Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Mateja pisze:
Szkoda Włochów, ale z takim potencjałem będą z pewnością celować w złoto u siebie na MŚ.
Muszą jednak wymyślić jeszcze lepszy regulamin, niż w 2010.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aranger »

No to chyba Bruno-Wallace, Juantorena, Holt-Wolwicz i co do drugiego przyjmującego i libero mam wątpliwości. Tzn. na libero Colaci albo Shoji, ale na drugie przyjęcie nie wiem kto.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Milten »

Było 3:0! TRZY DO ZERA. Nie 2:2! Nie było tie breaku. Włosi byli w tym meczu zdecydowanie drużyną GORSZĄ. A tutaj histeria jakby ten jeden punkt był decydujacy.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Mateja »

StanLee pisze:Pretensje byłyby uzasadnione gdyby Włosi nie grali w finale dwie klasy gorzej...
A jakie to znaczenie? Zasady są równe wobec wszystkich, niezależnie od wyniku.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aershis »

Jest szansa gdzieś obejrzeć ceremonię wręczania nagród?
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Mateja »

Noworoczny pisze:
Mateja pisze:
Szkoda Włochów, ale z takim potencjałem będą z pewnością celować w złoto u siebie na MŚ.
Muszą jednak wymyślić jeszcze lepszy regulamin, niż w 2010.
Spokojnie, regulamin z ostatnich MŚ się podobno przyjął i FIVB nie będzie kombinować ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Elgarten »

weary_skier pisze:Dokładnie jak pisze @Guilder. Z samego 11.4.4 da się wyciągnąć ze dwa przypadki wsakzujące na błąd Wallece'a.
Nie ma wytłumaczenia dla Zenowicza.
Zenowicz sprawiał wrażenie jakby chciał jak najszybciej zejść ze stołka, wrócić do Rosji i zacząć palić w kominku. To jest osoba mianowana na najważniejsze zawody czterolatki? Ten człowiek dzisiaj popsuł widowisko i mam nadzieję, że już nigdy nie poprowadzi żadnego ważnego pojedynku.
Liniowi też dramat, ale tego można się było spodziewać.

Dziwię się ludziom piszącym o dużej niespodziance. Najlepiej sprawdzić przedmeczowe notowania u bukmacherów, gdzie triumf gospodarzy był wyceniany na około 1.35 - 1.40.
Erchembod pisze:Jest.... fantastycznie. :)
Złoto należało się Brazylii. Za to kim są, za to jak wytrwale na to pracowali i walczyli z przeciwnościami, i za to ile wnosili i wnoszą do siatkówki. Ja o tym wiem, bo przecież śledzę na bieżąco ich sytuację i ich wypowiedzi.
Wyobrażam sobie, jak cieszą się teraz ich kibice. Ci prości, sympatyczni ludzie z tego przepięknego kraju.... :)
Dla mnie takie koślawe to Twoje uzasadnienie ;)
A ci prości, sympatyczni ludzie mieszkają w brazylijskich fawelach i mają w nosie całe te Igrzyska. Wystarczy poczytać.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Aershis pisze:Jest szansa gdzieś obejrzeć ceremonię wręczania nagród?
http://sport.tvp.pl/rio/26403761/siatko ... y-brazylia

może tu?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Milten pisze:Było 3:0! TRZY DO ZERA. Nie 2:2! Nie było tie breaku. Włosi byli w tym meczu zdecydowanie drużyną GORSZĄ. A tutaj histeria jakby ten jeden punkt był decydujacy.
+1
Mateja pisze:
StanLee pisze:Pretensje byłyby uzasadnione gdyby Włosi nie grali w finale dwie klasy gorzej...
A jakie to znaczenie? Zasady są równe wobec wszystkich, niezależnie od wyniku.
Takie, że Włosi byli dużo gorszą drużyną w finale. Sędzia popełnił błąd. Tyle.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Murilo0 »

Milten pisze:Było 3:0! TRZY DO ZERA. Nie 2:2! Nie było tie breaku. Włosi byli w tym meczu zdecydowanie drużyną GORSZĄ. A tutaj histeria jakby ten jeden punkt był decydujacy.
Ale pamiętasz może finał sprzed 4 lat? :] Co jeśli sędziowie wydrukowaliby jeden, malutki punkcik w 3 secie dla Brazylii przy piłce meczowej dla żółtych? Też powiedziałbyś pewnie, że Rosjanie byli zdecydowanie gorsi i ten punkt nie miał znaczenia bo mecz był na 3:0 :] 18:15 a 17:16 to przecież to samo...
Ostatnio zmieniony 21 sie 2016, o 19:19 przez Murilo0, łącznie zmieniany 1 raz.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aershis »

Elgarten pisze:
weary_skier pisze: Dziwię się ludziom piszącym o dużej niespodziance. Najlepiej sprawdzić przedmeczowe notowania u bukmacherów, gdzie triumf gospodarzy był wyceniany na około 1.35 - 1.40.
Zaden wyznacznik, przed meczem grupowym kurs był mniej więcej 1.40-3.20 na korzyść Włochów :)

e: na korzyść Brazylii rzecz jasna
Ostatnio zmieniony 21 sie 2016, o 19:20 przez Aershis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Guilder »

StanLee pisze:A czy Zenowicz mógł zmienić decyzję po challenge'u? Brazylia weryfikuje dotknięcie siatki, a sędzia po challengeu gwiżdże przeszkadzanie w grze?
W momencie gdy Wallace dotyka ręki Juantoreny, akcja się kończy, bo jest błąd. Osmany dotyka ręką siatki po akcji, sędzia powinien odrzucić roszczenia Brazylijczyków.

