Kadra Polski mężczyzn na IO Pekin 2008

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Skład na IO 2008

Post autor: dreamer »

michaek pisze:Mój realny(bez życzeń typu Murek, Szczerbaniuk, Szymański) skład na IO Pekin 2008
...
Piotr GruszkaSztuczny atakujący, wypada się tylko modlić by nie musiał wchodzić na dłużej niż podwójną zmianę, bo jego "ataki" z prawego skrzydła i 'torpedowe zagrywki" budzą respekt.
Przyjmujący
Michał WiniarskiPerfekcyjne przyjęcie, dobra zagrywka, atak i blok. Do tego granie na co dzień przeciwko najlepszym Ostatnio znów gra swoje. Bezapelacyjnie nr 1 wśród przyjmujących
Sebastian ŚwiderskiZdrowy i w formie atakuje na dużej skuteczności, posiada niezłą zagrywkę. Trochę słabsze przyjęcie, ale i tak nasz "6" przyjmujący.
Marcin WikaTegoroczne odkrycie ligi. Dobra zagrywka i atak. Gorzej z przyjęciem. Mimo tego ma chyba duże szanse na Pekin
Krzysztof GierczyńskiNa pewno ważnym argumentem za Bąkiewiczem jako 4 przyjmującym jest jego przyjęcie. Ale wg mnie warto się zastanowić co jeśli któryś z naszych przyjmujących będzie potrzebował zmiany na dłużej niż kilka piłek. Bąkiewicz słabo radzi sobie przy piłkach sytuacyjnych i wyższym bloku, a sądzę, że nie powinniśmy ryzykować gry na "jedno skrzydło"
Na tych pozycjach które zaznaczyłem wyżej, ten skład mówiąc kolokwialnie "nie trzyma się kupy" i mam nadzieję, że jeżeli nawet trenerowi Lozano przyszedłby do głowy, to jak na papierze zobaczy co wykombinował, to zaraz szybko zmieni decyzję...

W czym rzecz... A no kluczowym punktem problemu jest odpowiedź na pytanie: Po co nam na igrzyskach pięciu przyjmujących, z których żaden nie ma predyspozycji do odegrania roli tzw. "strażaka"?
Wszyscy Panowie wyżej wymienieni to przyjmujący (Gruszka też, a może przede wszystkim) - ale żaden z nich nie ma doświadczenia takiego, jakie w "zatykaniu dziur" i "gaszeniu pożarów" ma Michał Bąkiewicz.
Z podanej wyżej piątki trzeba więc jednego zawodnika skreślić (obiektywnie patrząc, najmniej atutów ma Krzysiek Gierczyński), a na jego miejsce wprowadzić Michała Bąkiewicza. To pozwoli nam wtedy utrzymać zespół w monolicie, nawet wtedy, jeżeli libero nagle straci formę, albo złapie kontuzję (celowo piszę libero, bez nazwiska :D ).

A jeżeli już naprawdę któryś z podstawowych przyjmujących będzie musiał być zastąpiony na więcej niż kilka piłek, to jak nie potrafi tego zrobić Wika, ani Bąkiewicz, to bardzo dobrze zrobi to Piotrek Gruszka, który jest lepszym przyjmującym niż Wika i Gierczyński. Jest też lepszym od Bąkiewicza, ale ten ostatni w rywalizacji z Gierczyńskim i Wiką wygrywa zdecydowanie, swoimi umiejętnościami w przyjęciu i grze obronnej...

Amen

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

A jeśli X pojedzie na IO i zostanie zapisany jako przyjmujący, a powiedzmy libero Y źle będzie grał to trener może przyjmującego zamienić na libero?? Czy tylko można coś takiego robić w czasie kontuzji libero??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Edyta »

O ile dobrze pamiętam, to libero jest zgłaszany jako libero na każdy mecz oddzielnie, więc w każdym spotkaniu może grać kto inny jako libero, ale w trakcie meczu zmian być nie może.

