Mistrzostwa Świata 2018

wlodi94
Posty: 34
Rejestracja: 8 lis 2017, o 07:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wlodi94 »

MWi pisze:Trochę nie rozumiem, dlaczego wszyscy twierdzą, że Francja nie może już awansować, przecież możliwa jest taka sytuacja


ITA 7zw 21 pkt
RUS 6zw 19 pkt



BRA 7zw 20pkt
SLO 5zw 15 pkt

USA 8zw 22pkt

BUL 5zw 15pkt

SRB 7zw 20pkt
FRA 5zw 18pkt

POL 5zw 16pkt

Jeśli zagramy tragicznie z FRA i SRB, a Słowenia nie wygra z Brazylią i Bułgaria z USA, to jest taka tabelka jak powyżej. I wcale nie jest mało prawdopodobna...

Napisałem to samo wyżej. Chyba wszyscy brali zwycięstwo naszych Orłów w ciemno przed meczem i teraz o tym zapomnieli choć nawet wtedy mieliby szanse.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: troche zorientowany »

witam wszystkich po 3 latach. Niestety powrót przypada na najsłabszy mecz. Bądźmy jednak realistami. Nikt na nas nie stawiał tylko po wygranej grupie zakręciło nam się w głowie. Tak bez Kubiaka nie ma gry na przyzwoitym poziomi zgoda z W. Drzyzgą że skoro bez niego się nie da to po co aspirujemy do tytułu. Hola panie Drzyzga my cudem wygraliśmy mecz z średnio grającymi Bułgarami. Tak Kurek grał poprawnie ale to zagrywki w końcówkach ratowały wynik. Iran to nie jest czołówka. Moim zdaniem grają jak potrafią. My nie mamy rasowego atakującego i gdy nie ma lewego tj Kubiaka bo Śliwka nie powinien znaleźć się w kadrze a Szalpuk jest średniakiem to dla nas awans do 6 jest sukcesem na tych MŚ. Mocarstwowe ambicje musimy odłożyć na później. Jak wróci Leon a pojawi się rozgrywający dużego formatu to wtedy możemy liczyć na podium imprez. Jeszcze mamy szansę na awans ale trudno uwierzyć w taką odmianę po 24h i to z osłabionym jeśli w ogóle Kubiakiem.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kibic_siatki »

Taki mecz (przy słabym przeciwniku) obnażył nasze braki: na skrzydle mamy jednego zawodnika kończącego z trudniejszych piłek, czy sytuacyjnych. Nazywa się Szalpuk. Przy 3 (!) atakujących, żaden nie potrafi tego robić, przyjmujący: Śliwka tylko kiwa, Kwolek próbuje nabijać na blok, a Kubiak liczy na szczęście. Obecność naszego kapitana niewiele by zmieniła w tym spotkaniu. Argentyńczycy przycisnęli nas mocną zagrywką: De Cecco, Poglajen. Z drugiej strony te zagrywki naszych flociaży były przyjmowane w punkt, a jedyną mocną stabilną zagrywkę ma Kochanowski. Do obydwu trudno się przyczepić o ten mecz.
Argentyńczycy zagrali bardzo dobry mecz: słabsze warunki fizyczne rekompensowali pasywnym blokiem i obroną, dzięki dobremu ustawieniami na swoich pozycjach. Nie czepiam się rozgrywających: mieli przyzwoite przyjęcie, poprawnie wystawiali, tylko mieli bardzo ograniczony wybór: albo środkowi lub Szalpuk.
Jutro trzeba jednak liczyć na swoją grę, bo na szczęściu nie zajedziemy daleko.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

MWi pisze:Trochę nie rozumiem, dlaczego wszyscy twierdzą, że Francja nie może już awansować, przecież możliwa jest taka sytuacja


ITA 7zw 21 pkt
RUS 6zw 19 pkt



BRA 7zw 20pkt
SLO 5zw 15 pkt

USA 8zw 22pkt

BUL 5zw 15pkt

SRB 7zw 20pkt
FRA 5zw 18pkt

POL 5zw 16pkt

Jeśli zagramy tragicznie z FRA i SRB, a Słowenia nie wygra z Brazylią i Bułgaria z USA, to jest taka tabelka jak powyżej. I wcale nie jest mało prawdopodobna...
Miałem to właśnie pisać
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Jak jeszcze na sportowychfaktach często piszą osoby, które nie znają się na niczym i artykuł, że Francja odpadła napisany o 18:33 zakłada, że wygramy z Argentyną, tak nie rozumiem, czemu po meczu Lepa w Polsacie Sport i inni, mówili, że jutro gramy z Francją, która gra o nic.