Inna sprawa, że gdyby Włosi się tak nie zestresowali tą sytuacją, to wzięliby challenge na challenge. Tylko nie jestem pewien, czy coś takiego mogło być sprawdzane.
A samo zachowanie Gianellego po tym wszystkim pokazuje, że dla losów tego seta ta sytuacja miała ogromne znaczenie. A 1-2 to kompletnie inne granie już.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aershis »

Noworoczny pisze:
Aershis pisze:Jest szansa gdzieś obejrzeć ceremonię wręczania nagród?
http://sport.tvp.pl/rio/26403761/siatko ... y-brazylia

może tu?
Materiał niedostępny
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Milten »

Murilo0 pisze:
Milten pisze:Było 3:0! TRZY DO ZERA. Nie 2:2! Nie było tie breaku. Włosi byli w tym meczu zdecydowanie drużyną GORSZĄ. A tutaj histeria jakby ten jeden punkt był decydujacy.
Ale pamiętasz może finał sprzed 4 lat? :] Co jeśli sędziowie wydrukowaliby jeden, malutki punkcik w 3 secie dla Brazylii przy piłce meczowej dla żółtych? Też powiedziałbyć pewnie, że Rosjanie byli zdecydowanie gorsi i ten punkt nie miał znaczenia bo mecz był na 3:0 :] 18:15 a 17:16 to przecież to samo...
Mi nie chodzi o kontrowersje sedziowskie tylko to gadanie, ze Brazylia "nie zasluzyla". Zasluzyl ten kto wygral, takie sa niestety realia i tylko sportowcy majacy taka mentalnosc odnosza sukcesy.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Guilder pisze:
StanLee pisze:A czy Zenowicz mógł zmienić decyzję po challenge'u? Brazylia weryfikuje dotknięcie siatki, a sędzia po challengeu gwiżdże przeszkadzanie w grze?
W momencie gdy Wallace dotyka ręki Juantoreny, akcja się kończy, bo jest błąd. Osmany dotyka ręką siatki po akcji, sędzia powinien odrzucić roszczenia Brazylijczyków.
No co Ty. :D Chodzi mi o to, że to było bardzo ciężkie do wyłapania live, więc czy Zenowicz mógł zmienić decyzję w takim kierunku po challenge'u.

Brazylia zasłużyła na triumf bardziej niż Włosi, przykro mi.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: iti »

Milten pisze:Było 3:0! TRZY DO ZERA. Nie 2:2! Nie było tie breaku. Włosi byli w tym meczu zdecydowanie drużyną GORSZĄ. A tutaj histeria jakby ten jeden punkt był decydujacy.
Wszystkie trzy sety to gra praktycznie punkt za punkt, zadecydowaly doslownie niuanse, a Ty po kontrowersji, ktora dalaby Wlochom 18-15 mowisz, ze ona nic nie zmienila. Otoz nie masz racji, bo takie wydymanie przez sedziow siedzi w glowie i zrobilo sie 18-19 (Giannelli przy 18-18 popelnil szkolny blad). I tak - ten punkt nie byl decydujacy, ale z pewnoscia byl kluczowa sytuacja tego decydujacego seta. Jezeli mowisz, ze 0-2 w plecy i wygrany trzeci set nie dodaje kopa to daleko nie musisz szukac - popatrz na Amerykanow.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Mateja »

StanLee pisze:Pretensje byłyby uzasadnione gdyby Włosi nie grali w finale dwie klasy gorzej...
Mateja pisze: A jakie to znaczenie? Zasady są równe wobec wszystkich, niezależnie od wyniku.
StanLee pisze:Takie, że Włosi byli dużo gorszą drużyną w finale. Sędzia popełnił błąd. Tyle.
Błąd w finale Igrzysk Olimpijskich to błąd. Sędzia powinien podjąć prawidłową decyzję niezależnie od tego, jaki jest rozkład sił na boisku.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2016, o 19:26 przez Mateja, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Murilo0 »

@Milten Twój wcześniejszy wpis sugeruje coś innego. I ten punkt mógł być decydujący z dużym prawdopodobieństwem. Nie mówiąc już o 2 zagrywkach Lucasa, zresztą szkoda ciągnąć temat...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Milten »

