Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Marcy$ »

Nie patrzyłem wcześniej w staty. W takim meczu się nie liczą. Ale zacny wynik zacny. Szczególnie gdy Zagumny go czasami ostro testował.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: majka86 »

hej :) czy ktoś może mi doradzić, gdzie mogę obejrzeć nasz pierwszy mecz z Brazylią (ten z trzeciej rundy)? Na Ipli go nie ma (chyba jako jedynego) :<
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: VernonRoche »

Leci co jakiś czas w Polsacie sport
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Niestety na MŚ w ręcznej jest to co się spodziewałem po Katarze - spore pustki.
I niech nikogo nie zmyli mecz otwarcia, bo ilość widzów została zawyżona i to pewnie dwukrotnie (kto widział ten wie).

Polska - Niemcy 3500 na 15000 miejsc...


Nie warto im przyznawać MŚ 2018, bo to cofnie rozwój takich imprez.

Mało kto wie, że samych Katarczyków w Katarze jest ok 300 tysięcy... reszta to przyjezdni z innych krajów arabskich, Indii, Pakistanu, Iranu, Nepalu, Filipin...

To strasznie mały rynek. Żadna impreza poza MŚ w nodze się tu nie uda.
\
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: sharkinator »

W reprezentacji Kataru jest chyba tylko 4 rodowitych Katarczyków, reszta to farbowane lisy z Europy, którzy za spore pieniądze zdradzili swoje kraje ojczyste.
Rozumiem promowanie dyscypliny w nowych państwach. U nas raczej MŚ w curlingu czy waterpolo też by furory nie zrobiły. Ja bym poszedł z ciekawości popatrzeć, ale o zapełnieniu hali nie byłoby mowy.
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Nie znalazłam lepszego tematu, więc tu napiszę. Odrabiam zaległości sportowe po długim dniu pracy i patrzę, że Polsat Sport ma magazyn poświęcony mś ręczników w Katarze. Nie transmitują tego turnieju, a długi, obszerny magazyn jakoś nie uwłacza ich godności. Jakże inna postawa niż publicznej tv z misją, która do końca udawała, że nie ma czegoś takiego jak mś w siatkówce w Polsce. I nawet się nie boją, że przez to spopularyzują turniej u konkurencji. Dziwni jacyś ;)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Kamil92 »

Edyta pisze:Nie znalazłam lepszego tematu, więc tu napiszę. Odrabiam zaległości sportowe po długim dniu pracy i patrzę, że Polsat Sport ma magazyn poświęcony mś ręczników w Katarze. Nie transmitują tego turnieju, a długi, obszerny magazyn jakoś nie uwłacza ich godności. Jakże inna postawa niż publicznej tv z misją, która do końca udawała, że nie ma czegoś takiego jak mś w siatkówce w Polsce. I nawet się nie boją, że przez to spopularyzują turniej u konkurencji. Dziwni jacyś ;)
Ten program ma przede wszystkim na celu promowanie Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce i Polsat będzie je transmitował.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: timshel »

Dokładnie, jeśli mowa o magazynie Polska 2016, to tytuł mówi sam za siebie ;)
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Klugenhammer »

Edyta pisze:I nawet się nie boją, że przez to spopularyzują turniej u konkurencji. Dziwni jacyś ;)
Wręcz przeciwnie - nie ma tu nic dziwnego. Polsat zawsze działa we własnym, dalekosiężnym interesie. Obecnie wykorzystują MŚ do promocji własnego produktu czyli przyszłorocznych ME. Przez najbliższy rok będą pompować zainteresowanie narodu, następnie ustami działaczy ZPRP zażądają publicznego dofinansowania, później podkręcą sprzedaż nowych abonamentów kodując mistrzostwa, a na samym końcu odkodują końcówkę imprezy zgarniając dzięki temu krocie na sprzedaży dodatkowych reklam.
A pani Szostak znowu będzie mogła nazwać Solorza "Wielkim Filantropem" ;)
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

timshel pisze:Dokładnie, jeśli mowa o magazynie Polska 2016, to tytuł mówi sam za siebie ;)
Racja, nawet nie zwróciłam uwagi na tytuł programu.
Ale oni misji nie mają, a publiczna powinna była jakiekolwiek zainteresowanie naszymi mś wykazywać.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lipton »

Misji nie mają, ale mają w tym interes. Publiczna interesu w pokazywaniu "naszych" MŚ nie miała.
Pomijając już tą całą "misję", którą każdy ma głęboko co udowadniają na każdym kroku, to czego się dopuścili podczas turnieju siatkarzy było doprawdy żałosne.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Oni mają misję gdzieś to i abonenci mają gdzieś abonament. Przy okazji, przeczytałam takie coś i się z tym zgadzam :)
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hph ... e=5554251F
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Chal »

