Kadra Polski mężczyzn na IO Pekin 2008

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

wg. mnie Bartman postawił bardzo wysoko poprzeczkę swoim ostatnim występem przeciw Japończykom... zobaczymy jak na to zareaguje Lozano i czy postawi na niego również w Polsce...
na dzień dzisiejszy w mojej 12 ma miejsce...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Edyta

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Edyta »

eltomasso pisze: Igla i jeszcze raz Igla... graja podobnie w obronie jednak przyjecie to najslabszy punkt Gacka)
Grają podobnie w obronie? Igła przez cały sezon oraz w meczach z Japonią deklasuje Gacka w obronie. Nie widziałam statystyk, ale obstawiam w ciemno, że Igła więcej podbił w sobotnim meczu z Japończykami niż Gacek w czterech poprzednich z Egiptem i Chinami. Jestem pewna, że Lozano nie ma już cienia wątpliwości przy pozycji libero.
Arff pisze:wg. mnie Bartman postawił bardzo wysoko poprzeczkę swoim ostatnim występem przeciw Japończykom... zobaczymy jak na to zareaguje Lozano i czy postawi na niego również w Polsce...
na dzień dzisiejszy w mojej 12 ma miejsce...
Ty tak poważnie? :P Ja nie zobaczyłam nic, co by go uprawniało do jakiejkolwiek nadziei. Taki sam jeździec bez głowy jak Kurek. Błędy w ataku, niezbyt udane zagrywki, podpalanie się. Może gdyby zagrał ze dwa - trzy całe sety, wypadłoby to lepiej, ale te jego krótkie wejścia niczego sensownego nie wnosiły.

Wg mnie bardzo potrzebne jest nam przyjęcie Bąkiewicza, ale Lozano chyba już na niego nie stawia. Pojadą raczej Wika i Gierczyński.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

Edyta pisze:Ty tak poważnie? :P Ja nie zobaczyłam nic, co by go uprawniało do jakiejkolwiek nadziei. Taki sam jeździec bez głowy jak Kurek. Błędy w ataku, niezbyt udane zagrywki, podpalanie się. Może gdyby zagrał ze dwa - trzy całe sety, wypadłoby to lepiej, ale te jego krótkie wejścia niczego sensownego nie wnosiły.
jasne że poważnie.. najbardziej zachwyciło mnie przyjęcie Bartmana... takie piłki co on przyjmował, to Wika po wejściu posłał w trybuny... raz tylko przeciągnął o pół metra, reszta poszła przynajmniej na 3 metr, a większość w punkt... a Japończycy nie serwowali baloników, tylko bomby jak sama widziałaś... w ataku sobie zbyt dużo nie pograł, atakował ze 4 razy, w tym 2 skończył, a jedną podbili na drugą stronę... rozegrał bardzo dobrego seta...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: ewa-c4 »

Mi przede wszystkim w 19 brakuje Grześka Szymańskiego i Dawida Murka. Moim zdaniem 12 powinna prezentować się tak

Rozegranie
Paweł Zagumny- klasa sama w sobie :) nie ma jak 2 metrowy rozgrywający, jego obecność nie podlega dyskusji
Paweł Woicki- gra zupełnie inaczej niż "Guma" ale ma dużą wyobraźnie i nigdy nie wiadomo co mu do głowy przyjdzie, myślę że wygra rywalizację z Łukaszem Żygadło, który prezentuje ten sam system grania co Zagumny tylko w słabszym wykonaniu.

Środkowi bloku:
Daniel Pliński- jego komentować nie trzeba
Łukasz Kadziewicz- po nieudanym sezonie we Włoszech wraca do swojej pełniej dyspozycji, nie widzę innej możliwość a jakoby miałoby go zabraknąć w wyjściowej 6
Piotrek Nowakowski- w pełni sobie zasłużył, na 3 środkowego

Atak:
Mariusz Wlazły- po prostu killer :)
Grzegorz Szymański- potrafi pociągnąć parę piłek, potrafi opóźnić swój wyskok i etc. ale niestety nie został powołany, moim zdaniem powinni się przeprosić z Lozano/ Piotrek Gruszka wg mnie dopiero 4 atakujący bo wcześniej z klasyfikowałabym Roberta Prygla, ale cóż ja nie mam tutaj nic do gadania

