Kadra Polski mężczyzn na IO Pekin 2008

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: niepoinformowany »

Gierczyński odpoczywa... Tylko z tego powodu nie ma go w "12". Na kolejny weekend zagramy bez Wiki i Woickiego...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:Gierczyński odpoczywa... Tylko z tego powodu nie ma go w "12"...
Wydaje się, że to dość oczywiste... co ma robić zawodnik który nie został powołany, jeżeli nie odpoczywać...
O tym, że odpoczywa wiadomo już od jakiegoś czasu, artykuły na ten temat pojawiały się jeszcze przed ogłoszeniem składu na Spodek.
Myślę, że to pomylenie przyczyny ze skutkiem. "Odpoczywa, bo z jakiegoś istotnego powodu nie jest brany pod uwagę" - to raczej tak trzeba widzieć logikę zdarzeń, a nie tak, że "potrzebny mu był odpoczynek, więc trener łaskawie go nie powołał, dając mu poleżeć beztrosko".
Uważam, że oczywiście jasne będzie wszystko dopiero po podaniu składu na Pekin, ale symptomatyczne moim zdaniem jest to, że Ci którym Lozano chciał dać czas na odpoczynek, bo naprawdę go potrzebowali - dostali ten czas nie w ostatniej chwili przed igrzyskami, ale odpowiednio wcześniej, żeby nie było tak, że na igrzyska jadą wprost z dwutygodniowej lub tygodniowej laby np. w Juracie... :D

Zdaje mi się, że im w późniejszym czasie (im bliżej Pekinu) dostaje ktoś "wolne", tym mniejsze ma szanse na wyjazd.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

Pewną 12 na Pekin poznamy nie wcześniej niż na ostatni weekend LŚ... nie wiemy jakimi kategoriami kieruje się Lozano...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: eltomasso »

dreamer pisze:Zdaje mi się, że im w późniejszym czasie (im bliżej Pekinu) dostaje ktoś "wolne", tym mniejsze ma szanse na wyjazd.
ja mam co do tego watpliwosci... Slyszalem ze po Katowicach wolne dostana Woicki i Wika a jak dla mnie to oni maja duze szanse pojechac na IO.

Mam za to inna teorie... Kto wie czy nie Ci ktorzy zagraja w Spodku wlasnie utworza 12 ke na IO, w koncu Lozano chce pokazac najlepszych wlasnie w Katowicach... kto wie jakas logika w tym wszystkim by byla patrzac na 12 stke na Spodek.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

eltomasso pisze:(...)Lozano chce pokazac najlepszych wlasnie w Katowicach... (...)
Jeśli fakt, że grają w Katowicach byłby jedynym argumentem na wystawienie składu być może na IO to byłoby to dla mnie głupotą. Z Chinami i tak nie da rady stworzyć jakiegoś ostrego widowiska. Choć sam podejrzewam, że akurat tak ułożono przygotowania indywidualne graczy, że akurat ta 12 powinna teraz grać, a nie skład pod publiczkę.

Też uważam, że Gierczyńskiego skreślać nie można, zwłaszcza że jest stabilniejszy od Wiki. Choć nie ulega wątpliwości, że Wika jest 3-cim przyjmującym i zapewne na IO pojedzie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

W jakim składzie Polacy wystartują w IO 2008?

Post autor: everyin »

Pokusiłam się o pewne typy na Pekin w reprezentacji mężczyzn. Oczywiście nadal trwa walka na poszczególnych pozycjach, ale wydaję mi się, że każdy ma już jakieś swoje przypuszczenia.
Według mnie dwunastka będzie wyglądała następująco:
-rozegranie: Paweł Zagumny, Paweł Woicki
-przyjęcie: Sebastian Swiderski, Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz i Marcin Wika
-środkowi: Daniel Pliński, Lukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek
-atak: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka
-libero: Krzysztof Ignaczak, chociaż co do tego mam najwięcej wątpliwości.
Według mnie właśnie tak będzie wyglądać skład na IO 2008.
A jakie są Wasze przypuszczenia? ;)
Pozdrawiam.
"Entre la gente es más la copia que los originales"
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

