Mistrzostwa Świata 2018

dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

W tym samym czasie gra Holandia z Argentyną i obie ekipy mają niezły rozrzut formy. Pierwszego seta Oranje wygrali do 13, żeby 2 kolejne przegrać do 12 i 18, aktualnie jest 12:9

Włosi zaś ograli przed chwilą Chińczyków 3:1
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Juz chyba Kanada nie wyciagnie tego seta. Rozstrzelali ich Slowency zagrywka, mimo poczatkowego prowadzenia Kanadyjczykow.
Z tego co widziałem - a obejrzałem tylko kilka pierwszych minut spotkania, zespół Antigi do Ljubljany przyleciał praktycznie w tym samym składzie, który gościliśmy na memoriale Wagnera. W "14" Kanadyjczyków nie było ani nazwiska Stephena Maar, Gavina Schmitta, oraz Ryleya Barnes co pewnie oznacza, że tej trójki na MŚ także nie zobaczymy. Tyle tylko, że Perrin i libero Blair Bann zdążyli się przez ten okres wykurować - bo rozpoczęli dziś mecz w wyjściowej "6".

Z dwóch dzisiejszych pojedynków Ljubljana Volleyball Challenge zdecydowanie bardziej się nastawiałem na mecz USA-Iran, ale zdaje się że żadnej transmisji - nie tylko w necie - z tego meczu po prostu nie ma. :<

No nic. Jutro najpierw Kanada zmierzy się z USA, a o 20:00 powinien się rozpocząć mecz Słowenia-Iran.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: GolMar »

Schmitt na pewno nie pojawi się na MŚ - jest już w Grecji, w nowym klubie przygotowuje się do sezonu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Amerykanie bardzo łatwo rozprawili się z Persami. Nie wiem tylko czy to już tak dobra forma, czy Irańczycy im po prostu od dłuższego czasu leżą, bo dawno z nimi nie przegrali.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Szampon093 pisze:To po co czepiać się Pana Mielewskiego i Lepy? Kanał fajnie prowadzony, zwłaszcza brawo dla Romka Kołtonia za namówienie na to.
Regulamin zmieniał się można powiedzieć co chwile, ponieważ zmiany mogły być tam zamieszczane w każdym momencie. Powiedz jeszcze, że śledzisz codziennie regulamin i wiesz co jest dodane, a co wymazywane. Dodatkowo ,, Prawda Siatki" nie jest żadnym programem ,, dziennikarskim", a można powiedzieć jest prywatną opinią, czymś dla fanów, coś czego bardzo brakowało, lubią to co robią, przekazują tyle ile mogą.
Szampon093 pisze:Oczywiście, że podlega ocenie, ale nikt tu nie mówi o kanale ,, redaktorskim" jak zostalo to nazwane, a to zostało wyróżnione. Przykład zmian był niejednokrotnie ukazywany na samym kanale, nagle prowadzący prawdy wszystko sobie wymyślili rozumiem? ; )
Litości.
Ja się nie czepiam, bo jak napisałem i przyznałem już wczoraj po takiej formule jak luźne rozmowy o siatkówce na kanale yt nie oczekuje w każdym zdaniu rzetelności i sumienności dziennikarskiej i dotrzymywania standardów BBC, oraz że w zupełności wystarczy mi że te rozmowy w takiej konwencji będą zwyczajnie ciekawe. ;)

Nie mam nawet pretensji o to, że dwaj dziennikarze PS prowadzący "Prawdę siatki" zainteresowali się regulaminem obecnych MŚ dopiero na dosłownie tydzień przed imprezą, bo w końcu amatorów czytania regulaminów takich imprez - nawet wśród dziennikarzy sportowych - pewnie ze świecą można szukać. Natomiast było już przegięciem, że zamiast samemu szybko poszerzyć wiedzę na ten temat, lub nawet kilka razy uderzyć się niezbyt mocno we własne piersi, zaczęli bić mocno bez opamiętania w piersi cudze - organizatorów, stwarzając wrażenie, że ci regulamin "pod siebie" co chwila zmieniają. Jest to nieprawda, ale widać i Ty dałeś się dwóm miłośnikom teorii spiskowych dosyć skutecznie zmanipulować.