Libero: Krzysztof Ignaczak- czasem zastanawiam się czy ma jakiś magnes w dłoniach, że tak świetnie broni :) to chyba najlepszy sezon Igły.. :D

Przyjęcie:
Michał Winiarski- klasa sama w sobie
Dawid Murek- niestety ze względu na zdrowie nie przyjął powołania bardzo nad tym ubolewam/ Sebastian Świederski jeśli pokaże się z takiej strony jak w klubie to powinno być ok
Marcin Wika- dobry na zmiennika Winiara albo Świdra
Michał Bąkiewicz- mimo niego stawiam na niego, ponieważ możemy liczyć że uspokoi naszą grę w przyjęciu

Naprawdę bardzo mi przykro, że w 19 nie ma G.Szymańskiego i D. Murka
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

Jeden czy dwa dobre mecze nie załatwią Bartmanowi IO. Zwłaszcza, że w poprzednich kolejkach jak wchodził na boisko niczego specjalnego nie wnosił. Na IO pewnie zagra, ale w Londynie. Ja bym mimo wszystko wziął Gierczyńskiego do Pekinu. Nie to przyjęcie co Bąkiewicz, ale i tak lepsze od Wiki i Świderskiego, a w ataku potrafi świetnie skończyć. Wychodzę z założenia, że Lozano zrobi swoje, i wszyscy będą w formie. A Gierczyński w formie bije Wikę na głowę, i gra prawie tak jak Świderski.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Arff »

Dlatego tez mam nadzieje że Zbyszka zobaczymy w polskich halach...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: eltomasso »

Dennis Guilder pisze:A Gierczyński w formie bije Wikę na głowę, i gra prawie tak jak Świderski.
z tym sie zgodzic nie moge... jak Gierek byl w formie to zgodze sie z tym ze byl lepszy ale jesli juz to minimalnie a gdy dolozyc do tego zagrywke Wiki to i tak moglo wyjsc na rowno. Najlepiej bylo to widac w tym sezonie. Poczatkowa Gierek gral koncertowo ale Wika za bardzo nie odstawal... pozniej jednak To Wika prezentowal sie lepiej. Nie chce nic mowic ale lepiej sie przyzwyczaic do tego ze to Wika jest teraz tym lepszym. Co do przyjecia mysle ze Wika i Gierek sa na podobnym poziomie tyle ze jak popatrzec na Wike 2-3 lata tem a teraz to u niego jest progres przyjmuje duzo lepiej a Gierek chyba juz osiagnal maksimum swoich mozliwosci.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

Teraz Wika jest 3 przyjmującym ale moim zdaniem zaważyło to, że jest teraz w lepszej formie, i tylko to. Jak obaj są w formie to Wika ma lepszy w zasadzie tylko serwis. Przyjęcie Gierczyński ma lepsze (Wika ma progres, ale i tak jeszcze odstaje), atak moim zdaniem też. Może słabiej przywali, ale Wika nie przywali tak z gorszej piłki wystawionej za plecy, czy na potrójnym bloku. Jeśli są różnice między nimi w bloku i obronie to wg mnie zbyt małe, żeby je rozpatrywać przy porównaniu tych dwóch zawodników.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Edyta

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Edyta »

Arff pisze: jasne że poważnie.. najbardziej zachwyciło mnie przyjęcie Bartmana...
Ja dalej powodów do zachwytu nie widzę, a jeśli mowa o przyjęciu to wolę doświadczonego Bąkiewicza, ogranego w kadrze i dokładnie zaznajomionego z systemem gry drużyny. Nie mogę tylko odżałować jego dawnej zagrywki.

