Kwalifikacje - Londyn 2012

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

hugo pisze:...PS.W jaki sposób Czesi mogą zagrać w turnieju interkontynetalnym?
Czesi już ten udział mają prawie zapewniony (lekka przesada, ale chyba mogę tak napisać).
Wszystko dlatego, że Serbia i Bułgaria startują jeszcze przed turniejem interkontynentalnym w turnieju kontynentalnym i sądzę, że jedna lub druga reprezentacja wygra ten turniej i awansuje. Wtedy trzy pozostałe wystartują w interkontynentalnym. Jeżeli jednak z kontynentalnej rywalizacji nie awansowaliby ani Serbowie ani Bułgarzy, to wtedy oni i Francja będą w interkontynentalnym, a dla Czechów miejsca nie starczy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Które drużyny z Europy zagrają wg Was w poszczególnych turniejach?

PS.Może być tak, że Włosi wygrają w Sofii i zwolni się turniej (bo kto chciałby organizować mecze bez swojego udziału?)
\
tapczan
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 13:30
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tapczan »

Gdzie mogę poczytać o tych zmianach u panów?
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

tapczan pisze:Gdzie mogę poczytać o tych zmianach u panów?
Tutaj: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... limpijskie
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Mój plan jak na razie się sprawdza. Turczynki pokonały 3:1 Niemki i wygrały tamtą grupę. Tak więc wygrywając jutro z Serbią trafiamy w półfinale na Niemki, a Rosjanki i Turczynki wykrwawiają się wzajemnie.
Mam nadzieję na taki scenariusz.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Serbki na szczęście nie grają już o nic w tym turnieju i pewnie nie będą chcieć ryzykować kontuzjami przed Nipponią.
\
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

dreamer pisze:Mój plan jak na razie się sprawdza. Turczynki pokonały 3:1 Niemki i wygrały tamtą grupę. Tak więc wygrywając jutro z Serbią trafiamy w półfinale na Niemki, a Rosjanki i Turczynki wykrwawiają się wzajemnie.
Mam nadzieję na taki scenariusz.

dreamer
Miejmy nadzieję, że nasze jutro wygrają i spotkamy się z Niemkami. A jeśli będziemy w finale, to tam się już wszystko może zdarzyć. Chociaż nawet z punktu widzenia trybun, wolałbym, by była to ponownie Rosja.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Streeter pisze:...Miejmy nadzieję, że nasze jutro wygrają i spotkamy się z Niemkami. A jeśli będziemy w finale, to tam się już wszystko może zdarzyć. Chociaż nawet z punktu widzenia trybun, wolałbym, by była to ponownie Rosja.
Widzę, że w podobny sposób kombinujemy co zrobić, żeby maksymalnie zwiększyć nasze szanse na awans.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

dreamer pisze: Widzę, że w podobny sposób kombinujemy co zrobić, żeby maksymalnie zwiększyć nasze szanse na awans.
dreamer
Warto dodać, że tureckie powietrze niewątpliwie sprzyja naszym siatkarkom i siatkarzom (ME2003, ME2009).
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Sprzyja, bo jest mało kib... CO2 w hali:)
\
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

hugo pisze:Sprzyja, bo jest mało kib... CO2 w hali:)
Generalnie masz rację, ale akurat panie w 2003 roku (i przypuszczam, że teraz też jeżeli dojdzie do meczu Polska - Turcja) są pod tym względem mocno poszkodowane w stosunku do panów. Mistrzostwo Europy nasze zdobywały przy trybunach pękających w szwach i tutaj będzie to samo.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

dreamer pisze:
hugo pisze:Sprzyja, bo jest mało kib... CO2 w hali:)
Generalnie masz rację, ale akurat panie w 2003 roku (i przypuszczam, że teraz też jeżeli dojdzie do meczu Polska - Turcja) są pod tym względem mocno poszkodowane w stosunku do panów. Mistrzostwo Europy nasze zdobywały przy trybunach pękających w szwach i tutaj będzie to samo.

dreamer
powiedziałbym, że to panowie są bardziej poszkodowani bo zdobycie ME w pustej hali nie smakuje tak bardzo jak pokonanie przeciwnika na boisku i tłumu, który chce cię zabić.
\
tapczan
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 13:30
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tapczan »

O jutrzejszym meczu nic nie wiadomo. Serbki mogą podejść zrezygnowane, albo grające na luzie. Nasze Panie mogą albo powalczyć o pierwsze miejsce, albo poasekurować się i dać sobe troche oddechu przed ciężkim weekendem.