Ale jak w telewizji mówić o jakiejś imprezie, nie mając prawa pokazać nawet sekundy z niej? Jakieś zdawkowe komunikaty przecież były, nie wyglądało to tak, że TVP udawała, że imprezy w ogóle nie ma (jak zrobiono bodaj w Faktach TVN tuż przed finałem).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lipton »

Niby tak, ale info o MŚ nigdy nie szło w pierwszym rzędzie, najpierw były komentarze na temat wszystkich innych dyscyplin, a dopiero na koniec krótka i zdawkowa informacja na temat turnieju siatkarzy. Czasami więcej mówią na temat meczów I ligi, które pokazują w TVP Sport.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Chal pisze:Ale jak w telewizji mówić o jakiejś imprezie, nie mając prawa pokazać nawet sekundy z niej? Jakieś zdawkowe komunikaty przecież były, nie wyglądało to tak, że TVP udawała, że imprezy w ogóle nie ma (jak zrobiono bodaj w Faktach TVN tuż przed finałem).
Podawanie zdawkowego info o wyniku to jest udawanie, że imprezy nie ma. Turniej takiej rangi powinien być w każdym serwisie informacyjnym szeroko omawiany (nie tylko sportowym, ale i w wiadomościach głównych). Nie wiem, dlaczego TVP nie miała praw do urywków meczów (co jest denne i śmieszne, no ale jak się drze koty jak dzieci to cierpią kibice), ale nawet jeśli to są jeszcze wypowiedzi ekspertów, reportaże zza kulis, czy wywiady z zawodnikami, wrażenia kibiców ze stref kibica i pubów, i sto innych rzeczy. Tylko trzeba chcieć, a TVP nie chciała, olewając swoich widzów.

O ile pamiętam, jak jest mundial piłkarski to konkurencyjne telewizje tak czy siak mają bogatą gamę magazynów na ten temat itp.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Abdullo »

Edyta pisze:
Chal pisze:Ale jak w telewizji mówić o jakiejś imprezie, nie mając prawa pokazać nawet sekundy z niej? Jakieś zdawkowe komunikaty przecież były, nie wyglądało to tak, że TVP udawała, że imprezy w ogóle nie ma (jak zrobiono bodaj w Faktach TVN tuż przed finałem).
Podawanie zdawkowego info o wyniku to jest udawanie, że imprezy nie ma. Turniej takiej rangi powinien być w każdym serwisie informacyjnym szeroko omawiany (nie tylko sportowym, ale i w wiadomościach głównych). Nie wiem, dlaczego TVP nie miała praw do urywków meczów (co jest denne i śmieszne, no ale jak się drze koty jak dzieci to cierpią kibice), ale nawet jeśli to są jeszcze wypowiedzi ekspertów, reportaże zza kulis, czy wywiady z zawodnikami, wrażenia kibiców ze stref kibica i pubów, i sto innych rzeczy. Tylko trzeba chcieć, a TVP nie chciała, olewając swoich widzów.

O ile pamiętam, jak jest mundial piłkarski to konkurencyjne telewizje tak czy siak mają bogatą gamę magazynów na ten temat itp.
Był magazyn Polska 2014. Mało Ci? Tam było wszystko o czym piszesz.
TV to obraz i bez praw do urywków nie zrobisz tematu.
Polsat nie sprzedał praw więc TVP nie miała. Proste jak budowa cepa.
Chciejstwo to za mało. To zwykły interes między dwoma firmami.

A pokazywanie w kółko naprutych kibiców przed meczem to żadna atrakcja.