Co do Wiki i Gierczyńskiego to praktycznie zgadzam się z Dennisem Guilderem. Wika atak ma mocniejszy, ale niewiele poza tym. Gierek jest lepszy technicznie, a jego doświadczenie, opanowanie powinny się przydać przy trudnych piłkach. Można by rzec, że jak ich dwóch wziąć do kupy w ataku, to wychodzi Świder ;)
Jako zmiennik Świdra ustawiany jest Gierek, a Winiara - Wika. Czemu akurat tak? Może dlatego, że Gierek ma lepsze przyjęcie od Wiki i może wejść na jego poprawę przy kłopotach Świdra. Winiarowi przy przyjęciu pomagać nie trzeba, natomiast mimo wszystko ma czasem problem z kończeniem ataku - i tu może ma pomóc siła Wiki. Wiem wiem, trochę naciągana ta moja teoria, ale próbuję sobie wymyślić, czemu Raul tak a nie inaczej ustawia te pary :)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: maggie »

Rozegranie: Guma, Woicki
atak: Szampon, Gruszka
Przyjęcie: Winiar, Wika , Bartman, Świder (wydaje mi się że świder mógłby być "strażakiem", a Bartman tym co wchodzi na zagrywke i przyjęcie).
Środek: Daniel, Kadziu, Nowakowski
Libero: Igła (aczkolwiek... pamietacie? .... )

Szampon, Winiarski, Wika, Kadziewicz, Pliński... gdyby wszystkim działała zagrywka w meczu to wreszcie nie byłoby narzekania odnośnie tego elementu.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
piotrekk
Posty: 360
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:31
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: piotrekk »

a dalej powodów do zachwytu nie widzę, a jeśli mowa o przyjęciu to wolę doświadczonego Bąkiewicza, ogranego w kadrze i dokładnie zaznajomionego z systemem gry drużyny. Nie mogę tylko odżałować jego dawnej zagrywki.
Też wolę Bąkiewicza od Bartmana ale tylko w dobrej formie. Natomiast ta jest w lesie. W 2 meczu z Egiptem wszedł chyba z 3 razy na przyjęcie z czego popełnił 2 błędy i na tym skończyła się jego przygoda z LŚ na wyjazdach. Skoro więc nie pograł nic w meczach gdzie Lozano miał sprawdzać bezposrednie zaplecze to ciężko przypuszczać by dostał jakieś szanse w Polsce. Tu już raczej żarty się skończyły i Lozano będzie ogrywał pierwszą szóstkę- może z drobnymi zmianami w trakcie spotkań- typu Wika za Świderskiego, Gruszka za Wlazłego.
Wika na dzień dzisiejszy jest dla mnie pewniakiem do gry w IO. Wywalczył to sobie meczami z Japonią. Rezygnacja z tego zawodnika byłaby głupotą choćby tylko z powodu jego zagrywki. W przyjęciu też sobie radzi, nie wiem czy nie lepiej nawet od Gierczyńskiego. Statystyki PLS w końcu nie kłamią- wiadomo że nie można sie opierac tylko na samych statach ale w jakimś tam stopniu jednak odwzorowują to co się dzieje na parkiecie. Natomiast Gierczyński powalczy o miejsce z Bartmana ale to bedzie raczej formalność. Czwórka przyjmujących wydaje się być już ustalona i osobiście zdziwiłbym się gdyby Bąkiewicz czy Bartman nagle wskoczyli w samolot do Pekinu.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

ewa-c4 pisze: Rozegranie
Paweł Zagumny- klasa sama w sobie :) nie ma jak 2 metrowy rozgrywający, jego obecność nie podlega dyskusji
Paweł Woicki- gra zupełnie inaczej niż "Guma" ale ma dużą wyobraźnie i nigdy nie wiadomo co mu do głowy przyjdzie, myślę że wygra rywalizację z Łukaszem Żygadło, który prezentuje ten sam system grania co Zagumny tylko w słabszym wykonaniu.
Niestety nasi gracze też nie wiedzą co przyjdzie do głowy Woickiemu, co było widać w poprzednich meczach LM, mnóstwo błędów, granie na siłę trudnych akcji, a podobno Pujol gra pod publiczkę.
maggie pisze:Rozegranie: Guma, Woicki
atak: Szampon, Gruszka
Taa Gruszka na ataku -_- widziałeś mecze z Egiptem czy Chinami?
maggie pisze: Przyjęcie: Winiar, Wika , Bartman, Świder (wydaje mi się że świder mógłby być "strażakiem", a Bartman tym co wchodzi na zagrywke i przyjęcie).
Znowu zadam to pytanie: widziałeś mecze z Egiptem czy Chinami? Bartman na zagrywkę :] :] :] Jego serwis jest niemal identyczny jak Gruszki, przeciwnik podstawia ręce i piłka przyjęta w punkt. Poza tym Wika w pierwszym składzie... Jeszcze nie jest na tyle ustabilizowanym graczem.


