Igrzyska w TV

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

Pytanie może głupie, ale zadam - nie ma szans na olimpijską siatkówkę w Polsacie Sport? Sto razy bardziej wolałabym ich niż TVP...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Nagor »

OlaMleko pisze:Pytanie może głupie, ale zadam - nie ma szans na olimpijską siatkówkę w Polsacie Sport? Sto razy bardziej wolałabym ich niż TVP...
Mam nadzieję, że nic się nie zmieni w ustaleniach i całe IO będą w publicznej telewizji. Do IO każdy powinien mieć dostęp.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Arff »

dokładnie tak... Polsat Sport to mocny kaganiec dla siatkówki, który nie ma nic wspólnego z propagandą, którą sieje Kmita i mam nadzieję, że podczas IO mecze Polaków w TVP obejrzy kilkanaście milionów ludzi...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

Transmisje i tak będą realizować Anglicy, więc czemu w Polsacie miałoby być lepiej?
Zresztą nie wiadomo czy w PS nie będzie meczów bez Polaków. Będzie jeszcze Eurosport.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Klugenhammer »

madlark pisze:Transmisje i tak będą realizować Anglicy,
Raczej mało prawdopodobne żeby robli ją Anglicy. Żadna telewizja na świecie nie jest w stanie sama zrealizować jednocześnie transmisji na żywo z kilkudziesięciu równoległych zawodów sportowych. Potrzeba do tego zbyt wiele sprzętu i ludzi, a także doświadczenia w obsługiwania każdej z dyscyplin. Dlatego też praktyką jest branie "podwykonawców", którymi są ekipy z innych, zagranicznych telewizji. Np Polacy realizowali transmisje z jednej z dyscyplin igrzysk w Atenach (nie pamiętam dokładnie z której). Nie wiadomo więc kto faktycznie będzie realizował przekaz siatkówki z Londynu.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: luck191 »

Akurat siatkówkę wydaje mi się,że będą Anglicy transmitować,a Polsat i tak by się takie przedsięwzięcia nie podjął,bo oni nie posiadają praw do IO.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Pele »

madlark pisze:Transmisje i tak będą realizować Anglicy, więc czemu w Polsacie miałoby być lepiej?
Zresztą nie wiadomo czy w PS nie będzie meczów bez Polaków. Będzie jeszcze Eurosport.
Jest duża szansa że właśnie siatkówę będzie realizować ekipa POlsatu. Wiem, że Angole się interesowali tym jak Polsat pokazuje siatkę, byli na kilku meczach ligowych i bardzo im się podobało. POdobno stwierdzili, że taniej wyjdzie wynajęcie naszej ekipy niż wyszkolenie swojej. Zobaczymy jak będzie, bo decyzje mają zapaść niedługo
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

Oczywiście mecze Polaków powinny być na otwartym Polsacie, no ale tu się zgadzam, że TVP dotrze do większej rzeszy kibiców... przepraszam, nie pomyślałam o tym. Chodziło mi po prostu o to,że bardzo lubię polsatowską "oprawę", a komentatorzy TVP jakoś mnie nie przekonują, poza tym pamiętam studia siatkarskie w TVP... moim zdaniem porażka.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska w TV

Post autor: tomasol »

Ciekawi mnie jakie to oprawy meczów transmitowanych na Polsacie robią na was wrażenie ??? Te gdzie nie ma nawet krótkich wypowiedzi przed i po meczach czy może te gdzie na hali nie ma nawet komentatorów ??? Obecne transmisje Plus Ligi na kanałach Polsatu to jakaś kpina. W zasadzie ograniczają się one do relacji z samego spotkania. Żadnego studia, żadnych wypowiedzi zawodników i trenerów, komentarz ze studia w Warszawie. Nie ogarniam tego, jak wysyła się całą ekipę z wozem transmisyjnym i realizuje transmisję to nie można posłać komentatora ??? To aż takim jest to wydatkiem ???
A TVP mecze siatkówki technicznie i organizacyjnie potrafi zrealizować nie gorzej od Polsatu - już to robiła na długo przed Polsatem. I mogę napisać tylko, że w tym względzie Polsat nic, ale to zupełnie nic nowego nie wymyślił.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

Studio na Pucharze Świata też było wesołe. Goście Wanda, Norbi, Zającówna :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: compact »

Jesli realizacja Polsatu to tylko na poziomie finalu LS z tego roku. Potem zaczela sie zenada i ciecie kosztow.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska w TV

Post autor: tomasol »

