Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

a wiec wiemy juz kto zagra w tym turnieju i powoli mozemy zaczynac spekulacje na ten temat

sklad turnieju:
Serbia
Holandia
Wlochy
Niemcy
Turcja
Hiszpania
Finlandia
Polska

moi zdaniem o walke o bilet na IO walczyc beda Serbowie Wloszi i Polacy moze jeszcze Niemcy reszta mysle ze to bedzie dla nich wycieczka krajoznawcza po przepieknej Turcji nie no zartuje ale mysle ze raczej te 4 druzyny rostrzygna miedzy soba walke o awans Hiszpania jest "przypadkowym" mistrzem Europy sila Finlandi jest moi zdaniem mocno wyolbrzymiona Turcja nie jest dobrtm zespolem a Holandia potrafi zagrac dobrze ale mysle ze nie dorownaja zespolom wczesniej wymienionym
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: lucass90 »

A moim zdaniem nikogo nie można tam zlekceważyć. To nie będzie taki turniej, jak Puchar Świata, gdzie można było sobie odpocząć, wystawić rezerwowy skład. Tam nie będzie takich "drużyn", jak Egipt, Korea Płd., Tunezja, czy Japonia...
Nawet Turcja ma paru klasowych graczy, tak jak Holandia, Finlandia, Niemcy, Hiszpanie... O Serbii i Włochach nie wspominając.
Oczywiście, jeśli Polacy przystąpią do tego turnieju z taką formą, jak do Mistrzostw Świata, to wtedy faktycznie ten turniej może okazać się spacerkiem. Jednak jeśli ich forma nie ulegnie poprawie, to aż strach się bać...
Poza tym mam nadzieję, że Wlazły wyleczy się do stycznia, bo nie wyobrażam sobie żeby drewniany Prygiel miał wrócić do kadry... :/

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: chalmi94 »

Moim zdaniem też nie można nikogo lekceważyć, ale pozwole sobie na klasyfikacje drużyn . Turcja to jeszcze nie ten poziom, potrafią zagrać świetnie jeden mecz po czym następny idzie im fatalnie. Inne drużyny potrafią już grać dobrze przez jakiś okres czasu, zespołami które mają jeszcze częste wahania formy to Finlandia, Hiszpania i Holandia. Pozostały 4 ekipy: Polska, Serbia, Niemcy i Włochy. Niemcy to zespół który gra bardzo równo, ale jeszcze Serbia, Polska i Włochy to dla nich za dobre zespoły. Serbia- zespół złożony z wielu "weteranów" tj. Miljković, N.Grbić i Gerić do tego dochodzą Podrascanin, Samardzić, Nikić, Mitrović . Samardzić, Nikić i Podrascanin to jedyni zawodnicy którzy nie przekroczyli 25 lat, a więc zespół mający starych graczy. Czy zespół z tak zaawansowanymi wiekowo graczami wytrzyma kondycyjnie trudy turnieju? No raczej nie. A więc zostały dwie reprezentacje Polska i Włochy. Przypuszczalne 1 "szóstki " zespołów z rezerwowymi. Po tych szóstkach dokonam wyboru pomiędzy tymi drużynami.
rozgrywacze: Zagumny i Mattera (punkt dla Polski) 1 przyjmujący: Winiarski i Savani (punkt dla Polski)
2 przyjmujący: Świderski i Cisolla (punkt dla Włochów) Atakujący: Wlazły (jak wyzdrowieje) i Fei (remis)
Środkowy 1: Kadziewicz (jak wyzdrowieje) i Tencati (punkt dla Włochów) Środkowy 2: Pliński i Sala (punkt dla Polski)
Libero:
Ignaczak i Messana (remis)

Rezerwowi: (remis)
A więc po tym dziwnym podsumowaniu zespołów wygrywa Polska (inaczej być nie mogło). Przypuszczalna końcowa tabela:

1.Polska
2.Włochy
3.Serbia
4.Niemcy
5.Hiszpania
6.Finlandia
7.Holandia
8.Turcja
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: lucass90 »

