Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

andriup
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2008, o 10:48
Płeć: M

Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: andriup »

Według mnie Zagumny jest najsłabszym zawodnikem podstawowego składu. W meczu z Portugalią notorycznie wyrzucał za antenkę piłki do Świderskiego i Winiarskiego. Wrzucał też w siatkę Wlazłego. Kiepski turniej w jego wykonaniu. Potwierdziło się też że bez Wlazłego i coraz silniejszego Winiarskiego reprezentacja nie istnieje.
A to noty podstawowego składu według mojej oceny, skala od 1- bardzo słabo do 6 rewelacyjnie.

Wlazły - 5
Winiarski - 5
Pliński - 4,5
Ignaczak 4,5
Kadziewicz - 4
Świderski - 4
Zagumny - 3

OD MODERATORA: Chyba warto uzasadniać te noty. Prawda?
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: eltomasso »

Nie naleze do fanow Zagumnego ale na pewno najgozej nie zagral.

Nie wiem jaka dales skale ale niech bedzie:

Wlazły - 5,5
Winiarski - 4,5
Pliński - 4,5
Ignaczak 4,5
Kadziewicz - 4,5
Świderski - 5
Zagumny - 4,5
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: pk+ »

Myślę że obaj nieco zawyżacie oceny :) Ja nie jestem nauczycielem więc powstrzymam się od cyferek, dla mnie najlepiej zaprezentowali się Świderski i Pliński. Świder szczególnie ładnie wczoraj chodził z 6 strefy, z twarzy można wyczytać koncentrację i chęć wygrywania, typowałbym go na kapitana zamiast Gruszki :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: Arff »

Najniższa nota zdecydowanie należy się Ignaczakowi... chłopak nie wywiązał się z powierzonych mu zadań i zarówno w przyjęciu, jak i obronie nie spisywał się najlepiej... temu Panu wystawiam ocenę- 2,5

Najlepszym zawodnikiem turnieju był Mariusz Wlazły któremu śmiało można postawić 5, zaraz poniżej widzę Plińskiego i Zagumnego którzy zasłużyli u mnie na 4,5... potem widzę naszą parę przyjmujących, czyli Świderskiego i Winiarskiego z których nie jestem zadowolony... nie jestem z nich zadowolony ze względu na bardzo słaby element przyjęcia... to Świder powinien przyjmować na poziomie Winiarskiego, a Michał o wiele lepiej, w ataku za to Świder, lepiej od Winiara -obaj 3,5... Kadziewicz również słabiej się spisywał i o ile w ataku jakoś to wyglądało, to blok to była tragedia- 3...

do tego:
Wika-3
Woicki-4
Gruszka-4
Nowakowski-3
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: PAWKENS »

Arff pisze:Najniższa nota zdecydowanie należy się Ignaczakowi... chłopak nie wywiązał się z powierzonych mu zadań i zarówno w przyjęciu, jak i obronie nie spisywał się najlepiej... temu Panu wystawiam ocenę- 2,5
Dokładnie...Igła był cieniem siebie z tego sezonu PLS...Świder świetny w ataku, gorszy w przyjęciu. Winiarowi bardzo brakowało dynamiki, techniką się zazwyczaj ratował. Plina wspaniały blok, mało przekonujący atak. Wlazły miał świetną zagrywkę, skuteczny atak, dobry pojedynczy blok. Był na tym turnieju najlepszy...Guma nieco siadał w końcówkach, ale tak źle nie było. Kadziu to dobry atak, słaby blok i nierówna zagrywka. Zwrócę też uwagę na zmienników. Woicki zagrał świetną piłkę w meczu z Portoryko, jednak inne mecze słabiej. Gruszka jak wchodził to jednak sporo kończył ;) Wika chce poderwać drużynę, świetna zmiana z Indonezją.

Igła 3-
Guma 4
Wlazły 5+
Winiar 4
Świder 5-
Plina 4+
Kadziu 4

Do awansu wystarczyło :D :D :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: Guilder »

Świderski 5
Winiarski 4
Pliński 5
Kadziewicz 3
Zagumny 3
Wlazły 4
Ignaczak 3
Gierczyński 6
Wika ?
Woicki ?
Gruszka ?
Nowakowski ?