Osobiście mogę powiedzieć, że Bartman ma dobre przyjęcie, a w ataku to nic nie widzieliśmy, to że raz dostał blok, a raz posłał bombę w pole bez bloku nie świadczy o jego zdolnościach.

Wszyscy też stawiają Winiara w szóstce za to, że grał dobry sezon. Ale w reprezentacji nic nie pokazał. W turnieju w Espinho miał katastrofalne przyjęcie, i żadnego mocnego ataku, same techniczne, co lepsi przeciwnicy podbiją bez mrugnięcia okiem. Ale nie twierdzę, że jest słaby.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

Z Nagorem się zgodzę co do większości. Mamy inne zdania co do Winiarskiego. Może i w najwyższej formie nie jest, ale zobaczymy jak teraz będzie grał, jak wypocznie. Nawet będąc w gorszej formie wyróżniał się pozytywnie, więc moim zdaniem jego brak w szóstce to będzie sensacja. A jak jeszcze trafi z formą, to będzie dobrze ;)

I kompletną bzdurą jest dla mnie zdanie, że Woicki prezentuje różny styl od Zagumnego. Dla mnie to praktycznie to samo, różnią się niuansami.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

Co do Winiarskiego, to ja mogę go ocenić tylko na podstawie Espinho, bo tam go ostatnio widziałem, ale wierzę, że potrafi o wiele więcej niż tam pokazał. Może po prostu przemęczenie.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

Jestem tego prawie pewien. Może nie zachwyca, ale widać u niego to ogranie. Nie wiedząc nic co się działo w rozgrywkach klubowych można dojrzeć, że Winiarski w klubie grał, i to niemało. Odpocznie, złapie na nowo formę i będzie czołowym przyjmującym na IO.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Wojciech »

Zobaczymy co Michał Winiarski pokaże w Polsce. W kadrze zapowiedziano grę w rewanżach w najmocniejszym ustawieniu, wiec myśle ze cos niecoś bedziemy mogli powiedzieć już po meczach z Chinami.
Jednak prawda jest taka, ze to IO są imprezą docelową i nawet jeśli M. Winiarski w LŚ błyszczał nie bedzie a w Pekinie poprowadzi naszą reprezentacje po medal nikt na temat jego ewentualnej gorszej gry w światówce nie powie słowa.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

No wiesz, jak byśmy mieli zdobyć co najmniej brąz na IO, to dla mnie Winiar mógłby nawet wtopić wszystkie mecze LM.

Niemniej jednak uważam, że w Espinho pokazał NAJGORSZĄ grę jaka może u niego wystąpić, ale sobie radził, to znaczy, że może być tylko lepiej ;) tak uważam przynajmniej.
...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: maggie »

Nagor pisze:

maggie pisze:Rozegranie: Guma, Woicki
atak: Szampon, Gruszka
Taa Gruszka na ataku -_- widziałeś mecze z Egiptem czy Chinami?
maggie pisze: Przyjęcie: Winiar, Wika , Bartman, Świder (wydaje mi się że świder mógłby być "strażakiem", a Bartman tym co wchodzi na zagrywke i przyjęcie).
Znowu zadam to pytanie: widziałeś mecze z Egiptem czy Chinami? Bartman na zagrywkę :] :] :] Jego serwis jest niemal identyczny jak Gruszki, przeciwnik podstawia ręce i piłka przyjęta w punkt. Poza tym Wika w pierwszym składzie... Jeszcze nie jest na tyle ustabilizowanym graczem.

Ja Ci najpierw zadam pytanie: czy "maggie" to wg Ciebie męski nick?? :o

2. co do atakującego: czy jest jakiś wybór na tej pozycji? Lozano nie daje wyboru a nie podaje tu mojej wymarzonej 12 tylko 12 która prawdopodobniej pojedzie na IO. Kurka nie weżmie. Zostaje... hmm.. niech zgadne, Gruszka?