Ale wydaje mi się, że po ME Nikola Grbić zakończył reprezentacyjną karierę... Mogę się mylić.
Ale też widzę, że Piotrek Gacek został spisany na straty, a szkoda, bo myślę że to on pojedzie do Izmiru. I moje zdanie nie wynika z tego, że jestem z Częstochowy, ale obecnie obaj prezentują równy poziom, a jak pokazują mecze PLS, Gacek zrobił duże postępy w przyjęciu. A że Ignaczak pojechał na Węgry, to Gacek pojedzie do Turcji. :)
Zresztą ja bym już chciał, żeby wszedł ten przepis z 13 zawodnikami w kadrze, kiedy będzie można zabierać dwóch libero, to będzie najlepsze rozwiązanie, które utnie wszelkie spory... :)

Ciekaw też jestem, czy Kadziewicz zdąży się wyleczyć, bo z Grzybem na środku i Jurkiewiczem na rezerwie może być ciężko...

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: Chal »

lucass90 pisze:Ciekaw też jestem, czy Kadziewicz zdąży się wyleczyć, bo z Grzybem na środku i Jurkiewiczem na rezerwie może być ciężko...
Nawet jeśli Kadziu nie będzie zdrowy, to i tak Jurkiewicz nie pojedzie tylko Możdżon. A Grzyb wcale nie grał tak źle (w meczach z Belgią i Finlandią wręcz bez zarzutu, nieco gorzej z Danią i Węgrami), tylko akurat pan Drzyga, który ma wyraźny uraz do Olsztyna, znalazł sobie kozła ofiarnego w zawodniku z tego miasta i głosił wszem i wobec, jak to w niby beznadziejnej formie znajduje się nasz środkowy :| Poza tym głęboko wierzę, że Wojtek zaprezentuje w Izmirze wyższą formę, niż w chwili obecnej ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
osnazfsb

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: osnazfsb »

Jak dla mnie faworytem turnieju sa Włosi którzy jesli trener Anastasi od nowa ułozy zespół maja najwiekszy potencjał wsród uczestników na drugim miejscu umiesciłbym Polske w formie z ostatniego meczu z Finlandia dalej widziałbym wyrównana grupe składajaca sie z Niemców/Holendrów/ Serbów, .. Szkoda ze na turnieju zabraknie Francuzów bo to jednak duzyna grajaca fajna i dosc skuteczna siatkówke która jednak ostatnio zaczeła popadac w dołek byc moze jest to spowododwane pewnym zmeczeniem materiału gdyz trener Francuzów Blain prowadzi ich bardzo długo (od 2001 roku) a wiek kadry zaczyna jednak niebezpiecznie wzrastac ...
Pomijam fakt iz bardzo dobrze sie stało iz 2 druzyny z Europy awansowały do IO z PS bo bez tego nasze szanse byłyby duuuzo mniejsze szczegónie gdyby to rosjanom nie udało siw awansowac ( z prostej przyczyny na 10 meczów o stawke Polacy przegrywaja 9 razy chyba ze sami są w swietnej dyspozycji a Rosjanie w słabej)

Po meczu z Finlandia to osobiscie radze nie przesadzac z optymizmem bo fakt nasi z kazdym kolejnym meczem grali lepiej ale tez na 4 rozegrane mecze tylko w jednym musieli sie wzniesc na wyżyny swoich mozliwosci a w Izmirze poza Turcja obawiam sie ze z kazdym mozemy zarówno wygrac jak i przegrac...
Nowy ranking FIVB http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Ranki ... 007_12.asp
1 (1) Brazil 260.0
2 (3) Russia 199.5
3 (5) USA 166.5
4 (7) Bulgaria 159.5
5 (2) Poland 99.8
6 (9) Argentina 89.5
6 (24) Spain 89.5
8 (6) Serbia 88.8
8 (17) Puerto Rico 88.8
10 (4) Italy 82.0
Ostatnio zmieniony 3 gru 2007, o 11:55 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: chalmi94 »

lucass90 pisze:Ale wydaje mi się, że po ME Nikola Grbić zakończył reprezentacyjną karierę... Mogę się mylić.
Ale też widzę, że Piotrek Gacek został spisany na straty, a szkoda, bo myślę że to on pojedzie do Izmiru. I moje zdanie nie wynika z tego, że jestem z Częstochowy, ale obecnie obaj prezentują równy poziom, a jak pokazują mecze PLS, Gacek zrobił duże postępy w przyjęciu. A że Ignaczak pojechał na Węgry, to Gacek pojedzie do Turcji. :)
Zresztą ja bym już chciał, żeby wszedł ten przepis z 13 zawodnikami w kadrze, kiedy będzie można zabierać dwóch libero, to będzie najlepsze rozwiązanie, które utnie wszelkie spory... :)

Ciekaw też jestem, czy Kadziewicz zdąży się wyleczyć, bo z Grzybem na środku i Jurkiewiczem na rezerwie może być ciężko...

