Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: orw3ll »

A tu jeszcze wymyślili jakaś 3 grupę, tak więc 2 zwycięstwa na pewno dadzą awans do najlepszej szóstki turnieju.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: ciacho23 »

Jaką my mamy zaliczkę? Żadnej wg mnie, to tylko teoria. Moim zdaniem wszystkie drużyny z grupy D pykną do zera Serbię, Argentynę i Australię i tyle z naszej zaliczki będzie.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: orw3ll »

Australia, która była najgorsza w naszej grupie, "pyknęła" już lidera grupy D, dzięki czemu awansowała do finałów ligi światowej. Nic nie jest przesądzone, bilans 9-0 to najlepsze co mogło nam się przytrafić.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Basil »

Włosi bez Zaytseva
Zajcew raczej zagra - gdyby coś mu się poważnego stało to by pojechał od razu na badania a on obserwował mecz do końca siedząc na hali. Nie liczyłbym na jego absencje (chyba, że macie jakieś nowe informacje na ten temat) natomiast wygrana z Włochami będącymi całkowicie w powijakach w kontekście ewentualnego awansu do kolejnej fazy jest naszym obowiązkiem.
[edit]
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lynn »

wystarczy nam wygrać tylko dwa spotkania za 3 pkt by wejść do czołowej "6"
teraz zobaczymy ile warta jest nasza grupa :D
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Edyta »

Być może kontuzja Zaytseva nie jest bardzo poważna. Kostka została oczywiście unieruchomiona i obłożona lodem, ale po skończonym secie pokuśtykał na niej do szatni, a jakoś tak set później wrócił na halę i dalej się na niej opierał. Może tylko podkręcił.

E: A, sorry, nie zauważyłam, że Basil wyżej pisał już to samo.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: mily66 »

Dzisiaj w Gdańsku cieszę się, że była pełna hala itp. itd. , ale nie zdzierżę chamstwa w wykonaniu niedzielnych kibiców. Gwizdanie w czasie hymnu to już jest przesada. Generalnie ludzie zapominają się często,bo nie pamiętają jak rok temu przegraliśmy w tej hali z Bułgarami i zamiast im zrobić jakiś anty doping to gwiżdżą na Rosjan ,bo tak wiadomości im mózgi wyprały... ehh
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 283
Rejestracja: 12 mar 2010, o 21:02
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Aimar »

Z jakiej racji mieliby robic antydoping Bułgarom? Bo przegralismy w sportowej rywalizacji? To chyba normalne. Rosja nas wyrzucila z IO, wiec chyba napsula wiecej krwi jak Bulgaria. Nie chwale gwizdania na hymn, ale juz bez przesady. Reprezentuja kraj wrogi naszemu, wiec glosy oburzenia na to ze nie sa w Polsce oklaskiwani sa niezrozumiale. Juz to widze jak w Moskwie naszych dopinguja, wystarczy sobie przypomniec IO80 i relacje stadionu z Kozakiewiczem.

Co do tego ze na druzynach z naszej grupy beda robione pewne 3 punkty musze sie mocno nie zgodzic. Serbia moze wygrac za 3 z kazdym i ja typuje ja do wyjscia z gr oprocz Polski i Francji. Argentyna chociazslabsza niz w ostatnich sezonach moze cos urwac Iranowi czy Wlochom. Tych ostatnich bez Zajcewa to moze pojechac nawet Australia jak Edgar bd miec dzien konia. Takze trzeba grac swoje, wygrywac ile sie da, ale negacja doskonalej pozycji wyjsciowej jest nie na miejscu.
Hala Madrid!
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: luk_m5 »

Czy ktoś ma informacje na temat libero Francji? Czy to prawda że ma złamany palec?
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: alimak »

Grebennikov napisał na twitterze, że jego palec nie jest złamany.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Noworoczny »

Podczas hymnu na zawodach sportowych nie powinno się gwizdać. Zwłaszcza, że drużyna i sztab nie muszą podzielać poglądów czy linii państwa. Protest przeciwko działaniu wrogiego państwa można wyrazić poprzez demonstrację pod ambasadą na przykład.
Wyobraźcie sobie, że za pierwszej komuny reprezentujecie PRL i na Was gwiżdżą w trakcie hymnu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: mikser »

Ludzie na Rosjan gwiżdżą już chyba z przyzwyczajenia bo raczej nie wierzę, że każdemu kiedyś jakiś ciężką krzywdę zrobili. Znam wielu Rosjan, ludzie mili i przyjaźni. Da się oddzielić politykę od sportu, a gwizdanie podczas hymnu to wiocha. No ale pewnych cech się nie wypleni...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: grzegorzg »