3. Bartman - albo Bąkiewicz. Wydaje mi się że Lozano woli tego pierwszego bo jemu może bardziej "zaufać" w momencie zmiany.. Bąk to jednak Bąk, typowo zadaniowy gracz. mnie nie przekonuje.. Bartman nie pokazuje Bóg wie czego ale myśle że warto dać mu szasnse.
Co do Wiki to wiem że jest niedoswiadczony ale wydaje mi się że lepiej rzucić go na głęboką wodę do pierwszej szóstki gdy obok ma Winiarskiego aniżeli potem - gdy załóżmy zespołowi by nie szło - dać mu za zadanie "podnieść" zespół do walki. Świder za to jest zawodnikiem który mógłby to zrobić. Taka moja filozofia. Chyba mam do niej prawo :P

pozdrawiam
Maggie,
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

maggie pisze: Ja Ci najpierw zadam pytanie: czy "maggie" to wg Ciebie męski nick?? :o
To ja Ci na nie odpowiem: przepraszam bardzo, moje niedopatrzenie ;)
maggie pisze: 2. co do atakującego: czy jest jakiś wybór na tej pozycji? Lozano nie daje wyboru a nie podaje tu mojej wymarzonej 12 tylko 12 która prawdopodobniej pojedzie na IO. Kurka nie weżmie. Zostaje... hmm.. niech zgadne, Gruszka?
Wiele osób przed Tobą pisało swoje dream teamy więc myślałem, że to kolejny post z tego cyklu :P
maggie pisze: 3. Bartman - albo Bąkiewicz. Wydaje mi się że Lozano woli tego pierwszego bo jemu może bardziej "zaufać" w momencie zmiany.. Bąk to jednak Bąk, typowo zadaniowy gracz. mnie nie przekonuje.. Bartman nie pokazuje Bóg wie czego ale myśle że warto dać mu szasnse.
Bąk też mnie nie przekonuje, ale chodziło mi o zmiany Bartmana na serwis. Nie widzę żadnego gracza, od którego miałby lepszą zagrywkę. Zmianę może jedynie dać na serwis przeciwnika, czyli jak też pisałAŚ ( :) ) przyjęcie.
maggie pisze: Co do Wiki to wiem że jest niedoswiadczony ale wydaje mi się że lepiej rzucić go na głęboką wodę do pierwszej szóstki gdy obok ma Winiarskiego aniżeli potem - gdy załóżmy zespołowi by nie szło - dać mu za zadanie "podnieść" zespół do walki. Świder za to jest zawodnikiem który mógłby to zrobić. Taka moja filozofia. Chyba mam do niej prawo :P
Oczywiście, że masz. Ja też mam prawo do mojej opinii, więc myślę, że IO to chyba "za głęboka woda". A jak Świder nie będzie sobie radził, to myślę, że mało kto jest już w stanie podnieść zespół, zakładając, że Sebastian będzie w najwyższej formie budowanej właśnie na Pekin.
maggie pisze: pozdrawiam
Maggie,
Ja również
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: niepoinformowany »

nie wiem po co wymyślać swoje teorie. Podstawowi przyjmujacy to Winiarski i Swiderski, jesli nic niespodziewanego sie nie wydarzy, to oni rozpoczną pierwszy mecz z Niemcami w pierwszym skladzie. Co do dwoch kolejnych, raczej Wika i Gierczynski. Chociaz Bakiewicz nie jest bez szans
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: ewa-c4 »

Myślę, że Bąku miałby większe szanse, gdy nie spędził całego sezonu na ławce rezerw. Rozwijałby swoje umiejętności, a nie występował głównie w roli strażaka.. chyba, że mu taka rola odpowiada. Teraz jak do skry przyszedł Dawid to szans tym bardziej nie ma. Ale cóż.. myślę, że 3 i 4 przyjmującym będzie Wika i Gierek, szkoda mi trochę Bąkiewicza. A co do Bartmana to jestem niemal, że pewna, że zobaczymy go na IO w Londynie :)
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: niepoinformowany »

