Kadra Polski mężczyzn na IO Pekin 2008

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

Na stronie

Rozgrywający:
Paweł Zagumny,
Łukasz Żygadło,
Paweł Woicki

Przyjmujący:
Michał Winiarski,
Krzysztof Gierczyński,
Marcin Wika,
Sebastian Świderski,
Bartosz Kurek,
Zbigniew Bartman,
Michał Bąkiewicz

Atakujący:
Mariusz Wlazły,
Piotr Gruszka

Środkowi:
Daniel Pliński,
Wojciech Grzyb,
Marcin Możdżonek,
Łukasz Kadziewicz,
Piotr Nowakowski

Libero:
Krzysztof Ignaczak,
Piotr Gacek

Szlag mnie trafia jak widzę skład atakujących. Poza tym bez niespodzianek. Jaką typujecie dwunastkę? Bo ta taka pewna wbrew pozorom nie jest (3 środkowy, 2 rozgrywający, 3 i 4 przyjmujący)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

Nic nowego... żadnych niespodzianek, ani negatywnych, ani pozytywnych... a tym wiedzieliśmy już w maju, więc nie ma o czym gadać... do typowania 12 jeszcze długa droga, bo wszystko może się zdarzyć...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: Wojciech »

Temat atakujących polskiej reprezentacji nie drażni tylko Ciebie Dennis. Szkoda, ze R. Lozano ma takie (jak dla mnie dość niejasne) stalowe reguły gry.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: lucass90 »

A jak dla mnie to branie jako drugiego atakującego Gruszki zamiast Szymańskiego jest kompletna głupotą. Nie mogę zrozumieć, dlaczego Lozano jest tak gruboskórny i nie przyjmuje do wiadomości opinii publicznej i, co najważniejsze, tłumaczeń samego zawodnika (zresztą bardzo logicznych).
Coś czuję, że Lozano jeszcze zatęskni za Grześkiem, kiedy będzie patrzył jak zmiennik Wlazłego dostawać będzie czapę za czapą...

Kolejne nieporozumienie to obecność Grzyba i Możdżonka, a nieobecność Szczerbaniuka... No ale ten temat był już rozwałkowany na wszystkie sposoby, więc pozostawię to bez komentarza...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

Kurka na przyjęciu zapisali, to może cieszyć, ale Gruszka na ataku... :| :| :|

No ale miejmy nadzieję, że Wlazły nie będzie potrzebował zmian, inaczej będziemy grać w pięciu, albo jeszcze gorzej, bo Gruszka nie dość, że nie zdobywa punktów, to je traci :<
...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: Ted »

A ja myślę, że należy się zastanawiać, kto w Pekinie będzie: drugim rozgrywającym, trzecim środkowym, czwartym przyjmującym i libero.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: pk+ »

Ted pisze:A ja myślę, że należy się zastanawiać, kto w Pekinie będzie: drugim rozgrywającym, trzecim środkowym, czwartym przyjmującym i libero.
Patrząc na rozegrane mecze po zakończeniu sezonu ligowego logika wskazuje że:
(Zagumny), Woicki
(Pliński, Kadziewicz) Nowakowski
(Winiarski, Świderski, Gierczyński) Wika
Ignaczak
No ale jeśli Kurek był od początku zgrupowania szykowany na atak, a teraz wraca na przyjęcie to może nas czekać więcej niespodzianek... ale raczej niestety nie będzie to powołanie rasowego atakującego. Kibice już powinni rozpocząć modlitwy o zdrowie i dyspozycję Wlazłego ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

ale ja nie rozumiem o co chodzi ... Kurek jest cały czas w kadrze atakującym, a nieprawidłowo podana tabelka tego nie zmieni..
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

