[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2020 Mężczyźni

Postby timshel » 15 Aug 2019, o 22:12

JanuszzPodkarpacia wrote:To, że Tobie wydaje się, że to taki hehe śmieszny gest i trochę dystansu nie oznacza, że Azjata nie poczuje się urażony najwyraźniej rasistowskim gestem.

Nie zakładaj proszę co mi się wydaje, bo nigdzie nie napisałam, że odbieram to jako "hehe śmieszny gest". W tym przypadku zwykła radość z awansu i nieopatrzne zaakcentowanie faktu, że jadą do Japonii. Gest uznany za obraźliwy, Argentyńczycy powinni być tego świadomi. Ale pojawiły się komentarze, że Conte jest złym człowiekiem, a do Tokio lepiej niech nie jedzie, bo zostanie tam potępiony. Czy naprawdę jego zachowanie stanowi podstawę do tak krzywdzących opinii i ogólnego linczu? Stwierdzono, że obraził całą Azję i swoje przeprosiny powinien był skierować do szerszego grona, a nie tylko do Chińczyków i Japończyków. Za chwilę ktoś zaoponował, bo przecież nie wszyscy Azjaci mają skośne oczy, zatem Conte i spółka powinni zwrócić się jedynie do właściwych nacji. No przecież to zwariować można... Oni nie mieli złych intencji. Popełnili jednak błąd, za który nawet nie wiadomo jak przeprosić, żeby nikogo nie urazić. Ktoś napisze, że mogli wcześniej pomyśleć. Owszem, ale są tylko ludźmi i może warto czasem trochę odpuścić, bo istnieją dużo poważniejsze powody by okrzyknąć kogoś rasistą. Mnie bardziej martwią i niepokoją treści artykułowane przez tych, którzy poczuli się dotknięci czy w jakikolwiek sposób poruszeni tym zajściem.
"Statistics are used much like a drunk uses a lamppost - for support, not illumination."
timshel

Postby Noworoczny » 16 Aug 2019, o 09:52

Oglądałem jeszcze raz powtórkę z Francją. Otóż Vital ma na krzesełku postawionego laptoka, na którym ma różne informacje, ale przede wszystkim może sobie obejrzeć ostatnią akcję kręconą z kamery zza boiska. I przy zagrywce, jeśli nasi skaczą do bloku a przeciwnik atakuje i kończy, Heynen podbiega do ekranu, patrzy na akcję, jak blok skakał a jak obrona stała, i jeśli wszystko było zgodne z założeniami, to trener jest zadowolony.

Nie odkrywam tu żadnej eureki. Po prostu widzę pewien kontrast pomiędzy nim a niektórymi innymi trenerami, zwłaszcza ligowymi, którzy próbują zmieniać ustawienia bloku i obrony w zależności od wydarzeń na boisku. A Heynen wie, że to co jest ustalone, jest najlepsze, choćby się kilka punktów straciło.
#muremzaheynenem
Noworoczny

Warnings: 2

Postby grzegorzg » 16 Aug 2019, o 14:15

Noworoczny wrote:A priori wolę, że Polska miała łatwiejszą drogę do sukcesu.

Mozna i tak.

Marcy$ wrote:Jeśli coś źle zrozumiałem to chętnie się dowiem.

Jest cos takiego jak przenośnia...

Noworoczny wrote:Nie odkrywam tu żadnej eureki. Po prostu widzę pewien kontrast pomiędzy nim a niektórymi innymi trenerami, zwłaszcza ligowymi, którzy próbują zmieniać ustawienia bloku i obrony w zależności od wydarzeń na boisku. A Heynen wie, że to co jest ustalone, jest najlepsze, choćby się kilka punktów straciło.

Musze przyznac, że teraz to juz wymiekłem. Nie gniewaj się, ale... :]
To takie z góry zakładanie, że naprzeciwko grają niewyszkoleni i jeszcze idioci.

Chyba, że to dowcip, a ja głupek niezrozumiałem. :]
grzegorzg

Warnings: 1

Postby Marcy$ » 16 Aug 2019, o 15:24

grzegorzg wrote:
Chyba, że to dowcip, a ja głupek niezrozumiałem. :]

Czyli tylko Ty możesz "przenośni" używać?:) a sam będziesz każde słowo analizować?:)

Teraz to ja już wymiękam.. choć chciałem dać sobie szansę zrozumienia myślenia Twojej osoby. Widać za wysokie progi dla mnie.
#muremzaheynenem
Fanboy Heynena
Marcy$

Warnings: 2

Postby SerCos » 29 Aug 2019, o 17:06

Niemcy oficjalnie gospodarzem europejskich kwalifikacji olimpijskich. Turniej odbędzie się w Max-Schmeling-Halle w Berlinie.
SerCos

Postby Mateja » 29 Aug 2019, o 17:14

Tak jak 4 lata temu. U kobiet pewnie też, bo kto jeśli nie Turcja?
Mateja

Postby drukjul » 29 Aug 2019, o 17:18

SerCos wrote:Niemcy oficjalnie gospodarzem europejskich kwalifikacji olimpijskich. Turniej odbędzie się w Max-Schmeling-Halle w Berlinie.

Milion euro Niemcy zgodzili się zapłacić za organizację tego turnieju, więc niespodzianki być nie mogło.

Co ciekawe, już po tegorocznych majowych pierwszych wspólnych Super Finals CEV Volleyball Champions League kobiet i mężczyzn padły na razie nieoficjalne zapowiedzi, że ta impreza zagości w Max-Schmeling-Halle na kilka najbliższych sezonów, więc Berlin stał się teraz, choć może dość nieoczekiwanie, "stolicą" europejskiej siatkówki.
drukjul

Postby JanuszzPodkarpacia » 29 Aug 2019, o 18:48

drukjul wrote:
SerCos wrote:Niemcy oficjalnie gospodarzem europejskich kwalifikacji olimpijskich. Turniej odbędzie się w Max-Schmeling-Halle w Berlinie.

Milion euro Niemcy zgodzili się zapłacić za organizację tego turnieju, więc niespodzianki być nie mogło.

Co ciekawe, już po tegorocznych majowych pierwszych wspólnych Super Finals CEV Volleyball Champions League kobiet i mężczyzn padły na razie nieoficjalne zapowiedzi, że ta impreza zagości w Max-Schmeling-Halle na kilka najbliższych sezonów, więc Berlin stał się teraz, choć może dość nieoczekiwanie, "stolicą" europejskiej siatkówki.

Bardzo dobra decyzja, atmosfera tam jest obłędna, wydarzenia siatkarskie cieszą sie duzym zaintersowaniem Niemców. Nawet na mieście można odczuć,że taki event ma miejsce.
JanuszzPodkarpacia

Previous

Return to Igrzyska Olimpijskie