Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: GolMar »

Znamy już najbardziej prawdopodobny skład naszej grupy na Igrzyskach w Londynie. Zagramy z gospodarzem (Wielka Brytania) i najprawdopodobniej (jeżeli się zakwalifikują) Włochami, Serbią, Argentyną oraz zwycięzcą kwalifikacji w Azji. W drugiej grupie natomiast znajdą się Brazylia, Rosja i (również w razie kwalifikacji) USA, Kuba, drużyna z Afryki i ktoś jeszcze. Widać zatem, że w ćwierćfinale nie będziemy mieć łatwego zadania...

Poza tym zmieni się sposób kwalifikacji - mistrz kontynentu będzie mógł mieć przepustkę bezpośrednio do Igrzysk (w Rio, nie tyczy się to jeszcze Londynu).

Panowie rozegrają swój pierwszy mecz w Londynie 29. lipca. Spotkania rozgrywane będą co dwa dni, a finał przewidziany jest na 12. sierpnia.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: luck191 »

Co to za śmieszne losowanie,z góry znamy grupy na IO.Uprzywilejowane powinny być ekipy Rosji,Polski,Brazylii i Wielkiej Brytanii(gospodarz),ale reszta powinna być dolosowana na oficjalnej ceremonii dla przedstawicieli związków siatkarskich i mediów.
To nie jest Liga Światowa,gdzie grupy mogą być ustawione kto z kim gra przez działaczy i FIVB,tylko najważniejsza impreza siatkarska.Dla mnie to jest jeden wielki żart. :x
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: GolMar »

No cóż... Będziemy mieli tak zwaną serpentynę, więc liczyć się będzie ranking po Pucharze Świata. Nie wiem czy to sprawiedliwe, ale tak już jest i było chyba też ostatnim razem
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kevinpsb »

GolMar pisze:No cóż... Będziemy mieli tak zwaną serpentynę, więc liczyć się będzie ranking po Pucharze Świata. Nie wiem czy to sprawiedliwe, ale tak już jest i było chyba też ostatnim razem
Zakładając braku awansu którejkolwiek z drużyn, zmieni się całkiem układ w grupach który nam przedstawiłeś? Nie widzę ani jednego powodu dla którego można już zakładać że Włosi, Serbowie, Amerykanie czy Kuba będzie grała na IO...
Na razie wyjazd mają Polacy, Wielka Brytania, Brazylia i Rosja. Nie mal pewni są na pewno Argentyńczycy, a reszta to już...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: majonez »

Coś czuje, że złoty medal jest nasz ;)
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

Polscy siatkarze typowani na olimpijskie podium

Według najnowszego rankingu olimpijskiego amerykańskiej gazety USA TODAY Polska powinna zdobyć w igrzyskach w Londynie 14 medali i znaleźć się na 23. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Wysoko oceniani są polscy siatkarze. Autorzy zestawienia widzą ekipę trenera Andrei Anastasiego na trzecim miejscu. W 2011 roku Polska zdobyła srebrny medal w Pucharze Świata oraz brązowe w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy.

Ranking jest rodzajem zabawy. Miejsca typowane dla niektórych zawodników są często niezgodne z wyobrażeniami kibiców i fachowców. Wyniki są oparte przede wszystkim na statystyce. Warto jednak przyjrzeć się nawet takiemu zestawieniu i wyciągnąć wnioski.


No Andrea..teraz nie masz wyjścia :P
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: majonez »

Ja czekam na wypowiedź Zorziego i jego typowanie do podium :)
Awatar użytkownika
rodzyn3k
Posty: 60
Rejestracja: 5 gru 2009, o 11:22
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: rodzyn3k »

28.07.2012 - 6.08.2012 - Eliminacje siatkarek
29.07.2012 - 6.08.2012 - Eliminacje siatkarzy
7.08.2012 - ćwierćfinały siatkarek
8.08.2012 - ćwierćfinały siatkarzy
IO 2012: Terminarz siatkarzy i siatkarek na Igrzyskach w Londynie
"Statystyka jest jak latarnia w dzień. Niczego nie rozjaśnia, niczego nie oświetla ale… zawsze się można o nią oprzeć…"
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dodonek »