Przypuszczenia przypuszczeniami. Lozano wie, kto jest w najlepszej formie i wybierze tych zawodników. Na pewno rywalizacja jest na rozegraniu, przyjęciu, środku i na pozycji libero.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Skład na IO 2008

Post autor: maggie »

everyin pisze:
-libero: Krzysztof Ignaczak, chociaż co do tego mam najwięcej wątpliwości.
też nie jestem tego pewna... wszyscy się zastanawiają nad przyjmującymi, rozgrywającymi... a Lozano na pewno nas czymś zaskoczy.. kto wie czy właśnie nie będzie to dotyczyć libero...
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

Re: Skład na IO 2008

Post autor: everyin »

Przecież wiadomo, że to tylko przypuszczenia. Oczywiste jest, że to trener wie kto jest w odpowidniej dyspozycji, ale kibice mogą mieć swoje typy. Wiadomo, że one nie przesądzą o decyzji selekcjonera, ale "pogdybać" można.
"Entre la gente es más la copia que los originales"
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

Jeżeli chodzi o pozycję libero to zaskoczenia nie będzie. Albo Ignaczak albo Gacek. No chyba, że na Igrzyska powoła Ruska.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Skład na IO 2008

Post autor: maggie »

Mate pisze:Jeżeli chodzi o pozycję libero to zaskoczenia nie będzie. Albo Ignaczak albo Gacek. No chyba, że na Igrzyska powoła Ruska.
haha.. powiedziałabym raczej że Wlazły na libero - to było by dopiero zaskoczenie :o

ale tak na serio.. Nie powiesz mi że że jeśli pojedzie Gacek to będzie to pozytywnie przyjeta decyzja... Wszyscy oczekują Igły... a dzisiejsze przyjęcie woła o pomste do nieba...
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Guilder »

Chciałbym (spośród tych co jeszcze liczą się w walce o wyjazd)
Zagumny, Żygadło
Świderski, Winiarski, Gierczyński, Bąkiewicz
Kadziewicz, Pliński, Grzyb
Wlazły, Gruszka
Ignaczak

Pewnie pojadą:
Zagumny, Woicki
Świderski, Winiarski, Wika, Bąkiewicz
Kadziewicz Pliński, Grzyb
Wlazły, Gruszka
Ignaczak
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Nagor »

maggie pisze:Wszyscy oczekują Igły...
Nieprawda


Moja wizja przedstawia się podobnie jak w pierwszym poście, ale chyba Grzyb bliżej niż Możdżonek na wyjazd. Aczkolwiek kto wie... Trochę też Woicki może niepokoić, teraz po ślubie może mieć jeszcze więcej słabych meczy :D A tak poważnie to ma on czasami fatalne mecze, oby na IO mu się nie zdarzyło.
...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Skład na IO 2008

Post autor: maggie »

Chciałabym:

Zagumny, Woicki *
Świderski, Winiarski, Wika, Bąkiewicz
Kadziewicz, Pliński, Możdżonek
Wlazły, Gruszka
Ignaczak

* Tak, zaryzykowałabym Woickim. Gdyby Gumie nie szło rozegranie to nie wierzę że Żygadło by coś naprawił mimo że on miałby być od "uspokojnia" gry . On mnie nie przekonuje. Natomiast jesli Guma złapałby kontuzje (odpukać puk puk) to chyba bardziej widziałabym Woickiego aniżeli Łukasza na zastępstwie....

a pewnie pojadą:

Zagumny, Żygadło
Świderski, Winiarski, Wika, Gierczyński
Kadziewicz Pliński, Grzyb
Wlazły, Gruszka
Gacek
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Karolina »

Raul Lozano to postać kontrowersyjna. Zaskoczy nie zaskoczy, oto jest pytanie. A jeśli już zaskoczy to jaką decyzją.
Zgodzę się, że zaskoczeniem byłoby powołanie Gato, gdyż większą część tego sezonu reprezentacyjnego (turnieje o Pekin, Memoriał Wagnera+LŚ) odegrał jako libero drugoplanowy. Osobiście uważam że nie powołanie Igły byłoby zaskoczeniem dla środowiska siatkarskiego jak i dla samego Krzyska, nie oszukujmy się ściera się chłopak na wszystkie strony. Przecież nawet podczas tego weekendu nie był brany pod uwagę, dostał wolne, a mimo to został, trenuje, zapiernicza i chyba nie po to by zobaczyć IO z perspektywy TV. Obawiam się, że zabranie Gato na IO podcięłoby reprezentacyjne skrzydła Krzyśkowi. Te IO po prostu mu się należą.