Trzeba też pamiętać, że Turczynki tak jak my grają o wszystko, a na nasze i tureckie zwycięstwa niechętnie patrzą Niemki które chciałyby pojechać do Japonii (liczą że dostaną bilet po Rosjankach).
Warto dodać, że tureckie powietrze niewątpliwie sprzyja naszym siatkarkom i siatkarzom (ME2003, ME2009).
Nie zawsze sprzyjało. O ile dobrze pamiętam to cztery lata temu z nomen omen identycznego europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Pekinu siatkarze wrócili mocno poobijani.

Jeżeli Rosjanki nie złapią tego co umieją grać to wszystko może się zdarzyć. Turcja i Niemcy to podobny poziom, zupełnie w naszym zasięgu choć Turczynki warto ominąć w półfinale z tego względu że jutro mają wolne (przypadek że druga grupa gra w komplecie jutro?).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

tapczan pisze:...Jeżeli Rosjanki nie złapią tego co umieją grać to wszystko może się zdarzyć. Turcja i Niemcy to podobny poziom, zupełnie w naszym zasięgu choć Turczynki warto ominąć w półfinale z tego względu że jutro mają wolne (przypadek że druga grupa gra w komplecie jutro?).
Oczywiście, że przypadek.
Tak jakoś wyszło przy układaniu terminarza ;)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Niedługo zaczną się prekwalifikacje olimpijskie mężczyzn. Na razie jeszcze cicho o nich, bo rozgrywki pań weszły w decydującą fazę, ale niedługo po nich panowie zaczną na dobre.
Mam taką ciekawostkę, że Hector "Picky" Soto, chyba naprawdę zaczyna się poważnie sypać jako zawodnik.
Z powodu kontuzji nie będzie on mógł wystąpić w turnieju prekwalifikacyjnym w USA, w reprezentacji Portoryko.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
tapczan
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 13:30
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: tapczan »

Oczywiście, że przypadek.
Tak jakoś wyszło przy układaniu terminarza
Przypadkowe w tym terminarzu jest także to że zmuszał dwóch faworytów turnieju (Serbki i Rosjanki) do rozegrania wszystkich meczy dzień po dniu (w wypadku dojścia do finału aż pięciu - paranoja).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

29:27 dla Polski w pierwszym secie meczu z Serbkami.
Dużo szczęścia miały Polki. Niestety zawsze jakieś mankamenty w grze przeszkadzają naszym w prowadzeniu otwartej gry na najwyższym poziomie. Gdy zagrywka w miarę gra (nawet z wyskoku Werblińskiej) i znowu dobrze funkcjonuje blok, a i przyjęcie jest nienajgorsze, to razi mała skuteczność z pierwszego ataku (szczególnie Skowrońska jakaś niemrawa jest).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: compact »

Kasia Skorupa dzisiaj ma rozrzut niczym szrapnel :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

compact pisze:Kasia Skorupa dzisiaj ma rozrzut niczym szrapnel :)
Zgadza się.
To jest też myślę powód, dla którego dzisiaj atakiem raczej nie straszymy (tu ukłony dla werblińskiej, bo on jako jedyna robi w ataku co może).
Ale blok/wyblok naprawdę nieźle.

dreamer

edit:
25:21 dla Polek w drugim secie.
Wynik zdecydowanie lepszy niż gra. Mozna powiedzieć: Werbińska, Werblińska i jeszcze raz Werblińska. Ona gra dzisiaj prawie perfekcyjnie.
No i powoli robiący się firmową umiejętnością Polek - blok.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

25:21 w trzecim secie i 25:19 w czwartym - niestety dla Serbek.
Fatalna gra Polek. Od trzeciego seta przestał prawidłowo funkcjonować ostatni już element którym jeszcze nasze coś grały - blok. Tragiczny obraz dyspozycji naszego zespołu. Niestety, chyba wykrakałem obawiając się już w trakcie pierwszego - wygranego 3:1 meczu z Holenderkami, że nasza gra (szczególnie na przyjęciu) jest bardzo delikatna (krucha) i jak trzaśnie to mogą być wielkie problemy... i niestety są.
bez względu na wynik toczącego się właśnie tie-breaka z Serbkami niesmak i ogólna ocena mizerii w wykonaniu naszych zawodniczek niestety pozostanie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

no i kuniec szczęśliwy...
Ostatnio zmieniony 4 maja 2012, o 14:45 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Kurek7 »

hugo pisze:no i kuniec szczęśliwy...


Szkoda, że Pan Mielewski jest niezbyt przygotowany jeśli chodzi o regulamin.


