Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: silky »

Nie powiem, nie najgorzej trafili nasi panowie :)
Reprezentacja polski siatkarzy wystąpi w turnieju interkontynentalnym w portugalskim Espinho (30 maja-1 czerwca), którego zwycięzca wywalczy kwalifikację olimpijską do igrzysk w Pekinie. Oprócz gospodarzy imprezy jej rywalami będą drużyny Portoryko oraz Indonezji.
Co do innych grup ,prezentują się one następująco:
Duesseldorf (23-25 maja)

Niemcy,Kuba ,Hiszpania, Tajwan

Tokio (31 maja-8 czerwca)

Argentyna, Włochy, Algieria, Australia, Tajlandia, Japonia, Korea Płd.,Iran
A co wy sądzicie o naszej grupie? Mi się wydaje, że chyba jednak nasi powinni awansować. Aczkolwiek ekip Portugalii i Portoryko na pewno lekceważyć nie można.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: mewa »

ja sądzę, że wygrają z Portugalią i wtopią z Portoryko.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: PAWKENS »

Ja myślę że jeśli reprezentacja Polski przyjedzie bez kontuzji, pełnym składem, to nawet Portoryko nie będzie jej straszne :P

Czy w telewizji będą transmisje z tego turnieju ???
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Arff »

W losowaniu ewidentnie widać że coś pcha nas wszystkimi siłami w stronę olimpiady... bez wątpienia najłatwiejsza grupa... myślę że w optymalnej formie Portoryko jest bez problemu do ogrania nawet pomimo ostatnio poczynionych postępów przez ten zespół...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
banan

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: banan »

Nie no. Nie możemy takiej szansy zaprzepaścić. Grupa - patrząc na inne - nawet łatwa. Recepta na awans - wygrajmy wszystkie mecze.

Pozdrawiam.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: szyderca »

Poczekajmy na powołania...
Ja widzę to następująco: do przodu będzie Indonezja, niestety po kolejnym pięknym meczu w tie-breaku polegniemy z Portugalią. Dodatkowo spodenki skopie naszym Hector Soto i klan Riverów z zespołem. Przynajmniej bez większych emocji będzie się oglądało siatkówkę w Pekinie.
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: norbertz90 »

Dlaczego odrazu myślicie że przegramy?? Chcecie sie nazywac kibicami siatkówki?? Wszyscy wiemy ze mamy ogromny potencjal siatkarski który jest niewykorzystany np. askekt psychiczny zawodników. Ale turniej wygramy.

Znacie moze skład ten Portugalii ??bo to bedzie najcięższy rywal
Norbert
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: szyderca »

A to, że z zimną głową podchodzę do kwalifikacji, mając na uwadze to co działo się z zespołem jesienią i zimną dyskwalifikuje mnie jako kibica ??? Nie wydaje mi się.
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: ewa-c4 »

ja mysle ze mamy najlatwiejsza grupe sposrod wszystkich innych, jesli tylko nie zlekcewazymy przeciwnikow to sadze ze wtedy bedzie dobrze.. :D jesli bedziemy w optymalniej formie to nic nie bedzie w stanie nas zatrzymac. Nie zapomominajmy ze pokonoalismy juz takie potegi jak Rosja i o maly wlos w lidze swiatowej 2007 nie ogralibysmy samych brazylijczykow :P
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: DC! »

Jeżeli nie będzie jakiejś katastrofy, awansujemy do IO. Mamy szczęście w losowaniu i trzeba je wykorzystać. Zresztą wszystkie reprezentacje są do ogrania dla Naszych.
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: ewa-c4 »

ciekawa jestem czy predyzden federacji pilki siatkowej cos w tym mieszal.. A moze to na prawde fart ze dostalismy bardzo latwa grupe w LŚ2008 a teraz w kwalifikacjach do IO :D
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: norbertz90 »

Dostaliśmy łatwą ponieważ jesteśmy wysoko rozstawieni w rankingu FIVB. Szyderca nie chodziło mi o dyskwalifikacje jako kibica ylko opodejscie do siatkówki. Trzeba wierzyc w naszych do ostatniej piłki bo oni moga wygrać ze wszystkimi !! i ze wszystkimi przegrac oglądając mecze wiemy jak to sie konczyło czasami, ile było nerwów, emocji.
Norbert
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Arff »

teraz trochę popisze po polsku :P

Widzieliście grupę krętaczy Hiszpanów ?? Normalnie prawie popłakałem się ze szczęścia :P Nawet bardziej niż z łatwej grupy dla Polaków :D Ciekawe jak tam teraz stoi Kuba, bo ostatnio uciekli zawodnicy... ale oni zawsze kogoś wynajdą... obstawiam że wyjdzie Kuba, przed Niemiaszkami i krętaczami z Hiszpanii =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: GrindkamiL »

Bede kibicowal Niemcom i Kubanczykom.Hiszpanie niech nas oglądaja w tv.Nasi wyjda,nie ma innej opcji,najbardziej obawiajmy się druzyny Portoryko
nie siłą lecz rozumem
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Mania »

Arff pisze:teraz trochę popisze po polsku :P
Dobry żart :P

Rywale Polaków są w ich zasięgu. Obawiałabym sie tylko Portorykańczyków, ze względu na Hectora Soto :) Portugalia już nie ta co parę lat temu, a Indonezja to egzotyka. Cieszę się, że "wylosowano" nas akurat do Portugalii, licze na powtórkę sprzed czterech lat, z tym, ze z Portugalczykami będzie nieco łatwiej. ;-)

Patrząc na dwie, pozostałe grupy, trafiliśmy idealnie: nie ma dalekiej podróży (Japonia) i nie ma rywali z którymi mamy rachunki do wyrównania lub tez mogliby nam znacząco zagrozić.

