Mistrzostwa Świata 2018

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Działacze FIVB teraz kombinują jak wcisnąć Polsce MŚ 2018 :]
\
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Joker »

Niech kombinują :D Od 2015 roku wszystkie mistrzostwa w kanałach otwartych więc luz :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

"The world must come with us. This is a message to the world. If you don't have the capacity to do a show like this, then don't bid for the next World Volleyball Championship. It's going to be this way from now on.
" - tak miał powiedzieć Graca w kontekście MŚ w Polsce. Czyżby szanse Bułgarii spadły do zera?
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

Moim zdaniem oni tylko zgłosili chęć dwa lata temu,ale oficjalnej aplikacji nie było. Dla mnie szanse Kataru są bardzo duże,petrodolary chyba wygrają tą zabawę :)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

drag1376 pisze:Moim zdaniem oni tylko zgłosili chęć dwa lata temu,ale oficjalnej aplikacji nie było. Dla mnie szanse Kataru są bardzo duże,petrodolary chyba wygrają tą zabawę :)
Jeśli chcą wybrać Katar to poczekałbym na MŚ 2015 w ręcznej aby ocenić, czy warto.
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

Moim zdaniem gospodarz powinien być prędzej wybrany,oni mają jakiś kongres w październiku,myślę,że tam zostaną podjęte decyzje
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: azsiak88 »

Joker pisze:Niech kombinują :D Od 2015 roku wszystkie mistrzostwa w kanałach otwartych więc luz :D
Ale wtedy Filantropa ta impreza już nie będzie interesowała ;) Bo jak brzmi jego dywiza? "Zakodować, zakodować i jeszcze raz zakodować"
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkarskie ... comment_it

To będzie wielkie nieporozumienie - nie mówię tylko o sytuacji na Ukrainie, ale także to, że Rosja ma MŚ 2018 w nodze. Liczą, że siatka skorzysta na fali zainteresowania MŚ w nogę? Będzie odwrotnie.

Widać nie ma Bułgarii (i dobrze), a dwóch pozostałych wolę Argentynę, ale katarska kasa jest wielką pokusą - zobaczymy jak zorganizują MŚ w ręcznej.

No i jeszcze to:
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkarskie ... stw-swiata

Graca mówi o tym, że nie zmniejszy liczby drużyn, a autor artykułu rozprawia nad formułą (trzy rundy grupowe) MŚ...

Wg mnie nie będzie już 3 rund grupowych i MŚ będą trwać 16 dni, a nie 23.
\
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: StanLee »

Jak dobrze pamiętam, to MŚ w 2002 roku miały niezłą frekwencję, na pewno potencjalnie lepszą niż ta w Rosji i Katarze. Mecz Włochy-Argentyna mam chyba nawet na dysku... Rosjanom chyba się należy taki turniej jednak, choć z ich organizowanych turniejów to ja pamiętam Połtawski Show w 2006 roku z półfinału z Brazylią z LŚ, z Moskwy, i Połtawski Show z 2007 roku, gdzie przy meczowej z Hiszpanią w czwartym secie dograł przechodzącą na drugą stronę, przez co Sborna pomimo wydatnej pomocy sędziów przegrała, a spotkanie skończył Molto, blokując oczywiście Połtawskiego. ;)
Jacek Stachursky
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2014, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Jacek Stachursky »

To chyba Krugłow dogrywał ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: StanLee »

Faktycznie, Połtawski przebijał na drugą stronę. Siedem lat temu ten mecz oglądałem, chyba mam prawo źle pamiętać. :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Nie licząc hokeja to Rosja zorganizowała (chodzi o sporty halowe) ostatnio:

http://en.wikipedia.org/wiki/2005_World ... ampionship

http://it.wikipedia.org/wiki/Campionato ... chile_2007

Obie imprezy były kpiną.
\
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: StanLee »

Mnie o siatkówkę chodziło, i o pozycję Rosji w tejże.