O ile się nie mylę to mecz komentowali W. Drzyzga i Marek Magiera...
Polska biało-czerwoni... :)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Chodziło oczywiście o pana Magierę, który dopiero na koniec meczu dodał, że mamy awans z 1 miejsca, bo mamy 3 zwycięstwa.

Przepraszam J.Mielewskiego.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2012, o 14:47 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: majonez »

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Zwycięstwo cieszy, ale dyspozycja drużyny bardzo martwi.
Gratulacje dla dziewczyn i błagalna prośba aby przynajmniej postarały się wykrzesać z siebie tyle dobrej woli, aby wystarczylo do poprawienia strasznych mankamentów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kon »

dreamer pisze:Zwycięstwo cieszy, ale dyspozycja drużyny bardzo martwi.
Gratulacje dla dziewczyn i błagalna prośba aby przynajmniej postarały się wykrzesać z siebie tyle dobrej woli, aby wystarczylo do poprawienia strasznych mankamentów.

dreamer
Meczu dzisiaj niestety nie mogłem obejrzeć i bazuję tylko na relacji oraz statystykach, z których wynika że przyjęcie w naszym zespole nie było złe. I stąd pytanie -statystyki mocno na wyrost, czy pisząc mankamenty miałeś na myśli inny element gry ?

Pierwsza faza za nami, 3 mecze i 3 zwycięstwa. Dwa tygodnie temu bym w to nie uwierzył. :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: compact »

W Turcji statystyki przyjecia prowadzi Stevie Wonder.
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kon »

compact pisze:W Turcji statystyki przyjecia prowadzi Stevie Wonder.
Już po pierwszym meczu pisałem że coś nie bardzo mi się zgadza, ale wtedy miałem porównanie, bo spotkanie z Holenderkami oglądałem. Dzisiaj nie miałem takiej możliwości, dlatego pytam. ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

kon pisze:
dreamer pisze:...Meczu dzisiaj niestety nie mogłem obejrzeć i bazuję tylko na relacji oraz statystykach, z których wynika że przyjęcie w naszym zespole nie było złe. I stąd pytanie -statystyki mocno na wyrost, czy pisząc mankamenty miałeś na myśli inny element gry ?..
Najprościej chyba byłoby odpowiedzieć, że pękło coś co nazwałbym grą zespołową. Poza Anną Werblińską, wszystkie zawodniczki zagrały słabo, popełniając wiele nieewymuszonych błędów. Najbardziej martwi to, że (znowu poza Werblińską) tragicznie wyglądał atak - kończenie pierwszych piłek praktycznie nie istniało, stąd dużo sił traciły dziewczyny na długie akcje.
Przez większą część meczu dobrze funkcjonował blok, ale w drugiej części spotkania i ten element szwankował.
Coś niedobrego dzieje się z naszymni dwoma rozgrywającymi. Przyjęcie tylko w tureckich statystykach było poprawne. Generalnie juz to wiekszość osób (łącznie z komentatorami) podkreśla, że statystyki to chyba tam jakiś kosmita robi.
Podsumowując - dzisiaj wygrana, ale obraz drużyny nie napawający optymizmem.
Ja mam nadzieję, że dzisiaj to był ten tzw. słaby dzień w turnieju i że dalej będą jeszcze dwa i to zwycięskie mecze.

dreamer

PS Zapomniałbym, a to bardzo istotne - kolejny raz nie zawiodła Paulina Maj.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

dreamer pisze:Niedługo zaczną się prekwalifikacje olimpijskie mężczyzn. Na razie jeszcze cicho o nich, bo rozgrywki pań weszły w decydującą fazę, ale niedługo po nich panowie zaczną na dobre.
Mam taką ciekawostkę, że Hector "Picky" Soto, chyba naprawdę zaczyna się poważnie sypać jako zawodnik.
Z powodu kontuzji nie będzie on mógł wystąpić w turnieju prekwalifikacyjnym w USA, w reprezentacji Portoryko.

dreamer
Szkoda zawodnika, bo (przynajmniej z tych meczy kadry, które widziałem) to Soto tam głównie ciągle grę i jego brak będzie poważnym osłabieniem.

Dreamer, mam pytanie, jak oceniasz szansę kobiet z Portoryko na awans na Igrzyska? Chętnie obejrzałbym tamtejsze dziewczyny na tej najważniejszej imprezie, a nie orientuje się tam w Amerykańskich kwalifikacjach. Byłbym wdzięczny gdybyś mógł mi coś więcej o nich napisać ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”