Natomiast zaczynam się też skłaniać ku poglądowi dreamera, że Bąkiewicz ze swoim naprawdę świetnym przyjęciem jest nam jednak niezbędny, choć wcześniej uważałam, że Gierczyński jest niemal pewniakiem.
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: maggie »

Edyta pisze:O

Natomiast zaczynam się też skłaniać ku poglądowi dreamera, że Bąkiewicz ze swoim naprawdę świetnym przyjęciem jest nam jednak niezbędny, choć wcześniej uważałam, że Gierczyński jest niemal pewniakiem.
a do mnie "przemówiło" rozumowanie Drzyzgi:

Gruszka, który teoretycznie ma być zmiennikiem Wlazłego, to żaden atakujący. W każdej chwili może przejść na przyjęcie i mając taki komfort zabrałbym Bąkiewicza. Wyobraźmy sobie wyrównany mecz na igrzyskach. Jest remis 23:23, a Świderski - jak było ostatnio z Japonią nie przyjmuje piłki, tylko posyła ją - jak mawiają siatkarze - w buraki. Wtedy wchodzi Bąkiewicz i nie dość, że nie pęknie przy odbiorze serwisu, to jest jeszcze w stanie wybronić niesamowitą akcję. Na tym polega robota gracza zadaniowego, a Gierczyńskiego w takiej roli nie widzę.
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.27639
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: michaek »

Ja natomiast nie mogę się do końca przekonać do kandydatury Bąkiewicza. Świetnie zdaję sobie sprawę z naszych problemów z przyjęciem.
Ale nie daje mi spokoju taka sytuacja. Gramy ważny mecz z dobrze serwującą drużyną z wysokim blokiem(np. Rosja). Wlazły dostaje czapę za czapą(nie daj Boże), Winiarski też ma problemy z przedarciem się przez "ścianę". Gruszka wchodzi na atak, a na przyjęcie?
Wika+Świderski słabe przyjęcie(Wika w kadrze tak na prawdę nigdy nie grał ze światową czołówką, więc nie wiemy na co Go stać)
Bąkiewicz+Świder lepsze przyjęcie, ale jak Michał poradzi sobie w ofensywie, gdzie praktycznie rok nie grał meczu z dobrym przeciwnikiem(pomijając półfinał LM), jak będzie mu gorzej szło w ataku to na skrzydłach Sebastian z Piotrkiem mogą nie wytrzymać, szczególnie, że są ustawienia(prawe skrzydło, 3 metr) z których Gruszka atakować nie lubi, trochę ryzykowne
Stąd skłoniłem się ku Gierczyńskiemu. Może to nie zawodnik, który w jakimś elemencie siatkarskiego rzemiosła jest najlepszy, ale nie ma też takiego, w którym jest najsłabszy. Potrafi atakować z wysokich piłek(słaba strona Wiki i Bąkiewicza), sądzę, ze lepiej od tej dwójki radzi sobie z choćby podwójnym blokiem. Na pewno ma gorszą zagrywkę, ale wymieniany tu Gruszka w meczu z Rosją na MŚ 2006 nie serwował z wyskoku, a i tak czasami sprawiał problemy przeciwnikowi.
A może jeszcze inna możliwość: na ławce Gierczyński z Bąkiewiczem :D ;)

My możemy sobie, a skład i tak wybierze Lozano. Poczekajmy 2 dni(już 1) i wtedy zobaczymy jak zdecydowała osoba, która najlepiej wie na co obecnie stać poszczególnych graczy.
Mate pisze:Możdżonek parametry ma, ale nie znaczy, że przez wzrost ma dobry blok i atak. Wystarczy że po drugiej stronie siatki stanie jakiś 2-metrowy doświadczony środkowy i Możdżonka zniszczy psychicznie.
Oczywiście, że 211 nie równa się świetny atak i blok, ale jeśli chodzi o 3 środkowego to zgodzisz się, że my jako kibice typując kogokolwiek gramy trochę w rosyjską ruletkę. Nowakowski jest chyba trochę zbyt mało doświadczony na IO, a jeśli chodzi o olsztyńską 2 to sądzę, że szansę są 60% Grzyba 40% Możdzonka. Atutem tego pierwszego jest z pewnością międzynarodowe obycie. Każdy z nich ostatnio dobrze się zaprezentował, ale to był 1 mecz. Myślę, że i tu trzeba się zdać na sztab szkoleniowy, który ma znacznie więcej informacji o zawodnikach.
Mate pisze:Czy Ignaczak był zawsze lepszy od Gacka to ja nie wiem. Tylko wiem, że Gacek pokonał Ignaczaka w walce o MŚ i ME.
Sądzę, że ciut, ciut lepszy siatkarsko był. Ale kto by nie pojechał z tej dwójki źle nie będzie. Wybrałem Igłę za upór i ciężką pracę, podoba mi się też Jego podejście do gry i sposób motywacji. Poza tym jakoś nie mogę sobie wymazać z głowy gry Gacka na ME. Ale tu obiektywny nie jestem bo Krzyśka zawsze lubiłem, a na dodatek teraz gra jeszcze w Resovii. 8-)