Czy prowadzący "Prawdę Siatki" wszystkie zmiany regulaminowe sobie wymyślili? Nie nie wszystkie. Zmiana w regulaminie MŚ faktycznie była, tyle tylko że dotąd tylko jedna - w drabince turniejowej: w II rundzie w grupie E i F mamy zamianę 3C <-> 3A, oraz 4C <-> 4D, a w grupie G i H 3D <-> 3B, oraz 4B <-> 4A.

Obrazek

Pytanie po co ją właściwie zrobiono? Pewny nie jestem, ale wydaje mi się że odpowiedź widnieje w uwadze petitem pod drugą tabelką (choć zasada nie jest nowa - była w regulaminie obecnych MŚ od samego początku), że w II rundzie Bułgaria musi zagrać koniecznie w Sofii, a Włochy w Mediolanie. Zasada że gospodarze imprezy grają w określonych miasta jako się rzekło nie jest nowa i wynika z całą pewnością w dużej części z komercyjnych umów organizatorów mistrzostw z miastami - my podczas MŚ w 2014 też zagwarantowaliśmy sobie z góry, że polska reprezentacja zagra wszystkie mecze II i III rundy w Łodzi (a np. mecze III rundy z Rosją i Brazylią powinniśmy teoretycznie zagrać w Katowicach - nawiasem mówiąc Rosjanie w mediach też nas wtedy oskarżali, że manipulowaliśmy przy drabince). Przy nowej drabince turniejowej, jeżeli Bułgaria zajmie II lub III miejsce w pierwszej rundzie w grupie D w Warnie, to w II rundzie będzie tak, czy siak grać potem w Sofii, więc niczego nie będzie już trzeba wtedy zmieniać i przenosić całych grup z reprezentacją organizatora imprezy, tak jak to było cztery lata temu podczas MŚ w Polsce.

Wprowadzenie zasady, że 14 zawodników może zostać zgłoszonych do protokołu meczowego o co był ostatnio taki wielki szum - jest również zmianą, tyle że zupełnie nową i na pewno "dobrą zmianą", bo we wszystkich dotychczasowych imprezach FIVB jak MŚ 2014, IO 2016, a nawet MŚ U21, U19, U20 (dziewczyny) zawsze i wszędzie do protokołu można było zgłaszać tylko 12 zawodników (zawodniczki). Więc to na pewno nie organizatorzy obecnych MŚ sobie to wymyślili i to w ogóle nie w ich gestii była ta decyzja.
kanimo

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kanimo »

Z ciekawosci:
Artykul na siatka.org o reprezentacji Finlandii podaje, ze statystykiem jest... Oskar Kaczmarczyk. :o
Realnie oceniając ich obecne możliwości, wydaje się, że wraz z Kubańczykami i Portorykańczykami będą rywalizowali o czwartą lokatę w grupie D. Warto trzymać kciuki za Skandynawów, ponieważ w ich sztabie szkoleniowym są polskie akcenty, czyli statystyk – Oskar Kaczmarczyk oraz fizjoterapeuta – Paweł Baryła.
Przez wiele lat z Finami jako statystyk, a raz nawet jako trener, pracowal Kamil Soloducha.
Czy autor artykulu sie pomylil, czy nastapila jakas dziwna zmiana? Strona FIVB nie podaje statystyka w odpowiedniej zakladce MS, a na zdjeciu ekipy jest Kamil ale zdjecia nie zawsze sa uzywane te aktualne.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Amerykanie bardzo łatwo rozprawili się z Persami. Nie wiem tylko czy to już tak dobra forma, czy Irańczycy im po prostu od dłuższego czasu leżą, bo dawno z nimi nie przegrali.
Nawet była transmisja z wczorajszego meczu USA -Iran w ramach Ljubljana Volleyball Challenge, ale nie wpadłem jakoś na to, że tylko w egzotycznej dla nas językowo telewizji. :]

Kto chętny może zerknąć na zapis tego meczu na yt https://www.youtube.com/watch?v=fSE5SH9VoDo

Na całe szczęście dzisiejsze oba spotkania z Ljubljany: USA-Kanada, oraz Słowenia-Iran w można zobaczyć dzięki streamowi słoweńskiej telewizji

17:00 USA - Kanada https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-1-24, lub http://sportingvideo.com/20180907/vv5b9 ... _links_box

