Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: maciek0812 »

Mielewski Show czas zacząć. :D
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Hirako »

astronauta pisze:Zatorski nijaki, mało przyjmuje, broni tyle co zwykle. Jego gry bronią inni.
To co miał przyjąć przyjął dobrze, pare piłek wybronił, a to że niewiele przyjmował to rzeczywiście jego wina :]
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

Niespodzianki nie było, bo być nie mogło.
:D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: weary_skier »

Trzeba powiedzieć, że Kolaković trochę zakopał się w tym hierachicznym podejściem do obsady przyjęcia. Sezon w większości dwoma Kovaceviciami albo totalną mieszanką. Najważniejsza impreza a on i tak wychodzi starym duetem. Piszę o tym, bo cała gra Serbów została położona przez ich przyjęcie.

No, ale też trzeba powiedzieć, że jedynym spoiwem dobrej gry Serbów w tej formacji może być Nikić, który ostatni raz w formie był chyba w ME'11.

A i jestem przekonany, że na Argentynę Kolakovic wyjdzie tak samo, ale z nimi chyba nie przerżną. Przynajmniej nie tak ostro.

Jeszcze jedno. Nie wydaje wam się, że od momentu wejścia do autobusu Drzyzga był mocno sfochowany? Zaczyna mnie irytować ten zmiennik Tichacka.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Stenol_92
Posty: 183
Rejestracja: 29 sie 2014, o 18:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Stenol_92 »

Brawo Polacy :) Rewelacyjne otwarcie Mistrzostw! Życzę podobnych wyników w kolejnych meczach :)
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bytrek »

Serbowie, wgrają w tej grupie resztę meczy do zera. myśmy porostu byli zaporą nie do przejścia
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
rocky
Posty: 1184
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: rocky »

Nie wiem jak to wygląda w statystykach ale Wlazły wizualnie grał słabo- często blokowany, na wysokiej piłce nic nie potrafił zrobić, jak już atakował to często zahaczał blok.
Mika albo faktycznie wyssał talent Antigi albo ratuje go szczęści i wzrost bo duża część ataków gdzieś między rękoma blokujących.

Ale to dopiero pierwszy mecz, trzeba się cieszyć co z tego jest. Teraz tylko żeby nie było wpadki z Kangurami.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lynn »

Nie wiem jak to wygląda w statystykach ale Wlazły wizualnie grał słabo- często blokowany, na wysokiej piłce nic nie potrafił zrobić, jak już atakował to często zahaczał blok.
Wlazły w ataku 10/23
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Guilder »

Świetnie się oglądało tak grających Polaków. Jedyne co, to Wlazły miał fatalną skuteczność na wysokiej piłce, ale tego się spodziewaliśmy. Reszta bardzo fajnie. Nasi lewoskrzydłowi zaskoczyli mnie nieco mocą swoich ataków, ale oczywiście pozytywnie. Do tego środkowi jakoś mnie mniej niż zwykle denerwowali. Generalnie bardzo pozytywnie, i oby dalej tak szło.

Ktoś mi wyjaśni, co się stało z Petricem, że nawet na chwilę na boisku się nie pojawił? Nie wierzę, że mógł być tak zwyczajnie pominięty przez trenera.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: niepoinformowany »

Guilder pisze:
Ktoś mi wyjaśni, co się stało z Petricem, że nawet na chwilę na boisku się nie pojawił? Nie wierzę, że mógł być tak zwyczajnie pominięty przez trenera.
Pewnie nic. Jak compact był pewny jakim duetem wyjdą na nas, tak ja gdy zobaczyłem tą parę to od razu ulżyło ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lynn »

strona mistrzostw na FIVB działa fatalnie, jest nieczytelna, brak relacji live (ja przynajmniej nie znalazłem), brak dokładnych 14-stek na MŚ
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

Guma - mistrzostwo świata. Kilka błędów popełnił, ale to co dzisiaj robił z Serbami na siatce... Tylko przyklasnąć!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: tomasol »

Świetnie zagrała cała drużyna, ale gwiazdą wieczoru był dzisiaj Winiarski. Zupełnie jak za swoich najlepszych lat, kiedy był znakomitym, wszechstronnym przyjmującym. Drugim w kolejności bohaterem był Zagumny, który także zagrał jak za dawnych lat. Z polotem, szybko i do tego dokładnie. Myślę, że dopełnił dzieła zniszczenia, bo Serbowie obok fatalnego przyjęcia, zupełnie nie istnieli w bloku a i piłek wybronili jak na lekarstwo.
Środkowi i libero zrobili swoje. Nowakowski i Kłos skończyli niemal wszystko co dostali, dobrze blokowali i dołożyli zagrywkę. Zatorski może mniej widoczny, ale nie popełnił rażących czy też kilku z rzędu błędów. Mika na siatce jak to on, nierówny, ale bardzo dobrze spisał się w defensywie no i kilka ataków bardzo efektownych w niełatwych sytuacjach.
Na koniec Włazły, który w ataku wypadł średnio, ale także nadrabiał w innych elementach.
Podsumowując zespół pokazał to co chcieli trenerzy - dobre przyjęcie, pozwalające na urozmaiconą grę, dobrą obronę i mało błędów. Do tego dodaliśmy jeszcze odrzucającą Serbów od siatki zagrywkę, co przy ich nie najlepszych rozgrywających mocno utrudniło im grę.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Hirako »