Czyli genialnie, dwóch z trzech atakujących to tak na prawdę przyjmujący...
Ted pisze:A ja myślę, że należy się zastanawiać, kto w Pekinie będzie: drugim rozgrywającym, trzecim środkowym, czwartym przyjmującym i libero.
Drugi rozgrywający i trzeci środkowy to tematy w kółko wałkowane, więc się nie wypowiem. Jako czwarty przyjmujący pewnie Wika pojedzie, chyba że nagle Bartman zacznie grać jak szalony, albo przyjęcie tak nam siądzie, że trzeba będzie wziąć Bąkiewicza.
Żeby wygryźć Ignaczaka Gacek musiałby nie tylko grać dobrze, ale wyróżniać się pozytywnie na tle innych. Tego nie ma. Ja mu umiejętności nie pomniejszam ale staram się wczuć w rolę trenera. Obecnie pierwszym libero jest Ignaczak, i żeby zmieniać gracza podstawowego, rezerwowy musi wyraźnie być od niego lepszy. A tak moim zdaniem nie jest.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Dziewiętnaska siatkarzy na IO

Post autor: pk+ »

Dennis Guilder pisze:Czyli genialnie, dwóch z trzech atakujących to tak na prawdę przyjmujący...
Drugi rozgrywający i trzeci środkowy to tematy w kółko wałkowane, więc się nie wypowiem. Jako czwarty przyjmujący pewnie Wika pojedzie, chyba że nagle Bartman zacznie grać jak szalony, albo przyjęcie tak nam siądzie, że trzeba będzie wziąć Bąkiewicza.
Właśnie myślę że pomysł jest taki żeby kosztem gorszego przyjęcia (np. Bąkiewicz) zabrać przyjmujących z dobrym atakiem (np. Wika) i w razie braku Mariusza rozkładać... nie podejmuję się oceniać czy to dobry pomysł, ale raczej lepiej mieć rasowego atakującego niż kombinować.

Oczywiście wersja że Kurek jedzie jako atakujący tylko jest błąd w tabelce jest bardzo prawdopodobna.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

No nie wiem, w sumie na jedno wychodzi
złe przyjęcie = sytuacyjna piłka, trzeba pewniejszych w ataku
lepsze przyjęcie = lepsze rozegranie, każdy skończy [nie licząc pana Gruszki i Kurka w ataku :| ]

A co do Benka, Lozano nad wszystko stawia blok, więc Szczerbaniuk nie byłby w stanie temu podołać, chyba Woicki lepiej blokuje.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: kevinpsb »

Lista z nazwiskami została już podana w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2008, o 09:58 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum - punkt 23.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
jens_fehler
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2008, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Harrogath
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: jens_fehler »

Za każdym razem jak zerkam na listę 19 osób do kadry to szlag trafia, pojawia się migrena odbytu, a na koniec pointuję to wszystko śmiechem. Piotr Gruszka to człowiek, który zagrał kilka dobrych meczy w kadrze, nie można tego nie przyznać, ale generalnie w porównaniu z takimi atakującymi jak Prygiel czy Szymański to jest daleko w tyle. W końcu pseudonim Plasman skądś się wziął.

To samo tyczy się naszych środkowych. Możdżonek i Grzyb mają chyba tylko warunki fizyczne. Lepszy serwis mam ja (a nie gram w siatkówkę częściej niż 2x w tyg i to raczej rekreacyjnie). Dla mnie to takie trochę Rasiaki polskiej siatkówki - drewna. Szczególnie gdy patrzyłem na ich formę w minionym sezonie.

Libero będzie tylko jeden - Igła, wątpię, żeby załapał się Gacek.

Co się tyczy rozegrania, to moim typem jest Zagumny i Żygadło. Nie mogę się przekonać do Woickiego, a jak oglądam jak ponosi go fantazja i zamiast grać jak człowiek, zaczyna kombinować, a potem Kadziewicz nie sięga piłki, albo musi atakować łokciem. Trochę to przesada, nie chodzi o to, żeby grać jak ostatni napalony szaleniec i rozgrywać jak najfinezyjniej, ale po prostu skutecznie. Odrobina szaleństwa i pomysłu owszem, byle się to nie przejadało, bo powoduje odruch wymiotny.

Co do przyjmujących - przemilczę... Albo i nie przemilczę. gdyż ciśnie mi się trochę na usta. Świderski potrafi ogrywać kelnerów, ale ze światową czołówką jakoś nie teges. A Kurek? Przyjęcie niestabilne i słabe, a atak jak atak, zamykam oczy walę na siłę, a potem podniecam się jakbym wygrał w totka. Cały on.