23:15 (retransmisja) Słowenia - Iran https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-1-24
kanimo pisze:
Przez wiele lat z Finami jako statystyk, a raz nawet jako trener, pracowal Kamil Soloducha.
Czy autor artykulu sie pomylil, czy nastapila jakas dziwna zmiana? Strona FIVB nie podaje statystyka w odpowiedniej zakladce MS, a na zdjeciu ekipy jest Kamil ale zdjecia nie zawsze sa uzywane te aktualne.
Kamilowi Sołodusze niedawno powiększyła się rodzina więc postanowił, że weźmie w tym roku urlop tacierzyński od pracy z reprezentacją Finlandii na MŚ. Zarekomendował przy tym Sammelvuo, aby wziął tymczasem na zastępstwo na jego miejsce Oskara Kaczmarczyka, więc wszystko zostało w rodzinie.
kanimo

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kanimo »

Masz racje, chyba nawet gdzies czytalam o tym poleceniu. Widac nie utkwilo w pamieci.

Czy Mecz USA-Kanada mozna bedzie gdzies zobaczyc z odtworzenia? Akurat mam zajety czas, a chyba warto USA obejrzec.
Podobnie zreszta jak Slowenie.
Kanada prezentuje sie srednio, te kontuzje przyjmujacych troche im namieszaja w nadchodzacych MS. Hoag to jednak sztywniak, Perrin jest zawodnikiem niezlym, ale ten numer z realizacja azjatyckich marzen chyba nie podniosl jego poziomu (sadzac tylko po wczorajszym wystepie). De Rocco to jednak nie ten poziom a Lepki wyglada niezle ale strasznie swiezy. Grajek na duze granie to moze z niego byc ,za pare lat.
Poczatek bez napiecia. Amerykanie ogrywaja zmiennikow. Langlois tez sie zapowiada na sztywniaka.

Dalej niestety nie obeirze, wiec tym chetniej przeczytam wasze komentarze.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:
Czy Mecz USA-Kanada mozna bedzie gdzies zobaczyc z odtworzenia? Akurat mam zajety czas, a chyba warto USA obejrzec.
Podobnie zreszta jak Slowenie.

Niestety nie wiem, czy taka szansa na obejrzenie tego meczu z odtworzenia będzie. :|

Wczoraj u Amerykanów z Iranem zaczęła co prawda pierwsze "6", ale John Speraw sukcesywnie zaczął wprowadzać na boisko zmienników i najwięcej punktów atakiem zdobył we wczorajszym meczu Ben Patch. Irańczycy - nasi grupowi rywale - jak nawet widać na podlinkowanym video generalnie nie radzili sobie wczoraj zresztą zupełnie z zagrywką Jankesów. Aż 10 asów serwisowych Amerykanów w trzech, krótkich setach (w tym 3 Andersona, po 2 Russella i Christensona)

Kanadyjczycy nawet minimalnie prowadzili w końcówce II seta 22:21, ale przegrali cztery kolejne akcje. Jankesi prowadzą już 2:0

PS No proszę. W III secie w drużynie Antigi niespodziewanie zmienił młodego Erica Loeppky Stephen Maar, który nie pojawił się wczoraj ani na sekundę na boisku, a nawet nie było jego nazwiska w zgłoszonej "14" Kanadyjczyków. :o :o :o

Antiga widocznie zrozumiał, że to już ta pora, że musi wyciągnąć swojego asa atutowego z rękawa :]

Jest na boisku Maar - jest zabawa - Kanada w III secie prowadzi już 13:5

25:12 wygrywają Kanadyjczycy III seta. Indywidualnie Maar w tej partii zdobył 9 pkt.

W IV secie powtórka z III partii. Kanadyjczycy z Maarem rozbijają Amerykanów 16:8 na II technicznej i wszystko zmierza do tie-breaka. Osobna sprawa, że Amerykanie w mocno rezerwowym składzie. Brendena Sandera według oficjalnej strony amerykańskiej federacji teamusa.org nie powinno być na tym turnieju, a widzimy go na boisku
https://www.teamusa.org/USA-Volleyball/ ... -to-Worlds

Niewiarygodne - Kanadyjczycy w pewnym momencie stanęli i roztrwonili całą 8 punktową przewagę w końcówce IV partii. :o
W dużym stopniu to 5 trudnych zagrywek ex-treflowca Dana Mcdonnella z rzędu dały Amerykanom zwycięstwo 25:23 w tym secie i zwycięstwo 3:1 w całym meczu.

Od 20:00 mecz Słowenia - Iran na żywo można obejrzeć tutaj https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-2-25

Od 23:15 retransmisja tego samego meczu na innym kanale https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-1-24
kanimo

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kanimo »

Ciekawe. Kanadyjczycy z Maarem (w formie) to jednak inna druzyna. Srodek jest tam niezly, atak jak i u nas, a przyjecie - to zalezy kto gra. Maar moim zdaniem moze byc zawodnikiem kluczowym, pod warunkiem ze zdazy z forma.
Jesli Amerykanie wygrali z Kanada ciagnac to rezerwowym skladem, to jednak Kanada jest na razie slaba.
Tylko do drugiej tury jest jeszcze troche czasu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Brazylijczycy wygrali 3:0 z Niemcami 25:23 26:24 i 27:25 czyli widać mecz był zacięty. Ktoś wie jak oni rozwiązali swoje problemy na przyjęciu?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Brazylijczycy wygrali 3:0 z Niemcami 25:23 26:24 i 27:25 czyli widać mecz był zacięty. Ktoś wie jak oni rozwiązali swoje problemy na przyjęciu?
Lipe zdążył się podleczyć na tyle, że będzie mógł zagrać w MŚ, są natomiast ponoć wątpliwości, że da radę rozegrać cały turniej. Oprócz niego na przyjęciu Renan Dal Zotto ma jeszcze Kadu, Lucasa Loha, oraz Douglasa. Voloch pisał na swoim blogu dwa-trzy tygodnie temu, że trener canarinhos z uwagi na problemy zdrowotne Lipe poważnie rozważa wzięcie na MŚ piątego przyjmującego, zamiast drugiego libero, ale te jego przewidywania się jakoś nie sprawdziły.

Drugi sparring Brazylia-Niemcy jest przewidziany na niedzielę (16:00). Z tego dzisiejszego, w Lipsku była transmisja w sieci i z tego niedzielnego też jest zapowiadana http://sportdeutschland.tv/volleyball/l ... rasilien_3. Jak na towarzyski mecz sparingowy całkiem sporo ludzi dziś przyszło - prawie 5600.

Apropo zaciętości w Ljubljana Volleyball Challenge Słowenia pokonała dziś Iran 3:2 (25:27, 31:29, 25:22, 23:25, 18:16), czyli wszystkie sety za wyjątkiem III były rozstrzygnięte na przewagi.

Ale na razie są dostępne tylko statystyki z wczorajszego meczu Słowenia - Kanada http://www.odbojka.si/source/REPREZENTA ... LO-CAN.pdf
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Masz racje, chyba nawet gdzies czytalam o tym poleceniu. Widac nie utkwilo w pamieci.

Czy Mecz USA-Kanada mozna bedzie gdzies zobaczyc z odtworzenia? Akurat mam zajety czas, a chyba warto USA obejrzec.
Wczorajszy mecz Kanada-USA https://www.youtube.com/watch?v=PwSoFb4oCWo

Dzisiejsze mecze Ljubljana Challenge:

18:00 Słowenia-USA (transmisja na żywo) https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-1-24

22:00 Słowenia-USA (retransmisja) https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-2-25

0:30 Kanada -Iran (retransmisja)https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-3-26
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kamil1999 »

Dzięki chętnie zobaczę tę pełną gwiazd Słowenię na tle czołowej drużyny.Ten mecz mam nadzieję pokaże czego się po nich można spodziewać na mś.Dla mnie mogą być takimi Niemcami z 2014 roku ,skład obecnie mają nawet lepszy niż Niemcy wtedy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

Tzn. gwiazdę to oni mają raczej tylko jedną, Urnauta.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kamil1999 »

No gwiazdy to mają dwie Zige i Tonceka w sensie Stern to gwiazda po niemiecku. A tak na poważnie to Urnaut to jest siatkarz absolutnie topowy i niekwestionowany lider tej drużyny ,ale tacy siatkarze jak Pajenk ,Cebulj ,Vincić czy Gasparini to też nie byle kto.Cały ich pierwszy skład gra w najlepszych ligach i to w tych klubach z górnej części tabeli no ,może z wyjątkiem libero ,ale ze wzgledu na limity libero mają trudniej by grać w najlepszych klubach ,ale Kovacić w reprezentacji też prezentuje dobry poziom.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

Zawsze byłem noga z niemieckiego. :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Tak według włoskich mediów wygląda "14" Rosjan na MŚ

Obrazek

Wygląda na to, że selekcjoner sbornej Siergiej Szlapnikow zrezygnował z zabrania na mistrzostwa będącego od ubiegłorocznych ME w Polsce (dostał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego tego turnieju !!) i transferu do Biełgorodu w kiepskiej formie Sergieja Grankina. Choć akurat w wyjściowej "6" bardziej należy się spodziewać Butko, a nie Dmitrija Kowaliowa.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aershis »

Averill grał z Iranem, a wyszli najmocniejszym składem. Czyżby to on miał być partnerem Holta na środku? :o
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Kanadyjczycy wreszcie jakiś mecz wygrali. Po trzech porażkach w Polsce na MW, a teraz na Ljubljana Volleyball Challenge dwoma - z gospodarzami i USA, pokonali dziś Iran 3:2 (26:24 22:25, 17:25, 25:23, 15:7)

O 0:30 retransmisja tego meczu na https://www.firstonetv.net/Live/Sloveni ... -Klub-3-26
Aershis pisze:Averill grał z Iranem, a wyszli najmocniejszym składem. Czyżby to on miał być partnerem Holta na środku? :o
Ktoś musi - w meczach Ljubljanie ze środkowych obok Holta i Avrilla grali na pewno także Jendryk i McDonnell . Według oficjalnej strony amerykańskiej federacji teamusa.org John Speraw zabrał na Ljubljana Volleyball Challenge nie czterech, tylko pięciu środkowych, ale Davida Smitha, który też był w rostrze to ja w tych trzech meczach Amerykanów w stolicy Słowenii na boisku jakoś nie wypatrzyłem.

Więc całkiem możliwe, że zaskakująca decyzja Sperawa sprzed paru dni, aby zabrać do Europy aż 5 środowych wynika właśnie z jakiś problemów zdrowotnych Smitha i wątpliwości, czy będzie mógł wziąć udział w MŚ.
kanimo

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kanimo »

kamil1999 pisze:No gwiazdy to mają dwie Zige i Tonceka w sensie Stern to gwiazda po niemiecku. A tak na poważnie to Urnaut to jest siatkarz absolutnie topowy i niekwestionowany lider tej drużyny ,ale tacy siatkarze jak Pajenk ,Cebulj ,Vincić czy Gasparini to też nie byle kto.Cały ich pierwszy skład gra w najlepszych ligach i to w tych klubach z górnej części tabeli no ,może z wyjątkiem libero ,ale ze wzgledu na limity libero mają trudniej by grać w najlepszych klubach ,ale Kovacić w reprezentacji też prezentuje dobry poziom.
:o
Korea i Francja to te najlepsze ligi? Werona tez jakas potega siatkarska nie byla, o gornej czesci tabeli to mozna bylo mowic tylko raz na 3 rozegrane tam sezony Gaspariniego. To juz za przeproszeniem Kuba Jarosz gral w lepszej druzynie.
Kluby w ktorych gral i gra Vincic tez nie powalaja na kolana. 10 miejsce Czarnych Radom do gornej polowy nie pretenduje-nie mielismy wszak 20 zespolow w ubieglym sezonie a zaledwie 16cie.

Bez przesadnej czolobitnosci. Dobra ekipa i tyle.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: timshel »

drukjul pisze:(...)ale Davida Smitha, który też był w rostrze to ja w tych trzech meczach Amerykanów w stolicy Słowenii na boisku jakoś nie wypatrzyłem.
Pojawił się na boisku w meczu z Kanadą. W czwartym secie zmienił Jendryka.
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

timshel pisze:
drukjul pisze:(...)ale Davida Smitha, który też był w rostrze to ja w tych trzech meczach Amerykanów w stolicy Słowenii na boisku jakoś nie wypatrzyłem.
Pojawił się na boisku w meczu z Kanadą. W czwartym secie zmienił Jendryka.
Wielkie dzięki bo przegapiłem. Faktem jednak jest, że Smith z pięciu amerykańskich środkowych obecnych na turnieju w Ljubljanie zdecydowanie najmniej minut przebywał na parkiecie i otwarte zostaje pytanie dlaczego tak się stało?
Wygląda na to, że selekcjoner sbornej Siergiej Szlapnikow zrezygnował z zabrania na mistrzostwa będącego od ubiegłorocznych ME w Polsce (dostał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego tego turnieju !!) i transferu do Biełgorodu w kiepskiej formie Sergieja Grankina. Choć akurat w wyjściowej "6" bardziej należy się spodziewać Butko, a nie Dmitrija Kowaliowa.
Siergiej Szlapnikow tak jak John Speraw zdaje się również do ostatniej chwili miał duży problem z wyborem między zawodnikami na pozycjach - i to nawet na znacznie ważniejszej pozycji niż środek bloku, bo na rozegraniu. Włoskie media są przekonane, że drugim rozgrywającym sbornej na tym turnieju będzie Kowaliow, natomiast https://sport.business-gazeta.ru/news/226893 podaje, że według ich informacji na MŚ jedzie jednak Grankin.

Kto ma rację przekonamy się zapewne już wkrótce, ale oficjalnego składu "14" potwierdzonego przez rosyjską federację ciągle jeszcze nie ma.

PS Już oficjalnie - jedzie jednak Grankin http://www.volley.ru/news/18310/

Na yt można już znaleźć wczorajszy mecz USA-Słowenia https://www.youtube.com/watch?v=9Tjeuprosoo
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

No to Iran nie napawa optymizmem. A mam takie dziwne wrażenie, że to dla tego pokolenia turniej ostatniej szansy, może dociągną jeszcze do Tokio, nie są starzy, ale są ze sobą już długo. Choć chyba szczyt swojej formy mieli na turnieju w Polsce, gdzie od strefy medalowej dzielił ich jeden mecz z Niemcami.
PS Już oficjalnie - jedzie jednak Grankin http://www.volley.ru/news/18310/
całe szczęście
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:No to Iran nie napawa optymizmem. A mam takie dziwne wrażenie, że to dla tego pokolenia turniej ostatniej szansy, może dociągną jeszcze do Tokio, nie są starzy, ale są ze sobą już długo. Choć chyba szczyt swojej formy mieli na turnieju w Polsce, gdzie od strefy medalowej dzielił ich jeden mecz z Niemcami.

Apropo Niemców, to właśnie zaczyna się ich drugi mecz kontrolny z Brazylią



PS. Niestety, wbrew zapowiedzi nie będzie transmisji tego spotkania na FB. Niemcy skrewili - sorry. :<

Na youtube można za to znaleźć ostatni mecz naszych pierwszych rywali na MŚ reprezentacji Kuby, która na niedawno zakończonym Panamerican Cup w meczu o III miejsce pokonała innego naszego rywala w I fazie MŚ zespół Puerto Rico 3-1 (20-25, 25-9, 25-18, 25-17) https://www.youtube.com/watch?v=QNVEj1s4a5E

Statystyki tego spotkania http://norceca.net/2018%20Events/XIII%2 ... UB-PUR.pdf

Oba zespoły na MŚ wystąpią w praktycznie identycznych składach, jak w tym meczu


PS 2 Ruszył jednak w końcu stream na FB z meczu Niemcy-Brazylia :) https://www.facebook.com/pg/VolleyballT ... e_internal

"Niemiecki Kochanowski" 19 letni środkowy Anton Brehme na boisku. U Brazylijczyków na przyjęciu dwaj ex-ZAKS-acy Lipe i Lucas Loh.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

Rany, naprawdę dwa pierwsze mecze MŚ są w tej samej porze ? Kto konstruował ten terminarz ? XD
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Najpierw Brehme pięknie zablokował Wallace'a przy piłce setowej dla Brazylijczyków w II secie, później Grozer po własnej trudnej zagrywce skończył kontrę i Niemcy wyrównali - mamy 1:1 w setach. Nie ma chłopak kompleksów przed mistrzem olimpijskim. Pisałem, że to niemiecki Kochanowski. :]
Aranger pisze:Rany, naprawdę dwa pierwsze mecze MŚ są w tej samej porze ? Kto konstruował ten terminarz ? XD
Pewnie decydowały kwestie prestiżowe - mistrzostwa odbywają się w dwóch krajach równolegle, więc mecze otwarcie musowo też musiały być dwa.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: timshel »

drukjul pisze:Faktem jednak jest, że Smith z pięciu amerykańskich środkowych obecnych na turnieju w Ljubljanie zdecydowanie najmniej minut przebywał na parkiecie i otwarte zostaje pytanie dlaczego tak się stało?
Tak, tutaj pełna zgoda. Zagrał zaledwie seta z niewielkim okładem (na boisko wszedł już w trzeciej partii, w czwartej wyszedł w szóstce), a biorąc pod uwagę obecną żonglerkę uprawianą przez Sperawa na środku, rzeczywiście można się zastanawiać co było tego powodem. Tak czy siak, wątpię, że w końcu skrystalizowało się z kim ostatecznie zostanie zestawiony Holt.

W całej tej historii bardziej mnie jednak zastanawia nieobecność DeFalco. Czy rzeczywiście jest ona spowodowana tym, że musiał wrócić na uczelnię/nie chciał tracić kilku tygodni zajęć. Czy jednak stoi za tym coś jeszcze, co może dałoby odpowiedź względem liczby środkowych.
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

No i proszę, Niemcy wygrali III partię do 22 i obejmują prowadzenie w meczu
timshel pisze: W całej tej historii bardziej mnie jednak zastanawia nieobecność DeFalco. Czy rzeczywiście jest ona spowodowana tym, że musiał wrócić na uczelnię/nie chciał tracić kilku tygodni zajęć. Czy jednak stoi za tym coś jeszcze, co może dałoby odpowiedź względem liczby środkowych.
Podejrzeniem, że DeFalco zamiast zagrać na MŚ musiał/wolał wrócić na uczelnię, ktoś rzeczywiście podzielił się na popularnym amerykańskim forum siatkaskim volleytalk, ale myślę, że jednak niewiele osób w to uwierzyło. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jego braku w rosterze są jednak jakieś problemy zdrowotne DeFalco, tym bardziej, że nie studiuje on żadnej inżynierii kosmicznej, a tylko kierunek naszego AWF.

Ciekawe, że w Ljubljanie wbrew zapowiedziom na boisku pojawił się młodszy z braci Sander - Brenden. Przyznam, że w meczu z Kanadą podobał mi się on bardziej niż Jake Langlois, więc być może Speraw dokona jednak jeszcze jakiś korekt w selekcji. Obaj Langlois i Brenden Sander zresztą do niedawna grali w tej samej "mormońskiej" drużynie uczelnianej BYU (tę samą mormońską uczelnię kończyli zresztą też starszy Sander i Ben Patch)

A "niemiecki Kochanowski" zaczyna szaleć na siatce :o
.... a teraz jeszcze do tego na zagrywce :D

Linus Weber - drugi 19-latek na boisku w składzie Niemców, który w IV partii zmienił Grozera też na razie bez żadnych kompleksów. Jak niemieccy nastolatkowie zdołają wygrać tę partię z mistrzami olimpijskimi w dniu oficjalnego rozpoczęcia MŚ, to zaryzykuje tezę, że canarinhos, którzy w ostatnich czterech mistrzostwach zawsze grali przynajmniej w finale, tym razem stać będzie najwyżej na zajęcie 5 miejsca.

I to przy pomyślnych wiatrach.... To jest ten dzień, kiedy Niemcy grają w obronie jak Brazylijczycy czy Francuzi, a Brazylijczycy jak Kubańczycy, lub Rosjanie :]

Niemcy wygrywają mecz 3:1. A Anton Brehme to pod siatką naprawdę wypisz wymaluj drugi Kochanowski. Teutoni sklonowali nam Kubę najwyraźniej. :]
kanimo

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kanimo »

Daj spokoj. Kazda druzyna, ktorej wypada 2 podstawowych przyjmujacych bedzie miala powazne problemy. Nawet Rosja.
Choc nie bardzo wierze, ze Brazylia moze nie wejsc do 6ki.
Co do Niemcow-niech wygraja nie w sparingu, tylko w meczu imprezy o randze mistrzowskiej. Niech tam ich mlodziez pokozakuje.Pojedyncze dobre akcje lub mecze graywal kazdy.
Bo z kolei obstawiam, ze na kolejna IO Brazylia pojedzie odbudowana, a Niemcy bada mieli problem zeby sie tam zakwalifikowac.

Wierze zreszta, ze sa to utalentowani zawodnicy. Moze jednak byc tak, ze w reprezentacji nie znajda okazji, zeby sie wykazac.
I zawsze troche mnie dziwi entuzjazm dla utaletowanego zawodnika cudzoziemskiego i pewna obojetnosc na wlasnych, fajnie sie zapowiadajacych graczy. Oczywiscie kazdy wybiera, czym sie entuzjazmuje a w dzisiejszych czasach to nawet trzeba sie wykazac pewna odwaga, by chwalic cudzych ;)
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2018, o 17:46 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”