Były jeszcze halowe MŚ w lekkiej atletyce, gdzie puszczali dźwięk braw z głośników, bo nikogo nie było, 2006 rok. :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Ja mam tylko nadzieję, że FIVB zacznie dbać o oto aby MŚ wyglądały godnie. Na IO jest godnie bo to nie oni zajmują się promocją i sprzedażą biletów.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Na Polskim mundialu też było godnie. Co do Kataru,to wszyscy wiemy,że tam są pieniądze, kiedyś skuszą FIVB. Argentyna organizowała turniej w 2002r, dla mnie za wcześnie by kolejny Mundial tam się odbył. Frekwencji też wielkiej się nie spodziewa, LŚ może być pierwszym lepszym przykładem. Obiektów też za ciekawych nie mają. Jest za opcją Rosyjską, pomimo,iż mają mundial w tym samym roku. Mają obiekty,kasę na turniej,ustawią żołnierzy i studentów na halach w razie potrzeby. :D :D
PS
Tylko boję się jednej rzeczy,że nasz mecze będą rozgrywane na Syberii :D
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: bakek »

W samym sporcie polityka nie powinna mieć znaczenia, natomiast w organizacji imprez sportowych już tak.

I tutaj temat Rosji jest śliski. Ja ze względu na sytuację, bez względu czy ktoś popiera działania Rosji czy nie, zrezygnowałbym z MŚ w tym kraju. Jest to bardzo śliski temat, ryzyko jest stosunkowo duże.

Powiedzcie tylko: a dlaczego nie Brazylia? Rozumiem, że być może nie zgłosiła chęci organizacji, ale warunki są tam po Polsce bardzo dobre. Ponadto pewna gwarancja frekwencji, bo gospodarze mogą być wysoko. Myślę, że warto by o tym pomyśleć.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: bytrek »

Gdzie Argentyna zorganizuje turniej, jak ten kraj bezie istniał może jeszcze z rok. Oni tam istnieją w ogóle tylko na mapach.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

Jeśli Rosja będzie mieć ochotę to zorganizuje ten turniej,drugą opcją jest Katar,a Argentyna moim zdaniem blado wygląda w tym rankingu.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ciacho23 »

bytrek pisze:Gdzie Argentyna zorganizuje turniej, jak ten kraj bezie istniał może jeszcze z rok. Oni tam istnieją w ogóle tylko na mapach.
Wiem, że może offtop, ale co masz na myśli? Nie śledzę za bardzo sytuacji w tamtym regionie? Chodzi o sytuację gospodarczą?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

luck191 pisze:Na Polskim mundialu też było godnie. Co do Kataru,to wszyscy wiemy,że tam są pieniądze, kiedyś skuszą FIVB. Argentyna organizowała turniej w 2002r, dla mnie za wcześnie by kolejny Mundial tam się odbył. Frekwencji też wielkiej się nie spodziewa, LŚ może być pierwszym lepszym przykładem. Obiektów też za ciekawych nie mają. Jest za opcją Rosyjską, pomimo,iż mają mundial w tym samym roku. Mają obiekty,kasę na turniej,ustawią żołnierzy i studentów na halach w razie potrzeby. :D :D
PS
Tylko boję się jednej rzeczy,że nasz mecze będą rozgrywane na Syberii :D
W PL było godnie, ale turnieje FIVB zwykle nie mają żadnej atmosfery.

Być może w Mar de Plata popełniono błędy. U nas na ME i w trzecie rundzie MŚ wcale nie było lepiej. W Cordobie było lepiej.