No zobaczymy, apetyty na medal podobno są (tak mi się o uszy obija). Ja jednak wiem, że jak zwykle obejdziemy się smakiem, no ale kibicować będę do utraty tchu. Serce swoje, rozum swoje i bądź tu mądry rozdarty na dwoje.
Mornië utúlië, Mornië alantië...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

Co do Woickiego to się zgodzę, miał dobry sezon, to wszystko, jest mało stabilny, daje dość niedokładne piłki, poza tym jest bezużyteczny w taktyce Lozano - grze blokiem.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

jens_fehler pisze:Możdżonek i Grzyb mają chyba tylko warunki fizyczne. Lepszy serwis mam ja (a nie gram w siatkówkę częściej niż 2x w tyg i to raczej rekreacyjnie).
Obstawiam w ciemno że jeśli nie trenujesz siatkówki, nie zagrywasz piłki mocniej niż 70-80km/h, a taką piłkę każdy przyjmujący z PLS przyjmie jedną ręką... jeżeli jednak nauczyłeś się zagrywać flootem a.la Heniek, a nie masz wystarczających warunków fizycznych, to... sprawa wygląda tak samo, bo żeby ta zagrywka dała odpowiedni efekt, parabole trzeba ją uderzyć gdzieś na 325-330... tak żeby leciała na klatkę piersiową przyjmującego... w telewizji tylko tak się wydaje... tak jak kiedyś powiedział Zagumny do dziennikarza który spytał się czego tak łatwo serwuje: " Niech Pan przyjdzie na hale i spróbuje odebrać" i ten cytat będzie puentą mojej wypowiedzi...

Ustosunkuje się również do powołań Lozano... ktoś napisał po co Świderski, Grzyb, Możdżonek i od razu pojawia się pytanie... a kto ??? Jurkiewicz ??? Czarnowski ??? a może Nowak ??? a na przyjęcie ??? Jarosz ??? Siezieniewski ??? albo... daj spokój... dajmy Lozano spokojnie pracować, będziemy go rozliczać po IO...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: kevinpsb »

Co nie zmienia postaci rzeczy że Grzyb i Możdżonek mają fatalną zagrywkę.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

To fakt... potencjał mają o wiele większy... co pokazali chociażby przez urywek ligi, zaraz po Izmirze, razem z Plińskim, dostali pewnie zalecenia od Lozano żeby wzmocnić zagrywkę i już było wszystko ok... ale teraz znowu jest po staremu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: lucass90 »

Tajemnicą Poliszynela jest skład "12" na IO, więc dziwie się trochę Lozano, że powołuje wciąż tą samą 18 czy 19, a na koniec i tak rezygnuje z tych samych... Na chwilę obecną wiadomo, że Kadra na IO będzie wyglądała tak - Zagumny, Woicki (to on ostatnio wychodził w pierwszej "szóstce, nie Żygadło), Wlazły, Gruszka, Świderski, Winiarski, Gierczyński, Wika, Pliński, Kadziewicz, Nowakowski, Ignaczak.
No i co mają teraz powiedzieć tacy zawodnicy jak Możdżonek, Grzyb, Bąkiewicz, czy Gacek, skoro sami wiedzą z góry że nie pojadą choćby nie wiem co...? Lozano taki już jest, że jak sobie coś ułoży w tej swojej główce to nie ma opcji żeby zmienił zdanie. Najlepszym przykładem jest nieobecność Szymańskiego.
No ale do czego zmierzam... Nasz selekcjoner oprócz tej "żelaznej dwunastki" powinien dowoływać np. pierwszą "siódemkę" zawodników z kadry juniorskiej. Wtedy młodzi mogliby się uczyć od swoich starszych kolegów, których prawdopodobnie w ciągu najbliższych paru lat zastąpią (może już po Igrzyskach..?). A sprawdzanie młodzieży się opłaca, przykład - Piotrek Nowakowski, który przebojem wtargnął nawet już do pierwszego składu Kadry Narodowej.
Włosi i Serbowie zaczęli stawiać na młodych i okazuje się, że na prawdę można na tym tylko i wyłącznie zyskać. O Kubie już nie mówiąc...Osobiście dla mnie ten kraj jest fenomenem - praktycznie co roku muszą budować Kadrę od nowa, a ich młodzież wciąż potrafi bić się z najlepszymi; później znajdują pracę w najlepszych klubach europejskich.
No ale żeby taki system mógł u nas zaistnieć potrzebny jest trener o szerszych horyzontach niż pan Lozano...Smutne...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: mewa »