PS. Odnośnie Kurka. Sądzę, że to zawodnik, który jeżeli określi się na jakiej pozycji chce grać, podciągnie się trochę siatkarsko i nie pójdzie do klubu, w którym występy grożą mu niezwykle rzadko to może być bardzo przydatny reprezentacji w przyszłości.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Mate »

Gierek z Bąkiem na ławce chyba odpada. Obydwaj zawodnicy są bardzo doświadczeni, lecz Gierczyński nie jest takim ofensorem jak Wika. Reprezentacji jest potrzebny jeden ofensywny i jeden defensywny przyjmujący. Wika i Bąkiewicz są w sam raz. Świderski czasami na ważnych meczach ma jakieś urazy, lub wtedy nie jest jego dzień. Wtedy gra bardzo słabo. Pokazał to mecz Polska - Rosja na MŚ. Mimo, że moim idolem jest Piotrek Gruszka to uważam, że trener Lozano źle postąpił dając go na atak. Gruszka już swoje wspaniałe lata ma za sobą i Wlazły nie ma z kim rywalizować na pozycji atakującego. Potrzebny jest zawodnik typu Szymański. Wlazły miałby konkurenta i musiałby się wykazywać na treningach i w meczach. A co do Kurka to powinien już dawno wybrać swoją pozycję. Gdzieś zagra 5 spotkań na pozycji atakującego, a gdzieś indziej na pozycji przyjmującego. Słabe przyjęcie u Bartka wynika właśnie z tego, że nie wie na jakiej pozycji ma grać. A jeżeli chodzi o przyjmujących to szkoda mi, że Wiki nikt nie zgarnął do Włoch, gdy miał 22-23 lata. Mielibyśmy trójkę wspaniałych przyjmujących.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Guilder »

Wika nieźle sobie radzi w ataku, ale na kłopoty chyba lepszy byłby Gierczyński. Generalnie coraz bardziej dochodzi do mnie jak przesrane ma Lozano dokonując takich wyborów. Ja już się zamieszałem, więc czekam na ogłoszenie składu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Natalia
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:36
Płeć: K
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Natalia »

Moim zdaniem,12 na IO w Pekinie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: "Guma","Mały"
Atakujący:"Szampon",Gruszka
Środkowi:"Kadziu","Plina",Grzyb
Przyjmujący:"Świder","Winiar",Wika,"Gierek"
Libero:"Igła"

*Woicki-przekonał do siebie trenera kilkoma akcjami ,którrymi szczerze powiedziawszy Żygadło nigdy by się nie pochwalił,najbardziej zbliżony styl do Zagumnego,nie rozgrywa "na stojąco" jak Łukasz.Mały ciałem,ale móżdżek druzyny jak nic;];w dodatku zgranie z Wiką i Gier\czyńskim daje mu +;aa no i oczywiście ostatnimi czasy Łukasz Żygadło,moim zdaniem wypowiada się jak go to trener zaskoczył,bo nie grał takiej samej liczby spotkań co Woicki w LŚ,a Lozano raczej się to nie spodoba.Niby nic to nie ma do formy sportowej,ale takie szczególiki mogą o tym zadecydować.

*Grzyb- moim zdaniem,Lozano ma mały sentyment do siatkarzy ,którzy tworzyli team z listopad-grudzień 2006r.;choć gdy decyzja będzie inna-nie będzie to dużym zaskoczeniem.

*Wika-po pierwsze -zagrywka,przyda się nam taki ,który potrafi "strzelić";nazywany przez ekspertów"żółtodziobem" w kadrze-mam nadzieję,że na IO jednak pojedzie.

