Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: PvK »

W siatkówkę? Chyba, że mówimy o jakimś innym rankingu. Jeśli tak to przepraszam :o
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kevinpsb »

madlark pisze:
kevinpsb pisze:
hubert pisze: Ten Tietiuchin którego ja widziałem ma 37 lat...
Czy aby na pewno 37? Ktoś o większej wiedzy jest wstanie to zweryfikować...?
37 skończy 23 września ;)
Nie pytałem o dane z wikipedii... Jesteś sobie wstanie za poprawność tych danych dać sobie rękę uciąć?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

kevinpsb pisze:
madlark pisze:
kevinpsb pisze: Czy aby na pewno 37? Ktoś o większej wiedzy jest wstanie to zweryfikować...?
37 skończy 23 września ;)
Nie pytałem o dane z wikipedii... Jesteś sobie wstanie za poprawność tych danych dać sobie rękę uciąć?
http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... p?Team=RUS
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kevinpsb »

Nie pytam o żadne dane, bo te wszędzie ukazują te same liczby. Pytam po prostu o datę jego urodzenia, bo miałem okazję usłyszeć z dość wiarygodnego źródła ale jednak plotkę o tym że data jego urodzenia jest nieco inna niż ta którą ten zawodnik posiada w dowodzie... Oczywiście to plotka i może nie być w tym ani grama prawdy, ale sama informacja wydaje się dość ciekawa.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Nie ufałbym tak danym FIVB, bo te dane wprowadziły mnie w słynny na forum błąd, że Wallace De Souza i Wallace Martins, to jedna i ta sama osoba ;) takie info najlepiej sprawdzać na stronach obecnych klubów zawodników, tam dane powinny być najbardziej bliskie prawdzie.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: pawel_wawa »

Pytam po prostu o datę jego urodzenia, bo miałem okazję usłyszeć z dość wiarygodnego źródła ale jednak plotkę o tym że data jego urodzenia jest nieco inna niż ta którą ten zawodnik posiada w dowodzie... Oczywiście to plotka i może nie być w tym ani grama prawdy, ale sama informacja wydaje się dość ciekawa.
Nie robcie se jaj bo wy chyba nie tak na powaznie to piszecie.
Dawaj twarde dowody kawa na ławe albo zamilcz i nie insynuuj . Twarde dowody a nie jakies ploty zasłyszane przy piwie. Kto tak twierdzi i czy ma na ten temat jakiekolwiek dowody.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, o 21:12 przez pawel_wawa, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Murilo0 »

Na stronie Biełgorodie Biełgorod jest identyczna data więc nie wiem o co tyle szumu.
All work and no play makes Jack a dull boy...
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: pawel_wawa »

Swoja droga oskarzanie jednego z najwybitniejszych zawodników w historii siatkówki od tak sobie o sfałszowanie daty urodzenia jest chyba nie ten tego w przypadku osoby majace iles tam tysiecy postów na najwiekszym forum siatkarskim w Polsce? Facet 20 lat gra na najwyzszym poziomie od wieku juniora nie jest to zaden no-name z Afryki Wschodniej.
Dawaj twarde dowody kawa na ławe albo zamilcz i nie insynuuj . Twarde dowody a nie jakies ploty zasłyszane przy piwie. Kto tak twierdzi i czy ma na ten temat jakiekolwiek dowody.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Pamiętacie, jak pisałam, że bardzo się opłaca być zwycięzcą w Rosji? Każdy członek reprezentacji dostał po audicy A8 od wujka Putina :d

http://www.volleywood.net/volleyball-pi ... rs-russia/
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kevinpsb »

pawel_wawa pisze:Swoja droga oskarzanie jednego z najwybitniejszych zawodników w historii siatkówki od tak sobie o sfałszowanie daty urodzenia jest chyba nie ten tego w przypadku osoby majace iles tam tysiecy postów na najwiekszym forum siatkarskim w Polsce? Facet 20 lat gra na najwyzszym poziomie od wieku juniora nie jest to zaden no-name z Afryki Wschodniej.
Dawaj twarde dowody kawa na ławe albo zamilcz i nie insynuuj . Twarde dowody a nie jakies ploty zasłyszane przy piwie. Kto tak twierdzi i czy ma na ten temat jakiekolwiek dowody.
Ale byś się zdziwił...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Murilo0 »

@kevinpsb Według ciebie Tietiuchin jest młodszy czy starszy? O ile lat?
Ostatnio zmieniony 28 sie 2012, o 22:27 przez Murilo0, łącznie zmieniany 1 raz.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: PvK »

kevinpsb pisze:
pawel_wawa pisze:Swoja droga oskarzanie jednego z najwybitniejszych zawodników w historii siatkówki od tak sobie o sfałszowanie daty urodzenia jest chyba nie ten tego w przypadku osoby majace iles tam tysiecy postów na najwiekszym forum siatkarskim w Polsce? Facet 20 lat gra na najwyzszym poziomie od wieku juniora nie jest to zaden no-name z Afryki Wschodniej.
Dawaj twarde dowody kawa na ławe albo zamilcz i nie insynuuj . Twarde dowody a nie jakies ploty zasłyszane przy piwie. Kto tak twierdzi i czy ma na ten temat jakiekolwiek dowody.
Ale byś się zdziwił...
W takim razie zadziw nas! Prosimy!
Matolkoladia
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2012, o 19:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Matolkoladia »

