Kwalifikacje - Londyn 2012

elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: elane »

Powiem szczerze, że jestem zaskoczona wynikiem, liczyłam na dominację Bułgarów i finał BG-IT. Ciekawe cóż to jutro będzie za mecz, czy czasem Włosi nie wyjdą z założenia 'Aaa, już z nimi raz wygraliśmy to damy radę i drugi'. Będzie mi trochę brakować Bułgarów na IO, ale wielkie brawa dla ekipy Niemiec.

Grozer - respect! Tischer też mega mecz.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kalosz »

Ciekawe tylko czy Grozer wytrzyma to fizycznie...

Dla mnie zdecydowanymi faworytami są jednak Włosi.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: todus »

madlark pisze:Ciekawie zapowiada się jutrzejszy mecz Włochy-Grozer :D
Niestety Grozer nie ma takiego wsparcia w kolegach jak miał w Resovii
i obawiam się, że nie da rady pokonać samodzielnie Włochów.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Też stawiam jutro na Włochów (chyba najmniej lubianą przeze mnie reprezentację), ale w końcu dziś stawiałam na Bułgarów... ;)

a to ich ostatnia szansa była?
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: wloneta »

Z całym szacunkiem dla Grozera, to nie Jego zagrywki były głównym czynnikiem tego co się stało od 15-18 w 3 a brak Kaziyskiego. Choć oczywiście nie mówie, że nie były one ważne..ale Bułgarzy przede wszystkim przegrali to w głowie, bo mają zakodowane, że bez Mateya nie ma gry.
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

Grozer show ciąg dalszy. Niemcy z takim atakującym mogą być groźni dla każdego. Dzisiaj pociągnął w 3 i 4 secie na zagrywce choć oddychał już rękawami. Zobaczymy jak jutro fizycznie wytrzyma z czołówką światową bo Włosi to kompletny zespół, a nie 2 zawodników na skrzydłach.( w tym jeden w formie- Kazijski)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: weary_skier »

Grozer mimo coraz mniejszej ilości sił im dalej w las tym grał lepiej. Poza zagrywką w czwartym secie dał popis w ataku, kończąc praktycznie wszystkie piłki, które miał wystawione.
Jutro jednak nie daję Niemcom większych szans, Włosi to zbyt klasowa drużyna. No, chyba, że Grozer zagra lepiej niż w ostatnim meczu finałowym ;).
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

wloneta pisze:Z całym szacunkiem dla Grozera, to nie Jego zagrywki były głównym czynnikiem tego co się stało od 15-18 w 3 a brak Kaziyskiego. Choć oczywiście nie mówie, że nie były one ważne..ale Bułgarzy przede wszystkim przegrali to w głowie, bo mają zakodowane, że bez Mateya nie ma gry.
Oczywiście możesz mieć taki pogląd, ale prawda jest taka, że gdyby był na boisku Kaziyski, to sytuacja różniłaby się od tej co miała miejsce tym, że Kaziyski albo oglądałby z parkietu a nie z kwadratu samoloty swoich kolegów w przyjęciu, albo sam te samoloty by wysyłał w przestrzeń.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: VernonRoche »

Jutro Grozer vs. Włochy. Typuję przegraną Grozera po heroicznej walce z Włoską nawałnicą.

Grozer - the greatest :<
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Malutki OT - jeśli jeszcze komuś, tak jak mi podobała się piosenka puszczana często na meczach Bułgarii, to można ją znaleźć tutaj, może komuś się przyda ;)

http://www.youtube.com/watch?v=7nNijnR6CnQ
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

OlaMleko pisze:Też stawiam jutro na Włochów (chyba najmniej lubianą przeze mnie reprezentację), ale w końcu dziś stawiałam na Bułgarów... ;) ...a to ich ostatnia szansa była?
Nie
z Europy trzy drużyny poza gospodarzami turniejów interkontynentalnych mogą wystartować w tych turniejach. Są to w kolejności:
Serbia, Bułgaria, Francja i Czechy.
Tak więc można na pewno powiedzieć, że Serbowie i Bułgarzy nie zdobywając kwalifikacji w tym turnieju pozbawili dalszej gry o Igrzyska Czechów.

Chyba nic nie pokręciłem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Kicu »

Może mi ktoś wyjaśnić w jakim celu, w odbywających się właśnie w USA kwalifikacjach olimpijskich, gra się mecze o miejsce 3-cie, 5-te i 7-me?
La Petomane
Posty: 153
Rejestracja: 24 cze 2011, o 17:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: La Petomane »

todus pisze:Tylko niech mi ktoś powie że GROZER nie jest WIELKI !
Ma te swoje dwa metry :D

PS. Można gdzieś obejrzeć powtórkę, byle nie na laoli bo mi tam tnie? Z góry dzięki za jakiegoś linka.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, o 21:12 przez La Petomane, łącznie zmieniany 1 raz.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

Warto dodać, że jutro spotkają się dwaj organizatorzy turniejów interkontynentalnych, więc ktoś jeszcze szansę na awans do Igrzysk dostanie ;) Ciekawie gdzie ten turniej się odbędzie. Może Serbia?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

Kicu pisze:Może mi ktoś wyjaśnić w jakim celu, w odbywających się właśnie w USA kwalifikacjach olimpijskich, gra się mecze o miejsce 3-cie, 5-te i 7-me?
Strefa NORCECA tworzy własny ranking, który służy im do rozstawiania zespołów w rozgrywkach kontynentalnych. Pewnie dlatego poszczególne miejsca są inaczej punktowane. Tak jak w MŚ po co rozgrywać mecze o miejsce 7 czy 5, ale grają dla punktów rankingowych.
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kon »

Gdyby ktoś był zainteresowany statystykami:
http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=23817