*Gierczyński-grał o wiele częściej w tym sezonie reprezentacyjnym niż Bąkiewicz,choć w ostatnich meczach LŚ to Bąkiewicz dostał szanse,którą myślę że wykorzystał;Faktem jest,że jak dla mnie lepiej byłoby zabrać Krzyska,ale coś mi mówi ,że Lozano zabierze Michała,no cóż...trener wie najlepiej;),bedziemy go oceniać po IO.

*Ignaczak-nie mam wątpliwości co do tej pozycji,Krzysiek jest drużynie potrzebny-duch walki na każdym kroku,nie umniejszając Gackowi,ale to w 100% "Igle" należy się miejsce w samolocie do Pekinu.
Inna decyzja Lozano,niż postawienie na "16" bedzie sporym zaskoczeniem i dla mnie osobiście sporym żalem.Jeśli już nie można spojrzeć na ich rywalizację sportowo,ponieważ obaj są na wysokim poziomie-to wystarczy sobie przypomnieć,który z nich był na kwalifikacjach do ME?,kwalifikacjach w Izmirze do IO?,kwalifikacjach do IO w Espinho?....no właśnie.

Cóż pozostaje cierpliwie(?!) czekać....
"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki"
Łukasz Płuciennik (Canal+)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Guilder »

Jak już operujesz ksywkami, to trzeba było zamiast Gruszki wpisać "Owocowy" :P
Wg Kurka z Egiptem zagra skład na IO. To by oznaczało, że pojutrze już będziemy wiedzieć wszystko.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: lucass90 »

Natalia pisze: *Ignaczak-nie mam wątpliwości co do tej pozycji,Krzysiek jest drużynie potrzebny-duch walki na każdym kroku,nie umniejszając Gackowi,ale to w 100% "Igle" należy się miejsce w samolocie do Pekinu.
Inna decyzja Lozano,niż postawienie na "16" bedzie sporym zaskoczeniem i dla mnie osobiście sporym żalem.Jeśli już nie można spojrzeć na ich rywalizację sportowo,ponieważ obaj są na wysokim poziomie-to wystarczy sobie przypomnieć,który z nich był na kwalifikacjach do ME?,kwalifikacjach w Izmirze do IO?,kwalifikacjach do IO w Espinho?....no właśnie.
A kto zdobył vice-mistrzostwo Świata w Japonii?....no właśnie. ;) W porównaniu z Gackiem, "Igła" nic nie osiągnął.

Prawdę mówiąc nie wiem skąd ta Twoja pewność co do Ignaczaka, w meczach LŚ nic nie pokazał... No cóż, zauważyłem już dawno, że Krzysiek ma wielkie poparcie wśród kibiców płci pięknej... :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Ze względu na to, że niejaki Grzegorz Szymański "na własną prośbę" odpadł z kadry "sreberek" z MŚ 2006
Nie rozumiem, co masz na myśli. Grzegorz bardzo chciał i nadal chce grac w kadrze, a odpadł tylko dlatego, że Lozano strzelił focha, gdy z powodu kontuzji Gelu nie mógł jechać do Izmiru. Dalej tej decyzji nie rozumiem, podobnie jak odsunięcia od kadry Prygla, i jeśli nie osiągniemy nic na IO z powodu braku rezerwowego atakującego, to będzie to pierwszy argument do zrezygnowania z usług małego człowieczka z La Platy.
michaek pisze:są ustawienia(prawe skrzydło, 3 metr) z których Gruszka atakować nie lubi, trochę ryzykowne
A więc 5/6 ustawień, to jest pewien problem, nie uważasz? :P
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Mate »

Gruszka lubi, nie lubi, ale musi atakować. Jeżeli nie polubi tych stref to Igrzyska A.D. 2008 mogą być dla niego marzeniem.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2008, o 22:36 przez Mate, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Guilder »

Gruszka pojedzie na IO, a największym argumentem u Lozano jest to, że tym zablokuje miejsce dla Szymańskiego i Prygla. Gruszka wiele razy pokazywał, że atakować ładnie potrafi, ale z lewego skrzydła. Chal ma rację, jest problem, ale Lozano jest i konsekwentny, i uparty, więc Owocowy jedzie wg mnie na 100%.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: michaek »