Jeśli chodzi o mój typ, to na IO pojadą:
rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki.
przyjmujący: Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Marcin Wika, Michał Bąkiewicz
środkowi: Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Możdżonek
atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka
libero: Krzysztof Ignaczak

drżę o nazwiska Woicki, Bąkiewicz, Możdżonek i gdzieś tam w otchłani Ignaczak.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Kay »

Mam pytanie, czy Igła był na poprzednich igrzyskach ?
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Skład na IO 2008

Post autor: maggie »

Tak, był.
PS. Karolino, w 100% się z Tobą zgadzam.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

Mój typ:

Rozegranie: Zagumny, Woicki
Przyjęcie: Winiarski, Świderski, Wika, Bąkiewicz
Środek: Pliński, Kadziewicz, Grzyb
Atak: Wlazły, Grzyb
Libero: Ignaczak.


Uzasadnienia:

Zagumny - główny mózg drużyny, najlepszy rozgrywający Mistrzostw Świata 2006 i Final Six Ligi Światowej 2007. Szybkie, staranne piłki. Wspaniała współpraca ze wszystkimi zawodnikami.

Woicki - na obecną chwilę jest lepszy od Żygadły. Gra szybciej i dokładniej, niż Łukasz.

Winiarski - pobyt we Włoszech zrobił z niego jednym z najlepszych przyjmujących świata. Bardzo dobre przyjęcie, zmienny serwis, nie atakuje "na pałę", dobry "technik", dobry blok.

Świderski - jeżeli jest w formie trudno go zatrzymać, wtedy są potężne ataki i szybkie serwisy, gorzej u Sebastiana z przyjęciem.

Wika - bardzo dobry sezon w lidze, jest w szczytowej formie, ma bardzo dobry serwis, w ataku gra bardzo dobrze, przyjęcie ma słabsze, ale Marcin jest zawodnikiem ofensywnym.

Bąkiewicz - świetny defensor, trudne do odebrania serwisy, kąśliwe ataki, jest też na wypadek kontuzji libero.

Pliński - najlepiej blokujący zawodnik PLS'u, bardzo dobra zagrywka, słabiej sobie radzi w ataku, niż w bloku, teraz ma słabszy okres gry, ale taka forma pokazuje jak ciężko trenują siatkarze.

Kadziewicz - świetnie radzi sobie w ataku jak i w bloku, potężny serwis, jak na razie jest najlepszym polskim środkowym, po trudnym dla niego sezonie we Włoszech chce pokazać trenerowi Lozano, że nawet po kontuzji jest w stanie wrócić i grać jak najlepiej może.

Grzyb - jeśli pojedzie to z Zagumnym mogą stworzyć wybuchowy duet, kilka lat spędzonych razem z Pawłem w Olsztynie może zaowocować w Pekinie, jeżeli popracuje nad serwisem, będzie solidnym środkowym.

Wlazły - bombardier naszej reprezentacji, ma najlepszą zagrywkę w kadrze, ale jego serwis jest nieregularny, teraz mniej używa kiwek, ale jeśli doda takie zagranie to może być nawet najlepszym atakującym na Igrzyskach.

Gruszka - kapitan reprezentacji, "psycholog" kadry, ma bardzo dobry atak, gorzej u Piotrka z serwisem, o jego ataku pokazał m.in. mecz z Rosją na Mistrzostwach Świata.