Wydaje mi się iż troszeczke żyje nas jakiś stereotyp wykreowany przez Polsat iż TVP nic nie pokazywała. A to prawdą nie jest. Były pod koniec mistrzostw na pewno obszerne relacje czy to w Panoramie czy w Wiadomościach. Sam to widziałem wiec wiem co pisze. Nie wiem jak TVP regionalna. Ale pewnie też to było. Jedyna stacja która zlala temat to TVN. Ale jej czepiać się nie wypada.
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Był magazyn Polska 2014. Mało Ci? Tam było wszystko o czym piszesz.
Czytaj ze zrozumieniem moje posty. Nie piję do Polsatu tylko do TVP. Nie chodzi o to, ile ja się napatrzę, bo ja tego w ogóle nie potrzebuję, tylko o nadanie odpowiedniej rangi wydarzeniu, a przy okazji poszerzanie grona fanów dyscypliny.
Poza tym we mnie nie żyje żaden stereotyp, bo wyrobiłam sobie zdanie na podstawie własnej obserwacji. Nie wiem, co tam kreował Polsat. Za to wiem, że publiczna to dużo większa widownia, a wszyscy moi znajomi, którzy nie interesują się siatkówką, o tym, że w Polsce jest taka impreza, dowiedzieli się przy okazji półfinałów. Wiadomo, Polsat też dołożył do tego cegiełkę, kodując mecze, ale mowa akurat o TVP.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Edyta pisze:wszyscy moi znajomi, którzy nie interesują się siatkówką, o tym, że w Polsce jest taka impreza, dowiedzieli się przy okazji półfinałów.
Nie postarałaś się ;)
Kluczowym elementem promocji posatu było zakodowanie :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Robiłam co mogłam, nawet sondy wśród znajomych przeprowadzałam ;) Z tymi "wszystkimi" to hiperbola, ale nawet jeśli ktoś coś tam słyszał to ani nie znali kompletnie żadnych szczegółów, ani nikogo to nie obchodziło.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Abdullo »

Edyta pisze:
Był magazyn Polska 2014. Mało Ci? Tam było wszystko o czym piszesz.
Czytaj ze zrozumieniem moje posty. Nie piję do Polsatu tylko do TVP. Nie chodzi o to, ile ja się napatrzę, bo ja tego w ogóle nie potrzebuję, tylko o nadanie odpowiedniej rangi wydarzeniu, a przy okazji poszerzanie grona fanów dyscypliny.
Poza tym we mnie nie żyje żaden stereotyp, bo wyrobiłam sobie zdanie na podstawie własnej obserwacji. Nie wiem, co tam kreował Polsat. Za to wiem, że publiczna to dużo większa widownia, a wszyscy moi znajomi, którzy nie interesują się siatkówką, o tym, że w Polsce jest taka impreza, dowiedzieli się przy okazji półfinałów. Wiadomo, Polsat też dołożył do tego cegiełkę, kodując mecze, ale mowa akurat o TVP.
Nie żebym się czepiał ale Polsat i TVP mają taki sam zasięg :) obie są w kablówkach, na platformach ze o tv cyfrowej nie wspomnę. Nie te czasy kiedy publiczna rządziła bo miała większy zasięg niż Polsat. To bardziej do TVN bo chyba ma dość dużą oglądalność a dla promocji siatkówki nic nie zrobił.

Myślę iz trzeba było wyjechać z kraju aby nie wiedzieć iż w Polsce są mistrzostwa. Pomimo olewania tematu promocji przez PZPS impreza była bardzo medialna. Zarówno Radio Zet jak i RMF robiły wstawki o tym. Nawet tak nie sportowe gazety jak Rzeczpospolita czy Dziennik Gazeta Prawna zdawały relacje a czasem nawet stronę dały na relacje z Mistrzostw. Co jak na tę gazety to rzecz niespotykana. Przegląd Sportowy chyba z 12 okładek zrobił o siatkówce. A reklamówki? Cyfrowy Polsat reklamował się non stop, Orlen tez coś przygotował. Zarówno w mediach jak i na stacjach benzynowych.
I można tak jeszcze pisać i pisac.

Sprawa kodowania tez zrobiła swoje.
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Myślę iz trzeba było wyjechać z kraju aby nie wiedzieć iż w Polsce są mistrzostwa.
Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz ;)
Nie żebym się czepiał ale Polsat i TVP mają taki sam zasięg :)
Nie szkodzi, chodzi o popularność. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że dla wielu osób zwłaszcza w starszym wieku telewizja to telewizja publiczna. Polsat to sobie włączają jak wypatrzą jakiś ciekawy film, czy inny show. Wiadomości, w tym sportowe to wciąż domena publicznej.
Orlen tez coś przygotował. Zarówno w mediach jak i na stacjach benzynowych.
Orlen niczego nie przygotował. Kiedy upadły rozmowy o sponsorze strategicznym, na stacjach benzynowych pozostały tylko te same stare nalepki. Ostatnio na Orlenie w Kętrzynie widziałam coś nowego, jakieś wielkie portrety mistrzów świata, ale to już dawno po imprezie.
Oczywiście, inne media mówiły i to sporo. Ja mam pretensje tylko do publicznej, bo akurat ona ma obowiązek działać zgodnie z "misją".
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: SerCos »

Edyta pisze:Oczywiście, inne media mówiły i to sporo. Ja mam pretensje tylko do publicznej, bo akurat ona ma obowiązek działać zgodnie z "misją".
Ale nie ze stratą. Stratę mogą ponieść transmitując MŚ czy to piłkarskie czy inne, a nie promując imprezę, z której nie mogą nic pokazać.
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Nie wiem o jakiej stracie mówisz w tym wypadku.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: SerCos »

O każdej w tym wypadku. Kto normalny będzie promował zakodowane programy konkurencji?

