Mistrzostwa Świata 2018

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

drag1376 pisze: Jedno jest pewne wygra ktoś z dwójki Katar i Rosja. Oni tą decyzję chyba podejmą podczas tego kongresu w październiku,ale kto ich tam wie. Decyzja powinna być podjęta w tym roku..



Podejmą decyzję w październiku, że Katar, bo obiecali zadbać o kibiców, a w styczniu obraz nędzy i rozpaczy na MŚ w ręcznej...
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

hugo pisze:
drag1376 pisze: Jedno jest pewne wygra ktoś z dwójki Katar i Rosja. Oni tą decyzję chyba podejmą podczas tego kongresu w październiku,ale kto ich tam wie. Decyzja powinna być podjęta w tym roku..



Podejmą decyzję w październiku, że Katar, bo obiecali zadbać o kibiców, a w styczniu obraz nędzy i rozpaczy na MŚ w ręcznej...
oni się z tego wytłumaczą,jak petrodolary zasilą konto FIVB :D :D :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

drag1376 pisze:
hugo pisze:
drag1376 pisze: Jedno jest pewne wygra ktoś z dwójki Katar i Rosja. Oni tą decyzję chyba podejmą podczas tego kongresu w październiku,ale kto ich tam wie. Decyzja powinna być podjęta w tym roku..



Podejmą decyzję w październiku, że Katar, bo obiecali zadbać o kibiców, a w styczniu obraz nędzy i rozpaczy na MŚ w ręcznej...
oni się z tego wytłumaczą,jak petrodolary zasilą konto FIVB :D :D :D
Mam nadzieję, że 70-letni Graca ma inne ambicje;D
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

To zależy czy ma kredyty w Szwajcarii na nowy dom lub Bentleya. :D :D :D Jeśli będzie Rosja to liczę,że na fazę grupową dostaniemy Kaliningrad, wtedy jestem za. Natomiast jeśli to będzie Katar i linie Qatar Airrways dadzą tanie loty,też może być. A może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sytuacja z MŚ w piłce ręcznej,mówiliście,że była podobna inicjatywa. To za ile może kibic polecieć na bliski wschód?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

\
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: sowa »

A tutaj znajdują się informacje od naszego rodzimego związku piłki ręcznej.

http://www.zprp.pl/upload/pliki/Qatar%2 ... 8.2014.pdf

I Formularz zamówienia http://www.zprp.pl/upload/pliki/Qatar%2 ... .08.14.pdf
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

drag1376 pisze:http://www.zprp.pl/upload/pliki/Qatar%2 ... 8.2014.pdf

tutaj działa pierwszy link
Tłumów nie będzie przy takich cenach.

Zawsze można pojechać samemu przez... Państwo Islamskie...
\
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: SevenUP »

Tak jak ktoś napisał trochę to niesprawiedliwe, że Japonia dostaje tyle imprez. Ale z drugiej strony zawsze podobało mi się wstawanie rano na mecz i taki specyficzny obraz :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

To byłoby bez sensu. Nie sądzę byśmy zorganizowali kolejny mundial u nas. :D :D :D Ale tak jak powiedział Gardini w 2022 to jest realne. Nie można organizować turnieju w tym samym miejscu co cztery lata. Kolejne miasta będą się chciały wypromować. Zapotrzebowanie na siatkę jest bardzo duże. Najpierw Rosja z Katarem niech się wykażą :D
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Artek1967 »

Kolejnego ale niekoniecznie pierwszego w kolejności :) Przyznam że ME 2017 tez byłoby fajnie.Potem MŚ 2022 będzie OK.

W międzyczasie jest jeszcze masa turniejów eliminacyjnych, które mozna zorganizować bez problemu.Szkoda że Puchar Swiata jest juz przyznany :(

Liczę że może jeszcze nasze Panie sie ogarną (tylko pod takim warunkiem!) i przed 2022 jakaś kobieca impreza z naszą reprezentacją wklei się do kalendarza organizowana u nas. Ale na razie to nierealne... a szkoda
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Artek1967 pisze:
Kolejnego ale niekoniecznie pierwszego w kolejności :) Przyznam że ME 2017 tez byłoby fajnie.Potem MŚ 2022 będzie OK.