Ignaczak - jego mocną stroną jest obrona, przyjęcie też ma bardzo dobre, grał 4 lata temu w Atenach, to dlaczego ma nie zagrać i w Pekinie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Guilder »

Po tym co przeczytałem wnioskuję, że faktycznie Żygadło z Gierczyńskim na IO nie pojadą ;/
Co do postu poprzednika: Gruszka ma dobry atak niestety tylko z lewego ataku.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

Jeżeli Wlazły będzie grał dobrze, to Lozano będzie Gruszkę wpuszczać w ramach akcji "podwójna zmiana", więc zaatakuje z 2-3 razy, być może z lewego skrzydła. Gdyby Wlazły zagrał coś słabiej to Guma będzie wiedział, że lepiej dać komuś na lewą stronę, niż Gruszce na prawą.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Skład na IO 2008

Post autor: maggie »

w sumie moja kadra jest podobna do kadry Mate'a .. z tą rożnicą że zamiast Grzyba stawiałabym na Możdzonka bo chociaż zagrywke ma dobrą.. A to że Grzyb ma zadatki na dobrego środkowego jeśli usprawni serwis to nie uprawnia go do wyjazdu na IO... Dla mnie chociażby tez serwis przechyla szale na stronę Możdzonka.. Poza tym oboje grają z Gumą .

Co do Woickiego to dodałabym jeszcze że z kadrą gra krócej niż Żygado a jego współpraca chyba jednak układa się lepiej.... no chyba że na treningach jest inaczej... nie wiem.

Cały czas obawiam się o pozycję libero.

Lozano juz wybrał... tylko żeby potem nie było hasła: Lozano, why ? ;)
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Guilder »

Jeszcze gorzej będzie, jak odpowiedź Lozano będzie brzmieć: for money ^^
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

Guma z Grzybem grają ze sobą w klubie już 5 lat, czyli sportowo znają się na wylot. To może być wielkim plusem dla Grzyba.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Mój typ:

Rozegranie: Zagumny, Woicki
Przyjęcie: Winiarski, Świderski, Wika, Bąkiewicz
Środek: Pliński, Kadziewicz, Grzyb
Atak: Wlazły, Grzyb
Libero: Ignaczak.


Uzasadnienia:

Zagumny - główny mózg drużyny, najlepszy rozgrywający Mistrzostw Świata 2006 i Final Six Ligi Światowej 2007. Szybkie, staranne piłki. Wspaniała współpraca ze wszystkimi zawodnikami.

Woicki - na obecną chwilę jest lepszy od Żygadły. Gra szybciej i dokładniej, niż Łukasz.

Winiarski - pobyt we Włoszech zrobił z niego jednym z najlepszych przyjmujących świata. Bardzo dobre przyjęcie, zmienny serwis, nie atakuje "na pałę", dobry "technik", dobry blok.

Świderski - jeżeli jest w formie trudno go zatrzymać, wtedy są potężne ataki i szybkie serwisy, gorzej u Sebastiana z przyjęciem.

Wika - bardzo dobry sezon w lidze, jest w szczytowej formie, ma bardzo dobry serwis, w ataku gra bardzo dobrze, przyjęcie ma słabsze, ale Marcin jest zawodnikiem ofensywnym.

Bąkiewicz - świetny defensor, trudne do odebrania serwisy, kąśliwe ataki, jest też na wypadek kontuzji libero.

Pliński - najlepiej blokujący zawodnik PLS'u, bardzo dobra zagrywka, słabiej sobie radzi w ataku, niż w bloku, teraz ma słabszy okres gry, ale taka forma pokazuje jak ciężko trenują siatkarze.

Kadziewicz - świetnie radzi sobie w ataku jak i w bloku, potężny serwis, jak na razie jest najlepszym polskim środkowym, po trudnym dla niego sezonie we Włoszech chce pokazać trenerowi Lozano, że nawet po kontuzji jest w stanie wrócić i grać jak najlepiej może.

Grzyb - jeśli pojedzie to z Zagumnym mogą stworzyć wybuchowy duet, kilka lat spędzonych razem z Pawłem w Olsztynie może zaowocować w Pekinie, jeżeli popracuje nad serwisem, będzie solidnym środkowym.

Wlazły - bombardier naszej reprezentacji, ma najlepszą zagrywkę w kadrze, ale jego serwis jest nieregularny, teraz mniej używa kiwek, ale jeśli doda takie zagranie to może być nawet najlepszym atakującym na Igrzyskach.

