Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lineczka »

Wynik cieszy. Bardzo dobry mecz naszego zespołu. Zagraliśmy drużynowo, presja "nie zjadła" zawodników, przyjemnie się ich oglądało. Jednak nie ma co popadać w huraoptymizm. Serbowie nie postawili wysokiej poprzeczki, zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań. W żadnym z setów nie wyszli z dwudziestu punktów, to o czymś świadczy. Nie ma co popadać w skrajności. To dopiero mały kroczek do celu. Cieszmy się, ale nie wieszajmy naszym medali na szyjach.

Stadion prezentował się świetnie. Podczas odśpiewanego przez kibiców Małego Rycerza miałam ciary. Świetne otwarcie, zarówno pod względem sportowym jak i całej otoczki (poza małymi wyjątkami).


Obejrzałam studio pomeczowe. Pan Ireneusz i Kadziu mieli świetne stylówy. :]
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: nerwus »

Po powrocie ze stadionu dodam ze
1- nasi grali rewelacyjnie w obronie
2- męczyli Serbów mocno flotami
3- organizacja meczu wg mnie rewelacyjna ( Policja, stewarci itd)

Piękny wieczór
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bono »

Mnie cieszy najbardziej - ciągle krytykowany Guma który wchodzi w pierwsze 6 i pokazuje jak się rozrgrywa piłkę w tak ważnych meczach(oczywiście nie bez błędów).
nie ma już nic... :<
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Abdullo »

Cieszy wygrana i 3 pkt z najsilniejszym rywalem. Dobrze się to ułożyło. Dobra decyzja co do wyboru przeciwnika na ten mecz. Niestety warunki były dziwne i jeszcze nic o formie Polski nie można powiedzieć. Zobaczymy jak będą grać w hali. Dzisiejszy skład jest od silnych przeciwników. Myślę iz na tych słabszych pogra sobie Fabian. guma będzie oszczedzany. Podobnie chyba jak i Wlazły.
Gratuluję zwycięstwa dla zespołu i kibiców. Przynajmniej humory wszyscy mamy dobre.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Pele »

Wieszczyłem porażkę z Serbią i się nie sprawdziło. Piszę dopiero teraz bo dłuuugo posypywałem głowę popiołem !!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pk+ »

Pele pisze:Wieszczyłem porażkę z Serbią i się nie sprawdziło. Piszę dopiero teraz bo dłuuugo posypywałem głowę popiołem !!
Miejmy nadzieję że wszyscy pesymiści będziemy posypywać głowę popiołem ;) Ale na razie trzeba poczekać na przeciwnika który nie ma surowego libero i bardziej ogarniętych przyjmujących ;)

Dobry mecz na otwarcie, bo przeciwnik z wysokiej półki a wynik jak z kelnerami, jak Igła mówił - miała być petarda i była, mentalnie dobry prognostyk na następne spotkania.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lineczka »

Jako fanka statystyk muszę to napisać. Sposób przedstawienia cyferek z meczu na stronie fivb to jakaś kpina.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pewniak »

No taki początek Mistrzostw to ja rozumiem. Wszelkie zarzuty wobec Antigi (sprawa Bartmana, Żygadły, Kurka) nie istnieją. Koncepcja postawienia na przyjęcie na razie triumfuje. Oby tak dalej. Kolejne trzy mecze powinny tylko podsycać nadzieję na medal. Weryfikacja nastąpi dopiero w kolejnym tygodniu.
Do boju!
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pk+ »

pewniak pisze:No taki początek Mistrzostw to ja rozumiem. Wszelkie zarzuty wobec Antigi (sprawa Bartmana, Żygadły, Kurka) nie istnieją. Koncepcja postawienia na przyjęcie na razie triumfuje.
Na razie - to kluczowe słowo. Jako krytyk Antigi i jego wyborów cieszę się że na razie nie miałem racji i mam nadzieję że tak będzie do końca turnieju.

