Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

noixon
Posty: 114
Rejestracja: 31 lip 2012, o 12:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: noixon »

elane pisze:
noixon pisze:Jak to juz konjec wlasnie ogladam wchodza na hale, jest nawet nasza pani szewinska bedzie medale wreczc, co wy gadacie ?;d
Masz opóznienie jakies półgodzinne
Haha pol godzinny lag mialem? Wszedlem na kanal 9 na eurovisionsports i ciagle mialem wlaczone, grali kuzyczke a na hali lazili i przygotowywali ze 40 min i dopiero teraz zaczela sie u mjie ceremonia haha potrwala chwile i mi ucielo sygnal, fajne ze obejrzalem ehhh
Jeden mach... i jestem w snach... slodkich tak... ze chcial bym tu zostac... latwo jak piach jest go rozwiac... jesli tylko prawde chcesz poznac...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Obyś miał rację, ale to już nie do dyskusji tutaj :)

Obejrzałam sobie jeszcze raz końcówkę i podobał mi się obrazek,kiedy drużyny sobie dziękowały i Brazylijczycy po kolei wykonywali gesty szacunku w stronę Tietiuchina.

Co do nagród to po prostu pamiętam,że w Pekinie mimo wszystko nasi trochę ich zdobyli... dlatego czekam na tegoroczny werdykt.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Kiedy w Pekinie przyznawano nagrody ??? Pamiętacie ?
noixon
Posty: 114
Rejestracja: 31 lip 2012, o 12:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: noixon »

Ciekwe, czy Muserski zostanie na skrzydle ? ;D
Jeden mach... i jestem w snach... slodkich tak... ze chcial bym tu zostac... latwo jak piach jest go rozwiac... jesli tylko prawde chcesz poznac...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: sb.slav »

noixon pisze:Ciekwe, czy Muserski zostanie na skrzydle ? ;D
Tak intensywne obciążenie, jak gra na ataku dla takiego wielkoluda to nie jest najlepszy pomysł, fizycznie mógłby się bardzo wyniszczyć w krótkim czasie i tym samym bardzo szybko pożegnać z profesjonalnym graniem.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
pietia18
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2012, o 16:37
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: pietia18 »

sb.slav pisze:
noixon pisze:Ciekwe, czy Muserski zostanie na skrzydle ? ;D
Tak intensywne obciążenie, jak gra na ataku dla takiego wielkoluda to nie jest najlepszy pomysł, fizycznie mógłby się bardzo wyniszczyć w krótkim czasie i tym samym bardzo szybko pożegnać z profesjonalnym graniem.
Akurat Muserskiemu zdarzało się grać na ataku w drugiej lini już w klubie. Bardziej mnie zastanawia Mihajłow, jako przyjmujący. Do tej pory zdarzało mu się, co najwyżej "na czwartego" przyjmować.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

Nagrody indywidualne za Igrzyska Olimpijskie w Londynie:

Najlepszy zawodnik (MVP): …

Najlepszy punktujący: Maxim Mikhaylov (Rosja)

Najlepszy atakujący: Maxim Mikhaylov (Rosja)

Najlepszy blokujący: Max Gunthor (Niemcy)

Najlepszy przyjmujący: Krzysztof Ignaczak

Najlepszy zagrywający: Cristian Savani (Włochy)

Najlepszy rozgrywający: Georgi Bratoev (Bułgaria)

Najlepszy broniący: Teodor Salparov (Bułgaria)

Najlepszy libero: Marcus Steuerwald (Niemcy)

Gratulacje dla Igły, tak na osłodę...
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Skąd masz takie info ??
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: ArsMoriendi »

haha ciekawe skąd oni mają takie info, skoro nawet na stronie FIVB nic nie ma, żadnej transmisji.

BRATOYEV ?! Szwaby ?:D
No ciekawie...
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

Bo patrzą na statystyki na oficjalnej stronie Olimpiady, dlatego nie ma jeszcze MVP turnieju
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Ciekawe czy te statystyki zostały zaktualizowane po finale i meczu o 3 miejsce.
Bratoyev to jakieś nieporozumienie....
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

ArsMoriendi pisze:Ciekawe czy te statystyki zostały zaktualizowane po finale i meczu o 3 miejsce.
Bratoyev to jakieś nieporozumienie....
Ta, zostały. Wystarczy trochę poszukać, wszystko jest pięknie rozpisane na stronie FIVB...

http://www.fivb.org/vis_web/VOLLEY/MOG2 ... Finals.pdf
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Erchembod »