W międzyczasie jest jeszcze masa turniejów eliminacyjnych, które mozna zorganizować bez problemu.Szkoda że Puchar Swiata jest juz przyznany :(

Liczę że może jeszcze nasze Panie sie ogarną (tylko pod takim warunkiem!) i przed 2022 jakaś kobieca impreza z naszą reprezentacją wklei się do kalendarza organizowana u nas. Ale na razie to nierealne... a szkoda
ME spierdzieliliśmy organizacyjnie i sportowo. Może Mirek chce poprawin ?
\
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Artek1967 »

hugo pisze: ME spierdzieliliśmy organizacyjnie i sportowo. Może Mirek chce poprawin ?
Czemu nie , referencje chyba właśnie dostał :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

Moim zdaniem gospodarz Mundialu już raczej jest przesądzony. Głosowania nie będzie,czyli norma. :D Sprawdzałem czy jakieś zagraniczne portale coś o tym napisały. Nie było żadnej wzmianki, przykre,ale prawdziwe.

A tutaj ciekawa inicjatywa FIVB. Ciekawe w jakim stopniu to się uda i ile na to wyłożą. Działacze coś na tym ugrają :D
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkarskie ... j-sasiadow
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Timu »

drag1376 pisze:Moim zdaniem gospodarz Mundialu już raczej jest przesądzony. Głosowania nie będzie,czyli norma. :D Sprawdzałem czy jakieś zagraniczne portale coś o tym napisały. Nie było żadnej wzmianki, przykre,ale prawdziwe.

A tutaj ciekawa inicjatywa FIVB. Ciekawe w jakim stopniu to się uda i ile na to wyłożą. Działacze coś na tym ugrają :D
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkarskie ... j-sasiadow
Z popularyzacją siatkówki w krajach afrykańskich to idzie im jak po gródzie. Na poprzednich mistrzostwach Afryki mężczyzn wystąpiło ledwie sześć reprezentacji. Igrzyska Afrykańskie w siatkówce też nie wyglądają dobrze. Wszystko zaczyna się i kończy na kasie. Nawet RPA najbogatszy kraj Afryki nie wystawia swojej reprezentacji. Jedyny zryw w Afryce jeśli chodzi o siatkówkę to co 4 lata na eliminacje do MŚ. Wtedy FIVB pokrywa koszty nawet przygotowań krajom afrykańskim. Efekt 33 reprezentacje w eliminacjach do MŚ. Nawet na kwalifikacje do IO nie było mobilizacji w państwach afrykańskich by wystawić swoje reprezentacje. Ale co się dziwić jak strona internetowa CAVB jest aktualizowana od święta...

W Europie i Ameryce Południowej jest stagnacja, w Azji coś się dzieje ale bardzo powoli. NORCEA to samo co w Afryce to jest mobilizacja raz na 4 lata.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Sytuacja w Afryce wydaje się beznadziejna. Nie ma hal, to jak rozwijać sport halowy?

Właściwie to sporty halowe w Afryce ograniczają się do Maghrebu i dosłownie kilku państw w czarnej Afryce. Problemem w Maghrebie jest już legendarne zaangażowanie zawodników.


RPA ma tylko jedną halę (znajdziecie w internecie info o Coca-Cola Dome w Jo-burgu, ale to hala wystawowa bez trybun), która mogłaby rywalizować z naszą Łuczniczką. Tam pewnie by były pieniądze na hale, ale dla nich sport to 3 dyscypliny - p.nożna, rugby i krykiet.

Łatwiej budować siatkówkę w Afryce przez plażówkę i w tym (moim zdaniem) ma racje Mr. Graca. To taki półśrodek, ale przecież FIVB nie wybuduje im hal.
\
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Timu »

hugo pisze:Sytuacja w Afryce wydaje się beznadziejna. Nie ma hal, to jak rozwijać sport halowy?

