Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

emerencja
Posty: 1043
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: emerencja »

Uff! NARESZCIE KONIEC! Koniec stresów kibiców, nerwów zawodników, męczących turniejów, liczenia na szczęście i na własne siły i na wpadki rywali.
Wszystkie zagadki zostały rozwiązane, wszystkie karty odkryte. Pora na ważne ogłoszenie. A zatem...
Tadaaam! Oto 12-tu szczęśliwców, którzy będą mieli okazję zagrać o te najcenniejsze dla każdego sportowca medale rozdzielonych zgodnie z zasadą serpentynki z uwzględnieniem miejsca w rankingu FIVB:

Grupa A:
Brazylia (1)
Włochy (4)
Stany Zjednoczone (5)
Kanada (10)
Francja (10)
Meksyk (24)

Grupa B:
Polska (2)
Rosja (3)
Argentyna (6)
Iran (8)
Kuba (15)
Egipt (17)

Jak już napisał Noworoczny, skład, z wyjątkiem 2 ogonów, nader zacny i trzeba będzie się troszkę postarać, żeby znaleźć się w ćwiartce. Niemniej jednak Polacy nie są bez szans, a i mogą pokusić się o „wybór” lepszego rywala w ćwierćfinale.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Guilder »

O ile regułą podczas IO jest grupa śmierci i grupa marzeń, tak tym razem dysproporcja jest moim zdaniem mniejsza niż zwykle. Musimy być w formie od początku, "robienie formy" dopiero na ćwierćfinały skończy się katastrofą.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: fwasilcz »

Wpierw chciałem napisać, że tak w sumie, to patrząc przez pryzmat tego, że na Olimpiadzie powinni być reprezentanci całego Świata i że zespołów jest tylko 12, to jednak kwalifikacje dały dość sprawiedliwy rozkład (pomijając długość ścieżki, którą trzeba było pokonać). Bo niby z pierwszej 10 brakuje tylko 2 zespołów, z poza pierwszej 20 jest tylko Meksyk. i tu może ktoś z Europy mógłby za nich wskoczyć, kolejnym ogonem jest Egipt, ale oni są jedynym przedstawicielem Afryki, więc nie ma co narzekać.
Ale potem to trochę dogłębniej przeanalizowałem i to rozdawnictwo słabszym (kosztem głównie Europy, ale też częściowo Azji) wcale nie idzie na to, żeby byli przedstawiciele z Afryki, tylko na konto obu Ameryk, z których dostały się wszystkie mocne zespoły i jeszcze ogórki.
Tak naprawdę to równie pokrzywdzona co Europa może się czuć Azja, bo tylko 1 drużyna od nich, a w dwudziestce rankingu mają 4 reprezentantów (licząc Australię), mniej tylko od Europy.
Poniżej podsumowanie:
1 dwudziestka FIVB (1 dwunastka); Igrzyska
Europa 8(7); 4
Azja 4 (1); 1
Am Płn 3(2); 4
Am Poł 3(2); 3
Afryka 2(0); 1
Matius

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Matius »

Na jakiej zasadzie są grane ćwierćfinały? 1A - 4B, 2A - 3B itd? czy losowanie par?
naima
Posty: 27
Rejestracja: 9 maja 2014, o 10:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: naima »

1A-4B itd...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Guilder »

Matius pisze:Na jakiej zasadzie są grane ćwierćfinały? 1A - 4B, 2A - 3B itd? czy losowanie par?
1A vs 4B itd.
fwasilcz pisze:(...)
1 dwudziestka FIVB (1 dwunastka); Igrzyska
Europa 8(7); 4
Azja 4 (1); 1
Am Płn 3(2); 4
Am Poł 3(2); 3
Afryka 2(0); 1
Zgroza. Ameryka Północna ma raptem jedną świetną i dwie bardzo solidne reprezentacje, a dostaje cztery miejsca na najważniejszym turnieju czterolecia, tyle co Europa. No ale to nie pierwsza i nie ostatnia patologia made by FIVB.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: lipton »