Przecież jak Francja wygra z nami i z Argentyną po 3 punkty, to ma bilans 5-3 i nawet 18 punktów.

A jak przegramy oba mecze po 0-3, to jest:

Serbia 6-2 albo 7-1 (niezależnie od wyniku z Argentyną)
Francja może mieć 5-3 i albo 18 punktów albo 17 punktów jak z Argentyną wygra po tiebreaku.
Polska 5-3 wtedy i 16 punktów

No to jak?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

wlodi94 pisze:
MWi pisze:Trochę nie rozumiem, dlaczego wszyscy twierdzą, że Francja nie może już awansować, przecież możliwa jest taka sytuacja


ITA 7zw 21 pkt
RUS 6zw 19 pkt



BRA 7zw 20pkt
SLO 5zw 15 pkt

USA 8zw 22pkt

BUL 5zw 15pkt

SRB 7zw 20pkt
FRA 5zw 18pkt

POL 5zw 16pkt

Jeśli zagramy tragicznie z FRA i SRB, a Słowenia nie wygra z Brazylią i Bułgaria z USA, to jest taka tabelka jak powyżej. I wcale nie jest mało prawdopodobna...

Napisałem to samo wyżej. Chyba wszyscy brali zwycięstwo naszych Orłów w ciemno przed meczem i teraz o tym zapomnieli choć nawet wtedy mieliby szanse.
Wtedy nie mieliby, bo finalnie skończyliby z jedną porażką więcej. My dwie; oni trzy.
A tak, Francuzi jak najbardziej w grze.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Kadyks
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, o 21:54

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Kadyks »

Naszych jedynie uratować może Argentyna...., sprawiając niespodziankę gargantuiczną ogrywając Serbów bądź Francuzów.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mateja »

Kadyks pisze:Naszych jedynie uratować może Argentyna...., sprawiając niespodziankę gargantuiczną ogrywając Serbów bądź Francuzów.
Mimo dzisiejszego blamażu, nadal wszystko jest w naszych rękach. Jesteśmy na 1. miejscu, jeśli wygramy z Serbami i Francuzami to jedziemy dalej.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: knightrider »

dyletant pisze:
Aershis pisze:
dyletant pisze:Nie lekceważyłbym Słoweńców, którzy dzisiaj łatwo ograli Belgów bez straty seta. Mogą napsuć krwi nie tak jak zwykle faworyzowanym Brazylijczykom.
Tak łatwo, poza setem numer trzy, to im jednak nie było. :)
No tak :) , 2 sety na przewagi. Pisałem to w kontekście ich pierwszego meczu, gdzie Belgowie prowadzili już 2:0

Ale Papa Drzyzga przejechał się po Śliwce, ciekawe czy nie ma go tu na forum, pod jakimś nickiem, bo opinie z kilkoma użytkownikami mocno zbliżone :D
Gościu 23 lata i dalej jest ciągnięty za uszy co obala mit równej kadry. Przy Kubiaku, Mice, Leonie + Kwolku/Fornalu obecna para co zawaliła mecz z Latynosami nawet powołań nie dostanie. Ileż można oglądać to samo w kółko + że oni mają czas. Szalpuk/Śliwka 0 zagrywki, fatalne przyjęcie, śmieszne baloniki. Dostali rezerwową Argentyne bez Conte itd na deser wypuścili wygrany mecz :]
wlodi94
Posty: 34
Rejestracja: 8 lis 2017, o 07:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wlodi94 »

jaet pisze:
wlodi94 pisze:
MWi pisze:Trochę nie rozumiem, dlaczego wszyscy twierdzą, że Francja nie może już awansować, przecież możliwa jest taka sytuacja


ITA 7zw 21 pkt
RUS 6zw 19 pkt



BRA 7zw 20pkt
SLO 5zw 15 pkt

USA 8zw 22pkt

BUL 5zw 15pkt

SRB 7zw 20pkt
FRA 5zw 18pkt

POL 5zw 16pkt

Jeśli zagramy tragicznie z FRA i SRB, a Słowenia nie wygra z Brazylią i Bułgaria z USA, to jest taka tabelka jak powyżej. I wcale nie jest mało prawdopodobna...

Napisałem to samo wyżej. Chyba wszyscy brali zwycięstwo naszych Orłów w ciemno przed meczem i teraz o tym zapomnieli choć nawet wtedy mieliby szanse.
Wtedy nie mieliby, bo finalnie skończyliby z jedną porażką więcej. My dwie; oni trzy.
A tak, Francuzi jak najbardziej w grze.
Mieliby gdyby Serbia przegrała dwa mecze kolejne :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

weary_skier pisze:
drukjul pisze:
Czyli inaczej rzecz ujmując - "przepisy się nie zmieniły, zmieniło się do że tej pory były martwe i je gremialnie ignorowaliśmy, tak jak choćby gremialnie ignorujemy przepis że zagrywkę należy wykonać w ciągu 8 sekund od gwizdka sędziego, a teraz od tych MŚ zaczniemy je nagle egzekwować i gwizdać"
A kto niby ignoruje błąd 8 sekund? Akurat czas między wymianami i czas od gwizdka do zagrywki to od jakichś dwóch sezonów jedne z baczniej obserwowanych rzeczy.
Jak ja to obserwuje, to nie potrafię sobie przypomnieć, abym w dwóch ostatnich sezonach zetknął się z tym, żeby jakiś sędzia czy to w rozrywkach międzynarodowych pod patronatem FIVB i CEV, czy to w rywalizacji ligowej, w naszej Pluslidze, Serie A1, brazylijskiej i rosyjskiej Superlidze, czy NCAA przynajmniej jeden raz odgwizdał, a moje wewnętrzne poczucie czasu (a tak się składa, że już jako dziecko codziennie nawet po kilka godzin bawiłem się metronomem ;) ) mówi mi, że w każdym meczu można by było go gwizdać przynajmniej co najmniej kilkanaście razy. Może ktoś ten przepis faktycznie obserwuje i kontempluję, stara się czytać wspak, w wolnych chwilach układa z niego anagramy, ale dla mnie w praktyce przepis jest tak samo martwy i nikt go nie przestrzega zarówno w Rio de Janeiro, Pekinie jak i Nowosybirsku. To oczywiście przykład skrajny, ale przepisów siatkarskich nie całkowicie martwych, ale wyjątkowo arbitralnych i przez większość sędziów ignorowanych jest oczywiście więcej (niedozwolone zasłony przy zagrywce, błędy ustawienia w przypadku libero)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2018, o 22:17 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: MWi »

Co ciekawe, dzisiejsza nasza porażka sprawiła, że nawet zwycięstwo 3:2 z Francją lub Serbią (przy porażce "za trzy" z drugą z tych drużyn) wcale nie gwarantuje nam awansu. Mamy wówczas 18 punktów i 6 zwycięstw, a na tyle szanse jeszcze mają Rosjanie (nawet na 19pkt), Bułgarzy i Słoweńcy*, a każda z tych drużyn miałaby wówczas lepszy stosunek setów od nas.

*Wówczas zamiast nas odpadłaby Brazylia, więc tego wariantu nie musielibyśmy się obawiać
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2018, o 22:22 przez MWi, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Wrzuci ktoś staty? Nie korzystam z tt, nie wiem gdzie tego szukać a strona FIVB to od roku parodia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: troche zorientowany »

dobrze że Francja jest w grze a nie jak mówią pseudo fachowcy Polsatu bo im 2 wygrane po 3 pkt mogą dać awans. Niech wreszcie ktoś im to uświadomi żeby nie wygadywali bredni o powrocie Francuzów !!!
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mateja »

drukjul pisze:...
Była taka sytuacja (swoją drogą dokładne 3 lata temu) w meczu z Amerykanami na Pucharze Świata.

https://www.youtube.com/watch?v=oviPif6G4og

Też nie przypominam sobie podobnej, przynajmniej w siatkówce reprezentacyjnej.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: TommyLeeJones »

Próbowaliśmy udowodnić, że da się wygrać mecz, nie grając w siatkówkę w ataku - nie wyszło, chociaż było blisko.
Nie wiem co powiedzieć o tym meczu, może to, że darłem się w jego trakcie jak opętany i wymyślałem tony wyzwisk?

Heynen poległ dzisiaj na duecie Drzyzga - Kurek z potężnym kretesem. Fabiana strasznie obciąża całkowicie spartaczona końcówka t-b, chociaż ani on, ani Łomacz tym razem nie mogą odpowiadać za skrajną impotencję reszty kolegów z boiska. Szalpuk jeszcze momentami coś szarpał, Konarski zagrał "swoje", czyli słabo acz nie kompletnie żałośnie. Bartek Kurek po tym meczu w kwestii psychiki znajduje się gdzieś w Jakucji, po dokonaniu wraz ze Śliwką zbrodniczego aktu sabotażu narodowego. To już lepiej budować zamki na piasku - pewniejsze. Zresztą prócz Zatora, wszyscy muszą nie tyle posypać głowy popiołem, co się w nim zanurzyć powyżej uszu, żeby nie było widać jak są czerwone ze wstydu po tym meczu.

Heynen popełnił w meczu dwa błędy kadrowe. Primo - nie zaufał Schulzowi, a powinien, Bocian cały sezon dawał sygnały, że jest gotów, a sytuacja była krytyczna. Drugi - zostawienie Śliwki. Tak, Kwolek dał ciała ale jeśli Olek każdorazowo próbował udowodnić, że jest żałosny, nie powinno się go trzymać i wbijać noża w plecy co raz głębiej. A propos cyrku z przepisami - jednak gdyby Vital nie robił scen, sędziowie by się nie ugięli.

Potrzebujemy cudu, nie jakiegoś siatkarskiego, tylko mentalnego, bo oni teraz siedzą w hotelu i są w rozsypce. Kurek to pewnie myśli o rezygnacji z kadry. Dla mnie szanse na podniesienie się są bliskie zeru ale trzeba wierzyć.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2018, o 22:23 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Angulo »

Dlaczego przy stanie 14:13 sędzia dał punkt Argentyńczykom?
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Lynn »

Wszyscy dookoła pisali i mówili, że Francja nie ma szans na awans po porażce z Serbią. Drzyzga, Swędrowski, Mielewski, Lepa i reszta :D
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Angulo pisze:Dlaczego przy stanie 14:13 sędzia dał punkt Argentyńczykom?
Miał wyrzuty sumienia :)

Gwizdnął rzuconą Szalpukowi, akurat to było normalne zagranie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Ja się biję ze sobą, bo trzy obozy we mnie próbują przemówić:

1. To oczywiście złość, wścieklizna, jak my mogliśmy to wypuścić, jak mogliśmy zostać póki co frajerami turnieju, bo przecież od stanu 14-11 dostaliśmy 14-16, z Argentyną, którą sędziowie praktycznie zaorali (nie chodzi tu teraz w tym wywodzie o to, czy zgodnie z przepisami, czy nie), kiedy dostaliśmy od losu tyle i na zagrywce nie stanął Zaytsev, czy Atansijevic walący w pełnym szale 4 asy z rzędu ponad 120 km na godzinę, tylko flotowiec argentyński :( i tak daliśmy dupy.

2. Zwalczą pierwszą myśl - że jeszcze dwa mecze, jak wygramy jutro z Francją to mecz będzie do zapomnienia (choć wygrana 3-2 według mnie nie daje nam jeszcze pewności awansu) i trzeba uspokoić nerwy.

3. Czy nie wymagamy wszyscy zbyt dużo? Czy Drzyzga senior nie ma racji, że skoro bez jednego zawodnika, bez Michała Kubiaka, nie potrafimy sobie poradzić z Argentyną, która nie gra wielkiego meczu, Conte wchodzi tylko zadaniowo na przyjęcie, to po prostu nie zasługujemy na nic więcej? To pierwszy raz chyba w jego wykonaniu tak ostre słowa, ale może coś w tym jest. Od razu kojarzy się wywiad Heynena, że gramy ponad poziom.

I te trzy myśli ze sobą walczą i nie wiem, która wygra. Póki co i tak przeważa pierwsza. Z drugiej strony jakbyśmy dziś nie sfrajerzyli i wygrali mecz za 3 punkty i nawet awansowali do 3 rundy, to i tak do zdobycia medalu, byśmy musieli zrobić, co jest wymagane teraz - OGRAĆ KOGOŚ LEPSZEGO.

Tak więc jak nie wygramy jutro z Francją albo w niedzielę z Serbami, to po prostu jeszcze nie zasługujemy i trzeba będzie czekać dalej. Wiadomo, że jesteśmy w przebudowie, że czekamy na Leona, ale inne drużyny też mają problemy.