Według mnie powołuje tych siedmiu, żeby nie planowali sobie wakacji w sierpniu i trenowali z kadrą. Wszystko na wypadek, gdyby odpukać komuś z tej dwunastki coś się stało ze zdrowotnością. Wówczas bierzemy gościa przygotowanego, który z kadra trenował, i nie musimy nikogo ściągać z wakacji na Cyprze jak nie przymierzając w innych dyscyplinach sportowych. Czyż nie?
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: lucass90 »

Z jednej strony masz rację, ale czemu w takim wypadku nie miano by dać szansy utalentowanemu juniorowi? Taki wcale nie musi być o wiele słabszy od kadrowicza-seniora z zaplecza Kadry. A znowu nie sądzę - odpukać !!! - żeby nagle kontuzję złapali wszyscy najlepsi zawodnicy pierwszej szóstki. Zresztą i tak w przypadku urazu kogoś z pierwszego składu na jego miejsce wskakuje jego naturalny zmiennik. A już taki zmiennik zmiennika raczej nie może być od niego lepszy, więc w tym momencie pojawia się... utalentowany junior :) A nuż da znakomitą zmianę, wypromuję się na takiej imprezie jaką są IO i już w tak młodym wieku wyjedzie np. do Włoch szkolić się u najlepszych trenerów...

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: pk+ »

lucass90 pisze:Z jednej strony masz rację, ale czemu w takim wypadku nie miano by dać szansy utalentowanemu juniorowi?
Choćby z tego powodu że jak junior nie zagra to na trenera posypią się gromy, a jak doświadczony siatkarz zawiedzie to trener zawsze może powiedzieć, zabrałem najlepszych jakich miałem do dyspozycji, niestety okazali się za słabi... przy czym ja wcale nie twierdzę że Lozano zabiera najlepszych, no mogę się zgodzić że na wszystkich pozycjach oprócz ataku są najlepsi.

Wracając jeszcze do młodych, sam zachwycałem się debiutem Nowakowskiego w kadrze, ale ostatnio już nie było tak różowo, czasem debiutant może mieć turniej życia a czasem zeżre go trema, albo po prostu zagra na swoim poziomie bez fajerwerków... mimo to uważam że Nowakowski powinien jechać.

Warto zwrócić też uwagę na to że spora część naszej żelaznej szóstki (żeby nie powiedzieć wszyscy) narzekają na zdrowie, przemęczenie, więc zapasowi nie jadą na olimpijską wycieczkę, być może będą musieli być podstawowymi zawodnikami.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: lucass90 »

pk+ pisze:
lucass90 pisze:Z jednej strony masz rację, ale czemu w takim wypadku nie miano by dać szansy utalentowanemu juniorowi?
Choćby z tego powodu że jak junior nie zagra to na trenera posypią się gromy, a jak doświadczony siatkarz zawiedzie to trener zawsze może powiedzieć, zabrałem najlepszych jakich miałem do dyspozycji, niestety okazali się za słabi... przy czym ja wcale nie twierdzę że Lozano zabiera najlepszych, no mogę się zgodzić że na wszystkich pozycjach oprócz ataku są najlepsi.
Ale i w takim i w takim przypadku trener straci pracę, więc gdzie tu jest wyjście? A ja wolałbym obejrzeć jako zmiennika Wlazłego chociażby Bartka Janeczka, niż Gruszkę... I nie piszę tego kierując się lokalnym patriotyzmem, tylko po prostu wiem że Gruszka jest słaby i lepszy nie będzie, a talent Janeczka, czy Janka Króla może eksplodować w najmniej oczekiwanym momencie... Chociażby na Igrzyskach Olimpijskich...

