Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: SevenUP »

ksjw90 pisze:Hahaha, między kobietami w ręczną a kobietami w siatkówkę jest przepaść o wartości co najmniej wysokości Mount Everestu łącznie z Rowem Mariańskim. :]
A w czym jest ta przepaść? Bo ja myślę, że nadal piłkarki ręczne nie doszły nawet w 50% do tego co siatkarki :]
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: baleron »

ksjw90 pisze:Ludzie, wszyscy chcecie zwalniać Nawrockiego? A co on może zrobić, skoro prócz Skowrońskiej i Werblińskiej no i wg niektórych Wołosz ma do dyspozycji dno i wodorosty? Choćby tą kadrę zaczęło trenować 5 najlepszych trenerów na świecie i to wspólnie to gó*wno z tego będzie. Nie ma materiału na porządną kadrę i ani Nawrocki ani żaden inny trener tego nie zmieni. Dlatego uważam, że powiedzenie "z gó*na bata nie ukręcisz" jest dosadne i zgodne ze stanem faktycznym.
Nie dość, że bzdury to jeszcze w chamskim stylu. Czy naprawdę tak trudno jest pojąć, że trener nie spada na ławkę trenerską znienacka podczas jakiegoś turnieju. Trener miał czas na to żeby obserwować ligę, dokonywać selekcji zawodniczek, przeprowadzać treningi, ustalić taktykę, motywować siatkarki. Nawrocki zwyczajnie nie dał rady, prowadzenie repr. go przerosło. Tym bardziej szkoda, bo dziewczyny robiły co mogły.
Dałbym obie ręce, że z lepszym trenerem nasza reprezentacja grałaby lepiej, bo widać, że nie ma przepaści, a brakuje tylko szczegółów, które pozwoliłyby wygrywać, np. ostatni mecz z Rosją, czy z Belgią, a ten przegrany 3. set z nimi jest dobrym na to przykładem. Dwie piłki setowe miały nasze i du.. A gdyby wygrały tego seta to kto wie...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: krzysiu »

O tym samym mówiłem - dać szansę temu Barboliniemu skoro chciał być trenerem - jakby wszedł na ten turniej i na IO to dać mu szansę na 3,4 letni kontrakt - nie wszedłby - jedziemy z Polskim trenerem i zjeżdżamy z poziomem . Ale u nas kobiety w siatkę są źle traktowane niestety i nie dane im było dostać prawdziwego fachowca.
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: baleron »

Cuccarini też mógł zostać trenerem, facet pracujący od lat z kobietami, mający osiągnięcia, do tego na bieząco z polską ligą. No ale nie, wybrali Nawrockiego, a wszyscy na tym cierpią, może oprócz PZPS, bo zaoszczędzili parę złotych.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: sb.slav »

Szkoda Belgijek, fajnie grały. Żałosne było to dopingowanie Włoszek przez prezenterów TVP.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: baleron »

Dlaczego żałosne, bo nie oglądałem.
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

SevenUP pisze:A w czym jest ta przepaść? Bo ja myślę, że nadal piłkarki ręczne nie doszły nawet w 50% do tego co siatkarki :]
Ręczne na ostatnich dwóch MŚ zajęły 4 miejsca, nasze w 2014 mogły w Mistrzostwach Świata kibicować. Faktycznie, ręczne mają im czego zazdrościć. I na pewno zazdroszczą też tego, że mają dobrego zagranicznego szkoleniowca, znającego się na swoim fachu, a nie wuefistę. O tym, jak bardzo muszą zazdrościć naszym siatkarkom atmosfery w drużynie i zgrania to już nie wspomnę.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: krzysiu »

Co do tego fachowca - to z Rasmusenem jest problem ,że nie umie je nauczyć gry w ataku i jak je tego nie nauczy to jednak o tytule Mistrza Europy moim zdaniem piłkarki ręczne będą mogły marzyć - ale trudno porównać te 2 odmienne sporty - na pewno zrąbano sprawę trenera w siatkówce i ucierpiały na tym te najlepsze w ostatnich latach . Mam nadzieję,że w nocy JN nagle przyjdzie do głowy pomysł by grać więcej środkiem by odciążyć skrzydłowe.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: SevenUP »