Bakiewicz to ma od Wiki i Gierczynskiego lepsze przyjecie i obrone, chociaz ci dwaj tez w obronie bardzo dobrze graja. Atak i blok odstaje, zagrywka na rowni z Gierczynskim...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Guilder »

niepoinformowany pisze:Bakiewicz (...)zagrywka na rowni z Gierczynskim...
Ja bym powiedział, że Gierczyński jak walnie mocno to ma zdecydowanie lepszą zagrywkę od Bąkiewicza. Ale ostatnio obaj jakoś niemrawo grali w tym elemencie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: niepoinformowany »

Bakiewicz tez potrafi mocno, dlatego sadze, ze bardzo podobną mają.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: dreamer »

ewa-c4 pisze:Myślę, że Bąku miałby większe szanse, gdy nie spędził całego sezonu na ławce rezerw... myślę, że 3 i 4 przyjmującym będzie Wika i Gierek, szkoda mi trochę Bąkiewicza...
A może po doświadczeniach jakie Lozano i reprezentacja przeszli na własnej skórze podczas MŚ w Japonii, warto na problem popatrzeć od innej (ja uważam, że najbardziej właściwej strony)... Pamiętamy chyba wszyscy, że gdyby nie Bąku, to finał z Brazylią śniłby się wszystkim do dziś, jako największa masakra reprezentacji w jej historii (no chyba że ktoś uważa, że trener Świderek lepiej zastąpiłby Piotra Gacka :D).

Ja nie będę się dziwił, jeżeli pamiętając tamte wydarzenia, i biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku kontuzji libero, Bąkiewicz jest jedynym zawodnikiem "z pola" będącym jeszcze w szerokiej kadrze, który może go zastąpić - Lozano właśnie jego zabierze do "12".

Pomyślcie... z jakiego powodu szła walka o przeforsowanie poszerzenia ekip do 14 zawodników, ale koniecznie z myślą o tym, że jednym z dwóch dodatkowo powoływanych, będzie drugi libero?


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: niepoinformowany »

No dlatego, aby miał kogoś do zmiany. Niekoniecznie ze względu na kontuzję.

Lewis kiedyś powiedział, że łatwiej mu się gra na przyjęciu niż na libero właśnie dzięki możliwości zmiany w razie jego słabszej dyspozycji. A libero musi grać cały mecz bez względu na wszystko, nawet wtedy, gdy czuje, że mu nie idzie..
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: dreamer »

Raul Lozano podał "12" zawodników na mecze z Chinami w Spodku.
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.27389

Mam mocne przeczucie, że jest to "12" która pojedzie do Pekinu...
Czyli chyba rozwiązał się problem Bakiewicz czy Bartman czy Gierczyński


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Nagor »

Cieszy mnie Grzyb w tej 12stce, czyżby Lozano nie chciał ryzykować z młodziutkim Nowakowskim? Jeśli to jest powód to nie dziwi też nieobecność Bartmana. Cały czas jednak boli mnie
Atakujący:
Mariusz Wlazły,
Piotr Gruszka
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: Mate »

Być może będzie taka 12 na IO, ale tylko Lozano to wie, kto pojedzie do Pekinu. Problem rozgrywającego chyba jest już rozwiązany. Woicki grał więcej w LŚ, niż Żygadło. I prawdopodobnie pojedzie dwóch Pawłów na rozegraniu. Na ataku bez zmian, czyli Wlazły - Gruszka. Na przyjęciu będzie walka o miejsce czwartego przyjmującego między Bąkiem, a Gierczyńskim. Jako trzeci środkowy pojedzie Grzyb. Lozano chyba zależy na doświadczeniu i nie chce eksperymentować na takim ważnym turnieju jakim są Igrzyska. A pierwszym libero jest Igła. Wspaniale grał w meczach z Japonią.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziewiętnastka siatkarzy na IO

Post autor: maggie »

też mi się wydaje ze to mocno olimpijska dwunastka... aczkolwiek mam wrażenie że Grzyb i Bąk jeszcze tak "na próbe" są . Albo się sprawdzą albo baju baj baju baj ..

W sumie mi by pasowała taka 12 :) z myslą o Gruszce na ataku się oswoiła,.. Nowak - Grzyb, Hmmm jesli Guma jest pierwszym rozgrywającym to chyba jednak Grzyb. A Bąk tez moim zdaniem przyda się reprezentacji. Jak nie na przyjęcie to na .. libero :)

pozdrawiam :)
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”