Gruszka - kapitan reprezentacji, "psycholog" kadry, ma bardzo dobry atak, gorzej u Piotrka z serwisem, o jego ataku pokazał m.in. mecz z Rosją na Mistrzostwach Świata.

Ignaczak - jego mocną stroną jest obrona, przyjęcie też ma bardzo dobre, grał 4 lata temu w Atenach, to dlaczego ma nie zagrać i w Pekinie.

Zgadzam się z kilkoma uwagami. Woickiego uważam trochę za bombę, która nie wiadomo kiedy wybuchnie, czyt. zdarzają mu się słabiutkie mecze, ale wiadomo, że nie będzie dużo grał, więc może być.

Niestety Gruszka, ale rozumiem, że trzeba wybrać na rezerwowego atakującego między dwoma przyjmującymi, trudno, nie pojmuje w tym momencie Lozano... :|

Co do zagrywki Mariusza - nie powiem, że ma słabą, bo skłamię. Ma świetną, ale uważam, że jak Winiarskiemu zagrywka zaskoczy (wejdzie) to może przebić Szampona. Oczywiście to tylko może cieszyć :)
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

Winiar też ma bardzo mocny serwis, ale trudno będzie pobić rekordy Wlazłego sprzed 2-3 lat. Winiarski zagrywa bardziej technicznie, chociaż też potrafi zaserwować "rakietę". Jeszcze kilka dni i się dowiemy do kogo los się uśmiechnął.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ania1604
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2008, o 20:48
Płeć: K

Re: Skład na IO 2008

Post autor: ania1604 »

dobra gra polega na wykorzystaniu swoich umiejętność w 100%- wiadomo wpływa na to wiele czynników, które decydują o stylu gry!!! Dlatego jednego dnia zawodnik może wypaść lepiej a drugiego gorzej...
Raul Lozano ma ciężki orzech do zgryzienia.... jednak on z nimi współpracuje, zna ich mocne i słabe strony...
Czy będzie jakieś zaskoczenie... okaże się w najbliższych dniach!!!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Skład na IO 2008

Post autor: dreamer »

Jako że stare powiedzenie mówi, że nie zmienia się zespołu który odniósł sukces (czy tak jakoś :D ), a więc Lozano ma właściwie tylko dwie możliwości...

Ze względu na to, że niejaki Grzegorz Szymański "na własną prośbę" odpadł z kadry "sreberek" z MŚ 2006, może się okazać, że jedyną zmianą w stosunku do kadry "sreberek" będzie właśnie Marcin Wika za Piotra Gruszkę na przyjęciu (bo Gruszka idzie na atak).

Druga możliwość jest taka, że obok wyżej wspomnianej zmiany, dodatkowo Krzysztof Ignaczak zastąpi Piotra Gacka. Choć wcale dla mnie ta zamiana nie jest bardzo oczywista.

Reasumując, żadna z dwóch wyżej wymienionych opcji mnie nie zaskoczy, a dodatkowo uważam, że są to jedyne dwie opcje wchodzące w grę.

Ale jak to zwykle bywa w takich sytuacjach... ostatnie słowo należy do trenera.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Skład na IO 2008

Post autor: kevinpsb »

Jak już wszyscy to ja też;
Chcialbym żęby pojuechali:
Zagumny Woicki
Winiarski, Świderski, Bąkiewicz, Wika
Kadziewicz Pliński Nowakowski
Wlazły Kurek
Ignaczak

Pewnie pojadą
Zagumny 100% Woicki 65%
Wlazly 100% Gruszka 85%
Kadziewicz 97% Pliński 99% Grzyb 40%
Ignaczak 60%
Winiarski 100%, Świderski 99%, Gierczyński 65% , Wika 75%
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skład na IO 2008

Post autor: michaek »

Mój realny(bez życzeń typu Murek, Szczerbaniuk, Szymański)