Za to w Niemczech będzie wojna :D Trzech będzie sie biło na noże o 1 miejsce :D
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Pele »

Licze na horror w meczu z gospodarzami jak to było w dwóch poprzednich turniejach eliminacyjnych czyli w Grecji i Portugali
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: ewa-c4 »

ja bede mocno zaciskala kciuki zeby Hiszpanie z grupy nie wyszli.. a o naszych chlopakow to sie raczej nie martwie. Bardzo ciesze sie z takiego obrotu sprawy, tylko zeby trafili z forma i oczywiscie wszyscy byli zdrowi. Wtedy mozemy wszystko.. :)
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: quentin7 »

A ja mam nadzieję, że żadnego horroru z gospodarzami nie będzie. Jeśli Raul Lozano będzie miał wszystkich zawodników do dyspozycji to o awans jestem spokojny, mimo że łatwo nie będzie. Portorykańczycy z Hectorem Soto na czele to bardzo mocny zespół. Los jednak chyba chce żebyśmy zagrali w Pekinie i mam nadzieję, że ten dar od losu wykorzystamy :)
Balla
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Balla »

Dochodza nas sluchy o zwyszkujacej formie naszych graczy ( Swiderski , wierze ze Kadziewicz i Winiarski tez wejda na swoj dobry poziom) i jezeli tylko omina nas kontuzje to ten turniej powinien byc spacerkiem. Czas najwyzszy udowodnic swiatu ze medal MS nie byl przypadkiem i dlatego wygranie w cuglach tego turnieju dowiedzie temu i bedzie pozytywnym bodzcem dla naszej reprezentacji.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: quentin7 »

Słowem - rywale to nie ogórki, choć oczywiście mamy ogromne szanse na awans i jesteśmy faworytami. Ale o anonimowych rywalach nie ma mowy...

Teoretycznie powinniśmy awansować, ale ja wcale nie lekceważyłbym Portugalczyków. Portugalia w ostatniej edycji Ligi Europejskiej grała w finale z Hiszpanią i przegrała minimalnie 2:3, w ostatnim secie 18:20. W grupie ograli m.in. Czechów, którzy przetrzepali nam tyłki przed wspomnianym turniejem kwalifikacyjnym w Izmirze. No i w końcu grają u siebie, co będzie dla nich sporym handicapem. To ekipa niezwykle doświadczona, która o ile będzie prowadzona przez rutynowanego rozgrywającego Pinheiro (to właśnie ten, który tak rozrzucał niedawno blok w meczu Noliko z AZS-em Częstochowa), może być bardzo groźna. Można dodać jeszcze Joao Jose, jeszcze do niedawna (nie wiem szczerze mówiąc, gdzie w tej chwili gra) silny punkt Friedriechschafen i Hugo Gaspara, znanego w Europie zawodnika. Tym samym mamy 3 zawodników, którzy wsparci utalentowaną młodzieżą mogą napsuć nam sporo krwi. Przede wszystkim należy odrzucać zagrywką przeciwników, dobrze że Grzyb i Możdżonek pod okiem Mazura wzmocnili znacznie swoją siłę zagrywki, właśnie tego elementu od dawna nam brakowało. Nie można pozwolić Portugalczykom na rozwinięcie swojej gry, bo są oni mistrzami w technicznych atakach, na dodatek z Pinheiro przy siatce będą mieli pewność zgubionego bądź lotnego bloku. Mam nadzieję, że horroru z gospodarzami unikniemy, tak jak to kiedyś miało już miejsce.

Jeśli chodzi o Portoryko to oni ma na rozkładzie w 2007 m.in. Hiszpanię (z którą przegraliśmy podczas kwalifikacji do IO w Turcji) i USA, które ostatnio raczej z nami wygrywają. W światowym są niedaleko nas, bo na 8. miejscu (my na 5.) Jesli chodzi o skład, to oprócz Soto i Rivery praktycznie żaden zawodnik nie może nam zagrozić, chyba że znowu wyskoczą z jakimś talentem. Osobiście nie widzę innego rozwiązania, niż podobnie jak z Portugalią zagrywanie mocno i trzymanie na bloku przede wszystkim Soto. Jesteśmy faworytami to nie ulega wątpliwości, ale lekcewazyć rywali nie wolno...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Pele »