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

IO nie jest dobrą imprezą na wprowadzanie juniora. Presja jest ogromna, szczególnie w Polsce, gdzie w 99% dyscyplin oczekiwania są dwa razy większe niż możliwości. I o ile do Gruszki na ataku nie jestem przekonany, o tyle prędzej wziąłbym go, niż Kurka czy Janeczka. Bądź co bądź ma ponad 200 meczów w kadrze na różnych imprezach, i ze dwa plasy czy kiwki by mu weszły. Po to jest LŚ (choć nie w tym roku, bo teraz trzeba się do IO przygotowywać), żeby testować i ogrywać młodych.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: maggie »

pk+ pisze:
Wracając jeszcze do młodych, sam zachwycałem się debiutem Nowakowskiego w kadrze, ale ostatnio już nie było tak różowo, czasem debiutant może mieć turniej życia a czasem zeżre go trema, albo po prostu zagra na swoim poziomie bez fajerwerków... mimo to uważam że Nowakowski powinien jechać.
i... czasem debiutant nie jest przygotowany na "trudy ligi światowej". Ja bym jeszcze Nowakowskiego nie przekreślała .
Dennis Guilder pisze:IO nie jest dobrą imprezą na wprowadzanie juniora. Presja jest ogromna, szczególnie w Polsce, gdzie w 99% dyscyplin oczekiwania są dwa razy większe niż możliwości. I o ile do Gruszki na ataku nie jestem przekonany, o tyle prędzej wziąłbym go, niż Kurka czy Janeczka.
dokładnie. zgadzam się.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: lucass90 »

Dennis Guilder pisze:IO nie jest dobrą imprezą na wprowadzanie juniora. Presja jest ogromna, szczególnie w Polsce, gdzie w 99% dyscyplin oczekiwania są dwa razy większe niż możliwości. I o ile do Gruszki na ataku nie jestem przekonany, o tyle prędzej wziąłbym go, niż Kurka czy Janeczka. Bądź co bądź ma ponad 200 meczów w kadrze na różnych imprezach, i ze dwa plasy czy kiwki by mu weszły. Po to jest LŚ (choć nie w tym roku, bo teraz trzeba się do IO przygotowywać), żeby testować i ogrywać młodych.
Prawda jest jak du*a: każdy ma swoją... Ale ja i tak pozostanę przy tym, że już wolę na ławce prawdziwy talent, niż zawodnika spalonego, który jedyne co zapewnia, to pięć czap w skarpety z rzędu...

Liga Światowa to czas testów i ogrywań dla młodych? A powiedz mi kiedy Lozano powołał na jakikolwiek turniej skład diametralnie inny niż ten który powołuje odkąd został selekcjonerem? No właśnie...
Ale jak można wyszukiwać talenty, skoro w Polsce przebywa się w sumie może z tydzień czasu, nie licząc okresu rozgrywek Reprezentacji...
To też jest kwestia zaufania, cechą narodową naszych trenerów, co udzieliło się też Lozano, jest to że jak już się przywiążemy do nazwisk, to tkwimy przy tych samych choćby nie wiem co.
Sytuacja na linii Lozano-Gruszka przypomina mi trochę tą na linii Paweł Janas-Grzegorz Rasiak swojego czasu... Są trochę jak małżeństwo...
Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że Gruszka swoją grą już nic do Reprezentacji nie wnosi i tyle. Może jest dobrym mentorem, potrafi zagrzać kolegów do gry, ale od jakiegoś czasu podczas meczu więcej "dzięki" Niemu tracimy niż zyskujemy.
A jak coś nie idzie to wtedy logicznie powinny nastąpić zmiany... Ale nieeee, my wolimy tkwić w błędnym myśleniu "eee tam, może następnym razem się uda"...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

