Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Co prawda za naszymi kadetkami już dwa mecze na Mistrzostwach Świata ale trudni nie odnieść wrażenia że tak naprawde dopiero teraz zaczyna sie dla nich poważne granie ponieważ dwa zespoły afrykańskie z którymi do tej pory grały to nie były rywalki które zmuszały do wysiłku i stąd dwie gładkie wygrane po 3:0. Dzisiaj już będzie znacznie trudniej ponieważ gramy o pierwsze miejsce w grupie (i o teoretycznie łatwiejszych rywali w drugiej fazie) z gospodyniami i Mistrzyniami Europy kadetek sprzed trzech miesięcy-Turczynkami które nasze kadetki jako jedyny zespół ograł na Mistrzostwach Europy kadetek więc jest nadzieja że i dzisiaj nasze mlode siatkarki to powtórzą.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Erchembod »

Nie od dziś odnoszę wrażenie, że w Polsce bardzo się wierzy w jedną rzecz. Że o sukcesach siatkówki danego kraju na arenie międzynarodowej decyduje po pierwsze silna liga, po drugie - osoba trenera reprezentacji. Ot, akurat takie dwa czynniki...
Silna liga jest ważna, trener - też, ok, tylko myślę że u nas zbyt małą wagę się przywiązuje do pracy z dziećmi, młodzieżą, juniorami. Do tzw. siatkarskiej pracy u podstaw.
Moim zdaniem, bez tego możemy zapomnieć o trwałych, wieloletnich sukcesach polskiej siatkówki i wprowadzeniu jej do światowego Panteonu. Ale chyba większość myśli inaczej...
Ale to nie mój problem.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Po naszej wczorajszej wygranej 3:1 nad Japonkami i niespodziewanej porażce Brazylijek w tie-breaku z Serbkami dzisiejsze starcie naszych kadetek z Brazylią wyrasta na mecz którego stawką najprawdopodobniej bedzie awans do półfinału, napewno będzie ciężko ale trzeba wierzyć w wygraną.

Mecz Polska-Brazylia kadetek można obejrzeć pod tym linkiem:
http://voleyboltv.com/canliyayin.php?salon_id=2
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: SerCos »

I w dość szczęśliwy sposób mimo porażki z Serbkami, a dzięki zwycięstwu Japonek z Brazylią Polki zagrają w półfinale. Rywalem będą Chinki. W drugim meczu półfinałowym gospodynie Turczynki zmierzą się z Serbkami.

Brazylijki widocznie nie wytrzymały ciśnienia popełniając w czterech setach aż 32 błędy własne.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: dreamer »

SerCos pisze:...Brazylijki widocznie nie wytrzymały ciśnienia popełniając w czterech setach aż 32 błędy własne.
W pełni zgadzam się z tą opinią. Ta drużyna brazylijska miała za zadanie zdobyć medal. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że właściwie ten sezon reprezentacyjny do tej pory stanowi dla Brazylijczyków spore rozczarowanie.
Możliwe jednak, że uda się urażoną dumę poprawić nieco seniorkom Ze Roberto w Grand Prix.

Polkom natomiast, mimo porażek, tym razem dopisuje szczęście. Należy się z tego cieszyć i życzyć im powodzenia w półfinałowym starciu. Naprawdę już na tym etapie można powiedzieć, że zrobiły bardzo dużo.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Alferek »

A nie wiecie który półfinał gramy? Bo można je obejrzeć na necie.




P.S. Już znalazłem, gramy w sobotę o 18:00 CET jako drugi półfinał.
Tu będzie transmisja: http://www.laola1.tv/en/int/volleyball/ ... 59701.html
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Ogromne gratulacja dla naszych młodych siatkarek które osiągneły znakomity rezultat jakim jest niewątpliwie awans do półfinału Mistrzostw Świata kadetek, ostatni raz w półfinale MŚ w tej kategorii wiekowej nasze siatkarki grały w 2001 roku w Chorwacji gdzie zdobyły brązowy medal a trenerem tamtej ekipy był obecny szkoleniowiec naszych kadetek A.Peć współtwórca wiekszości naszych sukcesów w młodzieżowej kobiecej siatkówce w obecnym wieku (m.in. srebro ME kadetek 2001,brąz MŚ kadetek 2001,złoto ME juniorek 2002,brąz MŚ juniorek 2003 czy złoto ME kadetek 1999).
Jutro w półfinale nasze kadetki czeka niezwykle trudne zadanie ponieważ zmierzą sie z jedyną niepokonaną dotąd drużyną turnieju- Chinkami które do tej pory straciły w tych mistrzostwach tylko 2 sety a pokonały między innych Turczynki i Serbki czyli pozostałą dwójke półfinalistek z którymi Polki przegrały w fazach grupowych więc już to obrazuje z jakiej pozycji nasze kadetki startują w półfinale, niemniej trzeba podjąć walke z tymi rywalkami aby liczyć na medalową zdobycz tak długo oczekiwaną w młodziezowych kobiecych rozgrywkach.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: dreamer »