Uff... Koniec! :)
Nie zgodziłbym się tak do końca z opinią o nienajlepszym poziomie turnieju. Fakt, brakowało np. trochę takich epickich pojedynków jak finał, ale... aż tak źle nie było.
Gratulacje dla Rosji! Wielki triumf. Świetny turniej, absolutnie zasłużona wygrana - udane posunięcia Alekno, pod wodzą którego Rosjanie mają już chyba wszystko to, czego brakowało im wcześniej, by wygrywać wielkie turnieje.
Gratulacje dla Brazylii! Bardzo udana olimpiada, zważywszy, że mimo wszystko, nie oni byli tutaj (głównymi) faworytami.
Złoto przegrali o włos... Zdarza się. Ten turniej - biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności - uważam za ich wygraną.
Brazylia zebrała w Londynie aż 4 medale w siatkówce (w Pekinie mieli 3), jako jedyna zdobyła krążki w konkurencji kobiet i mężczyzn, wysunęła się na czoło w siatkarskiej klasyfikacji medalowej wszech czasów i potwierdziła, że jest w siatkówce numerem 1. :)
Winszować należy też Bułgarii - i oczywiście Włochom.
Oraz każdemu uczestnikowi. :)
Wiem, jeszcze Polacy... Ale tyle się o nich pisze - gdzie ja tam się będe pchał ;)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Nie ma to tamto
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2012, o 17:14
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Nie ma to tamto »

Przy takiej grze gwiazd Rosji to nie ma co sie dziwic...Wie ktoś może kto został MVP ?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Teraz wszyscy zaczną przestawiać środkowych na atak :D :D. Ciekawe czy Muserskiy jeszcze zagra na ataku. Kiedyś (o ile pamiętam) grał na ataku, ale chyba nie tak prosto wrócić do zadań po latach.
\
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

hardy pisze:jak można brać Bąkiewicza do studia który się wyjąkac nie potrafi?
A na kogo tle prowadzący wypadną lepiej? ;)
OlaMleko pisze:Nie spieszy mi się do Plus Ligi, bo raz,że nie zapowiada się on zbyt ciekawie
A kiedy zapowiadał się ciekawiej? :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
CIA
Posty: 22
Rejestracja: 9 sie 2012, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: CIA »

Ola i Elane powiedziały

I szczerze mówiąc... bardzo żałuję, że już koniec sezonu reprezentacyjnego. Nie spieszy mi się do Plus Ligi, bo raz,że nie zapowiada się on zbyt ciekawie, a dwa, że po roku olimpijskim trzeba spuścić trochę powietrza i siatkówka może być... sflaczała

Jeszcze sporo czasu do rozpoczęcia ligi zawodnicy zdążą odpocząć i się przygotować. Jak to nie zapowiada się ciekawie? :o Cztery drużyny z szansą na mistrza

Dla mnie liga będzie o tyle ciekawa, że jestem kibicem mocno osłabionego AZS-u Częstochowa, który notabene będzie występował na nowej 7 tys hali, w dzielnicy Zawodzie, zatem nie w "mateczniku" na Tysiącleciu ...
Klub bardzo zasłużony ale w tej chwili biedny i do niedawna eufemistycznie mówiąc nie najlepiej zarządzany ...
Fajna może być rzecz jasna rywalizacja Skry z Resowią, być może doszlusują jeszcze ze 2 kluby ...
Z racji korzeni galicyjskich obstawał będę za Resovią, ale generalnie daleki jestem od monoklubowej ortodoksji - po prostu lubię dobrą siatkówkę ...
Resovia ma zdaje się w osobie Kowala dobrego trenera, taki trochę pokroju i usposobienia Radka Panasa ...

Wogóle uważam, że w razie ewnentualnej wymianki Anastaziego po 2014, kadrę powinień przejąć polski trener, badź tuz w postaci Alekny, lub Hose Guimaresa (Ze Roberto)
CIA
Posty: 22
Rejestracja: 9 sie 2012, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: CIA »

No dobra (żeby nie było) poprawię pisownię: José Roberto Lages Guimarães, znany jako Zé Roberto (ur. 31 lipca 1954 roku w Quintana), były siatkarz brazylijski, obecnie trener siatkarski. Od 2003 r. jest trenerem reprezentacji Brazylii siatkarek. Wcześniej, w latach 1992-1996 współpracował z reprezentacją Brazylii siatkarzy, z którą w 1992 r. w Barcelonie zdobył mistrzostwo olimpijskie. Zé Roberto zdobył również złoty medal olimpijski z Brazylijkami w 2008 r. w Pekinie oraz wicemistrzostwo Świata w 2006 r. w Japonii.
Dodajmy mu jeszcze I na IO 2012 po fatalnym I secie ...
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: elane »