Świderski - moim zdaniem najlepszy Polak w Espinho. Nie mogłem go poznać, grał naprawdę dobrze, nawet ładnie wychodziły mu ataki z 6 strefy z Zagumnym. Serwis też na dobrym poziomie. A w przyjęciu nie rzucał się tak negatywnie w oczy jak zwykł. Rzekłbym nawet, że poza kilkoma piłkami przyjmował dobrze.
Winiarski - Nie grał na swoim poziomie. Nie dostawał dobrych piłek, ale to nie usprawiedliwia go w pełni. Generalnie jednak pokazał parę razy trudne zagrania wymagające precyzji i techniki.
Pliński - Bez niego nasz środek traci 60% potencjału, i chyba 75% w bloku. Bardzo solidny gracz, który znów pokazał, że nie ma po co jechać do Pekinu bez niego.
Kadziewicz - to jeszcze nie to, ale widać już było przebłyski. Rozegra się na LŚ i na IO będzie znowu wymiatał.
Zagumny - Niedokładne wystawy. Miał do wyboru dokładną wystawę, albo rozrzucenie bloku. Wybrał to drugie. Spoko, ale rozgrywający tej klasy powinien zapewniać i jedno i drugie.
Wlazły - Podobnie jak u Winiarskiego. Pokazał, na co go stać, ale to nie jest jeszcze w pełni optymalna dyspozycja. Choć już gra dobrze.
Ignaczak - Nie wyszedł mu najważniejszy mecz, i dlatego zbiera słabe noty. Ale trudno się nie zgodzić, że tym razem Ignaczak dobrych zawodów nie zagrał.
Gierczyński - We wszystkich meczach schodził praktycznie tylko po to, aby odsapnąć. Doskonała dyspozycja, mnóstwo zdobytych punktów na bardzo wysokim procencie skuteczności, niesamowita liczba bloków, i mnóstwo asów serwisowych. Boję się, żeby go Lozano nie zajeździł, bo grać aż tyle to może być niezdrowo.
O reszcie nie jestem w stanie wypowiedzieć sie obiektywnie. Za mało grali.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: Nagor »

Też sobie po oceniam :D

Świderski 4,5 - początek słaby, ale się rozkręcił, prawie na najwyższą formę
Winiarski 3 - wielkie rozczarowanie, mało ataków, marne porzyjęcie
Pliński 5 - ładnie kosił i blokował
Kadziewicz 4 - poprawić zagrywkę i będzie luz
Zagumny 4 - początek słaby, potem coraz lepiej
Wlazły 5 - ładnie ciągnął grę
Ignaczak 3 - uu słabiutko, mało obron a i przyjęcie nienajlepsze
Gierczyński 3,5 - niczym się nie wyróżnił
Wika 4 - ładne wejścia za Winiara
Woicki 3 - dwa razy prawie nam seta wtopił, słaby blok (dziwne)
Gruszka 4 - w sumie prawidłowo
Nowakowski 2 - za siedzenie na ławie [oczywiście żart, nie ma za co go ocenić]
...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: PAWKENS »

Nagor pisze:Gierczyński 3,5 - niczym się nie wyróżnił
To tak jak dostać uwagę, gdy nie było się w szkole :| Za co go oceniłeś ??? Za siedzenie ??? :)
Nagor pisze:Wika 4 - ładne wejścia za Winiara
Skoro ładne, to czemu tylko tyle ???
Dennis Guilder pisze:Gierczyński - We wszystkich meczach schodził praktycznie tylko po to, aby odsapnąć. Doskonała dyspozycja, mnóstwo zdobytych punktów na bardzo wysokim procencie skuteczności, niesamowita liczba bloków, i mnóstwo asów serwisowych. Boję się, żeby go Lozano nie zajeździł, bo grać aż tyle to może być niezdrowo.O reszcie nie jestem w stanie wypowiedzieć sie obiektywnie. Za mało grali.
:D :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Intense
Posty: 31
Rejestracja: 3 cze 2008, o 15:00
Płeć: K

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: Intense »

Dennis Guilder pisze:Gierczyński - We wszystkich meczach schodził praktycznie tylko po to, aby odsapnąć. Doskonała dyspozycja, mnóstwo zdobytych punktów na bardzo wysokim procencie skuteczności, niesamowita liczba bloków, i mnóstwo asów serwisowych. Boję się, żeby go Lozano nie zajeździł, bo grać aż tyle to może być niezdrowo.O reszcie nie jestem w stanie wypowiedzieć sie obiektywnie. Za mało grali.
Dobre, dobre :D
"Bo my... nawet śpimy z MIKASĄ!"
Jack02
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2014, o 11:56
Płeć: K

Re: Noty Polaków po turnieju kwalifikacyjnym.

Post autor: Jack02 »

jakże dotkliwą z Italią i myślę, że to chyba są ostatnie IO gdzie Michał jest jeszcze w dyspozycji, która gwarantuje mu grę na tzw. International Level i coś czuję, że on to wykorzysta i doprowadzi Polaków do medalu, miejmy nadzieję złotego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”