Pozdrawiam
Raul Lozano powiedział, że teraz liczy na Ignaczaka, dlatego spisałem Gacka na straty. Ja też chciałbym, żeby było 2 libero w kadrze na te ważne turnieje, ale żeby na mecz zabierany był jeden.
AZS Olsztyn
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

osnazfsb pisze:Jak dla mnie faworytem turnieju sa Włosi którzy jesli trener Anastasi od nowa ułozy zespół maja najwiekszy potencjał wsród uczestników na drugim miejscu umiesciłbym Polske w formie z ostatniego meczu z Finlandia dalej widziałbym wyrównana grupe składajaca sie z Niemców/Holendrów/ Serbów, .. Szkoda ze na turnieju zabraknie Francuzów bo to jednak duzyna grajaca fajna i dosc skuteczna siatkówke która jednak ostatnio zaczeła popadac w dołek byc moze jest to spowododwane pewnym zmeczeniem materiału gdyz trener Francuzów Blain prowadzi ich bardzo długo (od 2001 roku) a wiek kadry zaczyna jednak niebezpiecznie wzrastac ...
Pomijam fakt iz bardzo dobrze sie stało iz 2 druzyny z Europy awansowały do IO z PS bo bez tego nasze szanse byłyby duuuzo mniejsze szczegónie gdyby to rosjanom nie udało siw awansowac ( z prostej przyczyny na 10 meczów o stawke Polacy przegrywaja 9 razy chyba ze sami są w swietnej dyspozycji a Rosjanie w słabej)

Po meczu z Finlandia to osobiscie radze nie przesadzac z optymizmem bo fakt nasi z kazdym kolejnym meczem grali lepiej ale tez na 4 rozegrane mecze tylko w jednym musieli sie wzniesc na wyżyny swoich mozliwosci a w Izmirze poza Turcja obawiam sie ze z kazdym mozemy zarówno wygrac jak i przegrac...
Nowy ranking FIVB http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Ranki ... 007_12.asp
1 (1) Brazil 260.0
2 (3) Russia 199.5
3 (5) USA 166.5
4 (7) Bulgaria 159.5
5 (2) Poland 99.8
6 (9) Argentina 89.5
6 (24) Spain 89.5
8 (6) Serbia 88.8
8 (17) Puerto Rico 88.8
10 (4) Italy 82.0
ten tanking jest smieszny Argentyna Puerto rico hiszpania w pierwszej 10 jescze Japoni i egiptu niema a takie druzyny jak Niemcy Francja nawet Kuba sa daleko daleko dziwny ten ranking pierwsza 5 jest ok reszta to juz tylko pomylka
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: Mania »

Lucass wole tak "drewnianego" Prygla jak w meczu z Sovią, niż niepewnego gry Wlazłego.

Stawka poza Turcją i chyba jednak Holandią, jest bardzo wyrównana. Nie podejmuję się na razie oceny poszczególnych zespołów, bo po ME trochę się pozmieniało, a i ja nie jestem ze wszystkim na bieżąco.

Szanse Polaków oceniam dość wysoko (przed Węgrami było zdecydowanie gorzej....), bo jednak turniej w Szombathely nieco mnie uspokoił. Co nie znaczy, że jestem czegoś w tej drużynie pewna. Bynajmniej. Awans będzie możliwy tylko pod kilkoma warunkami:
- Paweł Zagumny wraca do 100% zdrowia i formy, bo powiedzmy sobie szczerze, że po takiej przerwie jaką miał ta dyspozycja nie była najwyższa.
- do zespołu wraca zdrowiusieńki i w formie Kadziewicz. No chyba, że Grzyb cudownym sposobem wypracuje życiową formę, albo Możdżonek. Bo nie dało się ukryć, że Plińskiemu brakowało wsparcia na środku.
- zdrowieje Wlazły.
- zwyżka formy u Winiarskiego i utrzymanie jej przez Świderskiego.
- rezerwy... musimy mieć pewniejsze rezerwy. Ja szczerze mówiąc jako kibic nie czułam komfortu, że na ławce byli niepewni swego Bąkiewicz, Gruszka i Jurkiewicz. Jedynie Szymański trzymał poziom. Więc albo wymienieni zawodnicy wypracowują wyższą dyspozycje albo trzeba by dla nich znaleźć pewniejsza alternatywę. Myślę tu głównie o wymianie Bąkiewicza na Wikę, a Jurkiewicz i tak odpadnie w przypadku realizacji punktu 2. Gruszka zaś... tutaj mam rozdarte serce, bo zdaję sobie sprawy ile on znaczy dla tej drużyny w wymiarze mentalnym.