Ja się zdecydowanie zgadzam z Łukaszem... choć może nie do końca... bo juniorów trzeba zostawić w spokoju, Oni w tym roku mają swoją, bardzo ważną imprezę do której muszą się wspólnie przygotowywać... ale najzdolniejsi młodzi zawodnicy z kadry B, jak Janeczek, Żaliński, Gunia, Stańczak, czy Chaberek na pewno kadrze by nie zawadzali a sami wynieśliby bardzo dużo dobrego z treningów i wyjazdów z najlepszymi w Polsce... tak jak zrobił Blain we Francji, przecież Granvorka jeszcze nie jest tak stary żeby nie grać w kadrze, u nas również taki pomysł na pewno by przeszedł...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

lucass90 pisze:(...)
Liga Światowa to czas testów i ogrywań dla młodych? A powiedz mi kiedy Lozano powołał na jakikolwiek turniej skład diametralnie inny niż ten który powołuje odkąd został selekcjonerem? No właśnie...
To, że ja mam takie zdanie a nie inne nie znaczy, że Lozano musi mieć takie same. To jest tylko (albo aż) moja opinia. No bo kiedy jak nie na LŚ? MŚ? IO? Wolne żarty...
lucass90 pisze: Ale jak można wyszukiwać talenty, skoro w Polsce przebywa się w sumie może z tydzień czasu, nie licząc okresu rozgrywek Reprezentacji...
A i tak osiągając większy sukces z kadrą niż ktokolwiek od lat '70.
lucass90 pisze: To też jest kwestia zaufania, cechą narodową naszych trenerów, co udzieliło się też Lozano, jest to że jak już się przywiążemy do nazwisk, to tkwimy przy tych samych choćby nie wiem co.
Zgodzę się, że Lozano czasem przesadza w tej kwestii, ale poza paroma sytuacjami jest to normalne zachowanie. Trenerzy opierają swoją koncepcję na jakichś zawodnikach, którzy do tej koncepcji pasują.
lucass90 pisze: Sytuacja na linii Lozano-Gruszka przypomina mi trochę tą na linii Paweł Janas-Grzegorz Rasiak swojego czasu... Są trochę jak małżeństwo...
Może aż takich słów bym nie użył, ale już pisałem, że w tej kwestii jesteśmy raczej zgodni.
lucass90 pisze: Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że Gruszka swoją grą już nic do Reprezentacji nie wnosi i tyle.
Kurek też, ale to Gruszka ma większą szansę, żeby coś zdziałać na IO, bo gracz KK potrafi się spalić w zwykłym meczu, o Olimpiadzie nie mówiąc. A Gruszce pomiędzy 10 złymi meczami zdarzy się jeden, gdzie jest prawdziwą podporą drużyny i wsparciem (Polska vs Rosja - MŚ 2006).
lucass90 pisze: Może jest dobrym mentorem, potrafi zagrzać kolegów do gry, ale od jakiegoś czasu podczas meczu więcej "dzięki" Niemu tracimy niż zyskujemy. (...)
Zważywszy na to, że obaj z Kurkiem na ataku grają dupnie ten właśnie argument przeważy szalę zwycięstwa (nagrodą będzie wyjazd na IO) na stronę Gruszki.
Arff pisze:Ja się zdecydowanie zgadzam z Łukaszem... choć może nie do końca... bo juniorów trzeba zostawić w spokoju, Oni w tym roku mają swoją, bardzo ważną imprezę do której muszą się wspólnie przygotowywać... ale najzdolniejsi młodzi zawodnicy z kadry B, jak Janeczek, Żaliński, Gunia, Stańczak, czy Chaberek na pewno kadrze by nie zawadzali a sami wynieśliby bardzo dużo dobrego z treningów i wyjazdów z najlepszymi w Polsce... tak jak zrobił Blain we Francji, przecież Granvorka jeszcze nie jest tak stary żeby nie grać w kadrze, u nas również taki pomysł na pewno by przeszedł...
Akurat jeśli chodzi o Francję, to Granvorki nie wywalałbym zupełnie, nawet mimo dobrej dyspozycji Rouziera. Ale to już offtop.
Jeśli zaś chodzi o meritum sprawy: ja nie chcę skreślać młodych graczy, ale wprowadzanie ich dopiero na IO jest dla mnie samobójstwem, i to próbuję Wam przekazać. Ciekawym pomysłem byłoby teraz na LŚ dać zupełny spokój pierwszej ekipie na pierwsze 3 kolejki, a wprowadzić takiego Żalińskiego, Czarnowskiego, Łomacza itp. Wówczas można by zostawić 2,3 najlepszym (przede wszystkim mocnych psychicznie) na końcowe spotkania i zobaczyć jak grają na tle lepszych. Ale najwyraźniej Lozano zbyt boi sie o formę podstawowych graczy i dlatego nie daje szans innym. Nic na to nie poradzimy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