Polscy siatkarze poznali już dwóch przeciwników, z którymi będą rywalizować w grupie A na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Rywalami biało-czerwonych będą gospodarz Wielka Brytania i Włochy. Pozostałych rywali poznamy po 10 czerwca.
No i makarony znowu..
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: PvK »

dodonek pisze:
Polscy siatkarze poznali już dwóch przeciwników, z którymi będą rywalizować w grupie A na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Rywalami biało-czerwonych będą gospodarz Wielka Brytania i Włochy. Pozostałych rywali poznamy po 10 czerwca.
No i makarony znowu..
To już było chyba wiadome zaraz po pucharze świata ;p
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

PvK pisze:
dodonek pisze:
Polscy siatkarze poznali już dwóch przeciwników, z którymi będą rywalizować w grupie A na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Rywalami biało-czerwonych będą gospodarz Wielka Brytania i Włochy. Pozostałych rywali poznamy po 10 czerwca.
No i makarony znowu..
To już było chyba wiadome zaraz po pucharze świata ;p
Nieprawda, bo Włosi nie mieli wtedy jeszcze awansu ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

dodonek pisze: No i makarony znowu..
Myślę, że lepiej, że w grupie, niż w ćwierćfinale ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: PvK »

madlark pisze:
Nieprawda, bo Włosi nie mieli wtedy jeszcze awansu ;)
Masz rację, przepraszam ;)
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

dodonek pisze:
Polscy siatkarze poznali już dwóch przeciwników, z którymi będą rywalizować w grupie A na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Rywalami biało-czerwonych będą gospodarz Wielka Brytania i Włochy. Pozostałych rywali poznamy po 10 czerwca.
No i makarony znowu..
Boże, jak ja dokładnie pamiętam dzień tego fatalnego meczu... drużyna na szczęście jest inna od tej "pekińskiej" (:D), więc może nie będzie jakichś wielkich wspomnień z tyłu głowy, zresztą, oni są mentalnie coraz mocniejsi, a 4 lata to kosmiczne odległości w sporcie... niech stres i obawy pozostawią nam, wierzę, przed IO będą nabierać coraz większej pewności siebie. Tej zdrowej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

Były przyjmujący kadry, Sebastian Świderski uważa, że polscy siatkarze nie mieli szczęścia w losowaniu grup turnieju olimpijskiego w Londynie.
- Jak patrzy się na to losowanie, to wydaje się, że jesteśmy w grupie marzeń, ale pamiętajmy, że w ćwierćfinale będziemy musieli walczyć prawdopodobnie z Serbami lub Amerykanami. Oczywiście mogą zdarzyć się niespodzianki, ale to tym gorzej dla nas, bo wówczas możemy już w tak wczesnej fazie turnieju trafić na Brazylię lub Rosję - ocenił Świderski.
O jakim losowaniu mówi Świderski?
Czy podział na grupy nie wynikał z serpentyny w oparciu o ranking FIVB?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

- Zrobiło się dość głośno o premiach i biletach na mecze, które miały przypaść w udziale naszym piłkarzom, występującym na Euro. Czy pan musi się mierzyć z podobnymi kwestiami wobec reprezentacji siatkarzy?
Mirosław Przedpełski: Premie są odgórnie przewidziane za każdy sukces, który możemy osiągnąć w tym sezonie reprezentacyjnym. Od strony organizacyjnej nie ma z tym żadnych problemów. Podobnie z biletami na mecze z udziałem Polaków, choć proszę sobie wyobrazić, że to nie jest bagatelna sprawa. Wszystkie wejściówki dla rodzin siatkarzy na spotkania rozgrywane w ramach igrzysk w Londynie kosztują aż 200 tys. złotych!
Nieźle.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Wiewior953 »

A może ktoś wie gdzie IO można będzie obejrzeć. Bo wszystkie mecze reprezentacji pokazuje Polsat ale same Igrzyska TVP?
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

Nie, nie, tutaj będzie coś innego:

Platforma n uzyskała dedykowany zestaw praw do transmisji ponad 100 godzin materiału w HD i 3D na żywo z Londynu. Relacje z imprezy, począwszy od Ceremonii Otwarcia (piątek 27 lipca) i kończąc na Ceremonii Zamknięcia (niedziela 12 sierpnia), będzie można śledzić w platformie n, w tym takie dyscypliny sportowe jak siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna, boks, tenis, pływanie i gimnastyka. Wszystkie pozostałe będą emitowane w TVP i Eurosporcie, które również są dostępne w ofercie platformy n.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Kicu »