CIA pisze:Ola i Elane powiedziały
To nie ja powiedziałam, wypraszam sobie. Jedynie napisałam, że kończymy mecze kadrowe reprezentacji i powoli przenosimy się na parkiety klubowe, co akurat mnie bardzo cieszy, bo liczę na podium JW, któremu bardzo kibicuję.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
CIA
Posty: 22
Rejestracja: 9 sie 2012, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: CIA »

No dobra sory ... przywołałem na raz dwie wypowiedzi.
Generalnie z wątkiem klubowym przenoszę sie na fora klubowe, niemniej z Twojego Klubu lubię Michała Łaskę i drugiego już "czystego"Włocha LOLO Bernardiego, przy czym polubiłem go dawno, kiedy jako zawodnik (j. włoski znam dobrze) rzucał razem z Lucettą wiązanki pod adresem zawodników i sędziów.
Maciek
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Średnia widzów:

Turniej męski: 12.7 tysiąca

Turniej żeński: 12 tysięcy
\
eseson
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: eseson »

Najlepszy zawodnik (MVP): Murilo Endres

Najlepszy punktujący: Maxim Mikhaylov (Rosja)

Najlepszy atakujący: Maxim Mikhaylov (Rosja)

Najlepszy blokujący: Max Gunthor (Niemcy)

Najlepszy przyjmujący: Krzysztof Ignaczak

Najlepszy zagrywający: Cristian Savani (Włochy)

Najlepszy rozgrywający: Georgi Bratoev (Bułgaria)

Najlepszy broniący: Teodor Salparov (Bułgaria)

Najlepszy libero: Marcus Steuerwald (Niemcy)



Bratoev najlepszym rozgrywającym to jakaś parodia , Bruno Rezende 100 razy lepiej grał od niego więc nie wiem kto przyznaje te nagrody ; o
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Niemcy dostali dwie nagrody, a zagrali tylko JEDEN dobry mecz. :]
Ostatnio zmieniony 12 sie 2012, o 18:49 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Kicu »

eseson pisze:Bratoev najlepszym rozgrywającym to jakaś parodia , Bruno Rezende 100 razy lepiej grał od niego więc nie wiem kto przyznaje te nagrody ; o
Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że nagrody przyznawane są na podstawie statystyk?
Czary mary... http://www.london2012.com/volleyball/ev ... index.html
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Wszyscy to wiedzą, ale to jest bez sensu. Zwłaszcza, że z tymi statystykami jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo różnie jeśli chodzi o ich prawdziwość.

Głosować powinni dziennikarze i trenerzy.
\
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Artek »

hugo pisze:Głosować powinni dziennikarze i trenerzy.
Dziennikarze tacy jak Dębowski, to ja dziękuje za takie statystyki. :) Opinie trenerów są nie obiektywne, bo nie oglądają wszystkich spotkań, tak jak dziennikarze z resztą, a o sondach kibiców nie ma co wspominać (wiadomo wykop efekt :)
Dlatego wolę już suche statystyki.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Po prostu wybór siódemki turnieju.
\
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Wg mnie powinno wyglądać to tak! :D
Najlepszy zawodnik (MVP): SERGEY TIETIUCHIN ! (genialny turniej, kapitalny na zagrywce, dokładny w przyjęciu i mocny, rzadko blokowany w ofensywie )
Najlepszy punktujący: Maxim Mikhaylov (tutaj można wg statystyki)
Najlepszy atakujący: Maxim Mikhaylov (j.w)
Najlepszy blokujący: Aleksandr Wołkow (najwięcej "czap", wystarczy spojrzeć na ostatnią akcję 3 seta meczu finałowego ;) )
Najlepszy przyjmujący: Murilo Endres (zasłużył na ten tytuł za całokształt gry przyjmującego, w precyzyjnym dograniu faktycznie byli od niego lepsi)
Najlepszy zagrywający: Cristian Savani (tutaj nie ma żadnych wątpliwości - najwięcej asów i najszybszy serw 127km/h )
Najlepszy rozgrywający: Bruno Rezende (dobrze i równo rozgrywał przez cały turniej, w meczu z Włochami i w finale pokazał już majstersztyk)
Najlepszy broniący: Teodor Sałparow (kapitalnie grał w obronie. Ile on podbił piłek w meczu z Polską. Tutaj również można zdać się na statystyki)
Najlepszy libero: Sergio Dutra Santos (kolejny fantastyczny turniej geniusza siatkówki)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hugo »

ja osobiście już wcześniej przyznałem nagrodę MVP (Most Visible Person) dla Loderusa. Na tle bardzo słabego turnieju olimpijskiego on na pewno błyszczał.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”