Camillo Marcotti pisze:
SevenUP pisze:A w czym jest ta przepaść? Bo ja myślę, że nadal piłkarki ręczne nie doszły nawet w 50% do tego co siatkarki :]
Ręczne na ostatnich dwóch MŚ zajęły 4 miejsca, nasze w 2014 mogły w Mistrzostwach Świata kibicować. Faktycznie, ręczne mają im czego zazdrościć. I na pewno zazdroszczą też tego, że mają dobrego zagranicznego szkoleniowca, znającego się na swoim fachu, a nie wuefistę. O tym, jak bardzo muszą zazdrościć naszym siatkarkom atmosfery w drużynie i zgrania to już nie wspomnę.
Super, tylko że ręczne dalej grają w słabiutkich polskich klubikach za marne grosze. I tego im się zmienić nie udało, a siatkarkom i owszem. MŚ w piłce ręcznej mają zupełnie inną strukturę, a gdyby miały taką jak w siatkówce, nasze NIGDY nie zajęłyby 4. miejsca. Są realnie 8-10 siłą na świecie a ME tylko to potwierdzają. Są 10 kilometrów od osiągnięć siatkarek i ich sukcesu, rozpoznawalności, kontraktów itp.
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

Zasługują, czy nie, ale mają to 4 miejsce na Świecie. A nasze siatkarki przepraszam co osiągnęły? Te dwa Mistrzostwa Europy? No fajnie, tylko to było 11 i 13 lat temu. W sporcie zawodowym jest to na tyle długi okres czasu, że równie dobrze można mówić, że siatkarze będą faworytami na Igrzyskach, bo przecież zdobyli złoty medal. Bo 13 a 40 lat temu to na jedno wyjdzie, i tak zawodnicy, którzy je zdobywali już nie grają, a w przypadku złotek to nawet jak któreś jeszcze są, to już niestety nie jest to samo co kiedyś.

Tak więc na chwilę obecną nie ma opcji, żeby powiedzieć, że ręczne mogą czegokolwiek zazdrościć siatkarkom. Chyba, że historii, to tak. A że ręczne nie grają w najlepszych klubach, to chyba świadczy dobrze o trenerze - z nienajlepszego może materiału zrobił ekipę groźną dla wielu mocnych reprezentacji, jak choćby Węgry czy Rosja, które piłkarki ręczne ograły, a obie drużyny są bardzo mocne. U nas masz Nawrockiego, gdyby potencjałem tak porównać ręczne Węgry i Rosję, to myślę że wyjdzie coś w stylu tej naszej grupy teraz, masz siatkarki, które przed naszą erą zdobyły złoto ME, masz siatkarki, które jak sam powiedziałeś, grają w dobrych klubach i co? Przyjechały popykać sobie, jutro pojadą do domu i się dzień dziecka skończy.

No to zapytam po raz kolejny, czego te ręczne mają zazdrościć siatkarkom*? :)


*odpowiedzi urody nie uznaję, bo to się nijak ma do sportu :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Noworoczny »

Ale ta odpowiedź z * jest właśnie clou. Siatkówka kobieca ma tylu kibiców z dwóch powodów (głównie - zaznaczam, żeby ktoś nie klarował, że on dla innych wartości ogląda). Po pierwsze siatkarze i siatkarki to ludzie przeważnie wysocy i zgrabni, a po drugie wyglądają dodatkowo atrakcyjnie dzięki strojom nakazanym przez Acostę.
Stąd też bierze się wielka popularność siatkówki w wykonaniu pań w Turcji. Tam, przez Islam, obyczajowość jest dość surowa w porównaniu z Europą a na meczach jest okazja popatrzeć na skąpo i obciśle ubrane babeczki. Jakoś tak się składa, że najwyższe kontrakty dla kobiet, a zarazem wyższe, niż mężczyzn są/były w Turcji i Azerbejdżanie.
A wiadomo, że im wyższa oglądalność, tym większe wpływy z reklam i wyższe kontrakty dla zawodników. Szczypiornistki nie są takie zgrabne a koszykarki biegają w tych workach i szarawarach, co skutecznie pozbawia je kobiecości.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

Zalecę optymizmem:

Jak Rosjanki przejdą 3:0 Belgijki (jest 2:0, więc jest na to szansa), to nasza wygrana za 3 punkty (3:0, ale i 3:1) daje nam awans, dobrze to wyliczyłem?

1. Rosja 3 9:3 8
2. Polska 1 6:6(7) 4
3. Belgia 1 5:7 4
4. Włochy 1 4(5):8 2

Cyfry w nawiasach to przy 3:1.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: krzysiu »

Dokładnie tak się stanie - a jeżeli byloby 3:1 w obu meczach (dla Polski i Rosji) to wtedy liczą się małe punkty a Polki musiałyby odrobić chyba 15 małych punktów co jest irracjonalne
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