Pomijając już nawet samą siatkówkę, ale TVP ma już na swoim koncie realizację transmisji z Igrzysk Olimpijskich. Wiem, że na Olimpiadzie w Atlancie (albo Sydney) była jednym z właśnie tych "podwykonawców" wynajętych przez gospodarzy Igrzysk.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Pele »

tomasol pisze:Ciekawi mnie jakie to oprawy meczów transmitowanych na Polsacie robią na was wrażenie ??? Te gdzie nie ma nawet krótkich wypowiedzi przed i po meczach czy może te gdzie na hali nie ma nawet komentatorów ??? Obecne transmisje Plus Ligi na kanałach Polsatu to jakaś kpina. W zasadzie ograniczają się one do relacji z samego spotkania. Żadnego studia, żadnych wypowiedzi zawodników i trenerów, komentarz ze studia w Warszawie. Nie ogarniam tego, jak wysyła się całą ekipę z wozem transmisyjnym i realizuje transmisję to nie można posłać komentatora ??? To aż takim jest to wydatkiem ???
A TVP mecze siatkówki technicznie i organizacyjnie potrafi zrealizować nie gorzej od Polsatu - już to robiła na długo przed Polsatem. I mogę napisać tylko, że w tym względzie Polsat nic, ale to zupełnie nic nowego nie wymyślił.
Tylko że nie nzawsze Polsat wysyła ekipę z wozem, bo często jest tak że wóz jedzie a ekipa tego wozu to podwykonawcy. komentatorzy zbieraja się we dwóch i jednym prywatnym samochodem jadą. No za ponad tydzień zobaczymy jak PS zrobi relacje z Pucharu Polski
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

tomasol pisze:Pomijając już nawet samą siatkówkę, ale TVP ma już na swoim koncie realizację transmisji z Igrzysk Olimpijskich. Wiem, że na Olimpiadzie w Atlancie (albo Sydney) była jednym z właśnie tych "podwykonawców" wynajętych przez gospodarzy Igrzysk.
Z Aten robili judo i zapasy, a razem z Grekami podnoszenie ciężarów. Atlanty ani Sydney raczej nie, bo to kawał drogi.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska w TV

Post autor: tomasol »

madlark pisze:
tomasol pisze:Pomijając już nawet samą siatkówkę, ale TVP ma już na swoim koncie realizację transmisji z Igrzysk Olimpijskich. Wiem, że na Olimpiadzie w Atlancie (albo Sydney) była jednym z właśnie tych "podwykonawców" wynajętych przez gospodarzy Igrzysk.
Z Aten robili judo i zapasy, a razem z Grekami podnoszenie ciężarów. Atlanty ani Sydney raczej nie, bo to kawał drogi.
Wcześniej też robili, na pewno pamiętam, że słyszałem już o tym przed Atenami. W każdym razie TVP Igrzyska pokazuje od zawsze i z pewnością wie jak to robić.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

Raczej nie,
Po raz pierwszy w historii 58-osobowa ekipa TVP obsługująca 4 wozy kamerowe będzie samodzielnie przygotowywać transmisje międzynarodowe z zawodów judo i zapasów, a także - przy wsparciu greckiej telewizji - z zawodów podnoszenia ciężarów. Stanowi to duże wyróżnienie dla TVP i jest dowodem wysokiej oceny fachowości polskich realizatorów.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Klugenhammer »

Nawet gdyby to ekipa Polsatu technicznie realizowała (produkowała) transmisje meczów siatkarskich z Londynu to i tak w Polsce będzie je można oglądać wyłącznie na kanałach TVP. Innej możliwości nie ma bo to TVP ma wyłączne prawa do przekazu telewizyjnego wszystkich wydarzeń w ramach Igrzysk w Londynie.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: luck191 »

Klugenhammer pisze:Nawet gdyby to ekipa Polsatu technicznie realizowała (produkowała) transmisje meczów siatkarskich z Londynu to i tak w Polsce będzie je można oglądać wyłącznie na kanałach TVP. Innej możliwości nie ma bo to TVP ma wyłączne prawa do przekazu telewizyjnego wszystkich wydarzeń w ramach Igrzysk w Londynie.
właśnie przez to mówię,że Polsat za to się nie weźmie
marcin_r

Re: Igrzyska w TV

Post autor: marcin_r »

A ja mam nadzieje ze Polsat nigdy nie dostanie praw do transmisji IO bo skoro swego czasu zakodowal MS w piłce nożnej, zakodował finał MS i ME w siatkówce to zapewne to samo zrobiłby z IO i byłby to kolejny krok w kierunku tego zeby za pare lat trzeba było tłumaczyc wiekszosci mieszkanców Polski w programie sniadaniowym ze w siatkówce gra 6 zawodników i gra sie do 25 punktu w secie. Wszystko w imie wzrostu popularnosci siatkówki i dzialania dla jej dobra oczywiście.
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Igrzyska w TV

Post autor: yanczylik »

marcin_r pisze:A ja mam nadzieje ze Polsat nigdy nie dostanie praw do transmisji IO bo skoro swego czasu zakodowal MS w piłce nożnej, zakodował finał MS i ME w siatkówce to zapewne to samo zrobiłby z IO i byłby to kolejny krok w kierunku tego zeby za pare lat trzeba było tłumaczyc wiekszosci mieszkanców Polski w programie sniadaniowym ze w siatkówce gra 6 zawodników i gra sie do 25 punktu w secie. Wszystko w imie wzrostu popularnosci siatkówki i dzialania dla jej dobra oczywiście.
ja tez mam taka nadzieja
pisii35
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2012, o 18:06
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: pisii35 »

chyba jednak lepiej że w tv publicznej będzie można obejrzeć te mecze - olimpiada w czasie wakacji jest więc nawet na wyjeździe bez problemu będzie można pokibicować naszym! :)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: kevinpsb »

tomasol pisze: A TVP mecze siatkówki technicznie i organizacyjnie potrafi zrealizować nie gorzej od Polsatu
Z teleexpresem w środku...

TVP nie ma pojęcia o transmisjach z siatkówki. Dodatkowo będzie dawać małą ilość transmisji jak zawsze!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Arogancja »

kevinpsb pisze:
tomasol pisze: A TVP mecze siatkówki technicznie i organizacyjnie potrafi zrealizować nie gorzej od Polsatu
Z teleexpresem w środku...

TVP nie ma pojęcia o transmisjach z siatkówki. Dodatkowo będzie dawać małą ilość transmisji jak zawsze!
Piszę o tym na każdym kroku, ale powtórzę jeszcze raz: gdyby prawa do tamtych ME miał Polsat, to można by tylko pomarzyć o zobaczeniu finału na otwartym kanale. A TVP dała finał w niedzielne popołudnie na swojej głównej antenie (a nie na TVP Sport).

Inna rzecz, czy TVP będzie robić transmisje z siatkówki w Londynie, czy będzie tylko kupować te zrobione przez innych. W tym drugim przypadku, na samą transmisję wpływu mieć nie będzie. Może sobie tylko (albo aż) wybrać komentatorów i ludzi do przedmeczowego studia (jeśli takowe będzie).

Poza tym, sprawa najważniejsza: IO to nie jest impreza siatkarska, tylko święto sportu w ogóle. Trudno więc pokazywać wszystkie mecze siatkówki. Zwłaszcza, że generalnie transmisje z IO skupione są na startach Polaków i innych najciekawszych i najpopularniejszych wydarzeniach/konkurencjach. Co prawda siatkówkę można by wrzucić do tej drugiej grupy, ale z czysto biznesowego punktu widzenia TVP bardziej opłacać się będzie pokazywanie np. lekkoatletyki, którą zajmuje się na co dzień niż siatkówki, która jest okrętem flagowym Polsatu. Nie porównując już, ile konkurencji lekkoatletycznych czy pływackich można pokazać w 2 godziny czyli w mocno uśrednionym czasie ledwie jednego siatkarskiego meczu.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

myślę, że inne mecze siatkówki będzie można znaleźć w internecie,także nie w tym tkwi problem. Zgadzam się z wami, że kodowanie meczów Polaków ma ważnych imprezach to chamstwo, po prostu mam dekoder od tak dawna, że o tym nie pomyślałam. Ale nie lubię komentatorów TVP, chyba po prostu po latach przyzwyczajenia do polsatowskich, taki np. pan Dębowski brzmi dla mnie jak - cytat - "fałszywa nuta w znajomej piosence".
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Igrzyska w TV

Post autor: azsiak88 »

A dla mnie Dębowski robił emocje w przeciwieństwie do pisku czy czegoś podobnego w wykonaniu Swędrowskiego. TVP siatkówkę robiła jeszcze wtedy, gdy Polsat "robił jeszcze w gacie".
Jak to zauważyli niektórzy Polsat daje ciała ostatnio w lidzie jak i dał ciała w PŚ kiedy to pojawili się celebryci wzięci z ulicy.

IO to nie MŚ, tutaj liczą się wszystkie sporty i wątpię aby było godzinne studio przed i po meczu. Z resztą ja sam bym go nie chciał oglądać wiedząc, że inni Polacy walczą w tym czasie o medale w innych dyscyplinach.

TVP zrezygnowała z Eurowizji rzucając pieniądze na dwa główne cele - Euro i IO właśnie. Będzie się działo.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: hugo »

4 lata temu oglądałem wszystko co chciałem na stronie TVP i EBU (European Broadcasting Union).

Także spokojnie.

Mam nadzieję, że Anglicy zostali trochę douczeni jak pokazywać poszczególne sporty, bo u nich sporty halowe nie istnieją.
\
wmansfeld
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2012, o 11:44
Płeć: K

Olimpiada - transmisja?

Post autor: wmansfeld »

Wyjeżdźam na wakacje za granicę, poza Unią, a chciałabym obejrzeć wszystkie mecze siatakarzy na olimpiadzie. Gdzie w internecie można będzie znaleźć trnasmisję? ???
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Olimpiada - transmisja?

Post autor: elane »

meczyki.pl
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

o której rozpoczyna się ceremonia otwarcia Igrzysk? I rozumiem,że będzie można ją śledzić w TVP?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze:o której rozpoczyna się ceremonia otwarcia Igrzysk? I rozumiem,że będzie można ją śledzić w TVP?
W tvp1 27.07 - 22.00
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”