Właściwie to sporty halowe w Afryce ograniczają się do Maghrebu i dosłownie kilku państw w czarnej Afryce. Problemem w Maghrebie jest już legendarne zaangażowanie zawodników.


RPA ma tylko jedną halę (znajdziecie w internecie info o Coca-Cola Dome w Jo-burgu, ale to hala wystawowa bez trybun), która mogłaby rywalizować z naszą Łuczniczką. Tam pewnie by były pieniądze na hale, ale dla nich sport to 3 dyscypliny - p.nożna, rugby i krykiet.

Łatwiej budować siatkówkę w Afryce przez plażówkę i w tym (moim zdaniem) ma racje Mr. Graca. To taki półśrodek, ale przecież FIVB nie wybuduje im hal.
To prawda. Brak hal i klimat to są czynniki hamujące rozwój siatkówki w tym regionie. Ostatnio czytałem wywiad z Raulem Lozano, który niedawno był wysłany z ramienia FIVB do Kenii na 5 tygodni. Opowiadał jak obsmarowany olejkiem do opalania obserwował kenijskie siatkarki i siatkarzy, którzy grali na betonie w siatkówkę. Trenerów kenijskich nie obchodziło, że to niszczy stawy. Rekomendował zawodników z Kamerunu, którzy po odpowiedniej obróbce mogą być materiałem na dobrych zawodników.

Tym niemniej nie prędko Afryka będzie miała porządne zespoły. Jak na razie poza piłką nożną w żadnym sporcie zespołowym to się nie udało. Z siatkówką jest podobnie...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Timu pisze:
hugo pisze: Tym niemniej nie prędko Afryka będzie miała porządne zespoły. Jak na razie poza piłką nożną w żadnym sporcie zespołowym to się nie udało. Z siatkówką jest podobnie...
Braku infrastruktury się nie przeskoczy. Chyba, że FIVB zmieni przepisy i od tej pory siatkówka halowa (wzorem tenisa) będzie mogłaby grana zarówno na hali jak i w na betonie "pod chmurką". :] :] :]

Afryka będzie mieć medal za medalem :]

Kto wie, czy mecz Włochy - Polska nie był taki otwarciem drzwi do grania na zewnątrz - przepisy formalnie zabraniają grać bez dachu. 8-)
\
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

O wiele lepsze od betonu czy asfaltu jest boisko ceglane, jak na kortach ziemnych. A od biedy nawet ziemne. Jak nie ma pory deszczowej to spokojnie można grać. W dużych partiach kontynentu jest bezwietrznie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

Dostaniemy coś w zamian? Bo na fali sukcesu mistrzostw świata bardzo chcieliśmy zorganizować te zawody.

Nie wiem, czy koniecznie ten, czy może następny. W ogóle FIVB zmienia zasady przyznawania takich turniejów - chcemy, by państwa startowały w przetargach na organizację poszczególnych imprez, a nie - jak to było dotąd - by decydowały układy czy jakieś dzikie karty. Oczywiście każdy kandydat będzie musiał też spełniać szereg warunków, ale z tym akurat my nie mamy żadnych problemów, więc skoro nie mogliśmy dostać Ligi Światowej 2015, już teraz będziemy składać aplikację na 2016 rok.



http://www.rmf24.pl/sport/news-final-ls ... Id,1537403

Może choć trochę działania w FIVB zmierzają w dobrą stronę :)

Natomiast kongres CEV dotyczący wyboru gospodarza ME 2017 roku odbędzie się w przyszłym tygodniu w Turcji
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

http://www.sportbusiness.com/sport-news ... ampionship

Niestety nie mam dostępu do dema. Złożyłem prośbę, ale tydzień bez odzewu. Może komuś się poszczęści, bo tytuł ciekawy.