Coby nie mówić o formie i rywalach na Węgrzech, to jestem dobrej myśli. Błagam niech tylko poprawią blok....
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

ja mysle ze niepokoj jaki panuje przed tym turniejem jest troszke nie wiem jak to powiedziec...przesadzony niektorzy nadal jeszcze patrza na ta druzyne przez pryzmat katasrofalnych ME a nie patrzac na ich obecna forme bo co by tu duzo nie mowic na Wegrzech zgralismy dobrze i niewaze jacy tam byli rywale gralismy dobrze a nawet b.dobrze biorac tez pod uwage ze niektorzy mieli dluzsza rozlake z siatkowka(mowa o naszych przyjmujacych bo liga Wloska sie wczesniej skonczyla) albo wracali po kontuzji(w szczegolnosci Guma) jak wszyscy sie wykuruja i podwyzsza troszke forme nie mowie ze duzo ale troche trzeba sczegolnie Guma Winiarski i jak nie bedzei Kadzia to Grzyb to mysle ze reszta druzyn nawet nie bedzie miala co wychodzic na boisko
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: lucass90 »

A jakie macie zdanie na dość nieoczekiwany, ale jakże dla mnie radosny, powrót do kadry na Turniej w Izmirze Krzyśka Gierczyńskiego ??? :)
Strasznie się ciesze że Gierek zdecydował się na powrót. Moim zdaniem powinien mieć pewne miejsce w "dwunastce", a nawet może spokojnie powalczyć o pierwszą szóstkę z Sebastianem Świderskim.
Krzysiek Gierczyński jest obecnie chyba najlepszym przyjmującym PLS, więc byłaby to duża strata gdyby nie zdecydował się ponownie przywdziać biało-czerwonych barw... :)

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

ja powiem szczerze ze bylem dosc zdziwiony bo on kilka rzy dostawal powolania ale nie zgadzal sie na gre ale widac ze chce pomoc tej reprezentacji i to moim zdaniem jest ogromne wzmocnienie naszego zespolu bo juz nie musimy sie ograniczac do Bakiewicza na zmiany na Przyjeciu bo Gierek ma podobne przyjecie jak Baku wiec Michal jest w tym momencie zbedny tej reprezentacji bo poza przyjeciem nic nie wnosi a Krzysiek ze swoim dobrym przyjeciem atakiem i tez ma niezla zagrywke moze nawet powalczyc o 6 z ktoryms z przyjujacych glownie z Sebkiem.i co wazne w klubie Krzysiek Gierczynski dostaje dosc szybkie pilki od Woickiego a nawet bardzo szybkie wiec nie bedzie problemu z "zaklimatyzowaniem sie" do wystal Gumy

a to podobno grupy w eliminacjach w Izmirze(wiadomosc nie oficjalna mozile ze plotka);

grupa A;Polska Wlochy Hiszpania Holandia
grupa B Serbia Turcja Niemcy Finlandia
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: lucass90 »

I ile drużyn awansuje z grupy??? Bo wydaje mi się, że 2...
AZS CZĘSTOCHOWA!
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

tak wychodza 2 druzyny moim zdaniem z naszej grupy to Polska Wlochy/Hiszpania a z drugiej Serbia Niemcy (informacje sie potwierdzily)
osnazfsb

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: osnazfsb »