No a jak będzie wyglądała w związku z tym sprawa z komentatorami? W końcu n-ka i Polsat to dwie konkurencyjne firmy.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

Nie spodziewaj się Swędrowskiego, ale jeśli chodzi o naszych byłych siatkarzy typu Mazur, Iwańczyk, to nie wiem czy mogą komentować w innej stacji czy tylko w Polsacie Sport.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Ostatnie Igrzyska, jeśli dobrze pamiętam to komentował Andrzej Niemczyk, może tym razem też się o niego pokuszą. TVN raczej swoich komentatorów nie ma, chyba że Irek Bieleninik :]
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Sobollo »

ja mysle ze siatkarze na 100% beda w TVP.
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Najważniejsze, żeby były dobrze zrealizowane i trafiły do jak największej liczby ludzi - a na jakim kanale to już sprawa drugorzędna.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Kurek7 »

Streeter pisze:Najważniejsze, żeby były dobrze zrealizowane i trafiły do jak największej liczby ludzi - a na jakim kanale to już sprawa drugorzędna.
Wcale nie taka drugorzędna...
Bo ja to sobie wolę obejrzeć w TV meczyk zamiast się szarpać ze stream'ami w necie...
Polska biało-czerwoni... :)
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Kurek7 pisze: Wcale nie taka drugorzędna...
Bo ja to sobie wolę obejrzeć w TV meczyk zamiast się szarpać ze stream'ami w necie...
Oczywiście miałem na myśli kanały ogólnodostępne czytaj TVP, TVN bądź Polsat (otwarty). Który z tych kanałów będzie to obojętne, gdyż wszystkie z wymienionych kanałów można złapać nawet drutem czy śrubokrętem :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Arogancja »

Prawa do IO ma TVP, więc nie wyobrażam sobie, że polskich siatkarzy zobaczymy w jakiejkolwiek innej stacji. No, nie wiem jak tam z Eurosportem. Trzeba pamiętać, że IO to impreza ogólnosportowa, święto całego sportu, a nie zawody siatkarskie. TVP będzie więc pewnie pokazywać występy Polaków i inne najciekawsze dyscypliny, momenty. Czy znajdzie się miejsce na siatkówkę bez udziału naszych reprezentantów? Niech każdy, kto oglądał IO, sobie sam odpowie. A transmisje i tak będą prawdopodobnie bardzo płynnie przechodzić z jednych obiektów na inne.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kalosz »

Nie no mecze będą chyba w całości, bez jaj. A ja liczę, że w internecie da się zobaczyć wszystkie mecze ;)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Arogancja »

Też myślę, że mecze będą w całości, chyba że trzeba będzie nadać Teleexpress albo Wiadomości ;) .
(O razu uprzedzam, że ja należę do osób, które łagodnie do tamtej sprawy podchodzą i byłam zwyczajnie wdzięczna TVP, że nadała ten finał w ogólnodostępnym kanale).

A tak poważnie, to pewnie każdy kraj będzie pokazywał mecze swoich drużyn, więc Internet stoi otworem.
Bo zwyczajnie nie wierzę, że TVP zaserwuje nam dzień z siatkówką.
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: mateuszFD »

Myślę, że możemy liczyć na transmisję tylko naszych meczów. Nie przypominam sobie by w Pekinie i Atenach pokazywano jakąkolwiek transmisję, gdzie nie było Polaków. Wyjątkiem może być Eurosport, ale tam pokażą na pewno w pierwszej kolejności piłkę nożną. Ale cóż to za problemy przy dzisiejszych możliwościach w internecie. :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

mateuszFD pisze:Myślę, że możemy liczyć na transmisję tylko naszych meczów. Nie przypominam sobie by w Pekinie i Atenach pokazywano jakąkolwiek transmisję, gdzie nie było Polaków. Wyjątkiem może być Eurosport, ale tam pokażą na pewno w pierwszej kolejności piłkę nożną. Ale cóż to za problemy przy dzisiejszych możliwościach w internecie. :D
Finał i ewentualnie półfinały powinni pokazać.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”