Matius pisze:Na jakiej zasadzie są grane ćwierćfinały? 1A - 4B, 2A - 3B itd? czy losowanie par?
naima pisze:1A-4B itd...
Chyba jeszcze nie ustalili dokładnie. Zapytałem na TT, na profilu FIVB at the Olympics:
ja pisze:What about quarterfinals? A1-B4, A3-B2, A2-B3, A4-B1 or like in London draw between A2, A3 and B2, B3?
FIVB at the Olympics pisze:Hey Filip... there will be a further announcement concerning the schedule shortly - so hang tight!
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Michal5 »

W sumie nie wiem czy losowanie ćwierćfinałów i ustawienie drabinki po nich nie byłoby bardziej sprawiedliwe i ciekawsze niż granie 1A-4B.
Camillo Marcotti

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Camillo Marcotti »

Realnie oceniając, to sześć drużyn - Brazylia, Rosja, Włochy, USA, Francja i Polska mają największe szanse na medale. Iran będzie niewygodnym rywalem, ale myślę, że wszyscy w/w sobie z nimi poradzą. Patrząc przez pryzmat naszych chyba paradoksalnie nam mniej leżą te teoretycznie słabsze - Włochy, USA i Francja, aniżeli Brazylia czy Rosja. Niemniej naprawdę ciężko mi rozłożyć tą szóstkę w jakąś konkretną kolejność, bo będą decydować niuanse. W mojej opinii każdy z tej szóstki może zostać Mistrzem Olimpijskim, tak samo jak każdy może do półfinałów nie wejść.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: lipton »

Michal5 pisze:W sumie nie wiem czy losowanie ćwierćfinałów i ustawienie drabinki po nich nie byłoby bardziej sprawiedliwe i ciekawsze niż granie 1A-4B.
Ciekawsze na pewno, ale czy sprawiedliwe byłoby gdyby zwycięzcy grup albo czwarte zespoły mogły spotkać się ze sobą już w 1/4? W Londynie mogłoby to np. dać ćwiartkę Niemcy-Argentyna, a w Pekinie USA-Brazylia albo Serbia-Chiny.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

Camillo Marcotti pisze:Realnie oceniając, to sześć drużyn - Brazylia, Rosja, Włochy, USA, Francja i Polska mają największe szanse na medale. Iran będzie niewygodnym rywalem [....]
Zgoda że niewygodnym, choć w dużej mierze zależy też dla której drużyny konkretnie, bo jednak są do zespoły mające trochę inne mniejsze, lub większe słabości, ale też i nieco różne walory. Jak wiemy Irańczycy mają świetnie ustawioną pierwszą akcję, natomiast ich problemy zaczynają się zwykle wtedy, kiedy rywalom uda się ich odrzucić od siatki zagrywką. I w jednym i drugim przypominają więc bardzo charakterystykę Brazylijczyków. A że i akurat zagrywka canarinhos z pewnością również nie jest już od dosyć dawna najmocniejszą i pewną stroną siatkarzy Rezende, często ona gdzieś im w trakcie ważnych spotkań na dłuższy czas zupełnie ginie, a potem równie niespodziewanie wraca, to ewentualny pojedynek ćwierćfinałowy gospodarzy Igrzysk z Irańczykami mógłby być naprawdę bardzo ciekawy i kto wie, czy w takim wypadku nie decydowałaby po prostu dyspozycja dnia liderów obu ekip przede wszystkim właśnie w polu serwisowym. Z kolei dla zespołów USA, Francji, czy Włoch w ćwierćfinale IO Iran wydaje mi się jednak mniej groźny, bo tam tych siatkarzy potrafiących odrzucić Irańczyków od siatki i utrudnić Maroufowi rozegranie jest przynajmniej na dziś chyba jednak trochę więcej.
Camillo Marcotti

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Camillo Marcotti »

O Brazylie to ja jestem spokojny - oni u siebie nie wygrywają :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 70#p403807

No, za wielu błędów nie zrobiłem typując grupy w połowie stycznia.

A skoro znamy już wszystkich uczestników, to czekamy aż StanLee powie nam, które drużyny "nie mają szans" na medal (mam nadzieję, że nic nie przekręciłem).