Przeciwnicy są różni, nawet tych potencjalnie słabszych od Serbów prawdopodobnie nie ustawimy sobie w roli chłopców do bicia jak to miało miejsce wczoraj. kibice mogą się cieszyć (bo jest z czego) ale sztab, zawodnicy - pełna koncentracja.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: weary_skier »

Lineczka pisze:Jako fanka statystyk muszę to napisać. Sposób przedstawienia cyferek z meczu na stronie fivb to jakaś kpina.
Ważne to zdrowy dystans do siebie ;)
I czy my się teraz na forum będziemy przerzucać?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lineczka »

pewniak pisze:No taki początek Mistrzostw to ja rozumiem. Wszelkie zarzuty wobec Antigi (sprawa Bartmana, Żygadły, Kurka) nie istnieją. Koncepcja postawienia na przyjęcie na razie triumfuje. Oby tak dalej. Kolejne trzy mecze powinny tylko podsycać nadzieję na medal. Weryfikacja nastąpi dopiero w kolejnym tygodniu.
Do boju!
:< Po jednym meczu? Serio? Tak jak po jednym meczu w fazie grupowej trenera nie powinno się zwalniać, tak też nie ma co wpadać w skrajności i hurraoptymizm.
nowy_16
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2014, o 09:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: nowy_16 »

Wie ktoś gdzie można zobaczyć szczegółowe statystyki tego meczu? bo na poland2014.fivb to takie bardzo ubogie
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pewniak »

Lineczka pisze:
pewniak pisze:No taki początek Mistrzostw to ja rozumiem. Wszelkie zarzuty wobec Antigi (sprawa Bartmana, Żygadły, Kurka) nie istnieją. Koncepcja postawienia na przyjęcie na razie triumfuje. Oby tak dalej. Kolejne trzy mecze powinny tylko podsycać nadzieję na medal. Weryfikacja nastąpi dopiero w kolejnym tygodniu.
Do boju!
:< Po jednym meczu? Serio? Tak jak po jednym meczu w fazie grupowej trenera nie powinno się zwalniać, tak też nie ma co wpadać w skrajności i hurraoptymizm.
A istnieją? Odważy się ktoś podnieść temat Kurka po takim meczu? Nie. Tak jest tu i teraz. Ale wystarczy jedna stopa i pierwsze zdanie będzie brzmiało: "a gdyby był Bartek..."
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: wowo »

hehe ale gdyby przegrali to byście mieli używanie, co ? :)

Zgadzam się, że nie ma co popadać w hurraoptymizm. Sportowo Serbowie są od nas o klasę lepsi i myślę, że jednak to atmosfera zrobiła swoje. Nie można niby przeceniać tego elementu ale mimo wszystko 60+ tysięcy robi różnicę na meczu siatkówki. Zniszczyliśmy Atana i spółkę aż miło było patrzeć.

Co do zwolnień trenera: Polacy nigdy już się nie nauczą, że trenerowi trzeba zaufać. Dlatego osiągamy mizerne wyniki jak na swój potencjał w każdej dyscyplinie (poza kilkoma wyjątkami). Przykład Łukasza Kruczka pokazuje, że trzeba czasem czasu i dla trenera i dla zawodników. My chcemy zwalniać każdego bo u nas każdy wie lepiej i zna się lepiej na wszystkim. Wole trenera, który ma cele długofalowe (np. Olimpiada) niż takiego który przychodzi na jeden turniej i ma zrobić wynik ponad stan.

A tak z innej beczki to oglądając wczorajszy mecz naszła mnie taka smutna myśl, że naprawdę Zagumny, Wlazły i Winiarski są najlepsi na swoich pozycjach i to wyprzedzając innych o klasę a cała trójka jest cieniem dawnych zawodników. Niby nie ma w tym nic złego, że dziadki dają radą ale coś jest ewidentnie nie tak z naszym kształceniem bo może być 5-6 lat posuchy ale to co jest u nas to dramat. Jest Kurek, którego styl gry mi nie odpowiada (wnosi więcej złego niż dobrego) ale jest świetny, doszedł niby Kubiak czy Mika. Przyjęcie jakieś tam jest, zwłaszcza, że zaraz powinni dojść Śliwka, Szalpuk, Wachnik, Szymura (?), natomiast atak czy rozegranie jest fatalne. Środek to samo. Doroszyński jedyną nadzieją na rozegranie ale ile czasu minie zanim on zacznie grać w Pluslidze a co dopiero w kadrze. Nie wiem czy winna jest Spała czy kluby ale niepojęte jest dla mnie, że mizerny Wlazły jest naszym najlepszym atakującym a leniuch i dziad już Zagumny rozgrywającym.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: timshel »