Troche ta sytuacja z Gierczynskim jest dziwna- tyle razy odmawial gry w reprze powolujac sie na jakas dawna kontuzje (a kiedys nawet powiedzial ze nie chce grac w reprezentacji bo nie pomoze mu dostac jakiegos bajecznego kontraktu za granica). Teraz gdy6 rysuje sie mozliwosc wycieczki do Chin nagle zmienia zdanie. Troche to niepowazne zarowno ze strony Gierczynskiego jak i Lzoano.Ja rozumiem ze to dobry gracz itd ale wobec Wlazlego Raul byl troszke mniej wyrozumialy. Tak czy siak to powolanie jest po prostu nie fair wobec innych kadrowiczow
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

do poprzednika spojrz ze kazda reprezentacja przed IO zbiera njslilniejszt sklad mozliwy i kazdy sie mobilizuje zeby pomoc wiec ja tam sie ciesze bo nie wazne jak bylo kiedys wazne ze akurat on nam sie bardzo przyda
osnazfsb

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: osnazfsb »

No tak ale Lozano sobie lekko zaprzecza- wobec Wlazlego byl nadmiernie surowy a tu lazi i prosi zawodnika aby laskawie przyjechal na kadre. Nie wiem czy takie dzialania nie popsuja atmosfery w kadrze bo przychodzi pan Gierczynski na gotowe.i jzu pojawiaj sie glosy ze wygryie ze skaldu Winairskiego :] No coz jak wszedzie sa rowni i rowniejsi
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: Chal »

To nie Gierek wymigał się nagle z kadry bo go niby nóżka bolała i to w momencie, kiedy zaczął się problem z potencjalnymi zmiennikami (kontuzja Gruszki)... Więc nie wiem, o co kaman?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: yfysk »

dla mnie jest to przede wszystkim zaskocznie dlatego bo spodziewalem sie ze lozano kogos dobierze albo bylem przekonany ze bedzie to murek! on jest na prawde potrzebny tej reprezentacji i mysle ze tylko on mogl powalczyc o miejsce w pierwszej szóstce. nie oszukujmy sie..gierczynski jest bardzo dobrym zawodnikiem..na nie równa się ze świderskim..chyba ze ten jest na prawde slabo dysponowany..nie mowiac juz i winiarskim ktory juz w tej chwili moze byc uznanym najlepszym dotychczas polskim przyjmujacym..jest zawodnikiem kompletnym..ze swietnym przyjeciem i atakiem..zagrywka i blok tez bardzo dobra..ciekawe czy po takim krotkim czasie gierczynski przekona lozano do tego zeby wzial go do 12..mysle ze moze sie to stac jesli gruszka nie wroci do pelni dyspozycji..co bylo by wielka strata mentalna dla druzyny..gruszka moze miec jeszcze jeden argument na zostanie w 12..przy ewentualnej absencji wlazłego (co mimo wszystko bylo by tragedia) może zagrać na prawym..czy gierczynski moze zastapic bakiewicza ktory nie gra za duzo ostatnio..i nie imponuje statystykmi..ale reprezentacja..gra w niej i treningi to inna bajka..on ma ten charakter ze wiadomo ze zawsze mozna na niego liczyc..niezbędny jest powrót Kadziewicza..i najlepiej Możdżonka jako trzeciego środkowego..
Marcin Podwysocki na prezydenta!
osnazfsb

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: osnazfsb »

Co do grupy to wcale nie jest przekonany o tym czy to Polska jest faworytem do awansu- Włochy beda grały o zycie a Anastasi pokazał ze chyba w drugim podejsciu jest w stanie zbudowac naprawde silna ekipe z graczy ostatnio mniej grajacych w kadrze, Hiszpanie podczas PS na pewno nie grali gorzej od Polaków podczas kwalifikacjw dodatku ich styl tez chyba nam nie bedzie lezał a oni jednak potrafili sie sprezyc i pokonac ostatnio USA które moim zdaniem w tym meczu na PS nie prezentowało sie az tak zle, natomiast co do batów od Brazylii i Rosji to ja niestety nie mam złudzen ze w formie jakiej w tym momencie były Brazylia i Rosja Polska tez by pewnie miała problemy aby dojsc w setach chociaz do 20 punktów. Holendrzy chociaz nie nawiazuja do dawniejszych sukcesów to mimo wszystko sa druzyna solidna a i potrafia czasem pokonac silniejszego rywala tym bardziej ze gra u nich sporo dosc młodych na pewno utalentowanych zawodników a z drugiej strony paru rutyniarzy którym w ciezkim momentach reka raczej nie zadrzy .... Tak wiec zobaczymy
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