Jeśli chcieli coś "pokazać" musieli wyłożyć kasę Polsatowi, jeśli miało wiązać się to z aktywnością pracowników/dziennikarzy również wiązało się to z zaangażowaniem finansowym.

Chyba, że chodziło Ci o zdanie w wiadomościach "Trwają MŚ w siatkówce w Polsce." Na to mogli sobie pozwolić ;)
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Abdullo »

Ja znam wiele osób, które TV wogóle nie oglądają. Takie życie. Jak ktoś się nie interesował to po newsie w wiadomościach tez tego nie zrobi. Ale te wiadomości były w TVP. I to dość dużo. A publicystyke to i tak nie zainteresowany zmini kanał. TVP zrobiła co mogła z prawami które miała. Magazynu Polska 2014 nie było chyba sensu powtarzać w TVP. Polsat Sport Info jest odkodowane i można było oglądać dowoli.
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

SerCos pisze:O każdej w tym wypadku. Kto normalny będzie promował zakodowane programy konkurencji?

Jeśli chcieli coś "pokazać" musieli wyłożyć kasę Polsatowi, jeśli miało wiązać się to z aktywnością pracowników/dziennikarzy również wiązało się to z zaangażowaniem finansowym.

Chyba, że chodziło Ci o zdanie w wiadomościach "Trwają MŚ w siatkówce w Polsce." Na to mogli sobie pozwolić ;)
Więc niech w końcu przestaną udawać, że są telewizją publiczną, że mają jakąś misję i niech skończą z wymuszaniem na społeczeństwie płacenia im jakiegoś abonamentu. Niech zaczną się zachowywać tak jak każda komercyjna telewizja, którą w istocie są, a wtedy nikt nie będzie miał prawa powiedzieć im słowa, tak jak TVN-owi.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: SerCos »

Ale czy w związku, że są telewizją publiczną mogą sobie pozwolić na wyrzucanie pieniędzy w błoto? Celem ma być popularyzacja dyscyplin, które są w TVP - tenis, nożna, ręczna, koszykówka, hokej, siatkówka (I liga), sporty zimowe, lekkoatletyka. Ja nie widzę sensu tworzenia programów informacyjnych czy programów tematycznych na temat danych rozgrywek do których nie ma się praw.

Równie dobrze można im zarzucić, że nie informują o wynikach Filipiaka w snookerze czy postępach polskiej reprezentacji w curlingu. Rozumiem oburzenie, ale chyba płacący abonament byliby oburzeni wydawaniem kasy na tworzenie czegoś do czego de facto nie mieli dostępu.

Jednak aktywnie działają na stronie internetowej, gdzie można znaleźć sporo wideo jak i równoległych transmisji i to za darmo, a nie na zasadzie na jakiej działa ipla.
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

SerCos pisze:Celem ma być popularyzacja dyscyplin, które są w TVP - tenis, nożna, ręczna, koszykówka, hokej, siatkówka (I liga), sporty zimowe, lekkoatletyka. Ja nie widzę sensu tworzenia programów informacyjnych czy programów tematycznych na temat danych rozgrywek do których nie ma się praw.
To o czym piszesz jest celem, ale właśnie telewizji komercyjnych. Najwyraźniej zupełnie inaczej rozumiemy słowo misja.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: SerCos »

Z tego co piszesz to chyba chodzi o organizację charytatywną. Dla mnie misja chociaż to słowo do mnie nie przemawia to popularyzacja sportu, ale nie za wszelką cenę. TVP to jednak firma i na swoje działanie musi patrzeć także pod kątem finansowym.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Chal »

Pod tą mityczną misję można na dobrą sprawę podpiąć niemal wszystko, to taki naczelny argument przeciwników TVP. Choć to telewizja publiczna, to wpływy z abonamentu stanowią jakąś niewielką część budżetu, więc ciężko wymagać, aby przyjmowano zupełnie inne kryteria, niż w stacjach prywatnych. Zwłaszcza że sport nie jest tą najbardziej "misyjną" dziedziną.

E: O, SerCos bardzo zgrabnie to opisał.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”