Pamiętajmy jeszcze o ważnej rzeczy - forma ta najwyższa ma być na Pekin a w Portugalii trzeba po prostu wygrać a nie się niesamowicie spinać. I to będzie chyba nasz największy problem, jak to zrobić
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: ewa-c4 »

no właśnie, trzeba wygrać i to jest najważniejsze..

jak myślicie jak bd wyglądała szeroka kadra powołana na ten turniej
mój typ to:

rozgrywający: Zagumny, Żygadło, Woicki
środkowi na tym stanowisku będzie największa walka: Kadziewicz, Pliński (na bank a co z resztą) Szczerbaniuk, Nowakowski, Grzyb, Możdżonek
atakujący: Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Piotrek Gruszka( uniwersalny zawodnik bardzo przydatny w każdym calu zarówno może grać na przyjęciu jak i ataku)
przyjmujący: Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Krzysztof Gierczyński, Dawid Murek, Marcin Wika, Michał Bąkiewicz
libero: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek

w 1 szóstce widzę, a w zasadzie siódemce: Zagumny, Kadziewicz, Pliński, Gruszka, Winiarski, Murek i na libero Krzysztof Ignaczak a druga szósteczka to Żygadło, Szczerbaniuk, Grzyb, Wlazły, Świderski, Gierczyński ewentualnie Bąkiewicz który jest bardzo przydatny w barwach drużyny biorąc pod uwagę jego niesamowity obrony.. :)
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Pele »

A ja bym nie zmieniał kadry z Izmiru, tylko dodał Wlazłego i już.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2008, o 00:06 przez Karolina, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin punkt 17.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: PAWKENS »

Nie rozumiem ewy c4. Pisze że chętniej widziałaby Gruszkę na lewym to czemu jest on w szóstce z Murkiem i Winiarem ??? Chyba oni nie będą grać na ataku. Mam wątpliwości co do olsztyńskich środkowych. W meczach play-off lepiej od nich prezentuje się młody Dawid Gunia
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: ewa-c4 »

PAWKENS pisze:Nie rozumiem ewy c4. Pisze że chętniej widziałaby Gruszkę na lewym to czemu jest on w szóstce z Murkiem i Winiarem ??? Chyba oni nie będą grać na ataku. Mam wątpliwości co do olsztyńskich środkowych. W meczach play-off lepiej od nich prezentuje się młody Dawid Gunia
Faktycznie moj błąd powinno być tak w 1 szóstce widzę, a w zasadzie siódemce: Zagumny, Kadziewicz, Pliński, Wlazły,Gruszka, Winiarski, i na libero Krzysztof Ignaczak a druga szósteczka to Żygadło, Szczerbaniuk, Grzyb, Prygiel, Świderski, Murek ewentualnie Bąkiewicz który jest bardzo przydatny w barwach drużyny biorąc pod uwagę jego niesamowite obrony.. :)
Musialm troche po zmieniac bo by mi sie rachunek nie zgadzal.. :D
Ostatnio zmieniony 6 mar 2008, o 00:07 przez Karolina, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin punkt 17 i 18.
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szeroka kadra Portugalii na turniej kwalifikacyjny do IO

Post autor: ewa-c4 »

Rui Santos (AJF Bastardo)
João Malveiro (GC Vilacondense)
Diogo Frada (Esmoriz GC)
Bruno Gonçalves (AJF Bastardo)
Hugo Gaspar (Vitória SC)
Carlos Teixeira (SL Benfica)
Miguel Costa (SC Espinho)
Roberto Reis (SC Espinho)
Nélson Brízida (Vitória SC)
Frederico Lages (Vitória SC)
Nuno Pinheiro (Noliko Maaseik)
Valdir Sequeira (MM Spoleto)
João José (VFB Friedrichshafen)
Éden Sequeira (Poitiers)
André Lopes (SL Benfica)
Eurico Peixoto (Vitória SC)
Flávio Cruz (Vitória SC)

Proszę o komentarz co do tych nazwisk, bo te nazwiska nie za wiele mi mówią, będę bardzo wdzięczna :) W końcu trzeba wiedzieć skim mamy do czynienia.. :))
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szeroka kadra Portugalii na turniej kwalifikacyjny do IO

Post autor: PAWKENS »

W Polsce znany jest Phineiro, rozgrywacz z Noliko. W VFB Friedrischafen świetnie grał Joao Jose, miał świetny zasięg. Podporą reprezentacji jest Hugo Gaspar, który gra na ataku.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: PAWKENS »

Kwalifikacjo do IO, czyli turniej w Espinho pokaże na żywo TVP, przed chwilą się dowiedziałem :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: Arff »

nieee... tylko nie TVP ;/ nie dość że jakimś dziwnym trafem już dawno nic nie ugraliśmy przy transmisjach TVP to jeszcze komentarz jest delikatnie mówiąc marny i nie ma transmisji w HD...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Turniej interkontynentalny w Espinho (30.05-01.06.08)

Post autor: PAWKENS »

Oooj tam. Cieszmy się że wogóle transmitują ten turniej. :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”