moi zdaniem mecz ktory bedzie wazyl o awansie bedzie pierwszy mecz z Hiszpania nie nowina jest ze pierwszy mecz gramy tak sobie ale musza sie chlopaki sprezyc na mistrza Europy choc dalej uwazam ze oni sa przypadkowym mistrzem i na 100 razy przegraja 95 z rosja wiec to byl tylko przypadek nie jest sztuka pokonac Japonie czy Puerto Rico na PS
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: lucass90 »

osnazfsb pisze:Troche ta sytuacja z Gierczynskim jest dziwna- tyle razy odmawial gry w reprze powolujac sie na jakas dawna kontuzje (a kiedys nawet powiedzial ze nie chce grac w reprezentacji bo nie pomoze mu dostac jakiegos bajecznego kontraktu za granica). Teraz gdy6 rysuje sie mozliwosc wycieczki do Chin nagle zmienia zdanie. Troche to niepowazne zarowno ze strony Gierczynskiego jak i Lzoano.Ja rozumiem ze to dobry gracz itd ale wobec Wlazlego Raul byl troszke mniej wyrozumialy. Tak czy siak to powolanie jest po prostu nie fair wobec innych kadrowiczow

Wiem, że niektórzy by chcieli, żeby cała kadra składała się z polskich zawodników Skry Bełchatów no ale bez przesady... :|
Gierczyński przychodzi na gotowe ??? Co za bzdura ! Co niby jest gotowe? Zespół jest rozbity po ME, wygrane ze średniakami na turnieju na Węgrzech raczej nie dały odpowiedzi, czy już się podnieśli, bo grając już z dobrą drużyną, jaką są Czesi, dostawali baty. :/
Że Gierczyński przychodzi na gotowe można by powiedzieć, gdyby Polacy mieli już zapewniony awans na Igrzyska , ale chyba umknęło ci, że trzeba rozegrać taki jeden turniej w Izmirze... :| Jeszcze nic nie jest pewne, bo napewno nie będzie łatwo pokonać Włochów, Serbów, czy Niemców.
I Gierek napewno nie symulował kontuzji, wynikało to z licznych badań lekarskich. A co wykryli lekarze u Mariuszka? No cóż...Nic !!! Dopiero kiedy Wlazły pojechał do Barcelony, na siłę chyba, grono lekarskie odkryło, że ma jedną nogę krótszą od prawej... :| Powiem szczerze, że lekko się zdziwiłem tą diagnozą, bo przecież każdy człowiek ma jedną nogę dłuższą od tej drugiej.... :| Mam tak ja, Ty, Lech Kaczyński, a nawet David Beckham ;)
Także podsumowując, sytuacja Gierczyńskiego była jasna i klarowna: facet ma problemy z kolanem (w meczu tego sezonu z Politechniką Wa-Wa grał na zastrzyku przeciwbólowym, a nawet podobno był to steryd), a Wlazły mówił że coś go boli ale jakoś żaden z polskich specjalistów nie mógł odpowiedzieć co konkretnie mu dolega, bo wyniki badań były... dobre.

Nie sądzę, żeby morale zespołu mogły spaść, dlatego że do kadry dołącza najlepszy przyjmujący ubiegłego sezonu....:] Będzie raczej wręcz odwrotnie :) A już skoro mówisz, że Gierczyński przychodzi na gotowe, to co można powiedzieć o Wlazłym? On też nie pojechał na ME ale dwa tygodnie po swojej decyzji był już najlepszym zawodnikiem swojego klubu w sparingu z Noliko Maaseik... :| Do niego kadrowicze mieli pretensje, bo olał ich wtedy, kiedy był najbardziej potrzebny. Teraz jakoś nie słychać, żeby któryś z zawodników oburzał się, że Lozano powołał Gierczyńskiego... :]

No cóż, teraz pozostaje tylko czekać, bo nikt nie powiedział, że jeśli zawodnik dobrze spisuje się w lidze, będzie dobrze grał w kadrze. Mam jednak nadzieję, że jako już ograny i doświadczony zawodnik, Gierczyński pokaże klasę, tak jak robi to w PLS.