Wywiad z Zatorskim możecie sobie ponarzekać że głupio sie uśmiecha, źle stoi, nierytmicznie mruga ;)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

I jeszcze Konar z dosyć niewygodnej piłki super skończył !!!
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Murilo0 »

Kolaković dziwnie prowadzi zespół. Zastanawiam się czym kierował się wystawiając Kovacevicia do pierwszej szóstki.
All work and no play makes Jack a dull boy...
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: astronauta »

Niech sobie mruga jak chce, byle grał dobrze. Jednak wywiady z nim są, tak po prostu, nudne.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: lucass90 »

Wynik na pewno cieszy, ale tak naprawdę niczego się dziś nie dowiedzieliśmy. Serbowie pewnie właśnie zmieniają pampersy.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Hirako »

[Treść edytowana]
Ostatnio zmieniony 30 sie 2014, o 21:44 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktów 8. oraz 23. Regulaminu Forum.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: maciek0812 »

Żeby tylko to łatwe zwycięstwo nie podziałało na nich zbyt rozluźniająco i we wtorek nie było powtórki z Australią z IO.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

Serio kogoś dziwi rotacja Kolakovicia? Wystarczy sobie przypomnieć Londyn i stałą sekwencję w czterech pierwszych meczach - słaby Starović zmieniany przez świetnie grającego Atanasijevicia...

Tak jak pisałem, Serbowie idealnie pasują Polakom - teoretycznie dwie zbliżone drużyny o o podobnym potencjale - ale tak naprawdę Serbia w żaden sposób nie jest wykorzystać największych mankamentów Polski, zaś my spokojnie możemy ich punktować tam, gdzie są słabsi. Spotkania z Francją, Włochami, USA, a może i Argentyną, jeśli Conte jest w formie (byłaby niezła łupanka na ~60% w ataku), będą znacznie trudniejsze, przy czym Atanasijević jakieś punkty wyżej wymienionym ekipom na pewno odbierze. To głównie czyni tę wygraną tak sympatyczną.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: kibic_siatki »

Świetny mecz na tych mistrzostwach naszej drużyny. Pomysł ze stadionem narodowym w meczu z Serbami bardzo dobry: oni wystawili młody skład a my stary (w połowie). Trener Antiga wykazał, jaka jest różnica między dobrym przyjęciem a słabym: przeciwnicy, których dużym atutem był atakujący i środkowi nie mieli szansy się wykazać skutecznością. Przy słabym przyjęciu i na siłę granym środkiem efektem były bloki na tych dobrych zawodnikach. Atanasijević więcej się kłócił, niż usiłował ciągnąć grę swojej drużynie. Więcej kłopotów z wykonaniem zagrywki mieli nasi przeciwnicy- jak się trochę ogarnęli w 3 secie to było już za późno. Po raz pierwszy od długiego czasu drużyna pokazała swój styl. najlepiej w meczu wypadli: Mika, Zagumny i Winiarski. Mika trzymał przyjęcie i atak, Zagumny rozgrywał z piłek wrzuconych w siatkę, a Winiarski radził sobie w każdym elemencie. Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Niesamowita atmosfera. Co tam się działo na trybunach pomijając jakaś hotke co za mną Siedziała i gadala ciągle jaki Pit przystojny.... To było zajebiście
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: luk_m5 »

Siedziałem jakieś 15 metrów od Bartmana. Wyglądał na smutnego i nie widziałem żeby choć raz bił brawo.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Tez widziałem Zibiego. Wgl byłem zaskoczony że się pojawił i wyglądał jak by miał w dupie mecz i po jednym ataku Wlazlego gdy został zablokowany to pod nosem pojawił się taki uśmieszek :D
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

Joker pisze:Tez widziałem Zibiego. Wgl byłem zaskoczony że się pojawił i wyglądał jak by miał w dupie mecz i po jednym ataku Wlazlego gdy został zablokowany to pod nosem pojawił się taki uśmieszek :D
Jak to mówią: ten typ tak ma.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PH3N-x »

A mieli z Kurkiem i Żygadłą oglądać razem :D
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: sb.slav »

Joker pisze:Tez widziałem Zibiego. Wgl byłem zaskoczony że się pojawił i wyglądał jak by miał w dupie mecz i po jednym ataku Wlazlego gdy został zablokowany to pod nosem pojawił się taki uśmieszek :D
No bo tak szczerze, to Mariusz d&y nie urywa, zagrywka też taka sobie. Tylko mi nie przypominajcie, jaki w nim tkwi potencjał :D
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: lucass90 »

luk_m5 pisze:Siedziałem jakieś 15 metrów od Bartmana. Wyglądał na smutnego i nie widziałem żeby choć raz bił brawo.
Joker pisze:Tez widziałem Zibiego. Wgl byłem zaskoczony że się pojawił i wyglądał jak by miał w dupie mecz i po jednym ataku Wlazlego gdy został zablokowany to pod nosem pojawił się taki uśmieszek :D
A jak wyczytywano nazwisko Antigi, to dłubał w nosie, czy może nerwowo drgała mu powieka? A może zaciskał piąsteczki w kieszeniach? Do ubikacji też za nim poszliście?
AZS CZĘSTOCHOWA!
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: compact »

A nie był przypadkiem ubrany na zielono? Bo rok temu na ME poginał po hali i strefie kibica robiąc za żywa reklamę marki Okocim. Czy jest powołanie, czy go nie ma, to trzeba umów dotrzymywac. Ale nie wiem nawet czy dalej ma z nimi deal.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”