No i Rosjanki pomogły, 3:0. Tak więc Polki mają wszystko w swoich rękach. Jak tego nie wykorzystają to już na nic nie będą mogły zwalać - są po prostu za słabe, by pojechać na tak prestiżową imprezę. Niemniej mam takie jakieś dziwne przeczucie, że dziewczyny dzisiaj dadzą radę. Taka Kaśka to przecież wie, że to ostatnia dla niej szansa pojechać na Igrzyska, podobnie jak część dziewczyn i zrobi wszystko, by opchnąć Włoszki. Szkoda, że nie będzie Wołosz - z nią troszkę lepiej wygląda ta gra.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Noworoczny »

No, ale już wszystko jasne. Wystarczy wygrać za 3 w dowolnym stosu*nku. Takie rozważania przypominają mi występy polskiej kadry w kopaną na wszelkich zawodach. Ten musi wygrać z tamtym a ów przegrać z owym. Ja wtedy mówię: ok, wygrajcie najpierw jakiś mecz.
Na tym podtrzymywaniu nadzieji najbardziej zależy stacjom, które dbają o oglądalność.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: SevenUP »

Zatem teraz okazuje się, że wygrana z Begią dałaby nam jedynie to, że nawet 3-2 dałoby nam awans. Ale i tak dziś trzeba by było wygrać.

Najgorsze jest to, że nam z Włoszkami i Belgią niestety nie gra się tak jak z Rosją, Niemcami, Serbią czy Turcją...
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

Mi się podobało, jak w którymś meczu komentator rzekł coś w stylu "są tu najlepsze drużyny w Europie, no może poza Chorwacją, która odstaje od czołówki", według mnie niestety trzeba by tam dodać również naszą kadrę. Bo ja rozumiem, że kadra, że och ach, że nasza, że wygramy, no ale resztki obiektywności też trzeba zachować. Poza tym gdyby nasze zagrały z Chorwacją, to wcale nie jestem taki pewien, że schodziłyby wygrane z boiska.

Co do przeliczania jak w nogę to święta racja, tylko u piłkarzy najczęściej wyglądało to: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor :D tu nasze dziewczyny i ich "mag" mają wszystko w swoich rękach, nie muszą już na żadne wyniki liczyć.
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: depciak »

Mimo kolejnej szansy na awans nie sadzę by Polki pokonały jutro Włoszki.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Noworoczny »

Dzisiej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: ksjw90 »

Czarna Włoszka niszczy Polki :) Jeszcze jeden i do domu! :D
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: kinagyo »

Włoszki bezlitośnie obijały nam blok, nawet nie szukając miejsca w boisku. Nie pozwoliły wykazać się naszym w obronie, a nasza kontra jest bardzo słaba. nie chodzi nawet o skuteczność, a niedokładne wystawy na kontrze
I zaczyna się gra z nożem na gardle.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Defit »

Trochę mi szkoda Nawrockiego, kiedyś Liga Mistrzów ze Skrą a teraz takie odbijanie...
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: ksjw90 »

Defit pisze:Trochę mi szkoda Nawrockiego, kiedyś Liga Mistrzów ze Skrą a teraz takie odbijanie...
Nikt mu nie kazał zajmować się pseudosiatkówką w wykonaniu tych kobiet.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Kicu »

Defit pisze:Trochę mi szkoda Nawrockiego, kiedyś Liga Mistrzów ze Skrą a teraz takie odbijanie...
Siłą go tam nie wepchnęli ;)

W cuda nie wierzę. Nawet jakby jakimś cudem udało się wejść do 4-ki, to nic tam nie zdziałają i po zajęciu 4-ego miejsca będzie jeszcze większy żal.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: ksjw90 »

KOOOONIEC!!! Tej przebijanki :]
Camillo Marcotti

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: Camillo Marcotti »

No to koniec sezonu, dalej nie oglądam, bo aż takim masochistą nie jestem.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: krzysiu »

Teraz wiele lat męczarni z Jn..
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: olog55 »

Niech ktoś wreszcie patrząc na to na co nie można patrzeć pomyśli nad tym co robi trener. Nawet w tym secie o nic, nie wstawi tych młodych zawodniczek. Dalej na boisku nic nie grająca ani w ataku ani w przyjęciu Werblińska i i Jagieło. Tragedia trener. Weszła Efimieńko i już 4 bloki. Polańska nie doszła do żadnego skrzydła na czas. Brak koncepcji gry, ułożenia drużyny (patrz Antiga ).
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: ksjw90 »

Polańska dokładnie to samo co jej mąż - dwumetrowe drewno na boisku i nic więcej.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety

Post autor: sb.slav »

Camillo Marcotti pisze:No to koniec sezonu, dalej nie oglądam, bo aż takim masochistą nie jestem.
I dobrze, widocznie przynosiłeś pecha bo zaczęły nagle wygrywać po twojej deklaracji :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”