Rozgrywający
Paweł Zagumny
Obecnie najlepszy polski rozgrywający, może póki co nie w swojej optymalnej formie, ale ta rośnie.
Paweł Woicki]
Przyznam, że przy II rozgrywaczu miałem największe wątpliwości. Żygadło wydawał się solidnym zmiennikiem bez błysku, Woicki natomiast w kadrze to trochę rosyjska ruletka(albo gra fenomenalnie, albo popełnia błędy średniego ligowca). Ostatecznie za finezję, polot, szaleństwo(nie zawsze potrzebne) i dobre mecze oraz dzięki ostatnim "popisom" gracza Itasu decyduję się na Woickiego. To również gracz młody, a jednocześnie mający coś do udowodnienia Lozano.
Środkowi
Daniel Pliński
Obecnie najlepszy polski środkowy, dobrze wyszkolony technicznie, dysponujący zmienną zagrywką, doświadczony, dobrze czytający grę przeciwnika, umiejący wystawić piłkę. Można mieć tylko nadzieję, że na IO osiągnie dobrą formę, bo póki co bez fajerwerków.
Łukasz KadziewiczBędąc w dobrej formie dysponuje świetna zagrywką, dobrym atakiem i blokiem. Potrafiący również poderwać drużynę do walki
Marcin MożdżonekZawodnik, który ostatnio zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, a co za tym idzie dobrym blokiem i grą na siatce. Jak mieliśmy się ostatnio okazję przekonać potrafi też nieźle serwować. Moim zdaniem wygrał rywalizację z wiecznym talentem i zmiennikiem Grzybem i młodym Nowakowskim, który dobrze prezentował się tylko na początku reprezentacyjnego sezonu w meczach z niezbyt silnymi przeciwnikami.
Atakujący
Mariusz WlazłyPrzy Piotrku "plasmanie" Gruszce i Bartku "silno i do przodu" Kurku wielkiego wyboru nie ma, więc pozycja Wlazłego nie zagrożona
Piotr GruszkaSztuczny atakujący, wypada się tylko modlić by nie musiał wchodzić na dłużej niż podwójną zmianę, bo jego "ataki" z prawego skrzydła i 'torpedowe zagrywki" budzą respekt.
Przyjmujący
Michał WiniarskiPerfekcyjne przyjęcie, dobra zagrywka, atak i blok. Do tego granie na co dzień przeciwko najlepszym Ostatnio znów gra swoje. Bezapelacyjnie nr 1 wśród przyjmujących
Sebastian ŚwiderskiZdrowy i w formie atakuje na dużej skuteczności, posiada niezłą zagrywkę. Trochę słabsze przyjęcie, ale i tak nasz "6" przyjmujący.
Marcin WikaTegoroczne odkrycie ligi. Dobra zagrywka i atak. Gorzej z przyjęciem. Mimo tego ma chyba duże szanse na Pekin
Krzysztof GierczyńskiNa pewno ważnym argumentem za Bąkiewiczem jako 4 przyjmującym jest jego przyjęcie. Ale wg mnie warto się zastanowić co jeśli któryś z naszych przyjmujących będzie potrzebował zmiany na dłużej niż kilka piłek. Bąkiewicz słabo radzi sobie przy piłkach sytuacyjnych i wyższym bloku, a sądzę, że nie powinniśmy ryzykować gry na "jedno skrzydło"
Libero
Krzysztof Ignaczak
Krzysiek był zawsze trochę lepszy siatkarsko od Piotrka Gacka. Przez ten rok prezentował się dużo lepiej niż wicemistrz świata.

Oczywiście zawsze można powiedzieć, że forma z sezonu czy reprezentacji nie ma znaczenia, ale mówi na to trochę o tym na co stać danego zawodnika. Ostateczna ocena i wybór i tak zależą od trenera.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skład na IO 2008

Post autor: Mate »

michaek pisze:Mój realny(bez życzeń typu Murek, Szczerbaniuk, Szymański) skład na IO Pekin 2008

