do momentu opublikowania przez WADA wyników dodatkowych badań, które już w 100% będą w stanie klarownie określić czas pozostawania substancji w organizmie od momentu jej zażycia.

Przypadek siatkarza sbornej Aleksandera Markina podpada właśnie pod pierwszy przypadek tzw "amnestii" (zawartość meldonium w próbce pobranej od niego podczas kwalifikacji olimpijskich w styczniu wynosiła mniej niż 15 mikrogramów na mL), ale nie jest wcale jeszcze przesądzone, że całkowicie uniknie on kary i że będzie mógł wystąpić na IO w Rio
http://www.przegladsportowy.pl/inne-dys ... 1,307.html

Badania próbki krwi Markina ze stycznia wykazały 300 nanogramów, czyli poniżej 1 mikrograma (od 1 do 15, a samo do 15 zmienia tutaj postać rzeczy ;) ). Wychodzi zatem na to, że może jechać na IO.
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: drukjul »

timshel pisze:
http://www.przegladsportowy.pl/inne-dys ... 1,307.html

Badania próbki krwi Markina ze stycznia wykazały 300 nanogramów, czyli poniżej 1 mikrograma (od 1 do 15, a samo do 15 zmienia tutaj postać rzeczy ;) ). Wychodzi zatem na to, że może jechać na IO.

Jakoś to przegapiłem - wielkie dzięki Timshel za sprostowanie informacji i wyjaśnienie sytuacji Markina.

Skoro to rzeczywiście tylko 300 nanogramów, to Markin chyba rzeczywiście mówił prawdę, że z innymi kolegami z Dynama odstawił meldonium już na początku grudniu ub.r i to, że miesiąc później podczas kontroli podczas kwalifikacji olimpijskich znaleziono śladowe ilości tej substancji w jego organizmie zawdzięcza swojemu metabolizmowi.

Co prawda z jednej strony decyzję o wpisaniu meldonium na listę środków zakazanych od 1 stycznia 2016 WADA opublikowała jeszcze we wrześniu i branie tej substancji jeszcze w grudniu ze strony sportowców było jechaniem po bandzie, bo chyba zdawali sobie sprawę, że trochę ryzykują, ale z drugiej też strony skoro jest taki problem ze ścisłym ustaleniem po ilu dniach, czy nawet tygodniach wszystkie ślady wcześniejszego używania tej substancji znikają organizmu i jak utrzymuje dziś WADA okazuje się, że może mieć to charakter bardzo indywidualny - zależny od pracy nerek, to od siebie powiem, że akurat całkowita amnestia dla sportowca przy stężeniu meldonium poniżej 1 mikrograma na mL pozostaje zgodna z moim poczuciem sprawiedliwości i prawidłowo, że zarówno dla Aleksandra Markina, jak i dla sbornej cała ta historia tak się w sumie szczęśliwie skończyła. Dobrze się stało, że pojedzie na Igrzyska do Rio. :)
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

tak ale ja się odnosiłem do słów

Powiedzmy prawde- USA szuka haków na Rosję i zmusiło Wade do zakazana meldonium co skończyło się totalna kompromitacja tej organizacji. Za chwilę będą placic odzkodowania i przepraszać rosyjskich sportowców za niesłuszne zawieszenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”