Mistrzostwa świata kadetów 2011

Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby dreamer » 26 Aug 2011, o 22:21

Odbywające się w Almirante Brown i Bahia Blanca w Argentynie, mistrzostwa świata kadetów dzisiaj osiągną przełomowy punkt rywalizacji. Zakończy się druga runda grupowa. Potem zostanie już rozgrywka finałowa podzielona na rywalizację o miejsca 1-4, 5-8, 9-12 i 13-16. Okazało się, że w drugiej rundzie zespoły w czterech grupach dostarczyły kibicom ogromu emocji bardzo wyrównaną rywalizacją. Właściwie tylko Brazylia i Egipt z grupy G wyszły bez większych problemów (Brazylia bez żadnych) a mecze kończyły się pewnymi zwycięstwami faworytów - trzykrotnie wynikami 3:0 i trzykrotnie 3:1. W pozostałych grupach rywalizacja jest bardzo zacięta. W grupie E Serbia jeszcze nie może być pewna pierwszego miejsca, bo wszystko wskazuje na to, że Argentyńczycy grają z meczu na mecz lepiej i dzisiaj z Kubą pewnie zechcą zdobyć komplet punktów. Serbia ma zaś za rywali nieobliczalne Chiny. W grupie F świetną walkę toczyły Hiszpania, Francja i Bułgaria a Grecja była tylko ich cieniem. Kolejność w grupie Hiszpania przed Francją. W grupie H zacięte mecze gwarantowała każda z drużyn. Iran prowadzi na razie przed Rosją i to Iran ma w bezpośrednim dzisiejszym meczu chyba większe szanse na zwycięstwo i zajęcie pierwszego miejsca. W pokonanym polu zostają USA i Korea.

Ciekawie wyglądają też poszukiwania nowych siatkarskich talentów. Muszę przyznać, że na tych mistrzostwach może nie ma ich wiele, ale za to naprawdę czarują swoją postawą. Na prawdziwych mistrzów ataku wyrastają Gonzalo Quiroga (brat młodszy Rodrigo) i Uros Kovacević. Uważam, że Gonzalo już w przyszłym sezonie reprezentacyjnym trafi do seniorskiej reprezentacji Argentyny. O ile ci zawodnicy dominują w ilości zdobywanych punktów o tyle w efektywności ataku biją ich Kubańczycy Fundora i Bisset. Chińczyk Zhang i Hiszpan Alejandro Vigil zdecydowanie wyróżniają się w bloku. Nie ma jakiegoś wyjątkowego zawodnika w obronie. Nie ma też żadnej perełki na rozegraniu, a wyróżniają się Francuz Brizard i Hiszpan Trinidad. Z mojego punktu widzenia wart uwagi jest inny rozgrywający. Gra jeszcze bardzo nierówno i często niedokładnie. Jest jednak w tej grupie wiekowej wśród tych zawodników którzy w Argentynie się pokazali, zawodnikiem najbardziej twórczym, skłonnym do gry kombinacyjnej i nieustannie zabiegającym o coraz szybsze tempo gry - chodzi o Argentyńczyka Fernando Arpajou, który myślę będzie bardzo efektywnym i widowiskowym zawodnikiem za jakieś 2 lata. Prawdziwa posucha na przyjęciu, gdzie raptem trzech zawodników jest godnych uwagi. Argentyńczyk Ramiro Nunez jako jedyny ma już ustabilizowaną grę. Natomiast wielkimi talentami (kilkoma) dysponuje Francja, a największy z nich to Richard Quentin, ale on jest graczem libero (ze świetnymi perspektywami). Niewiele ustępuje mu natomiast klasyczny przyjmujący - Thibault Rossard. Nie ma rzucających się w oczy libero poza Quentinem. Nie mogę się jednak oprzeć myśli, że lokujący się gdzieś w czubie klasyfikacji najlepszych libero - Argentyńczyk Martin Weber (syn Javiera Webera) będzie prawdopodobnie mógł liczyć na przychylność swojego ojca i jego kariera może się rozwinąć nadspodziewanie szybko. Zobaczymy tylko z jakim skutkiem dla siatkówki argentyńskiej. Choć uczciwie muszę przyznać, że młody Weber ma tę smykałkę do gry na pozycji libero, typową dla ekip z Ameryki Południowej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M


Re: Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby dreamer » 27 Aug 2011, o 10:34