Rozgrywający
Paweł Zagumny
Obecnie najlepszy polski rozgrywający, może póki co nie w swojej optymalnej formie, ale ta rośnie.
Paweł Woicki]
Przyznam, że przy II rozgrywaczu miałem największe wątpliwości. Żygadło wydawał się solidnym zmiennikiem bez błysku, Woicki natomiast w kadrze to trochę rosyjska ruletka(albo gra fenomenalnie, albo popełnia błędy średniego ligowca). Ostatecznie za finezję, polot, szaleństwo(nie zawsze potrzebne) i dobre mecze oraz dzięki ostatnim "popisom" gracza Itasu decyduję się na Woickiego. To również gracz młody, a jednocześnie mający coś do udowodnienia Lozano.
Środkowi
Daniel Pliński
Obecnie najlepszy polski środkowy, dobrze wyszkolony technicznie, dysponujący zmienną zagrywką, doświadczony, dobrze czytający grę przeciwnika, umiejący wystawić piłkę. Można mieć tylko nadzieję, że na IO osiągnie dobrą formę, bo póki co bez fajerwerków.
Łukasz KadziewiczBędąc w dobrej formie dysponuje świetna zagrywką, dobrym atakiem i blokiem. Potrafiący również poderwać drużynę do walki
Marcin MożdżonekZawodnik, który ostatnio zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, a co za tym idzie dobrym blokiem i grą na siatce. Jak mieliśmy się ostatnio okazję przekonać potrafi też nieźle serwować. Moim zdaniem wygrał rywalizację z wiecznym talentem i zmiennikiem Grzybem i młodym Nowakowskim, który dobrze prezentował się tylko na początku reprezentacyjnego sezonu w meczach z niezbyt silnymi przeciwnikami.
Atakujący
Mariusz WlazłyPrzy Piotrku "plasmanie" Gruszce i Bartku "silno i do przodu" Kurku wielkiego wyboru nie ma, więc pozycja Wlazłego nie zagrożona
Piotr GruszkaSztuczny atakujący, wypada się tylko modlić by nie musiał wchodzić na dłużej niż podwójną zmianę, bo jego "ataki" z prawego skrzydła i 'torpedowe zagrywki" budzą respekt.
Przyjmujący
Michał WiniarskiPerfekcyjne przyjęcie, dobra zagrywka, atak i blok. Do tego granie na co dzień przeciwko najlepszym Ostatnio znów gra swoje. Bezapelacyjnie nr 1 wśród przyjmujących
Sebastian ŚwiderskiZdrowy i w formie atakuje na dużej skuteczności, posiada niezłą zagrywkę. Trochę słabsze przyjęcie, ale i tak nasz "6" przyjmujący.
Marcin WikaTegoroczne odkrycie ligi. Dobra zagrywka i atak. Gorzej z przyjęciem. Mimo tego ma chyba duże szanse na Pekin
Krzysztof GierczyńskiNa pewno ważnym argumentem za Bąkiewiczem jako 4 przyjmującym jest jego przyjęcie. Ale wg mnie warto się zastanowić co jeśli któryś z naszych przyjmujących będzie potrzebował zmiany na dłużej niż kilka piłek. Bąkiewicz słabo radzi sobie przy piłkach sytuacyjnych i wyższym bloku, a sądzę, że nie powinniśmy ryzykować gry na "jedno skrzydło"
Libero
Krzysztof Ignaczak
Krzysiek był zawsze trochę lepszy siatkarsko od Piotrka Gacka. Przez ten rok prezentował się dużo lepiej niż wicemistrz świata.

Oczywiście zawsze można powiedzieć, że forma z sezonu czy reprezentacji nie ma znaczenia, ale mówi na to trochę o tym na co stać danego zawodnika. Ostateczna ocena i wybór i tak zależą od trenera.


Możdżonek parametry ma, ale nie znaczy, że przez wzrost ma dobry blok i atak. Wystarczy że po drugiej stronie siatki stanie jakiś 2-metrowy doświadczony środkowy i Możdżonka zniszczy psychicznie.


Kurek jest młodym zawodnikiem i on się dopiero uczy jak grać z najlepszymi. Na razie atakuje mocno i przed siebie, bo myśli że jak uderzy mocno to wszystko wpadnie jak w masło.

Czy Ignaczak był zawsze lepszy od Gacka to ja nie wiem. Tylko wiem, że Gacek pokonał Ignaczaka w walce o MŚ i ME.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”