Chal pisze:
michaek pisze:są ustawienia(prawe skrzydło, 3 metr) z których Gruszka atakować nie lubi, trochę ryzykowne
A więc 5/6 ustawień, to jest pewien problem, nie uważasz? :P
Uważam, uważam i podpisuje się rekami i nogami pod Twoimi słowami odnośnie Szymańskiego i Prygla.
Już dobra, obraził się na Gela. Ale co z Pryglem :x W tym sezonie zdobywał gro punktów dla Jastrzębia, ma o niebo lepszą zagrywkę od Gruszki, dobry technicznie, grał w lidze rosyjskiej, więc wysoki blok mu niestraszny, ma doświadczenie w reprezentacji właśnie jako zawodnik wchodzący z ławki. I co? I nic. Lozano skreślił Go z listy nawet nie dając mu nawet szansy zaprezentowania się na zgrupowaniu. :x
Powiedzmy to wprost: niestety na IO nie jadą wcale najlepsi :| i przestańmy żyć(jak słusznie zauważył Drzyzga) w przeświadczeniu, że mamy silną ławkę.

A co do możliwości przestawienia Gruszki na przyjęcie na IO. Jak powiedział ostatnio Kurek, oni[Kurek i Gruszka] w ogóle nie trenowali teraz na pozycji przyjmującego, więc to trochę egzotyczny pomysł i wolałbym nie musieć tego oglądać :( Poza tym niech mi ktoś później doprowadzi ustawienie do porządku, jeśli nagle(np. kontuzja Wlazłego-odpukałem) zmusiłaby Gruszkę do przenosin z przyjęcia na atak. :) Przynajmniej ja nie mam pomysłu(przynajmniej teraz w nocy) jak to zrobić.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Chal »

michaek pisze:Poza tym niech mi ktoś później doprowadzi ustawienie do porządku, jeśli nagle(np. kontuzja Wlazłego-odpukałem) zmusiłaby Gruszkę do przenosin z przyjęcia na atak.
To akurat przećwiczyła Piacenza na FF LM, kiedy to Bravo robił za fałszywego atakującego :P
michaek pisze:[Prygiel] grał w lidze rosyjskiej, więc wysoki blok mu niestraszny
Powiem więcej - wg mnie mało który atakujący na świecie tak jak on nadaje się do walki z rosyjskim blokiem. Prygiel nigdy nie imponował wielkim zasięgiem, jego główną zaleta w ataku jest umiejętność obijania bloku, atakowania, że tak nazwę, inteligentnego. Taki Wlazły, którego atak opiera się głównie na skoczności i dynamice, mając postawioną przed sobą szczelną rosyjską ścianę ma poważny problem, bo wtedy nie wbije już gwoździa nad blokiem, trzeba wymyślić coś innego. Prygiel zaś potrafi wykorzystać ręce blokujących do "własnych celów", nawet jeśli blok jest dobrze ustawiony, nie boi się bić piłki po rękach zewnętrznego blokującego lub po palcach w aut, co czyni go szczególnie cennym właśnie w potyczkach z Rosjanami i właśnie to wg mnie sprawiało, że był tak ceniony w lidze rosyjskiej. Oczywiście, kiedy brakuje formy, taki styl zaczyna się mścić, bo zaczyna wkradać się niedokładność, stąd też często piłka po atakach Roberta mija blok i trafia w antenkę lub leci daleko w aut. Niemniej jednak uważam, że to, że Lozano nie dał w ogóle szansy Pryglowi po dobrym przecież sezonie ligowym i do szerokiej kadry powołał tylko jednego atakującego (sprawę Gela pomińmy, bo to osobny wątek, tutaj też wg mnie Lozano się skompromitował), jest zachowaniem wręcz karygodnym!
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: michaek »

Chal pisze:To akurat przećwiczyła Piacenza na FF LM, kiedy to Bravo robił za fałszywego atakującego :P
Ale czy on "przechodził" w trakcie seta z przyjęcia na atak, bo już nie pamiętam.
Z resztą Lorenzetii lubi takie zabawy. W PO z Itasem tak pokręcił ze zmianami, że kto na jakiej pozycji grał to nawet chyba On nie widział. :]