Panowie o czym wy gadacie , jeden przekupka , drugi straganiarz . Pogieło was? Panowie Waszmościowie . A Małysz Adam swego czasu też dostał audice A8 którą sprzedał bo nie mógł zapłacić podatku. Ola Mleko , Pozdrowienia.
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: pawel_wawa »

Osobiscie uwazam ze za taki styl pisania powinny leciec ostrzeżenia.
Powtórze dawaj twarde dowody albo zamilcz. A nie insynuuj w stylu wiem cos szokujacego o jednym z najwybirtniejszych siatkarzy w historii tej dyscypliny ale nie powiem.
Czy ty w ogole zdajesz sobie sprawe ze oskarzasz go np o to ze nielegalnie brał udział w jakimś turnieju siatkarskim rangi mistrzowskiej? I w gruncie rzeczy nalezałoby np zmienic po latach kolejnosc na jakiejs juniorskiej czy kadeckiej imprezie?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: lipton »

pawel_wawa pisze:I w gruncie rzeczy nalezałoby np zmienic po latach kolejnosc na jakiejs juniorskiej czy kadeckiej imprezie?
Bez przesady, trzeba by wtedy pewnie cofnąć parę wyników Irańczykom i Hindusom :-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Jeśli chodzi o Hindusów czy Irańczyków to chyba taki mit. Nikt nie potrafi wskazać choćby JEDNEGO zawodnika, który kilka razy grał na juniorskich MŚ.
\
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: lipton »

Może i mit, ja szczerze mówiąc i tak nie potrafię z pamięci wskazać żadnego zawodnika z tych krajów czy to kadet, junior czy senior, ale pamiętam jak ładnych kilka lat temu bodajże Łomacz opowiadał w wywiadzie, jak w trakcie MŚ kadetów Irańczycy po hotelu przechadzali się ze swoimi kilkuletnimi dziećmi, a w metryczce jak byk stało że urodzony w 1987...

Myślę że akurat w tych krajach (podobnie jak w Afryce) "odmłodzić" kogoś to niezbyt duży problem, bo możliwości sprawdzenia tego są dość znikome.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Jan Solarek »

Jesteśmy już po pierwszych opadach śniegu a tu dopiero garść refleksji na temat igrzysk.
Jak to mawiamy: lepiej późno niż wcale.

Anglicy są bardziej, jako naród, praktyczni od nas. Dach nad kortem centralnym Wimbledonu zasuwany jest na czas deszczu.
Nie wiążą z siatkówką (piłką siatkową) jakiejś przyszłości na Wyspach. To nadal sport emigrantów, który za bardzo ich nie interesuje. Stąd ... po arenach na których rozgrywano zawody siatkówki halowej i plażowej nie ma już śladu.

Turniej halowy rozgrywany był w hali centrum wystawowego Earls Court, wybudowanego bodaj w 1937 roku. W środku ustawione trybuny, rozłożone boisko, widoczna symbolika olimpijska. To co było pomysłowe, to dobór koloru dla każdej dyscypliny. Siatkówce dostał się czerwony z jego odcieniami.

Mecz o brązowy medal turnieju męskiego nie zgromadził kompletu publiczności. I się odbył.

Mecz finałowy przypomniał o tęsknotach rodaków, którzy obwiesili bandy polskimi flagami i transparentami z nazwami miast. Kibice zespołu Rosji mieli w kolorystyce podobne do Polaków szaliki (bez koloru niebieskiego), stąd można było odnieść wrażenie, że jest nas tam sporo. Najwięcej chyba było fanów Canarinhos. O tym, jak to egzotyczna dyscyplina dla Anglików świadczyło np. to, że część z nich przyszła dopiero w końcówce trzeciej partii. Mecz się tak ułożył, że coś zobaczyli.

Pierwsze dwie partie to dominacja Brazylii, mimo manewru z Musierskim. Dopiero później się okazało, dlaczego ta strategia zawodziła. Wystawiający wziął się za "rozgrywanie" i w efekcie Brazylia prowadziła 2:0. Zapewne by wygrała, gdyby nie to, że pod koniec trzeciej partii wyraźnie widoczne było rozluźnienie w tym zespole. A przeciwnicy nie rezygnowali.