@Murilo0 Ale nie musiał! Ja po prostu nie znosze bawić sie w przepowiadanie przyszłości i historie alternatywną. Nie mam pojęcia jak zakonczyłoby się to spotkanie gdyby decyzja była odwrotna, więc nie widze sensu nad rozpaczą w tej kwestii. Z resztą, jeśli chodzi o kombinowanie i sędziowanie "pro-gospodarskie", to w tym finale swój trafił na swojego ;)
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Błąd w finale Igrzysk Olimpijskich to błąd. Sędzia powinien podjąć prawidłową decyzję niezależnie od tego, jaki jest rozkład sił na boisku.
Zgadzam się z całą stanowczością. :)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: tomasol »

Nie wiem skąd tyle żółci u niektórych do Brazylijczyków. Bo ta sytuacja z siatką to tylko pretekst.

Nie można porażki Włochów sprowadzać do tej jednej sytuacji. Nie kiedy zagrali tak słabo na zagrywce, nie kiedy na swoim poziomie grał tylko Zajcew, nie kiedy spalili się Gianelli czy Lanza. Brazylijczycy w fazie pucharowej pokazali klasę. Wygrać do zera półfinał i finał z było nie było tuzami światowej siatkówki to nie lada wyczyn. Brawo Brazylia, brawo Rezende.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: luk_m5 »

Tak przypuszczałem, że Włosi aby wygrać musieliby by zrobić to zdecydowanie z przewagą 5-7 punktów w każdym secie. Inaczej przy grze na styku "ściany" nie pozwolą gospodarzom przegrać.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Guilder »

StanLee pisze:No co Ty. :D Chodzi mi o to, że to było bardzo ciężkie do wyłapania live, więc czy Zenowicz mógł zmienić decyzję w takim kierunku po challenge'u.
Jeśli chodzi o przepisy, mógł, wyjaśniłem w poprzedniej wypowiedzi. Jeśli pijesz do ogólnej sytuacji w hali i na boisku, to moim zdaniem też. Jeśli nie masz jaj podjąć trudnej, choć w oczywisty sposób zgodnej i z przepisami i z duchem sportu decyzji, to nie nadajesz się na sędziego w lidze okręgowej w Bhutanie, a co dopiero w finale najważniejszej imprezy na świecie w tym sporcie.

Trudność do wyłapania tego na żywo, choć moim zdaniem dyskusyjna, nie ma znaczenia, właśnie dzięki obecności systemu challenge.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Obrazek

Oczywiście, że sędziowie okradli Włochów. Ale, jakby to powiedział Walter Sobchak, to już przeszłość. Mistrzem jest Brazylia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Guilder pisze:Jeśli nie masz jaj podjąć trudnej, choć w oczywisty sposób zgodnej i z przepisami i z duchem sportu decyzji, to nie nadajesz się na sędziego w lidze okręgowej w Bhutanie,
W Bhutanie jest tylko liga krajowa. A i ta nie co roku się zbiera.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: maciek77 »

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Guilder »

Z tym Bhutanem to była hiperbola.
A Walter Sobchak przed wszystkim powiedział to:
Obrazek
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: SerCos »

Guilder pisze:
StanLee pisze:No co Ty. :D Chodzi mi o to, że to było bardzo ciężkie do wyłapania live, więc czy Zenowicz mógł zmienić decyzję w takim kierunku po challenge'u.
Jeśli chodzi o przepisy, mógł, wyjaśniłem w poprzedniej wypowiedzi. Jeśli pijesz do ogólnej sytuacji w hali i na boisku, to moim zdaniem też. Jeśli nie masz jaj podjąć trudnej, choć w oczywisty sposób zgodnej i z przepisami i z duchem sportu decyzji, to nie nadajesz się na sędziego w lidze okręgowej w Bhutanie, a co dopiero w finale najważniejszej imprezy na świecie w tym sporcie.

Trudność do wyłapania tego na żywo, choć moim zdaniem dyskusyjna, nie ma znaczenia, właśnie dzięki obecności systemu challenge.
A co się dzieje w sytuacji, gdy przy piłce na siatce obaj zawodnicy zderzą się rękami? Dla kogo punkt? Powtórka punktu?
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Mateja »

StanLee pisze:
Błąd w finale Igrzysk Olimpijskich to błąd. Sędzia powinien podjąć prawidłową decyzję niezależnie od tego, jaki jest rozkład sił na boisku.
Zgadzam się z całą stanowczością. :)
Twoje posty wskazują na coś innego ;)
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Milten »

Mateja pisze:
StanLee pisze:
Błąd w finale Igrzysk Olimpijskich to błąd. Sędzia powinien podjąć prawidłową decyzję niezależnie od tego, jaki jest rozkład sił na boisku.
Zgadzam się z całą stanowczością. :)
Twoje posty wskazują na coś innego ;)
Po prostu nie łączy zauważania błędu sędziego z rzucaniem błotem w reprezentacje Brazylii.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”