Co do Prygla i Lozano to szkoda mi przede wszystkim Roberta, a później słów do opisu zachowania Lozano. A ja właśnie się boje meczy, w których atak Wlazłego się(znowu) nie sprawdzi i niech się nasz "gwiazdor"nie obraża jak Zorzi mu wypomina, że się nie rozwija, bo prawdą jest, że zrobił niewielkie postępy jeśli chodzi o obijanie, mijanie, itp. I w tych elementach mógłby się dużo uczyć od Prygla czy Papkego
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: niepoinformowany »

Bravo zamieniał się z Granovrką, raz jeden był atakującym raz przyjmującym w zależności od ustawienia... Mi sie to podobalo ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Arff »

Zawsze to jakiś element zaskoczenia =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Mate »

Ale chyba taka metoda jest używana we Włoszech. Czyli Włosi używają jeszcze taką starszą metodę, czyli uniwersalność graczy. U nas chyba takie coś zastosował trener Panas, gdy Szczerbaniuka zamiast na środek dał chyba na przyjęcie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: niepoinformowany »

to była inna sytuacja... w półfinale PLS Skra vs Czewa z sezonu 2006/2007 Panas zdjął Wikę z przyjęcia bo nie radził sobie z flotami... i wpuścił Szczerbaniuka na przyjęcie...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Natalia
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:36
Płeć: K
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Natalia »

lucass90 pisze:A kto zdobył vice-mistrzostwo Świata w Japonii?....no właśnie. W porównaniu z Gackiem, "Igła" nic nie osiągnął.
Coś mi się wydaje,że selekcja nie powinna odbywać się w ten sposób:Był na MŚ'06?To go bierzemy.Nie zawsze liczą się osiągnięcia.Zresztą to było rok temu,a liczy się przede wszystkim tu i teraz.
lucass90 pisze:Prawdę mówiąc nie wiem skąd ta Twoja pewność co do Ignaczaka, w meczach LŚ nic nie pokazał... No cóż, zauważyłem już dawno, że Krzysiek ma wielkie poparcie wśród kibiców płci pięknej...
Nie mam 100% pewności,co do tego ,że Lozano go zabierze,poprostu sądzę ,że się mu to należy bardziej niż Gackowi.Trener i tak zrobi co będzie uważał za słuszne.A i oczywiście,nie patrzmy tylko przez pryzmat LŚ na formę siatkarzy.
Ha ha:),pewien komentator powiedział "Za urodę pkt nie dajemy"-i ja się tego trzymie.Z pewnością gdyby prezentowali słabą formę-to ani Ignaczak,ani żaden inny urodą oczu by mi nie zamydlili;).
"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki"
Łukasz Płuciennik (Canal+)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: niepoinformowany »

Najpierw sama podajesz imprezy w których brał udział Ignaczak za argument. A nagle to ma nie decydować? Gdzie tu konsekwencja?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: eltomasso »

patrzac na obecna forme stawiam na Ignaczaka(dodam tylko ze na MS'06 stawialem na Gacka). Dodam jeszcze jeden element pozasportowy z tego co mi wiadomo Gackowi po MŚ'06 odbila palma. Jego byla zona twierdzi ze zmienil sie o 180 stopni. Wole rodzinna wersje Ignaczaka:)
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Karolina »

Nie chodzi tu o rodzinę, palmę czy wodę sodową. Nie ma znaczenia kto coś osiągnął a kto nie. Ważna jest forma zawodników. Nawet nie tu i nie teraz, ale ta forma, która musi się pojawić na IO. Forma zawodników ma wzrastać z dnia na dzień ale punkt kulminacyjny musi osiągnąć w Pekinie. Nie wiem jak prezentują się zawodnicy na treningach, ale na to co można było zobaczyć podczas sezony PLS (który oczywiście minął i zapewne minęła forma z PLSu), podczas eliminacji do IO a także podczas LŚ rywalizację pod kontem formy według mnie wygrał Ignaczak.
Podkreślić również trzeba, że siatkówka to sport drużynowy (wiem banał, ale ważny) dlatego na powołanie libero, wpływ będzie miała też wizja drużyny i jeśli Raul Lozano uzna że do drużyny którą sobie w głowie zbudował bardziej pasuje Gato pojedzie Gato a jeśli bardziej będzie pasował Igła pojedzie Igła.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Natalia
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:36
Płeć: K
Kontakt:

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Natalia »