Półfinał:
Polska - Chiny 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 20:25)
Według mojego oglądu, przegrany, półfinałowy mecz z Chinkami, nie był widowiskiem jednostronnym.
Drużyna jaką zabrał trener Peć na mistrzostwa jest w stanie powalczyć w małym finale z Serbkami o brązowy medal. Myslę, że bez względu na wynik dzisiejszego meczu o brąz z Serbkami, już możemy się cieszyć z wyniku. W kontekście następpnych mistrzostw w kategorii juniorek, można mówić o tym, że mamy idealną bazę do tego, aby na tym turnieju także zaznaczyć swoją obecność.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Alferek »

Brąz przegrany
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: dreamer »

Alferek pisze:Brąz przegrany
Wiele lat temu Zenon Laskowik w jednym z niezapomnianych przedstawień kabaretowych mówił: "nie mówi się, że jedno koło w traktorze jest zepsute, tylko że trzy koła są sprawne".
Co prawda w znaczeniu Laskowika stwierdzenie to było kpiną ze specyficznego sposobu "widzenia rzeczywistości" w PRLu, ale parafrazując je, powiem w bardzo pozytywnym znaczeniu tych słów, że: "Polki nie przegrały na tych MŚ brązowego medalu, ale wygrały 4. miejsce".
Takie jest moje zdanie. Myślę, że niewiele było przed wyjazdem reprezentacji na turniej osób (ja do nich nie należałem), które widziały choćby cień szansy na wejście do półfinału. Cichym marzeniem był awans do ósemki najlepszych drużyn.
Ja jestem usatysfakcjonowany miejscem kadetek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

dreamer pisze:Myślę, że niewiele było przed wyjazdem reprezentacji na turniej osób (ja do nich nie należałem), które widziały choćby cień szansy na wejście do półfinału. Cichym marzeniem był awans do ósemki najlepszych drużyn.
O ile z Twoim pierwszym zdaniem jak najbardziej chyba każdy sie zgodzi to jednak stwierdzenie że cichym marzeniem naszych kadetek był awans do najlepszej ósemki turnieju gdy w grupie miały dwa afrykańskie zespoły plus Turcje ma niewiele wspólnego z prawdą ponieważ musiałby nastąpić prawdziwy kataklizm aby nasze kadetki przegrały z Egipcjankami lub Algierkami ( a właśnie te reprezentacje stały nam na drodze do najlepszej ósemki).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: dreamer »

Antonella Hard Core pisze:...stwierdzenie że cichym marzeniem naszych kadetek był awans do najlepszej ósemki turnieju gdy w grupie miały dwa afrykańskie zespoły plus Turcje ma niewiele wspólnego z prawdą ponieważ musiałby nastąpić prawdziwy kataklizm aby nasze kadetki przegrały z Egipcjankami lub Algierkami ( a właśnie te reprezentacje stały nam na drodze do najlepszej ósemki).
Całkowicie się z tobą zgadzam. Celowo napisałem "ciche" i może rzeczywiście niefortunnie dodałem "marzenie".
Raczej chodziło mi o to, że przed tym turniejem niewiele było w naszych mediach roztaczania świetlanych wizji gry o medale z argumentowaniem tych oczekiwań słabymi rywalkami w grupie.
Sądzę, że właśnie fakt tak słabej grupy stopował zapędy tych, którzy z natury rzeczy roztaczają od razu zamaszyste wizje sukcesu.
Wyobraź sobie, co byłoby, gdyby takie rozdmuchane głośno oczekiwania rozpadły się w puch po nieoczekiwanej porażce z jakąś z tych afrykańskich drużyn.
Powiem tak:
logika nakazywała aby liczyć spokojnie na miejsca 4-5, ale nikt tego nie rozdmuchiwał w mediach jako czegoś, co nam się należy jak psu zupa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Mistrzostwa Świata kadetek 2011

Post autor: Alferek »

Dziewczyny miały wiele szczęścia. Po pierwsze łatwa grupa w I rundzie, gdzie nie sposób było nie awansować wyżej mając za przeciwników dwa zespoły z Afryki. Potem nastąpiło zwycięstwo z Japonkami, którego nikt im nie odbierze jako przypadek. I to zwycięstwo oraz tie-break z Brazylią wystarczyły do zajęcia 4 miejsca przez nieprawdopodobny zbieg okoliczności jakim była porażka Brazylijek z Japonią.
Oglądałem mecz półfinałowy z Chinkami i były dziewczyny słabsze pod siatką. Blok owszem, ale siła ognia już za słaba. I to zadecydowało o porażce. Ale mecz o brąz, szczególnie ostatni set to już niewiele wiary widziałem.
Niemniej jednak gratulacje, kiedyś zobaczymy te dziewczyny w PLK i nie będą długo stały w kwadracie rezerwowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”