Co do systemu w 1/4, to nawet, jak już zostanie ogłoszony, nie jest powiedziane, że będzie obowiązywał, bo (już to pisałem?) w Pekinie po wyłonieniu par ćwierćfinałowych system zmieniono i przez dobry tydzień widziały oba, sprzeczne ze sobą, na stronie igrzysk (fakt, że na różnych podstronach). W każdym razie, gdyby doszło do losowania, na pewno zwycięzcy grup nie będą losowani, tylko dostaną z przydziału czwarte miejsca z drugiej grupy, a "losowanie" dotyczyć będzie tylko miejsc 2. i 3.
W brydżu jest ciekawy system (już chyba pisałem?). Tam zwycięzcy grup wybierają sobie przeciwnika z miejsc z drugiej połowy awansujących drużyn przeciwnej grupy. Czyli tutaj zwycięzcy grup mogliby wybierać spośród miejsc 3. i 4., a drugie miejsca by dostały tych, które zostały.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: ldz »

Camillo Marcotti pisze: te teoretycznie słabsze - Włochy
uwzględniając Juantorenę, Zaytseva, Vettoriego, ogranego w sezonie Giannellego (nie wiem czy dobrze odmieniam, chyba nie) i jeszcze paru gości od nich nie wiem, czy by ich zaliczać do grona słabszych. Od zmiany trenera i przyjęcia w szeregi Kubańczyka całkiem mocno podskoczyli poziomem do góry. Ale nie oglądałam zbyt dużo Serie A, tylko tak podczytywałam co tu pisano w trakcie sezonu, może się mylę.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Skoro już dywagujemy, to ja jednak nie chciałbym aby nasi trafili w ćwierćfinale na Włochów. Reszta może być, ale Makaroniarze grają taką siatkówkę, która nam może wybitnie nie pasować. Jak będzie im siedzieć zagrywka i będą skuteczni na wysokiej piłce tak jak podczas PŚ, to raczej ciężko ich będzie naruszyć.
Jak dla mnie, to Francja, USA, Brazylia w tej kolejności, z tego względu na to, że Francuzi są jednak najmniej doświadczeni i jeszcze czasem faluje ich gra. U nas jest jednak więcej doświadczenia w meczach o najwyższą stawkę. Wydaje mi się, że Amerykanów będzie łatwiej nam ustrzelić zagrywką niż Brazylijczyków.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

ldz pisze:
Camillo Marcotti pisze: te teoretycznie słabsze - Włochy
uwzględniając Juantorenę, Zaytseva, Vettoriego, ogranego w sezonie Giannellego (nie wiem czy dobrze odmieniam, chyba nie) i jeszcze paru gości od nich nie wiem, czy by ich zaliczać do grona słabszych. Od zmiany trenera i przyjęcia w szeregi Kubańczyka całkiem mocno podskoczyli poziomem do góry.
Sam trener azzurri Gianlorenzo Blengini we Włoszech po ubiegłorocznych ME, a przede wszystkim tegorocznej klęsce Lube w play-off nie ma akurat najlepszej prasy i gdyby Włochom powinęła się jeszcze dodatkowo noga w tegorocznej Lidze Światowej, to kto wie, czy na stanowisku selekcjonera do Igrzysk w Rio w ogóle przetrwa. Ale, że Włosi mają w rezerwie wiele świetnych trenerów, którzy mogliby się ewentualnie przed Igrzyskami podjąć roli "strażaka" - np. Angelo Lorenzettiego, to nie jest chyba wcale taki wielki problem.

Natomiast prawdziwy ból głowy Włosi mogą mieć z nie tylko z powrotem do wysokiej formy, ale nawet także z samym zdrowiem Filippo Lanzy, który stracił drugą połowę sezonu klubowego, a i teraz ma ponoć co najmniej podobne, jeżeli nie większe problemy z kolanem co nasz Mateusz Mika.

Mimo tego Włosi liczą na to, że do Igrzysk w Rio Filippo dociągnie jeszcze jakoś na blokadach, natomiast zaraz po nich prawdopodobnie jednak będzie musiał się już zdecydować na zabieg operacyjny. Lanza w poprzednim sezonie był jednak bardzo ważnym ogniwem squadra azzurra, więc gdyby te jego problemy zdrowotne jeszcze się teraz pogłębiły to kto wie, czy Blengini nie będzie jednak musiał kombinować przed Olimpiadą w Rio ze składem przesuwając Zajcewa na przyjęcia. Jak to się może odbić na grze Włochów trudno właściwie przewidzieć, ale faktem jest, ze Iwan przez dwa ostatnie lata przyjęcia nawet nie trenował.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Angulo »