Znamy już rozkład meczów w rywalizacji o poszczególne miejsca.
W półfinałach zagrają Hiszpania z Kubą i Serbia z Francją. Szansę na grę w półfinałach do ostatniego meczu grupowego drugiej rundy miała ekipa gospodarzy mistrzostw - Argentyny. jednak grający w poprzednich meczach dość niestabilnie Kubańczycy, tym razem zagrali znakomite zawody. Kuba wygrała dość pewnie 3:1, a klasą dla siebie był Lazaro Fundora który na liczniku zdobytych punktów zbliżył się do trzydziestki. Argentyńczycy mimo że ich as - Gonzalo Quiroga - znowu nie zawiódł, tym razem nie byli w stanie odnieść zwycięstwa.
O miejsca 4-8 zagrają Argentyna z Grecją i Bułgaria z Chinami.
O miejsca 9-12 - Brazylia ze Stanami Zjednoczonymi i Iran z Egiptem.
O miejsca 13-16 - Tunezja z Rosją i Korea z Portoryko.
Już teraz można chyba powiedzieć, że ten turniej jest już kolejnym tegorocznym turniejem, w którym Brazylijczycy wyglądają słabo na tle innych drużyn. Coś w nieźle do tej pory funkcjonującej machinie brazylijskiego szkolenia zacięło się i prawdopodobnie po tym sezonie nastąpią jakieś zmiany. być może także zmiany w sztabach szkoleniowych - choć wydaje się, że szkoły Antonio Lerbacha nie da się łatwo zastąpić czymś/kimś innym. Wielcy przegrani to także Rosjanie, Amerykanie i Irańczycy. Zaskakująco świetnie radzą sobie natomiast w tym turnieju Hiszpanie. O tym, że w czołówce będzie Serbia i Francja, a także Kuba i Argentyna, można było wyrokować w ciemno przed zawodami.
Zobaczymy jak rywalizacja rozwinie się dalej. Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o indywidualność mistrzostw to na razie zaczyna wybijać się na szczyt listy kandydatów Kubańczyk Lazaro Fundora. Mogą z nim rywalizować Serbowie Uros Kovacević i Luka Medić. Problemem tego pierwszego jest jednak nieco niższa efektywność ataku, a tego drugiego - za mała ilość punktów przy najwyższej procentowej skuteczności ataku. Pewnie szansę miałby rywalizować o palmę pierwszeństwa także Gonzalo Quioroga, ale wydaje się, że w momencie gdy Argentyńczycy zostali przez Kubańczyków wypchnięci do grupy drużyn walczących o miejsca 5-8, to jego szanse znacznie zmanały.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby AbCd » 5 Aug 2012, o 03:12

Dlaczego na tych mistrzostwach nie grał w Kubie Leon ??
AbCd
 
Posts: 51
Joined: 22 Apr 2012, o 21:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby Kurek7 » 5 Aug 2012, o 09:48

Bo był "za stary", o ile o jego osobie można tak napisać :D
Polska biało-czerwoni... :)
Kurek7
 
Posts: 696
Joined: 3 Oct 2011, o 14:10
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby AbCd » 5 Aug 2012, o 16:06

Nie był za stary bo on jest rocznik 93' tak samo jak Kovacević który grał w reprezentacji Serbii na tym turnieju
AbCd
 
Posts: 51
Joined: 22 Apr 2012, o 21:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby Kurek7 » 7 Aug 2012, o 07:30

AbCd wrote:Nie był za stary bo on jest rocznik 93' tak samo jak Kovacević który grał w reprezentacji Serbii na tym turniejuNie zrozumiałeś mnie...
Chodziło mi o to, że on jest już zbyt doświadczony aby grać w takich turniejach, on jest główną postacią siatkówki seniorskiej i po co niby miałby się tłuc po MŚ kadetów...???
Polska biało-czerwoni... :)
Kurek7
 
Posts: 696
Joined: 3 Oct 2011, o 14:10
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby AbCd » 7 Aug 2012, o 15:26

N chyba że tak . Ale jednak zdobyć dla swojego kraju mistrzostwo świata nawet i w kadetach to jednak wyczyn . Kovacevic też grał a teraz jest razem z bratem w pierwszym składzie reprezentacji Serbii .
AbCd
 
Posts: 51
Joined: 22 Apr 2012, o 21:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata kadetów 2011

Postby Streeter » 16 Aug 2012, o 15:53

AbCd wrote:N chyba że tak . Ale jednak zdobyć dla swojego kraju mistrzostwo świata nawet i w kadetach to jednak wyczyn . Kovacevic też grał a teraz jest razem z bratem w pierwszym składzie reprezentacji Serbii .


Jednak na światowym poziomie nijak ma się porównanie młodego Kovacevicia do Leona - ten pierwszy zagrał zaledwie kilka meczy, a tego drugiego obserwujemy już od dłuższego czasu i można powiedzieć, że prezentuje stabilną formę. Taki wniosek o Kovaceviciu będziemy mogli wyciągnąć za 2-3 sezony.
Mój dream-team: Arjona, Juantorena, Simon, Zaytsev, Leal, Muserski, Henno (L)
Streeter
 
Posts: 2657
Joined: 20 Sep 2011, o 20:49
Location: Rzeszów
Płeć: M


Return to Mistrzostwa Świata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest