Kwalifikacje - Londyn 2012

Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

dreamer pisze:
Streeter pisze:Portoryko nie gra źle. Ale z drugiej strony te surowe Kubanki są nieobliczalne. Teraz był fragment czwartego seta gdy myślałem, że Portoryko wróci do gry, ale wystarczył jeden blok, jeden ostry atak i znowu przewaga Kubanek rośnie.

dreamer
Ogólnie źle nie grało, ale na początku czwartego seta poszło kilka niepotrzebnych autów. Co można powiedzieć, na pewno Kubanki mają papiery na grę na najwyższym poziomie, jeśli zagrają jednym składem kilka światowych imprez mogą być niezwykle groźne. Prawdę mówiąc myślałem, że jak czwarty set idzie w miarę wyrównanie w końcówce, to kubańskie dziewczyny mogą zacząć popełniać błędy, jednak i tego się nie doczekałem.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Jedno jest pewne. Finał (raczej z Dominikaną, bo Kanada jest zbyt nierównym kadrowo zespołem) zapowiada się na bardzo ciekawy. Sądzę, że tam doświadczenie Dominikanek (zakładam jednak, że nie odpadną sensacyjnie w półfinale) weźmie górę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

A wiadomo już kiedy będzie finał? Dominikana ma raczej stabilny i już doświadczony skład, który nie takie drużyny pokonywał (pamiętam w 2009 mecz Rosja - Dominikana wygrany przez Rosjanki 3:2, w którym obydwie drużyny postawiły ponad 40 bloków), więc myślę, że z Kubą, a tym bardziej z Kanadą dadzą sobie spokojnie radę. O ile nie zlekceważą któregoś z rywali.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: lucass90 »

Jeśli to pytania już tu padało, to przepraszam, ale wiecie może czy mecze z turniejów kwalifikacyjnych mężczyzn (które ma pokazywać PS) będą również na Ipli ???
AZS CZĘSTOCHOWA!
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: compact »

lucass90 pisze:Jeśli to pytania już tu padało, to przepraszam, ale wiecie może czy mecze z turniejów kwalifikacyjnych mężczyzn (które ma pokazywać PS) będą również na Ipli ???
Czy na ipli nie wiem, ale beda na laola1.tv.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: lucass90 »

compact pisze:
lucass90 pisze:Jeśli to pytania już tu padało, to przepraszam, ale wiecie może czy mecze z turniejów kwalifikacyjnych mężczyzn (które ma pokazywać PS) będą również na Ipli ???
Czy na ipli nie wiem, ale beda na laola1.tv.
A, to nawet lepiej ;) Dzięki ! :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Streeter pisze:A wiadomo już kiedy będzie finał?..
Finał już dzisiaj w nocy polskiego czasu (niestety, prawie środek nocy).
Mecz finałowy kończy całą imprezę, dlatego rozgrywany jest jako ostatni - o godzinie 19.00 czasu miejscowego.
Wychodzi więc na to, że u nas na oglądanie (oczywiście kto chce oglądać) można się szykować mniej więcej około 4.00 rano (albo w środku nocy ;)).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Dobrze, dobrze pierwszego seta udało nam się przepchnąć że się tak wyrażę, pomógł trochę trener Niemek, trochę Żebrowska na zagrywce i prowadzimy, ale musimy poprawić przyjęcie i grę środkiem bo bez tego o ten upragniony awans może być bardzo ciężko.
poznasz głupiego po czynach jego
tapczan
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 13:30
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tapczan »

Niemki zdobywają 8smy punkt z rzędu. Dziewczyny rozmontowane zupełnie.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Granie z jedną przyjmująca to jakaś totalna pomyłka ...
Już 1-1
poznasz głupiego po czynach jego
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: majonez »

Tak jak za tamten set można było chwalić, tak ten jest zupełnym odzwierciedleniem seta pierwszego.
Bednarek nic nie kończy i to niestety już nie pierwszy mecz, Świderek zmienia dobrze grającą Skowrońską i Skorupę na Wołosz, która 3 czy 4 wystawy dograła nie w tempo do atakujących.
No nic, zobaczymy jak to będzie w następnym secie
tapczan
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 13:30
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tapczan »

Nie widziałem jak grała wczoraj Martałek, ale Agnieszka Bednarek rzadko blokuje, jeszcze rzadziej atakuje i może warto tu zrobić zmianę.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

tapczan pisze:Nie widziałem jak grała wczoraj Martałek, ale Agnieszka Bednarek rzadko blokuje, jeszcze rzadziej atakuje i może warto tu zrobić zmianę.
Masz rację.
Akurat Agnieszka nie blokuje tyle, do ilu bloków nas przyzwyczaiła. Ale nie da się ukryć, że blok jest tym co nam wychodzi w tym turnieju. Właśnie teraz w trzecim secie to głównie blokiem wypracowały sobie nasze dużą przewagę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
tapczan
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 13:30
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tapczan »

Kuosiło mnie jeszcze zeby napisać że nie widzę też firmowego serwisu Agnieszki, i dobrze bo właśnie męczy nim Niemki.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

tapczan pisze:Kuosiło mnie jeszcze zeby napisać że nie widzę też firmowego serwisu Agnieszki, i dobrze bo właśnie męczy nim Niemki.
Jakby czytała twojego poprzedniego posta. Bo serwować zaczęła dokładnie wtedy, gdy ja na tamtego posta odpowiadałem. :D

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Trzeci set i pewna wygrana naszych pań, jeszcze jeden oby był ostatni :D
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Zupełna odmiana Polek w stosunku do poprzedniego meczu.
Szczerze mówiąc, boję się myśleć o tym, że jutro mamy szansę zapewnić sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Polska - Niemcy 3:1 (25:22, 16:25, 25:14, 25:17)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: compact »

No nic, tam, gdzie konczy sie logika, zaczyna sie kobieca siatkowka :)
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Wielkie brawa za dobry mecz i kolejne zwycięstwo, jutro finał z Turczynkami bądź Rosjankami, będzie bardzo ciężko, ale może akurat, chodź ja nadal nie jestem przekonany czy gra z jedną przyjmującą ma jakiś większy sens.
poznasz głupiego po czynach jego
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: majonez »

Mamy finał, dwa ostatnie sety poza kilkoma błedami grane były naprawdę dobrze.
Jeszcze tylko jutro i pojedziemy do Londynu :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

Jakoś tak od dłuższego czasu nie po drodze było mi z siatkówką kobiecą, ale dzisiaj pogodziłem się, bo chociaż cała gra wygląda trochę inaczej niż u panów, to skala i różnorodnośc emocji jest po stronie pań.

Z tego względu, iż to był pierwszy mecz, który oglądałem zaskoczyła mnie trochę taktyka grania w przyjęciu na dwie zawodniczki, ale jak to przeczytałem kiedyś w mądrej książce "po owocach ich poznacie" a co by nie mówic, taktyka ta na razie się sprawdza. Nie podobała mi się za to gra Skorupy, chociaż mimo tylu niedokładności wygraliśmy dosc pewnie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tomasol »

Po wczorajszym zrodzonym w wielkich bólach zwycięstwie, można było mieć obawy o dzisiejszy występ. Ale poza drugim setem nasze zawodniczki zagrały bardzo dobre spotkanie a dwie ostatnie partie niemal znakomicie, nie pozostawiając tym samym wątpliwości kto był lepszy. Jutro finał, wynik wręcz niewiarygodny, bo przed tym turniejem można było się obawiać czy nasza reprezentacja wyjdzie w ogóle z grupy. No ale to jest sport, liczy się to co pokazane na boisku a nie to co na papierze.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Mnie niepokoiła ta gra cały czas w czwartym secie do Barańskiej, która już nie miała sił atakować. Dziewczyna nie skończyła chyba 6 czy 7 piłek z rzędu, ale Skorupa twardo i usilnie grała praktycznie tylko nią, mając jeszcze przecież Skowrońską, Żebrowską i środkową. Dopiero jak Ania poszła do drugiej linii (i dla bezpieczeństwa, żeby Skorupa nie zaczęła uruchamiać jej z pierwszej strefy, weszła Kosek :D) Kasia zaczęła z powrotem jakoś ten atak rozkładać. Poza tym co wspomniałem i falą błędów w drugim secie gra wyglądała na tyle dobrze, by pewnie wygrać z Niemkami, i to jest w tym wszystkim najważniejsze. Teraz pozostaje nam mieć nadzieję, że drugi półfinał będzie bardzo zacięty, pięciosetowy, a w końcu wygra go Rosja (przynajmniej ja mam taką nadzieję).
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
daniel67751
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2012, o 12:31

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: daniel67751 »

Wspaniale :D Wielkie brawa dla naszych siatkarek ,a szczegolnie dla dwoch najlepszych Werblińskiej i Skowrońskiej 8-) Wszystkie mecze jak do tej pory wygrane ,ale zwyciestwa z Holandią i z Niemkami w najlepszym stylu :D Jeśli tylko jutro tak samo zgrają z Rosjankami (chyba każdy widzial jak mocno ciagnięta jest turecka reprezentacja za uszy przez sędziow i wszystko inne aby tylko wygrać ,ale o ile wystarczyło to na Chorwatki czy Bulgarki to na Rosje nie ma szans)to o wygrana mozna być spokojnym :D Polska na tym turnieju prezentuje zdecydowanie najlepszy poziom i najrowniejszy ,a dorównać nam moga tylko Rosjanki 8-)

PS.Nawet gdyby nasze siatkarki nie awansowaly do IO juz należa im się olbrzymie brawa za walkę !!! bez względu na jutrzejszy finał 8-) Waleczności naszym siatkarkom mogą pozazdrościć siatkarze ktorzy przez głupie konflikty być może pojada na Olimpiadę bez najlepszego atakujacego w kraju :] ,a po drugie wątpie w to czy w analogicznej sytuacji nasi siatkarze wogóle przyjechaliby na taki turniej w najsilniejszym skladzie i graliby z takim zaangażowaniem :D
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

daniel67751 pisze:...Nawet gdyby nasze siatkarki nie awansowaly do IO juz należa im się olbrzymie brawa za walkę !!! bez względu na jutrzejszy finał 8-) Waleczności naszym siatkarkom mogą pozazdrościć siatkarze ktorzy przez głupie konflikty być może pojada na Olimpiadę bez najlepszego atakujacego w kraju :] ,a po drugie wątpie w to czy w analogicznej sytuacji nasi siatkarze wogóle przyjechaliby na taki turniej w najsilniejszym skladzie i graliby z takim zaangażowaniem :D
Dla mnie już są bohaterkami tego turnieju i jeżeli jutro po walce nie udałoby się im awansować, nie będę miał żadnych pretensji.
Co do składu natomiast (porównawczo naszej kadry żeńskiej i męskiej), to nie chcę nawet zastanawiać się i strzelać, kogo jeszcze trzeba byloby poza Wlazłym odstawić z kadry męskiej na bok, aby zbilansować do podobnego poziomu ubytki kadrowe z jakimi nasze panie weszły w ten sezon reprezentacyjny. Myślę, że nawet nie warto tego robić, ale powinniśmy tym bardziej doceniać to, co ten zespół robi takimi siłami jakimi przyszło mu od początku sezonu grać.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
dareko
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 19:21
Płeć: M

Londyn na horyzoncie.

Post autor: dareko »

Pięknie dziewczyny, wielkie, wielkie dzięki :D
W grupie stuknęłyście Rosjanki jutro nie może być gorzej, powodzenia...
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: majonez »

daniel67751 pisze:
a po drugie wątpie w to czy w analogicznej sytuacji nasi siatkarze wogóle przyjechaliby na taki turniej w najsilniejszym skladzie i graliby z takim zaangażowaniem :D
Tego już się na szczęście nie dowiemy ;)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Lineczka »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... na-kwal-io


Stawiam Włochów w roli głównych faworytów do wygrania turnieju w Bułgarii. Świetny skład, pomysły z ustawieniem no i trener. W 80% stawiam na Włochów.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Lineczka pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... na-kwal-io
Stawiam Włochów w roli głównych faworytów do wygrania turnieju w Bułgarii. Świetny skład, pomysły z ustawieniem no i trener. W 80% stawiam na Włochów.
Zawodnicy rzeczywiście świetni pewnie są (z pewnością byli jakiś czas temu). Jednak mi rzuca się w oczy to, że reprezentacja Włoch znowu zaczyna wypełniać się nazwiskami, które wydawało się, że sa już jakiś czas temu jedną noga poza nią. No, zobaczymy jaki to da efekt.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

No, no
Jestem pod wrażeniem zaciętości (ale i poziomu) gry jaką prezentują w drugim półfinale tureckiego turnieju gospodynie i reprezentantki Rosji. Pierwszy set 28:26 dla Rosjanek.
W drugim secie zacięta walka od początku (na razie po 4). Obydwie drużyny fantastycznie blokiem 9zupełnie jak nasze :) ).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”