O ile regułą podczas IO jest grupa śmierci i grupa marzeń, tak tym razem dysproporcja jest moim zdaniem mniejsza niż zwykle. Musimy być w formie od początku, "robienie formy" dopiero na ćwierćfinały skończy się katastrofą.
Jak dla mnie grupa Polska to zwykła kpina na tle tej drugiej..
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Dodałem ankietę. Pierwsze pytanie ogólne, drugie stricte tyczy się Polski. Można zatem oddać dwa głosy. Z racji ograniczonej liczby opcji musiałem poświęcić z ankiety Kubę i Argentynę, jeśli ktoś ich obstawia to może to zapisać w poście, choć ankieta zapewnia wygodną anonimowość, to nie ma się chyba czego wstydzić obstawiając jawnie wygraną, któregoś z beniaminków, co by nie mówić :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Didek »

Fatalne te grupy. Awans prosty ale później od razu walka z kimś zacnym. Byle uniknąć Brazylii. Mimo wszystko to gospodarz i główny faworyt rozgrywek.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Murilo0 »

Z Brazylią mamy największe szanse w ćwierćfinale moim zdaniem. Jak ktoś im się postawi, pękną. Jak dla mnie tą drużynę stać maksymalnie na brąz. Gorzej z Włochami, Francją i USA (w kolejności od najgorszego do teoretycznie łatwiejszego przeciwnika).
All work and no play makes Jack a dull boy...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Didek »

Murilo0 pisze:Z Brazylią mamy największe szanse w ćwierćfinale moim zdaniem. Jak ktoś im się postawi, pękną. Jak dla mnie tą drużynę stać maksymalnie na brąz. Gorzej z Włochami, Francją i USA (w kolejności od najgorszego do teoretycznie łatwiejszego przeciwnika).
To gospodarz. A to robi motywację większą niż u innych. Polska u siebie zdobyła MŚ. Brazylia najmniej półfinał.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2344
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: jaet »

Moim zdaniem szanse na wpadnięcie na Brazylię w ćwierćfinale nie są duże. Oni będą w swojej grupie wysoko, może nawet ją wygrają. Nie chcę być złym prorokiem, ale obstawiam Włochy lub Francję i nie są to wygodni dla nas przeciwnicy. Optymalną opcją byłoby chyba mimo wszystko USA.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Mateja »

O, jak miło. Nie tylko ja widzę we Włochach potencjalnych mistrzów olimpijskich, mimo ich problemów :)

Nie chcę osądzać i przesadnie rozkładać na czynniki pierwszego tego, z kim Polacy powinni zagrać w ćwierćfinale by mieć największe szanse na pierwszy od 36 lat olimpijski półfinał. Myślę jednak, że na dzień dzisiejszy "najwygodniejszym" rywalem mogłaby być Francja. Dlaczego? Tyle zawsze pada komunałów o koncentracji, zachowaniu chłodnej głowy na boisku itd. Z pewnością Francuzi nie zapominają o tym, ale dość łatwo uśpić ich czujność poprzez wysoko przegranego seta. Przykładem tego był mecz z Chinami na ostatnim turnieju kwalifikacyjnym, czy bardziej opłakany w skutkach berliński finał z Rosją bądź nasz ostatni mecz przeciwko Trójkolorowym. Pomimo wszystko, trochę im jeszcze brakuje tego "obycia" w światowej siatkówce.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

A do tego ich najlepszym zawodnikiem jest Murzyn, a jak wiemy z filmu Biali nie potrafią skakać Czarny woli ładnie przegrać, niż brzydko wygrać (potwierdza to m.in. Monfils). Naprawdę jednak będzie trudno.
Guilder pisze:O ile regułą podczas IO jest grupa śmierci i grupa marzeń, tak tym razem dysproporcja jest moim zdaniem mniejsza niż zwykle.
Stało się tak dlatego, że akurat przypadkiem gospodarz ma i tak w rankingu światowym jedynkę. W przeciwieństwie do takiej np. Wielkiej Brytanii czy Chin. Już po ustaleniu grup Świderski Sebastian mimo powszechnej ówcześnie euforii narzekał, że Polska znalazła się w łatwej grupie. O wiele lepiej być w mocnej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Guilder »