Do tej pory być może B. Rezende się zastanawia nad tym czy popełnił błąd wprowadzając Gibę. To zawodnik-legenda. Gdy wchodził na boisko, na całej sali rozległ się dźwięk, który można nazwać: wyraz uznania, mówiąc prosto "szacun". Ale legenda nie sprostała zadaniu i gra Brazylii się posypała. Teraz zapewne B. Rezende wie, że Giba powinien był zagrać np. pierwszą piłkę w meczu a może w tej trzeciej partii ale dystans w końcówce okazał się za mały, by przeciwnicy nie zdołali go pokonać. Czwarta partia bez historii a w tie-breaku dalej widoczny brak odczytu strategii Rosjan. Zarówno przez samych zawodników jak i cały sztab obserwacyjno-statystyczny zespołu. Atakujący Brazylii skończył trzy piłki i ... wystawiacz grał wszystko tylko nie jego. Rosjanie grali prosto: Musierski i Tietuchin. I tak zostali pierwszym w historii zespołem, który odwrócił finał olimpijski z 0:2 na 3:2.

Po meczu dekoracja. Zwycięzcom medale wieszała na szyjach I. Szewińska. Nie wiem czy to w ramach stręczonego nam pojednania polsko-sowieckiego czy delegowanie członków MKOl do dekoracji jest tak wcześnie ustalane, że się tego nie da zmienić i dopasowane pod przewidywanych finalistów. Jeśli ta druga opcja, to o tyle miłe, że uważano nasz zespół za faworyta do medali.

Po dekoracji hymny. Kraj zwycięzców wrócił do hymnu imperialnego, z czasów sowieckich i być może dlatego część kibiców, szczególnie z Polski, opuściła arenę nim zabrzmiał.

Jakoś nie rzuciła się mi w oczy obecność trenerów czy działaczy z Polski, choć być może byli. Miast spodziewanych przynajmniej stu ludzi spotkałem prezesa ... jednego z uczniowskich klubów sportowych.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

[Treść edytowana][Goły link]
Ostatnio zmieniony 26 sty 2017, o 00:59 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edytowano.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Noworoczny »

Kto wie, kto wie. Być może mistrzem olimpijskim jednak jest Brazylia. Po wywiadach udzielonych przez preparatore atletico sowieckiego sportu reprezentacja tego kraju została w całości wykluczona z zimowych igrzysk. Czekamy na podobną decyzję latem za dwa lata.
https://youtu.be/nHSZ1zdHt_Q
Film w lendłydżu, ale łatwym. Warto obejrzeć cały, bo niezły.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: pawel_wawa »

Noworoczny pisze:Kto wie, kto wie. Być może mistrzem olimpijskim jednak jest Brazylia. Po wywiadach udzielonych przez preparatore atletico sowieckiego sportu reprezentacja tego kraju została w całości wykluczona z zimowych igrzysk. Czekamy na podobną decyzję latem za dwa lata.
https://youtu.be/nHSZ1zdHt_Q
Film w lendłydżu, ale łatwym. Warto obejrzeć cały, bo niezły.
CAS ostatnio się jasno i dobitnie wypowiedział na temat wiarygodności tego pana/ działalności WADA w wyroku w sprawie Soczi uniewinniającym 28 rosyjskich sportowców. Wiec nie pluj się kolego na ten temat w iluś wątkach bo to jakas forma obsesji lub fobii. Z politycznych powodów trwa nagonka Anglosasów mających wiekszosc w WADZIE na rosyjskich sportowców a ty to łykasz jak pelikan.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Noworoczny »

Może zaprosili go na herbatkę (z polonem).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Noworoczny »

Mój wpis został uznany za nie poruszający tematyki siatkarskiej i usunięty, więc wytłumaczę teraz wątek siatkarski. Mimo, że nie chcemy polityki na forum, to polityka jest wszechobecna w sporcie, zwłaszcza w Rosji. Dlatego też działania polegające na stosowaniu niedozwolonego dopingu jak i ukrywania jego stosowania były przez Rosję wspierane w celu osiągnięcia sukcesów sportowych i korzystania z wartości pijarowej takich sukcesów. Rosja tym się różni od innych krajów, w których również są sportowcy korzystający z niedozwolonego dopingu, że taki np. Carl Lewis czy Lance Armstrong zostali złapani przez swoich. Takich przypadków było więcej w innych dyscyplinach i innych krajach (ale nie chce mi się szukać teraz przykładów - na prośbę to zrobię). Siatkarze również się szprycowali, co zostało udowodnione. Prawdopodobnie zakulisowe naciski doprowadziły do braku dyskwalifikacji i do dopuszczenia reprezentacji Rosji do igrzysk w Rio.
Kol. Paweł powyżej sugeruje, że to był spisek świata zachodu przeciwko kryształowoczystym sportowcom radzieckim. Okazało się, że nawet ci, którzy przeszli gęste sito i zostali dopuszczeni do startu w igrzyskach pod banderą olimpijską, się szprycują. Tam po prostu tak jest. Inaczej nie jest. Podobnie jest w siatkówce.
Ciekaw jestem, czy pojawi się Paweł albo jakiś inny Gaweł, który oskarży pracowników kontroli dopingowej w Pjongczangu o rusofobię.

A na rosyjskie sukcesy siatkarskie należy patrzeć przez pryzmat tego zbrodniczego systemu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Didek »

I Resovia przegrywając z Dynamo Moskwą w Pucharze Cev może mieć żal, bo w tym czasie siatkarze Dynama byli na dopingu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”