Pozdrawiam wszystkich
AZS CZĘSTOCHOWA!
svt11
Posty: 9
Rejestracja: 1 gru 2007, o 17:30
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: svt11 »

Hiszpanie i wlosi sa bardzo dobre zespole. Nie badzcie pewni ze Polska wygra z nimi. Hiszpanie walczo do konca, pokazali to na meczu z Bulgaria. O rankingu mysle ze Puerto Rico muszy byc w dziesiatce dlatego ze pokazali dobra gre. Ogladalem meczu z bulgarami - byly bardzo groznym przeciwnikiem. Odniosly Hiszpanii 3-0, wygrali z Kuba na kontynentalnym mistrzostwie. Argentyna tez sa grozni - maja zawodnikow jak Guillermo Garcia, Marcos Milinkovic i sa mlodzi.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: lucass90 »

svt11 pisze:Hiszpanie i wlosi sa bardzo dobre zespole. Nie badzcie pewni ze Polska wygra z nimi. Hiszpanie walczo do konca, pokazali to na meczu z Bulgaria. O rankingu mysle ze Puerto Rico muszy byc w dziesiatce dlatego ze pokazali dobra gre. Ogladalem meczu z bulgarami - byly bardzo groznym przeciwnikiem. Odniosly Hiszpanii 3-0, wygrali z Kuba na kontynentalnym mistrzostwie. Argentyna tez sa grozni - maja zawodnikow jak Guillermo Garcia, Marcos Milinkovic i sa mlodzi.

Ja mam nadzieję, że awans uzyskamy już w Turcji i nie będziemy musieli zaprzątać sobie głów takimi drużynami jak Portoryko, czy Argentyna. Zresztą ci drudzy dostają od nas regularne baty, więc raczej nie ma się ich co bać... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

moim zdaniem ta druga grupa wcale nie jest slabsza dalej idac mysle ze jest lepsza sa Niemcy ktorzy zrobili ogromny postep sa nieobliczalni Finowe zawsze grozna Serbia i tylko Turcja odstaje a my kogo mamy dosc Slaba Holandie Hiszpanie ktora wcale nie jest taka grozna jak wszyscy pewnie mysla i Wlochow ktorzy nie sa ta druzyna ktora pokonywala najwiekszych teraz tocza wyrownane boje z Holandia,Chorwacja i nawet przegrywaja ze slabiutka Japonia u siebie podczas LS wiem ze to bylo dawno ale oni juz od gdzies 2 lat przezywaja "zmiane warty"wiec mysle ze spokojnie mozemy wygrac grupe bez porazki z gierczynskim w skladzie ktory napewno bedzie ogromnym wzmocnieniem dla kadry mysle ze wygramy turniej w Izmirze
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: yfysk »

a jednak murek tez w kadrze!

moja dwunastka na turniej to:

Zagumny, Zygadło

Winiarski, Świderski, Murek, Gruszka/Gierczynski

Kadziewicz, Pilński, Możdżonek

Wlazły, Szymański

Ignaczak
Marcin Podwysocki na prezydenta!
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

no dobrze by bylo gdyby nam pomogl ale czy ja wiem czy Murek jest lepszy od Gruszki aktualnie jest w lepszej formie ale czy jak Piotrek wyzdrowieje to hmmmm.....noi wyrzucenie kapitana ze skladu 12 moze zutowac na morale i atmosfere w druzynie naprawde jesli Lozano naprawde powola tych dwoch (Gierek Murek)to mu wspolczuje bo bedzie mial ciezki orzech do zgryzienia moja dwonastka jest nastepujaca

rozgrywajacy
Guma (ba) i Woicki wzrost to nie wszystko a Zygadlo mam wrazenie ze to jest poprostu slabszy Guma a Woicki moze wniesc duzoooo ozywienia i szybkosci w grze

Atak
Wlazly(jak wyzdrowieje) i Gruszka mysle ze Piotrek w normalnej formie jest lepszy niz Szymanski w ataku moze na rowni ale Gruszka to kapitan wiec... chyba ze Wlazly nie wyzdrowieje ro wziasc 2