Noworoczny pisze:Stało się tak dlatego, że akurat przypadkiem gospodarz ma i tak w rankingu światowym jedynkę. W przeciwieństwie do takiej np. Wielkiej Brytanii czy Chin.
Fakt, mogło mieć to wpływ. Gdyby jeszcze wpuszczono 6 ekip z Europy, jak to miało miejsce w Londynie (gospodarza pomijam), mielibyśmy naprawdę świetne zestawienie.
Noworoczny pisze: Już po ustaleniu grup Świderski Sebastian mimo powszechnej ówcześnie euforii narzekał, że Polska znalazła się w łatwej grupie. O wiele lepiej być w mocnej.
A ja uważam, że w przypadku naszej reprezentacji nie ma to wielkiego znaczenia. Będąc w silniejszej grupie niestety nie starcza nam pary na wygranie grupy, a zajmując trzecie czy czwarte miejsce trafiamy na jednego z nielicznych mocnych rywali drugiej grupy (jak w Pekinie), zaś będąc w słabszej jesteśmy z góry na niego skazani (Londyn). Z której strony byśmy nie podchodzili, efekt jest ten sam. Trzeba się po prostu pogodzić z tym, że już od 1/4 finału czeka nas ciężka walka.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Camillo Marcotti

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Camillo Marcotti »

Ostatnią większą imprezę organizowaną u siebie Brazylijczycy wygrali w... 1993 roku. A organizowali dwa razy MŚ, kilka razy LŚ. Dlatego jestem spokojny o to, że nic konkretnego nie ugrają. Nie liczyłem oczywiście jakichś Mistrzostw Ameryki Południowej, której nawet nie sprawdzałem czy organizowali i też przegrali czy nie, bo tam jest sztuka przegrać. Jeden rywal, i to w postaci Argentyny.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Bardzo jestem ciekaw, czy Suja zorganizuje olimpijskiego typera. W pretyperze Plusligi typujący byli bliscy perfekcji nie myląc się ani razu o więcej, niż jedno miejsce a w sumie myląc się tylko sześciokrotnie.
No cóż, wg mnie mistrz rekrutował się będzie spośród drużyn: Brazylia, Francja, Polska, USA (kolejność przypadkowa) a na podium jeszcze spore szanse mają Włochy i ZSRS (w tej kolejności). Gdyby ktoś chciał się zakładać, to ew. medal ZSRS będzie weryfikowany za kilka lat, ale o złoto - spoko.
Faktycznie Brazylia nie wygrała dawno niczego u siebie, ale wiecie, jak to jest z takimi "regułami. Groźni będą jak zawsze, jednak bardzo widoczny jest brak dopływu świeżej krwi.
Kolejność:

Grupa A:
USA
Brazylia
Francja
Włochy
Kanada
Meksyk

Grupa B:
Polska
Rosja
Irak
Kuba
Argentyna
Egipt

Ćwierćfinały (jeśli A1-B4)
USD, Polska, Francja, Brazylia
A potem, to już nie wiem, kto z kim będzie kojarzony, ale prawdopodobnie USA-Brazylia i Polska-Francja i tu już nie odważę się typować, to poziom jest bardzo zbliżony.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Guilder pisze:Fakt, mogło mieć to wpływ.
Załóżmy przez chwilę, że zawody odbywają się w Egipcie i mamy
Grupa A:
Egipt
Rosja
Włochy
Irak
Kanada*
Meksyk

Grupa B:
Brazylia
Polska
USA
Argentyna
Francja*
Kuba

Dysproporcja dużo większa, nieprawda'ż?

* Francja i Kanada mają obecnie ten sam ranking - nie wiem, jakby były rozstawione. Odwrotne rozstawienie eliminuje jednak znaczną część dysproporcji. To też pokazuje, jaki absurdalny jest ten ranking, skoro każe umieścić te dwie drużyny obok siebie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kicu »

Mógłbyś w końcu przestać nazywać Iran Irakiem? Rozumiem... żarty żartami, ale momentami Twoje przekręcanie nazw drużyn, nazwisk zawodników, czy krajów to ostre i mało smaczne przegięcie.
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: panna-na-walizkach »

Zdecydowanie bardziej czytając, niż angażując się w dyskusję podpisuję się pod kolegą wyżej. Raz czy dwa - okej, ale takie nagminne słowotwórstwo i przekręcanie jest uciążliwe dla oka i pozostawia niesmak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”