Obrazek

Obrazek
Learn to love the process.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Defit »

nowy_16 pisze:Wie ktoś gdzie można zobaczyć szczegółowe statystyki tego meczu? bo na poland2014.fivb to takie bardzo ubogie
Oskar Kaczmarczyk udostępnił na Twitterze.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: krzysiu »

Nasze mecze prawdy będą w momencie ,gdy drużyny przeciwne będą dobrze grały na zagrywce w dłuższym wymiarze. Bo wszyscy wiemy,że mogą być ogromne problemy przy atakach na 2 bloku i 3 bloku a z USA ,Iranem czy Włochami mogą takie być i wtedy wyjdzie czy jesteśmy w stanie walczyć o medale ;) Ale zgadzam się,że mecz przyjemny do oglądania .
Sam mówiłem na początku sezonu,że Winiar gra katastrofalnie i tak było ; nie wiem jak on to zrobił przez te 2,3 miesiące ,ale naprawdę forma podobna do tej jak w Trento - spokojnie atakuje po ostrym skosie, dobrze na przyjęciu. :) Tu posypuję głowę popiołem :P
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: figol »

pewniak pisze:gdyby był Bartek...
To Serby nie wyszłyby na dwucyfrowy wynik. Po pierwszym spotkaniu nie ma co się podniecać szczególnie że przeciwnik przegrał to spotkanie w szatni a nie na boisku.
poznasz głupiego po czynach jego
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bytrek »

Teraz Iran wygrywa z Włochami
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Basil »

To było wielkie otwarcie! Oczywiście można dyskutować o gustach, treści i realizacji oprawy - tutaj każdy ma swoje zdanie ale na pewno każdy przyzna, że pod względem ogromu przedsięwzięcia i realizacji zostawiliśmy siatkarską konkurencję daleko w tyle. Po tym co widziałem wczoraj muszę powiedzieć, że pamiętny mecz naszych siatkarzy na korcie tenisowym w Rzymie podczas ostatniej LŚ wypadł blado.

Z samego spotkania nie ma co wyciągać wniosków - myślę, że Stadion Narodowy miał duży wpływ na to, że spotkanie generalnie nie należało do tych z gatunku wysokich lotów ale cóż, poradziliśmy sobie tutaj znacznie lepiej od Serbów i tylko to się liczy a prawdziwy sprawdzian formy zacznie się od wtorku.

Dwa słowa - Winiarski i Zagumny. Brawo.
[edit]
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

No i Iran pięknie sobie pyka ;)
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lynn »

"uno due tree jeszcze raz wszyscy zróbmy próbe"
masakra :]
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: azsiak88 »

Wanio z Mazurem przyszli sobie na kawę i wrzucili ich na transmisję? Przecież ich się słuchać nie da :x
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: figol »

rzeź w pierwszym secie, ale chyba teraz makarony ruszą bo jak nie to dostaną łatwo 0-3
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: leeon »

No debata o całuśnych chłopakach to tylko przy Wanio. Co do meczu wrócił Tragica.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Koso »

Na ten moment Włosi nic nie grają a Travica gorzej niż Neroj, bez obrazy xd
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Milten »

Zdobywanie medali przez ekipe ktora ma na przyjeciu Kovara i Parodiego musi sie skonczyc. Forza Iran
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

Na razie Iran lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: SerCos »

Co musi zrobić Kovar, aby Berutto dokonał zmiany?
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: iron »

Po gładkiej porażce w pierwszym secie, Włosi lekko poprawili grę. Zobaczymy co dalej.


BŁAGAM niech ktoś zabierze WANIO sprzed mikrofonu!!!

P.S. Z Pieńkowską się udało to może i Wanio odejdzie.
No sympathy for fools...
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”