Napisałam również,że liczy się tu i teraz..impreza sprzed 2 lat nie powinna być punktem odniesienia do IO.Imprezy ,w których brał udział Ignaczak,miały być już poza sportowym "dodatkiem" i "szczególikiem"(gdyby ten banał miał zaważyc na decyzji,nic znaczącego,ale głównie do tego można byłoby się "uczepić"),że to Ignaczak pracował wraz z zespołem na imprezach kwalifikacyjnych.
"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki"
Łukasz Płuciennik (Canal+)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: Arff »

jak już gdzieś wyżej napisałem ( a raczej ktoś wysnuł taki wniosek z mojej sugestii ) uważam że ten temat nie ma żadnego sensu =] I tak pojadą Ci co mają pojechać i jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić wybory Raula zawsze są raczej trafione...
Nie widzimy zawodników codziennie na treningach, ale o czym tu mowa... nie mamy praktycznie żadnych potrzebnych informacji, aby bawić się w typowanie składu... tym bardziej, że poza pewniakami, umiejętności są bardzo wyrównane i zadecyduje aktualna forma, a raczej rokowania jak ta forma może rosnąć, ale to sprawa dla specjalistów...

EDIT:

Wiemy wszystko...
Trener Raul Lozano ogłosił skład dwunastki.

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki
atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka
środkowi: Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek
przyjmujący: Sebastian Świderski, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Michał Winiarski
libero: Krzysztof Ignaczak
Bardzo dobry pomysł z Możdżonkiem... jeśli będzie trzeba bloku, wskakuje Marcin i robi co do niego należy... reszta raczej bez szału i do przewidzenia... ale Dreamer może czuć się zaskoczony bo przewidywał 2 zmiany (i słusznie), a tu okazało się 6 w porównaniu z MŚ...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Deagle
Posty: 28
Rejestracja: 5 maja 2008, o 16:35
Płeć: M

Kadra Polski mężczyzn na IO Pekin 2008

Post autor: Deagle »

Z Pawłem Zagumnym i Pawłem Woickim odleci reprezentacja Polski siatkarzy na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Najpierw najprawdopodobniej zagra w finałowym turnieju Ligi Światowej w Rio de Janeiro.
Trener Raul Lozano ogłosił skład dwunastki.

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki
atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka
środkowi: Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek
przyjmujący: Sebastian Świderski, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Michał Wibiarski
libero: Krzysztof Ignaczak

W meczach z Egiptem za Sebastiana Świderskiego wystąpi Michał Bąkiewicz
pls.pl

Amen. Chociaż Wibiarskiego nie znam :D
Ostatnio zmieniony 17 lip 2008, o 19:42 przez Deagle, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kadra na IO

Post autor: Guilder »

Niektóre wybory kontrowersyjne, ale pewnie na treningach ci gracze potwierdzali swoją wartość. Ryzyko pojął duże Lozano, ale miejmy nadzieję, że kadra podoła zadaniu. Fajnie, że Gierczyński jedzie do Pekinu ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Kadra na IO

Post autor: pk+ »

Deagle pisze:
Rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki
atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka
środkowi: Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek
przyjmujący: Sebastian Świderski, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Michał Wibiarski
libero: Krzysztof Ignaczak
Tak więc tym razem niespodzianek brak, jadą ci co ostatnio najwięcej grali, sprawdzili się lub ci którzy byli pewniakami. No może pozycja 3 środkowego jest małym zaskoczeniem, ale czy napewno, ja wcześniej stawiałem na Nowakowskiego, ale po dobrym debiucie forma uciekła, ostatnio wogóle nie grał więc nie wiadomo w jakiej był dyspozycji, a Możdżonek pokazał się z dobrej strony i zrobił lepsze wrażenie niż Grzyb który też zaczął łapać wyższą formę.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Kadra na IO

Post autor: Arff »

Obstawiam że Możdzonek do kadry załapał się po to żeby w razie kłopotów zmienić coś w grze zespołu... pokazał że ma najlepszy blok wśród naszych środkowych... będzie takim strażakiem do bloku i bardzo dobrze, bo jakby pojechał Grzyb to jego wejście nic nie zmienia... osobiście po cichu liczyłem że pojedzie Marcin właśnie ze względu na to co napisałem...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”