Pytanie, czy taka formuła ma sens?
\
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

El Presidente Miroslavo rzecze:
Dużo ludzi podczas konresu występowało do nas, abyśmy zorganizowali mundial jeszcze raz. To, jak mistrzostwa odbiły się echem na świecie, to jest fantastyczne. Najbardziej mnie zaciekawiło, że ludzie mówią "my już nie damy rady zrobić tego tak jak wy" - podkreślił. - Rosjanie chcieli zorganizować w MŚ 2018, ale mają wtedy piłkarski mundial. Chcieli nas przebić, ale ostatecznie zrezygnowali, by w tym samym czasie byłoby im trudno zrobić dwie olbrzymie imprezy.
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkarskie ... uropy-2017

Znaczy wg Prezesa Rosjanie nie chcą już MŚ. Trochę dziwne, bo trochę nad moim postem jest wywiad z sekretarzem ros. związku i ew. zgłoszenie potwierdzą w grudniu.

Dla mnie to wszystko zmierza w kierunku Kataru. Pewnie ogłoszą wszystko w styczniu 2015 - po MŚ w ręcznej.

PS. Dochodzą mnie słuchy, że katarski turniej MŚ w ręcznej będzie klapą.
\
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ciorny17 »

hugo pisze: Dla mnie to wszystko zmierza w kierunku Kataru. Pewnie ogłoszą wszystko w styczniu 2015 - po MŚ w ręcznej.

PS. Dochodzą mnie słuchy, że katarski turniej MŚ w ręcznej będzie klapą.

Problem w przypadku takich sportów jak siatkówka czy piłka ręczna jest jeden: władze światowe danych organizacji, za wszelką cenę starają się popularyzować te sporty w regionach, skąd zastrzyk gotówki może być olbrzymi z drugiej strony kładąc kompletnie zainteresowanie ludności miejscowej danym czempionatem. Jeśli Katar dostanie te MŚ jestem pewny, że hale będą puste. Na MŚ w ręczną będzie podobnie. Z jednej strony chce się sprzedać produkt tam gdzie nie mają o nim pojęcia i liczyć na cud frekwencji. Trochę to naiwne.
Kłamca.
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drag1376 »

http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en

Rozmowy na temat MŚ w Rosji 2022.

Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy Katar zorganizuje MŚ w siatkówce w 2018 roku.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hugo »

Ociągają się z wyborem, więc nie są przekonani co do Kataru. Pewnie czekają na MŚ 2015 w ręcznej.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: luck191 »

Pewnie tak,ale jeśli ktoś może zastąpić Katar w 2018 roku,to tylko Japończycy,którzy są w stanie zapewnić odpowiedni poziom i wpłacą fajną sumkę do FIVB
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Abdullo »

Impreza za 3 lata. Patrząc na to co się dzieje w piłce ręcznej pewnie Katar przygotuje równie silną kadrę na te MŚ. Wydaje mi się iż będzie oparta na graczach z Kuby. Kto wie może będą głównym kandydatem do złota. Może będą to Simon, Leon. Do tego jakiś trener z klasą i jeszcze kilku ciekawych graczy. Może Grozer i Travica się skuszą.
7 cyfrowym czekom rzadko się odmawia. A takie były podobno przy piłce ręcznej. Nawet jak w grę wchodzi karencja to jest jeszcze czas aby iść na zakupy.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: marakuja »

Abdullo pisze:Impreza za 3 lata. Patrząc na to co się dzieje w piłce ręcznej pewnie Katar przygotuje równie silną kadrę na te MŚ. Wydaje mi się iż będzie oparta na graczach z Kuby. Kto wie może będą głównym kandydatem do złota. Może będą to Simon, Leon. Do tego jakiś trener z klasą i jeszcze kilku ciekawych graczy. Może Grozer i Travica się skuszą.
7 cyfrowym czekom rzadko się odmawia. A takie były podobno przy piłce ręcznej. Nawet jak w grę wchodzi karencja to jest jeszcze czas aby iść na zakupy.
Do Kubańczyków się zgadzam, ale Grozer ?? Jak pokazał mundial w Polsce ,Niemcy będą mogli za 3 lata powalczyć również o coś więcej niż 2 runda, więc myślę, że opcja z Katarem nie wchodzi w drogę :) Co do nazwisk jeśli tak można spekulować to może Kazyijski ?? Tym bardziej, że on zna już katarskie klimaty :)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”