Gruszka na ataku to NAJWIĘKSZA POMYŁKA w naszej kadrze. Mówicie, że zawsze mu wejdą dwa plasiki. Z takim myśleniem to wystawmy samych juniorów, zawsze im ze dwa punkty wejdą. Atakujący to człowiek, który ma dostawać piłki jak reszcie nie idzie i ma kończyć. To człowiek, który dostaje 90% sytuacyjnych piłek i ma je kończyć! Jak pokazały dotychczasowe mecze LŚ, Gruszka dostanie o 5cm piłkę niedokładną i już nie umie punktować, w dodatku koszmarny serwis jak na atakującego. Owszem czasem był naszą ostoją, ale teraz powiedzmy sobie szczerze - nic dobrego nam nie przyniesie.
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: lucass90 »

Nagor pisze:Gruszka na ataku to NAJWIĘKSZA POMYŁKA w naszej kadrze. Mówicie, że zawsze mu wejdą dwa plasiki. Z takim myśleniem to wystawmy samych juniorów, zawsze im ze dwa punkty wejdą. Atakujący to człowiek, który ma dostawać piłki jak reszcie nie idzie i ma kończyć. To człowiek, który dostaje 90% sytuacyjnych piłek i ma je kończyć! Jak pokazały dotychczasowe mecze LŚ, Gruszka dostanie o 5cm piłkę niedokładną i już nie umie punktować, w dodatku koszmarny serwis jak na atakującego. Owszem czasem był naszą ostoją, ale teraz powiedzmy sobie szczerze - nic dobrego nam nie przyniesie.
Nareszcie ktoś, kto całkowicie zrozumiał co miałem na myśli... Nic dodać, nic ująć.
AZS CZĘSTOCHOWA!
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: eltomasso »

Rzeczywiscie tez mam wapliwosci co do Gruszki... rozumiem decyzje Lozano w sprawie Szymanskiego ale Robert Prygiel zasluzyl sobie na ten wystep.

12 na IO:

Rozegranie:
Zagumny, Woicki

Atak:
Wlazły i niestety Gruszka(lepszy on anizeli Kurek ktory aby grac jako rezerwowy Wlazłego musi przede wszystkim rozegrac przynajmniej jeden sezon na tej pozycji)

Srodek:
Plinski, Kadziewicz, Nowakowski(ostatnio jakby mniejsza forma ale moze i jemu udzielilo sie zmeczenie ciezkim sezonem - Nowakowski w odroznieniu do Kurka gra na swojej pozycji i mysle ze zasluguje na numer 3 w preprezentacji)

Przyjecie:
Swiderski, Winiarski, Wika(chwale tego zawodnika caly czas, nawet teraz jak nie gra w Czewie - sprawdzil sie), problem jest z numerm 4... czy postawic na mlodego Bartmana ktory caly czas zdobywa doswiadczenie, a moze Gierczynski ktory moze konczyc trudne pilki(uwazam jednak ze jego forma nie jest najwyzsza), a moze Bakiewicz zabezpieczajacy przyjecie? nie wiem co reprezenuje obecnie Bakiewicz ale zastanawialbym sie miedzy nim a Bartmanem... choc jakbym mogl wybralbym Murka:)

Libero: Ignaczak(zawsze oceniam gre... kiedys Gacek naprawde zasluzyl sobie na gre na MŚ ale teraz nie mam watpliwosci Igla i jeszcze raz Igla... graja podobnie w obronie jednak przyjecie to najslabszy punkt Gacka)

Podsumowujac najwiekszy problem mialem z 4 tym przyjmujacym... jednak mam duza nadzieje ze nie tylko dwojka Winiarski, Swiderski jest pewna ale wlasnie 3 ka wraz z Wika. Nie wiem jak Bakiewicz prezentuje sie na przyjeciu ale strategicznie pod katem zabezpieczenia przyjecia moglby to byc bardzo dobry ruch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”