Mnie najbardziej ciekawi, co osiągnie Brazylia - tam też zachodzą duże zmiany, na ten moment wydaje się, że na finał są za słabi, ale to jest turniejowa drużyna, z kilkoma zawodnikami z dużym doświadczeniem.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

Coś by wypadało napisać o tym meczu, ale ponad godzina minęła i nic sensownego mi nie przychodzi do głowy.

Żenada na każdym polu, o, może tak będzie dobrze. W jakimś stopniu zawiodło dziś absolutnie wszystko.

Z reguły jestem optymistą, ale w awans do TOP6 kompletnie nie wierzę. I nie chodzi już nawet o kwestie nastawienia mentalnego, Francja i Serbia grają w siatkówkę lepiej od nas, porównując to nie do dzisiejszej katastrofy, ale też meczów grupowych.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2018, o 22:36 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
krzychszp
Posty: 977
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: krzychszp »

Faktycznie pierwsza runda zaciemniła obraz naszej kadry. Niestety Iran i Bułgaria to teraz zespoły przeciętne i myslę ze wszyscy za bardzo podniecalismy sie tymi wygranymi
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: MWi »

Lynn pisze:Wszyscy dookoła pisali i mówili, że Francja nie ma szans na awans po porażce z Serbią. Drzyzga, Swędrowski, Mielewski, Lepa i reszta :D
No i kompletnie nie mają racji. Moim zdaniem z drugiego miejsca największe szanse na awans ma słabszy z pary RUS/ITA (prawie na pewno RUS), a o drugie miejsce powinniśmy powalczyć z Francuzami. Moim zdaniem zdobycie choć jednego punktu na FRA daje nam bardzo duże szanse - eliminujemy wtedy Francję, a ktoś z pary SLO/BUL musiałby wygrać z BRA/USA i z AUS/CAN*, żeby nas pokonać. W Bułgarię nie wierzę - potkną się prawie na pewno na USA lub CAN, ale Słowenia gra naprawdę nieźle...

*z założeniem, że w maks jednym meczu byłby tie-break, przy dwóch dalej bylibyśmy lepsi.
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: beatrix »

W tej nędzy na lewym skrzydle Heynen mógłby sięgnąć do pomysłu Anastasiego podczas meczu z Modeną w Lidze Mistrzów i wyjść jutro z Szulzem na przyjęciu. Gorzej od Śliwki nie zagra, na pewno, a walnąć w piłkę potrafi, zagrywką coś może zdziałać i blokiem. Nie ma nic do stracenia, bo ten skład z dzisiaj już nic nie wygra. Może trzeba mu podpowiedzieć na jakimś tłyterze.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: mac 1 »

Mecz z Argentyna nam nie wyszedł tylko po co ta rozpacz. Chyba nie oczekiwaliśmy że ze Sliwką, Szalpukiem na przyjęciu podbijemy świat. Dla mnie Ci chłopcy + Kochanowski w tych MS mieli przede wszystkim zdobywać doświadczenie i to robią. Ok siatkarze z Argentyny to nie mistrzowie świata jednak są bardziej ograni niż nasza młodzież a to z nią rywalizowali w głównej mierze. Czy jutro wygramy z Francją (grając młodymi lub chorym Kubiakiem) nie wiem. Czy wyjdziemy z tej grupy też nie wiem ale mam nadzieję że chłopaki rozegrają na tych MŚ jak najwięcej meczów bo to będzie bezcenne doświadczenie dla młodzieży do której w przyszłym roku dołączy Leon i od tego w dużej mierze będzie zależało czy awansujemy na Igrzyska czy nie. Zresztą jak można porównywać Erwina, Urosza, Marko, Kevina, Srecko i innych do Sliwki, Szalupy czy Kochana przecież różnica jest oczywista nie tylko pod względem doświadczenia ale i umiejętności a to na nich opiera się gra tej kadry wobec choroby Kubiaka. O Kurku się nie wypowiadam bo nie kopie się leżącego. Damian, Dawid czy gdyby zamiast nich był Łukasz bądź Maciek to by coś zmieniło śmiem wątpić. Także trzymam jutro i pojutrze kciuki i życzę dużo radości z gry bo umiejętnościami rywali raczej nie pokonamy a fartem a i owszem. :)
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kuchcik77 »