Jeszcze jedna uwaga po obejrzeniu meczu - federacja powinna bardziej zainteresować się sytuacją pt. "ściany pomagają gospodarzom", bo czasami liniowi przesadzają, a nie jest to odosobniony przypadek (mam na myśli turniej kobiet w Ankarze).
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: madlark »

kon pisze: Jeszcze jedna uwaga po obejrzeniu meczu - federacja powinna bardziej zainteresować się sytuacją pt. "ściany pomagają gospodarzom", bo czasami liniowi przesadzają, a nie jest to odosobniony przypadek (mam na myśli turniej kobiet w Ankarze).
videoweryfikacja?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

madlark pisze:
kon pisze: Jeszcze jedna uwaga po obejrzeniu meczu - federacja powinna bardziej zainteresować się sytuacją pt. "ściany pomagają gospodarzom", bo czasami liniowi przesadzają, a nie jest to odosobniony przypadek (mam na myśli turniej kobiet w Ankarze).
videoweryfikacja?
Owszem. I moim zdaniem w imprezach oficjalnych międzynarodowych spokojnie powinien to finansować CEV/FIVB, a nie gospodarze. Federacje to prawdziwe wampiry jeśli chodzi o zasysanie kasy, więc niech chociaż pójdzie ona na coś takiego jak videoweryfikacja.
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kon »

madlark pisze:
kon pisze: Jeszcze jedna uwaga po obejrzeniu meczu - federacja powinna bardziej zainteresować się sytuacją pt. "ściany pomagają gospodarzom", bo czasami liniowi przesadzają, a nie jest to odosobniony przypadek (mam na myśli turniej kobiet w Ankarze).
videoweryfikacja?
W przyszłości, kiedy system zostanie odpowiednio dopracowany jak najbardziej. Jednak w tym konkretnym przypadku miałem na myśli zrobienie porządku ze wspominanymi liniowymi, a sposobów na to trochę by się znalazło i o dziwo nie są one znowu jakieś skomplikowane czy kosztowne. Dlatego tym bardziej dziwi opieszałość federacji w tej kwestii.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

Po raz kolejny Stoytchev pokazał jakim jest znakomitym fachoffcem. Odkąd przejął reprezentację po Prandim to już 3ci rok pracy leci a Radostin nie osiągnał NIC. Dla mnie to zawsze był bardziej showmen i ignorant z jakąs tam średnią wiedzą trenerską niż prawdziwy trener motywator i wódz drużyny z bogatym warsztatem. Ciekawe jak teraz sobie będzie bez Osmanego radził w Trentino. Stoytchev przy Aleknie to jak Bari przy Grozerze :)
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
ptrwojt
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2012, o 23:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: ptrwojt »

Mam pytanie czy w meczu Włochy - Serbia Fei grał jako przyjmujący ?
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: nicram »

ptrwojt pisze:Mam pytanie czy w meczu Włochy - Serbia Fei grał jako przyjmujący ?

z tego co oglądałem jakieś 1,5 seta to grał na środku.
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Rozbił zagrywką Bułgarów Grozer, potem dokończył już swoimi atomowymi atakami i wprowadził reprezentacje Niemiec do wielkiego finału gdzie zmierzy się z Włoską ekipą, która też ma swoje problemy i wcale nie jest takim pewnym faworytem do zwycięstwa. Ewidentnie widać że służy byłemu już niestety zawodnikowi Asecco Resovii Rzeszów gra przy tak licznej i żywiołowo reagującej publiczności,zresztą sam o tym wspominam w jednym z wywiadów udzielonych w Bułgarii.
poznasz głupiego po czynach jego
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

Niemcy zaczęli mecz z wysokim animuszem od prowadzenia 4:0 by po 2 przerwie technicznej przegrywać 14:16.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: elane »

Berruto jest tak irytujący, że głowa boli
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Po 1 secie mam deja vu, scenariusz identyczny jak w meczu grupowym... Czekamy na Grozera!
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kibic_siatki »

O ile w I-szym secie Włosi grali naprawdę (bo odrabiali straty to teraz w II grają jak wczoraj z Serbami -aby się zbytnio nie zmęczyć. Może się dla nich to skończyć nie najlepiej- wystarczy kilka mocniejszych serwisów w końcówce Grozera.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

elane pisze:Berruto jest tak irytujący, że głowa boli
Zgadzam się, taki pseudocwaniaczek, który myśli, że jest Bogiem, nie mogę patrzeć na jego "profesorkską" minę, zresztą ja ogólnie nie znoszę reprezentacji Włoch, jedyna moja dobra myśl jest skierowana do Łasko. Mecz bardzo wyrównany, jakby Niemcy jeszcze trochę poprawili swoją grę,to mieliby mecz pod kontrolą, ale wierzę,że może będzie chociaż 1:1 póki co...

co do trenerów: Stojczew irytuje mnie tak samo, on z kolei po tych sukcesach z Trentino chyba czuje się bardziej Włochem niż Bułgarem i chyba postanowił się wczuć w ten charakter

PS. echh, sprawdziły się słowa Mazura, Włosi w końcówce przycisnęli i wygrali, teraz już tylko cud mógłby uratować Niemców.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, o 19:40 przez OlaMleko, łącznie zmieniany 1 raz.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: elane »

Niemcy są fatalni w końcówkach, mogli spokojnie wygrać... 22:19 i tego nie wykorzystali.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Niemcy powinni w trybie natychmiastowym zatrudnić psychologa! Ciągle to samo. ;/ A Włosi jak profesorowie.

Berutto wkurza mnie mniej niż Stojczew, obu nie lubię.

Mazur z Magierą dobrze się bawią, dialog o miodzie - miodzio. :D
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”