Syberii nie ma co przewidywać, bo najprawdopodobniej zrobią wszystko w części europejskiej. A tu mają np. takie obiekty:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mytishchi_Arena
http://en.wikipedia.org/wiki/Luzhniki_S ... orts_Arena (był tu finał LŚ)
http://en.wikipedia.org/wiki/Basket-Hall_Arena
http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_Palace ... etersburg)


http://en.wikipedia.org/wiki/Megasport_Arena (był tu Final Four LM trochę lat temu i mogą zrobić tu finały)
\
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Artek1967 »

Wielce bym sie nie zdziwił, jakby o organizacje wystapiły Niemcy.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Artek1967 pisze:Wielce bym sie nie zdziwił, jakby o organizacje wystapiły Niemcy.
a tu bum i Mirek zgarnie ;)
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

Przed chwilą Przedpełski powiedział,że jeśli Katar chce zorganizować MŚ będzie musiał sprowadzić kibiców,czyli linie lotnicze,będą musiały zrobić dla kibiców bardzo korzystne oferty. Moim zdaniem Arabowie bardzo poważnie się liczą
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Joker »

A ja tam bym się cieszył gdyby Mirek zgarnął :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

drag1376 pisze:Przed chwilą Przedpełski powiedział,że jeśli Katar chce zorganizować MŚ będzie musiał sprowadzić kibiców,czyli linie lotnicze,będą musiały zrobić dla kibiców bardzo korzystne oferty. Moim zdaniem Arabowie bardzo poważnie się liczą
To robią już w przypadku MŚ w ręcznej. W styczniu zobaczymy jak sobie poradzili. Oby decyzja była podjęta już po tym turnieju.
Katar nie wybuduje innych hal niż to co ma/buduje na MŚ w ręcznej, więc do stycznia można poczekać. Podobnie z Rosją. Argentyna ma stare, ale wystarczające hale.
\
Manolo
Posty: 34
Rejestracja: 21 mar 2009, o 23:52
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Manolo »

Czy przed chwila na PS bylo jakies spiecie miedzy Iwanczykiem a Drzyzgą?

Bo takie mialem wrazenie a przyznam ze ogladam jednym okiem.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: madlark »

bakek pisze: Powiedzcie tylko: a dlaczego nie Brazylia? Rozumiem, że być może nie zgłosiła chęci organizacji, ale warunki są tam po Polsce bardzo dobre. Ponadto pewna gwarancja frekwencji, bo gospodarze mogą być wysoko. Myślę, że warto by o tym pomyśleć.
tylko inna strefa czasowa, jestem przeciw ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

Manolo pisze:Czy przed chwila na PS bylo jakies spiecie miedzy Iwanczykiem a Drzyzgą?

Bo takie mialem wrazenie a przyznam ze ogladam jednym okiem.
nic nie było
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

madlark pisze:
bakek pisze: Powiedzcie tylko: a dlaczego nie Brazylia? Rozumiem, że być może nie zgłosiła chęci organizacji, ale warunki są tam po Polsce bardzo dobre. Ponadto pewna gwarancja frekwencji, bo gospodarze mogą być wysoko. Myślę, że warto by o tym pomyśleć.
tylko inna strefa czasowa, jestem przeciw ;)
Bez przesady. Jak był piłkarski Mundial to godziny były znośne - o wiele lepiej niż Japonia, Chiny czy Australia.
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

hugo pisze:
madlark pisze:
bakek pisze: Powiedzcie tylko: a dlaczego nie Brazylia? Rozumiem, że być może nie zgłosiła chęci organizacji, ale warunki są tam po Polsce bardzo dobre. Ponadto pewna gwarancja frekwencji, bo gospodarze mogą być wysoko. Myślę, że warto by o tym pomyśleć.
tylko inna strefa czasowa, jestem przeciw ;)
Bez przesady. Jak był piłkarski Mundial to godziny były znośne - o wiele lepiej niż Japonia, Chiny czy Australia.

W Brazylii mogą być MŚ,ale za jakiś czas. Oni mają IO w 2016 roku. Nie patrzcie na Japonię,oni biorą wszystko. A po drugie są tylko trzy kandydatury i one będą brane pod uwagę.

Jedno jest pewne wygra ktoś z dwójki Katar i Rosja. Oni tą decyzję chyba podejmą podczas tego kongresu w październiku,ale kto ich tam wie. Decyzja powinna być podjęta w tym roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”