Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

BaBus
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2012, o 18:58

Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: BaBus »

Nie wiedziałem gdzie to napisać ale jak możecie to pomóżcie to rozgłosić na cała Polskę ;D polubcie tą stronę oraz dodajcie na FB https://www.facebook.com/ChcemySiatkarskichStrefKibica please ;D ZAPRASZAM DO POLUBIENIA STRONY !!!! TRZEBA POKAZAĆ ŻE SIATKÓWKA JEST TAK SAMO WAŻNA JAK PIŁKA NOŻNA NA EURO BYŁY STREFY KIBICA TO I NA OLIMPIADĘ TEŻ MAJĄ BYĆ !!!!!

to widzę że nikt nie pomoże ... ;/

wielcy fani siatkówki na forum ...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: dreamer »

BaBus
możesz napisać jak wyobrażasz sobie urzeczywistnienie tej idei?
To naprawdę fajna sprawa i tylko przyklasnąć jej, ale czy można zrobić coś więcej? Strefy kibica podczas Euro 2012 to nie była idea wymyslona przez kibiców i chyba wyłącznie dlatego były na to pieniądze. Czy tym razem jest szansa, aby finanse się znalazły - mam wątpliwości.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kassandra
Posty: 119
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:24
Płeć: K

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: kassandra »

BaBus pisze:wielcy fani siatkówki na forum ...
czy każdy, kto chce asporować do miana "fana siatkówki" musi posiadać konto na FB?
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: OlaMleko »

Kiepsko zaczynasz swoją karierę na forum. Po pierwsze, ja dla przykładu także nie posiadam konta na żadnym portalu społecznościowym. Po drugie,może Cię to zdziwi, ale nie wszystko da się załatwić przez "lajkowanie". O obejrzeniu walki o medal na Placu Litewskim marzę od wielu lat, ale to po prostu nie wszystkim miastom się opłaca. Podejrzewam, ze w Warszawie czy Rzeszowie pojawią się telebimy, a to i tak tylko w przypadku wejścia do półfinału. W przypadku piłki nożnej tysiące ludzi ekscytowało się meczami grupowymi, bo wszyscy w głębi ducha czuli,że to jedyne polskie mecze na Euro :D
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: Kicu »

Uwierzcie mi drodzy sceptycy, że facebook ma dużą moc rażenia ;) Jeśli taki profil stałby się popularny i posiadał wielu fanów, to podejrzewam, że media też by się tym zainteresowały. Problem jednak w tym, że troszkę późno jest na takie akcje.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: KChudz »

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: madlark »

Tylko dlaczego zawężać to do siatkówki?
Te strefy powinny być olimpijskie, przecież w innych konkurencjach też mamy reprezentantów..
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: Shibby »

Kicu pisze:Uwierzcie mi drodzy sceptycy, że facebook ma dużą moc rażenia ;)
Tylko po co się rozdrabniać? Serwis sport.pl stworzył odpowiednie wydarzenie na Facebooku (https://www.facebook.com/events/257630554346959/), które wczoraj miało kilka tysięcy uczestników, a dzisiaj już pond 12 tysięcy.

Autor tego tematu zaprosił nas do swojego przedsięwzięcia pod identyczną nazwą i z identycznym celem (wczoraj miał około 100 fanów, dzisiaj już ponad 300, wow) i jeszcze narzeka na "wielkich fanów siatkówki na forum", bo mu nie przyklasnęli. Zresztą po sposobie pisania i nadużywania emotikon odnoszę wrażenie, że autor tego tematu jest jeszcze bardzo młody i bardziej go podnieca jakże "zaszczytna" funkcja administrowania na Facebooku profilem, który przyciągnie tysiące ludzi. Problem w tym, że nie przyciąga i chyba dobrze.

Jak już korzystać z siły Facebooka to chyba lepiej w sposób zorganizowany bez powielania tych samych treści. Większą siłę przebicia będzie miało jedno wydarzenie z 100 000 uczestniczących niż 100 profili po 1000 osób.
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: zupa93 »

madlark pisze:Tylko dlaczego zawężać to do siatkówki?
Te strefy powinny być olimpijskie, przecież w innych konkurencjach też mamy reprezentantów..
Też tak uważam. Igrzyska to nie tylko turniej siatkarzy. Poza tym jeśli chodzi nawet o szanse stworzenia takich stref, to jest ona większa, gdy będzie ona miała charakter ogólnosportowy, a nie w charakterze "tylko" siatkarskim. Nie wierzę, aby mogła powstać strefa tyko jednej dyscypliny. Dlaczego? Bo takie promowanie siatkarzy oprócz popularyzacji siatkówki wywoła przede wszystkim ogromne kontrowersje. A tego urzędy będą starały się uniknąć (przynajmniej ja bym tak zrobił). Poza tym, niezależnie od tego czy to się nam podoba czy nie, siatkówka ma w Polsce o wiele mniejszą siłę rażenia niż piłka nożna. O ile w przypadku meczy Polaków można spodziewać się przyzwoitej frekwencji, to na innych meczach już nie (zresztą trzeba zauważyć, że oprócz Polaków liczną grupę stanowili podczas Euro obcokrajowcy a ci na Igrzyska to nie do nas się wybiorą), a więc strefa byłaby aktywna tylko co dwa dni.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: hubert »