Srodek
Podstawowa 2 + Mozdzonek Grzyb nie wnosi nic czego Kadziewicz i Plinski nie mogli by zrobic lepiej a Mozdzonek to jest duzeeee wzmocnienie bloku on nie musi wyskakiwac zeby zablokowac i atka tez ma niezly noi wspolpraca z Guma

noi chyba najwiekszy problem przyjecie;
Winiarski chyba jako jeden moze czuc sie bezpieczny,Gierczynski ta dwojke widze w pierwszej 6 na rezerwie Murek i Swider jesli by Gierek i Winiar byli na przyjeciu to nam nie potrzebny zaden Baku ani nikt z sydromem "libero"zero ataku tylko przyjecie bo mamy najlepszego przyjmujacego PLS'u i najlepsego przyjmujacego LS a jak mamy dobre przyjecie to mamy rozegranie na pojedynczym bloku jak mamy rozegranie na pojedynczym bloku to mamy punkt za sprawa naszych atakujacych

libero
Igla-chyba zagosci w tej reprezentacji na troche dluzej niz tylko turniej na Wegrzech to co on robil w meczu z Olsztynem to o boze jesli Gacek nie poprawi swojej gry o duzo to mysle e tu nie ma zadnej rywalizacji
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: Arff »

Gruszka mysle ze Piotrek w normalnej formie jest lepszy niz Szymanski w ataku moze na rowni
pfff... śmieszne...
Winiarski chyba jako jeden moze czuc sie bezpieczny,Gierczynski ta dwojke widze w pierwszej 6 na rezerwie Murek i Swider
i tu się zgadzam :D
Igla-chyba zagosci w tej reprezentacji na troche dluzej niz tylko turniej na Wegrzech to co on robil w meczu z Olsztynem to o boze jesli Gacek nie poprawi swojej gry o duzo to mysle e tu nie ma zadnej rywalizacji
a widziałeś mecz Gacka ze Skrą ?? wybronił chyba 30 piłek i to raz niesamowitymi paradami a raz świetnym ustawieniem... jestem pewien że Igła nie pojedzie... dlaczego ?? bo jedzie Kadziewicz... mamy dwóch równych libero i to nie podlega żadnej dyskusji i nie można powiedzieć kto pojedzie, bo to sprawa na zgrupowanie... forma ?? a kogo obchodzi forma w klubie?? gdzie są inni środkowi, taktyka itd.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: osnazfsb »

Osobiscie gdybym mial wybierac miedzy Murkiem a Gierczynskim to wzialbym Murka. Raz ze byl juz na wielu wielkich imprezach, dwa ze zawsze gral w kadrze mimo ze mial powazne problemy z zdrowiem, trzy ze udowodnil swoja wartosc nie tylko w PLS ale takze w lidze greckiej i po czesci radzil sobie w Serie A.Co do przyjmujacych to moim zdaniem zdrowy Winiarski jest raczej nie do wyjecia chociaz treningi w klubie jak sam twierdzi raczej mu nie sluza. Swiderski wiele razy pokazal ze psychicznie spala sie w trudnych momentach i nie jest raczej graczem do konczenia tych najwazniejszych pilek ale czy Gierczynski jest lepszy to smiem watpic bo co by nie mówic to jego doswiadczenie reprezentacyjne jest praktycznie zadne a grajac przez pare lat w nie oszukujmy sie w sredniej lidze Europy takze rzadko kiedy miał on szanse zmierzyc z prawdziwymi gwiazdami po drugiej stronie siatki
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Turniej kwalifikacyjny w Izmirze Styczen 2008

Post autor: mateo9 »

Rozgrywający:
Paweł Zagumny,
Łukasz Żygadło,
Bartłomiej Neroj

Libero:
Krzysztof Ignaczak,
Piotr Gacek,
Paweł Rusek

Atakujący:
Mariusz Wlazły,
Grzegorz Szymański,
Robert Prygiel,
Bartosz Kurek

Przyjmujący:
Michał Winiarski,
Sebastian Świderski,
Piotr Gruszka,
Michał Bąkiewicz,
Marcin Wika,
Dawid Murek,
Krzysztof Gierczyński

Środkowi:
Daniel Pliński,
Wojciech Grzyb,
Marcin Możdżonek,
Łukasz Kadziewicz,
Wojciech Jurkiewicz

to jest 22 osobowy sklad na turniej w Izmirze dziwic moze ze nawet w szerokiej kadzre nie ma Woickiego ani Nowakowskiego no coz decyzja Lozano
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”