Paradoksalnie dwa przegrane tiebreaki (a wliczajac dzisiejszy to trzy) powinny spokojnie wystarczyc do awansu...
Ba, nawet zero punktow jutro nie przekreśla naszych szans, choc wtedy bedzie pilkarsko tzn nie wszystko bedzie w naszych rekach.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: MWi »

kuchcik77 pisze:Paradoksalnie dwa przegrane tiebreaki (a wliczajac dzisiejszy to trzy) powinny spokojnie wystarczyc do awansu...
Ba, nawet zero punktow jutro nie przekreśla naszych szans, choc wtedy bedzie pilkarsko tzn nie wszystko bedzie w naszych rekach.
Trzy punkty w dowolnej konfiguracji to pewny awans,
dwa - prawie pewny,
jeden z Francją (0 z SRB) - prawdopodobny,
jeden z Serbią (0 z FRA) - mało prawdopodobny,
przy zerze to szanse są malutkie (ARG wygrywa z FRA i korzystne wyniki w innych grupach), ale rzeczywiście są :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: madlark »

dyletant pisze:Wrzuci ktoś staty? Nie korzystam z tt, nie wiem gdzie tego szukać a strona FIVB to od roku parodia.
Obrazek
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Statystyki pomeczowe jeszcze bardziej dobijają.

Pomimo, że w 2 setach nie dostaliśmy żadnego bloku punktowego, zrobiliśmy aż 9 błędów w ataku - chociażby dla porównania w meczu z Iranem w 3 setach całe 3 błędy. Strach przed czym?

Na 107 zagrywek tylko 2 asy - dla porównania z Iranem na 74 serwisy 4 asy, z Bułgarią 7 asów - psychiczna blokada na zagrywce.

Kurek fatalny, poniżej 30% to poziom poniżej krytyki, z drugiej strony Konarski niewiele lepiej i dostał aż 4 bloki - w tym 2 tiebreaku (w ogóle jego gra w tiebreaku to był żart, bo nie kończył nawet po 1 bloku - raz dostał czapę, drugi raz nie skończył ważnej kontry).

Śliwka statystycznie wygląda lepiej, bo 46% i żadnej dostanej czapy, jednak statystyka nie pokazuje, że z tych niedających punktów, były praktycznie pewne punktowe kontry dla Argentyny, więc marna to pociecha, że go nie złapali punktowo blokiem.

Oczywiście ogółem nasza skuteczność w ataku, to jakiś nieśmieszny żart, nawet w 1 secie wygranym gładko mieliśmy tylko 45% - tu u nas uratował blok (aż 6).

W 3 secie pomimo, że pozytywne przyjęcie względem 1 seta skoczyło z 23% na 75%, to spadła nam skuteczność ataku do 40% - niezrozumiałe zjawisko.

W tiebreaku na 14 punktów, tylko 5 zdobytych atakiem - skuteczność ataku 33% - to aż żal komentować.

I na koniec oddzielny akapit dla naszych środkowych - 8/24 - skuteczność 33% - tak więc nie ma się co dziwić, że tak mało graliśmy środkiem.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, o 00:08 przez Mastrangelo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: MWi »

To jeszcze taka mała ciekawostka nt. komentatorów i ich wybitnych umiejętności liczenia... Już w fazie grupowej "specjalista" w tym zakresie W. Drzyzga zarzekał się, że drużyny z 4 miejsc nie mają szans na awans dalej.

Jesteśmy po pierwszej turze spotkań i tylko Argentyna zdobyła z tych drużyn jakiekolwiek punkty. Tymczasem szanse na awans, mimo porażki 1:3, mają wciąż... Kanadyjczycy :)

Teoretycznie możliwe jest takie zestawienie:
ITA 7zw 21 pkt
RUS 6zw 19 pkt


BRA 7zw 20pkt
SLO 5zw 14 pkt

USA 8zw 22pkt
CAN 5zw 15pkt


POL 7zw 22pkt
SRB 5zw 14pkt

Oczywiście taka sytuacja jest b. mało prawdopodobna (Argentyna musiałaby wszystko wygrać), ale nie zmienia to faktu, że nie tylko przed rozpoczęciem II fazy Kanada miała pewne szanse na awans, ale nawet po jednej porażce wciąż je zachowała.

Matematyczną szansę na awans zachowała też dziś Argentyna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”