Moim zdaniem ten pomysł jest ok, ale na MŚ, które będą u nas. Olimpiada to nie tylko siatkówka a nie wiem czy faktycznie jest u nas tyle fanów innych dyscyplin aby takie strefy kibica się po prostu opłacały. Tm bardziej, że mecze będą także w miarę wcześnie. Sens strefy kibica jest tylko wtedy jak przyjdzie naprawdę dużo ludzi, którzy stworzą fajną atmosferę. Inaczej to się nie różni wiele od telewizora postawionego w ogródku piwnym restauracji.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: azsiak88 »

hubert pisze:Moim zdaniem ten pomysł jest ok, ale na MŚ, które będą u nas. Olimpiada to nie tylko siatkówka a nie wiem czy faktycznie jest u nas tyle fanów innych dyscyplin aby takie strefy kibica się po prostu opłacały. Tm bardziej, że mecze będą także w miarę wcześnie. Sens strefy kibica jest tylko wtedy jak przyjdzie naprawdę dużo ludzi, którzy stworzą fajną atmosferę. Inaczej to się nie różni wiele od telewizora postawionego w ogródku piwnym restauracji.
Otóż to. Mam wrażenie, że z siatkówki na IO chce się zrobić odrębny turniej. Po za tym nie wierzę, że znajdzie się kilkadziesiąt tys. ludzi w strefie kibica w jakimś mieście, bo na tysiąc osób na krzyż taka strefa nie ma racji bytu.
Inna sprawa. Strefy na Euro w miastach gospodarzy robiła UEFA. Igrzyska z resztą nie są imprezą komercyjną jeśli chodzi o reklamy itd., więc nie wiem czy miastom opłacałoby się robić takie strefy. Są inne dyscypliny - zgoda, ale zawody rozłożone są na cały dzień, więc skumulowanie osób o jednym czasie też nie w chodzi w grę.
Na MŚ - pełna zgoda.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: hugo »

Jestem za strefami kibica na siatkarskie MŚ 2014, ale są pewne problemy.

1.Pora roku - planuje się listopad/grudzień, a to nie sprzyja organizacji takich eventów.

2.Kto za to zapłaci? FIVB nie ma na to pieniędzy czy nawet tak możnych sposorów jak UEFA. Nasi sponsorzy w rodzaju Orlenu czy Plusa byliby w stanie ponieść takie koszta, ale muszą mieć pewność, że choć na tym nie stracą. A tu dochodzimy do problemu nr 3.

3.Opłacalność. Nie oszukujmy, na MŚ 2014 będziemy grać przynajmniej 50% spotkań z drużynami dużo słabszymi od nas, a takie nie ściągną tłumów do tych stref.Na piłkarskich imprezach poziom jest dużo wyższy.Bo ile osób przyjdzie na mecz z np. Kamerunem?

4.Prawa TV.Jeśli Polsat nie będzie chcieć pokazywać nawet meczów Polaków na otwartym kanale to raczej nici ze strefy, bo dadzą ceny zaporowe dla miast.

Zamiast wielkich stref kibica w rodzaju Euro 2012 to proponuję hale sportowe i średniej wielkości stadiony chociaż do czasu meczów play-off.

Chociaż i tak nie ma gwarancji, że znajdziemy tyle chętnych na te średniej wielkości hale i stadiony. Widok stref kibica podczas ostatnich Eurobasketów nie jest specjalnie optymistyczny.Filmiki:


http://www.youtube.com/watch?v=SkpQM_0kS14
http://www.youtube.com/watch?v=e3KKvcaovds

Jak widać to bardziej strefijki a nie strefy...

Żaden sport to nie jest choćby 5% popularności nogi.
\
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: azsiak88 »

hugo pisze:Jestem za strefami kibica na siatkarskie MŚ 2014, ale są pewne problemy.
To się nazywa trzeźwe spojrzenie na temat. Trzeba zaakceptować, że są sporty popularne i popularniejsze i bardzo mało popularne.
Jeśli o mnie chodzi, to mi to nie przeszkadza jakie miejsce zajmuje siatkówka w Polsce czy na świecie. Tym bardziej, że łatwiej mi wymienić sporty którymi się nie interesuje niż interesuje, bo jest ich mniej :D
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: OlaMleko »

Dla mieszkańców Lublina i okolic:

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... ewem_.html
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: figol »

OlaMleko pisze:Dla mieszkańców Lublina i okolic:

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... ewem_.html
Byłoby pięknie miałbym bardzo blisko, akurat w niedziele mam rocznicę to pewko się nie wyrobie ;) ale już we wtorek ochoczo bym się wybrał, ciekawe jak tam z frekwencją będzie.
poznasz głupiego po czynach jego
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: hugo »

Widać, że coś kiepsko z tym pomysłem GW na "siatkarskie" strefy kibica, bo niewiele miast zdecydowało się na coś takiego.

Strefy kibica na MŚ 2014 są realne jeśli znajdzie się sponsor skłonny je opłacić, ale muszą one być w wersji mini w porównaniu z tymi znanymi z Euro 2012. Strefa na 15 tysiaków (8x mniejsza niż ta w Warszawie na Euro) będzie już na prawdę gigantem niespotykanym w historii sportów halowych. Przynajmniej ja tak wielkich nie znam...

Jednak wszystko popsuje termin listopadowo - grudniowy, bo wtedy to ludzie siedzą w domach z termoforem w nogach:P
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Chcemy siatkarskich stref Kibica !!!

Post autor: Chal »

"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”