Kwalifikacje - Londyn 2012

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

No to już chyba po meczu. Szło dobrze a Heynen przeszarżował z podwójną zmianę i o ile Shoeps wywiązał się przyzwoicie to Kampa spartaczył cały wysiłek. Na wszystkie posłane wystawy wszystkie były niedokładne. Dziwi mnie bardzo, że Biełgorod wywalił majątek na Grozera, zostawił też pewnie solidnie opłacany krajowy skład a na rozegranie wziął jakiegoś Kampe.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kalosz »

Vital Heynen wprowadzając (i tak długo trzymając) na boisku Lukasa Kampę przegrał II seta. Kampa nie rozegrał ani jednej dobrej piłki. Włosi już tylko o krok od Igrzysk, a więc mam nadzieję na rewanż za Pekin 8-)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

weary_skier pisze:No to już chyba po meczu. Szło dobrze a Heynen przeszarżował z podwójną zmianę i o ile Shoeps wywiązał się przyzwoicie to Kampa spartaczył cały wysiłek. Na wszystkie posłane wystawy wszystkie były niedokładne. Dziwi mnie bardzo, że Biełgorod wywalił majątek na Grozera, zostawił też pewnie solidnie opłacany krajowy skład a na rozegranie wziął jakiegoś Kampe.
Spokojnie, w Biełgorodzie jeszcze jest Siergiej Makarow. Zresztą jak sami mówili na każdą pozycję chcieli mieć dwóch w miarę wyrównanych siatkarzy, aby nie powtórzyła się sytuacja z zeszłego sezonu, gdzie podstawowi gracze po przerwie na reprezentację nie mogli grać w klubie bo musieli poddać się operacjom.

Niemcy w trzecim secie wysokie prowadzenie, oby dociągnęli do końca.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

SerCos pisze:
Niemcy w trzecim secie wysokie prowadzenie, oby dociągnęli do końca.
No jakby przegrali ze stanu 13:6, to ja nie wiem, po co mieliby jechać na Igrzyska :P
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

Niemcy powinni dowieźć tego seta do końca przy 6 pkt przewagi. Grozer dziś jest cieniem z dnia wczorajszego i to jest chyba największym ich problemem.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Mastrangelo show i już 17:15... i dalej nie chcę wiedzieć co będzie. ;/
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: elane »

Schops jakie wejście smoka na zagrywkę ;-)

Włosi już myśleli, że wygrali, a tu zonk.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

Gdzie Grozer nie może, tam Shoeps pomoże.
Niemcy dalej w grze.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dziq »

Może jeszcze niemiaszki powalczą ,oby , bo jakoś nie trawie Itali
gladki8
Posty: 262
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:21
Płeć: M
Lokalizacja: Subcarpathia

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: gladki8 »

Kto jest "protokołowym" 2 atakującym Włoch na tym turnieju? Kovar?
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

Jakież to dziwne ale widzę, że Polska kibicuje Niemcom na forach !! Grozer przestawił połowę siatkarskiego światka w Polsce i już nie z "Ziemi włoskiej do Polski" tylko oberschaft normalnie :) :D żarty żartami ale ja też kibicuję naszym zachodnim sąsiadom bo ten włoski nos w górze mnie strasznie irytuje.
Deutschland, deutschland uber alles!! :D

Jak będzie TB to Resovia górą nad JW.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Loszek »

Widzę że komentatorzy też za Niemcami. :D
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Oni po prostu dobrze się bawią, o czym wspominałam, słucha się ich z przyjemnością. :D

Dodonek, to raczej kibicowanie "przeciw" niż "za" Niemcami, choć u mnie to drugie. ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: elane »

No to się dzieje, hehe.
Oby, oby...!
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

No i proszę. Mamy TB. Nie wiem dlaczego ale naprawdę mocno trzymam kciuki za Niemców. Tischer gra naprawdę fajnie. Gdyby się te reprezentacje pozamieniały rozgrywającymi juz by było dawno po meczu bo ten drewniak Travica to tak rozgrywa że jeszcze przed przyjęciem zagrywki przez Włochów już widać gdzie wystawi :)
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

dodonek pisze:No i proszę. Mamy TB. Nie wiem dlaczego ale naprawdę mocno trzymam kciuki za Niemców.
Ja też trzymam mocno kciuki za Niemcami i nawet wiem dlaczego (nigdy nie lubiłem bufoniastych i patrzących z pogardą z góry na swoich rywali Włochów).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kevinpsb »

Niemcy mają tragicznych sypaczy... Włosi też słabego.
Komentatorzy mnie rozwalili: ''o dziwo nie najlepiej przyjmuje dziś Bari...'' Ja się zastanawiam kiedy on dobrze przyjmował!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Klugenhammer »

Włosi przeżywają chyba jakieś de ja vu.
Drugi raz są o krok od Londynu (pierwszy raz na Pucharze Świata), drugi raz prowadzą w decydującym meczu 2-0 i drugi raz roztrwonili przewagę.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

kevinpsb pisze:Niemcy mają tragicznych sypaczy... Włosi też słabego.
Komentatorzy mnie rozwalili: ''o dziwo nie najlepiej przyjmuje dziś Bari...'' Ja się zastanawiam kiedy on dobrze przyjmował!
Chyba mówisz o przyjmujących zagrywkę Niemcach?
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: elane »

Ależ szkoda! Niemcy chyba się wystraszyli, że rzeczywiście mogą to wygrać. A te błędy w zagrywce... fatalnie.
Nie mogę przeżyć tych zadufanych w sobie Włochów, okropne aktorzyny.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Adamo88 »

Wlosi jada na igrzyska. Dziwne te wystawy Tischera szczerze mowiac ;).
W oczy mi się rzucił nieźle grający Kaliberda.
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Loszek »

GÜNTHÖR 5 zagrywek zepsutych flotowiec... Savanii profesor.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

Niespodzianki nie było. Mieliśmy w tym meczu 2 polskie akcenty: Michał Łasko i polski sędzia. Włosi (szczególnie M. Łasko na zagrywce) wzięli się do pracy w 5 secie i było po meczu. Nawet się specjalnie nie cieszyli z awansu. Niemcy bez zagrywki Grozera (wczorajszej- oglądałem bułgarskiego strima: został nazwany koszmarem i dzisiejszym gwizdom gdy serwował to się nie dziwię kibicom) i jego ataków (dziś to wyglądało jak w PP ze Skrą- łącznie z gestami niezadowolenia) nie mieli wiele do zaprezentowania. Słabe przyjęcie lub jego brak, balonikowa zagrywka prawie wszystkich zawodników nie trafiająca w pole, przyzwoicie grali tylko środkowi-sporo bloków i skończone ataki.
Edit @Dodonek
Miałem na myśli Polaków a nie zawodników związanych z Plusligą- bo tu można pewnie jeszcze kilku znaleźć np. Andrae
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, o 21:20 przez kibic_siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

...cóz - szkoda mi Niemców ...i tyle. Jednak widać już jakąs nową jakość w grze tej repki pod wodzą Heynena i mogą zacząć fajnie grać.

p.s. kibicu-siatki. jeszcze był Schoeps no i Dżordż z tych polskich akcentów.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
tapczan
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 13:30
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tapczan »

Strasznie nierówne spotkanie, ale na pewno ciekawsze niż mecz grupowy.

Na marginesie, w niemalże identyczny sposób jak dzisiaj Niemcy, Polki z Bonittą przegrały finał turnieju kontynentalnego w Halle 4 lata temu. Też było 0-2 poprzegrywane w końcówkach, potem 2-2 z jednym miażdzącym setem i TB bodajże do 12tu.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: GolMar »

Skończyły się turnieje kontynentalne (oprócz azjatyckiego - z wiadomych względów). Na Igrzyskach pewne miejsce mają już: Wielka Brytania, Rosja, Polska, Brazylia, Tunezja, USA, Włochy i Argentyna. Pozostały jeszcze 4 miejsca: 1 dla zwycięzcy turnieju kontynentalnego w Azji i 3 dla zwycięzców turniejów interkontynentalnych.

Czy ktoś biegły i obcykany w drabince mógłby podać tu składy kolejnych interkontynentalnych turniejów klasyfikacyjnych (jakie zespoły na jakim zagrają)? Weszłam na stronę http://www.volleyball.it/notizie.asp?s=118&n=45639&l=0, ale coś mi się tu nie zgadza. Według tego, co jakiś czas temu opublikowane było na Strefie, drużyna z pierwszego miejsca spośród niezakwalifikowanych miała grać w Japonii, zatem wychodzi na to, że byłaby to Kuba... A tu Kuba wpisana jest na turniej niemiecki. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć, albo ewentualnie napisać poprawną obsadę poszczególnych turniejów?
Przyjaciolka
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 2012, o 14:12
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Przyjaciolka »

GolMar pisze:Skończyły się turnieje kontynentalne (oprócz azjatyckiego - z wiadomych względów). Na Igrzyskach pewne miejsce mają już: Wielka Brytania, Rosja, Polska, Brazylia, Tunezja, USA, Włochy i Argentyna. Pozostały jeszcze 4 miejsca: 1 dla zwycięzcy turnieju kontynentalnego w Azji i 3 dla zwycięzców turniejów interkontynentalnych.

Czy ktoś biegły i obcykany w drabince mógłby podać tu składy kolejnych interkontynentalnych turniejów klasyfikacyjnych (jakie zespoły na jakim zagrają)? Weszłam na stronę http://www.volleyball.it/notizie.asp?s=118&n=45639&l=0, ale coś mi się tu nie zgadza. Według tego, co jakiś czas temu opublikowane było na Strefie, drużyna z pierwszego miejsca spośród niezakwalifikowanych miała grać w Japonii, zatem wychodzi na to, że byłaby to Kuba... A tu Kuba wpisana jest na turniej niemiecki. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć, albo ewentualnie napisać poprawną obsadę poszczególnych turniejów?
Zamieszane to wszystko...ale FIVB podaje tak:

Turniej w Bułgarii (8-10 czerwca):
Bułgaria
Egipt
Francja
Pakistan

Turniej w Niemczech (8-10 czerwca):
Niemcy
Kuba
Czechy
Indie

Turniej w Japonii (1-10 czerwca)*:
Japonia
Serbia
Wenezuela
Portoryko
Iran
Chiny
Korea
Australia

*Z tego turnieju na Olimpiadę pojedzie zwycięzca i najlepsza azjatycka drużyna.

Źródło: http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

Wydaje mi się, że chodziło o to, żeby drużyny z tego samego kontynentu nie grały w jednym turnieju. Tak zapowiadali podczas przedstawiania podziału tych grup. Wiadomo, że europejskich drużyn nie da się rozdzielić, więc rozdzielono je w systemie 2-2-1, a Kubańczyków oddzielono od Portoryko i w taki sposób powstały poszczególne grupy.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: GolMar »

Rozumiem... No to w takim razie dziękuję, bo naprawdę miałam poważne problemy ze zrozumieniem tego podziału, szczególnie, że jakiś czas temu wychodziło na coś zupełnie innego. Ale w porządku, turnieje zapowiadają się ciekawie i możemy liczyć na sporą dawkę emocji już za kilka tygodni.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Ciekawie zapowiada się ten Niemiecki turniej, trzy fajne ekipy widzę tam się zmierzą i każda z nich wydaje się może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Swoją drogą to nie ciekawe rzeczy dzieją się w kadrze Bułgarii, co prawda zwolnili Stojczewa co akurat uważam na plus ale coś Kazijski myśli o rezygnacji wyczytałem na jednym z konkurencyjnych portali, a hipotetycznie to mimo łatwej grupy bez swojego lidera Bułgarzy będą mieli ciężko ograć Francuzów i awansować, myślę jednak że Matej się w porę zreflektuje i pomoże swojej ekipie w awansie na Igrzyska,bardzo bym się zdziwił gdyby było inaczej.
poznasz głupiego po czynach jego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”