Widzę, ze wkraczamy w świat polityki...
mikser pisze:Ludzie na Rosjan gwiżdżą już chyba z przyzwyczajenia bo raczej nie wierzę, że każdemu kiedyś jakiś ciężką krzywdę zrobili. Znam wielu Rosjan, ludzie mili i przyjaźni. Da się oddzielić politykę od sportu, a gwizdanie podczas hymnu to wiocha. No ale pewnych cech się nie wypleni...
Może i gwizdy to wiocha, ale do braw, to nie wiem czy bym się zmusił...
Co do reprezentowania jakiegoś kraju - jak się nie jest oportunistą, to warto rozdzielić postawę wobec sportowców np z Kuby od Rosji. Wtedy nie napisze sie debilnych porównań o gwizdaniu na sportowców w czasach PRL.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: leeon »

Straszna wiocha. Jakby w Rosji gwizdano na kadrę Polski byłoby to w każdych newsach. Należy oddzielić politykę od sportu. Niestety niektórych to przerasta.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2014, o 07:15 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: grzegorzg »

leeon pisze:Należy oddzielić politykę od sportu.
Oportunistyczxny frazes. Choc dezaprobatę istonie mozna wyrazic w inny sposób niz gwizdy np milczeniem.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: leeon »

Dezaprobatę dla czego? Gry Rosjan w siatkówkę?
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Abdullo »

Teraz wygrać 2 mecze i cel imprezy zostanie zrealizowany. Teraz prawdziwe granie bo opadną z dalszej gry dobre zespoły. Pierwsza faza rozgrzewkowa juz za nami.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: grzegorzg »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2014, o 11:35 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: forum polityczne jest grdzie indziej
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: mily66 »

Aimar pisze:Z jakiej racji mieliby robic antydoping Bułgarom? Bo przegralismy w sportowej rywalizacji? To chyba normalne. Rosja nas wyrzucila z IO, wiec chyba napsula wiecej krwi jak Bulgaria. Nie chwale gwizdania na hymn, ale juz bez przesady. Reprezentuja kraj wrogi naszemu, wiec glosy oburzenia na to ze nie sa w Polsce oklaskiwani sa niezrozumiale. Juz to widze jak w Moskwie naszych dopinguja, wystarczy sobie przypomniec IO80 i relacje stadionu z Kozakiewiczem.

Co do tego ze na druzynach z naszej grupy beda robione pewne 3 punkty musze sie mocno nie zgodzic. Serbia moze wygrac za 3 z kazdym i ja typuje ja do wyjscia z gr oprocz Polski i Francji. Argentyna chociazslabsza niz w ostatnich sezonach moze cos urwac Iranowi czy Wlochom. Tych ostatnich bez Zajcewa to moze pojechac nawet Australia jak Edgar bd miec dzien konia. Takze trzeba grac swoje, wygrywac ile sie da, ale negacja doskonalej pozycji wyjsciowej jest nie na miejscu.
A Bułgaria nie przyczyniła się do wyrzucenia nas z IO? Z resztą chyba każdy pamięta jakie przyjęcie nam zgotowali ich kibice podczas LŚ.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
ZTG
Posty: 37
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 11:16
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: ZTG »

leeon pisze:Dezaprobatę dla czego? Gry Rosjan w siatkówkę?
Zgadzam się w całej rozciągłości. I również uważam, że należy oddzielić politykę od sportu. Zresztą, mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z wyjazdów do Czech, gdzie niemal na każdym kroku spotykałam się z wielkimi uprzedzeniami ("Bo w 68 wy Polacy..."), więc łatwo mi sobie wyobrazić, co taki Bogu ducha winny Apalikov czy inny Grankin czuje, gdy gwiżdżą podczas hymnu. Naprawdę, nie tak trudno postawić się na miejscu tych chłopców. Zresztą ktoś wcześniej dobrze napisał (Noworoczny?), że drużyna nie musi podzielać poglądów państwa.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: fwasilcz »

ZTG pisze: Zgadzam się w całej rozciągłości. I również uważam, że należy oddzielić politykę od sportu. Zresztą, mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z wyjazdów do Czech, gdzie niemal na każdym kroku spotykałam się z wielkimi uprzedzeniami ("Bo w 68 wy Polacy..."), więc łatwo mi sobie wyobrazić, co taki Bogu ducha winny Apalikov czy inny Grankin czuje, gdy gwiżdżą podczas hymnu. Naprawdę, nie tak trudno postawić się na miejscu tych chłopców. Zresztą ktoś wcześniej dobrze napisał (Noworoczny?), że drużyna nie musi podzielać poglądów państwa.
Wiem, że to w sumie nie miejsce na takie dyskusje, ale np. taki Chtiej pozował na jakiś propagandowych zdjęciach popierających aneksję Krymu. Bezpiecznie można założyć, że większość rosyjskich reprezentantów, jak większość Rosjan jest pod wpływem zmanipulowanych mediów i uważa, że Ukraińcy zabijają noworodki w Donbasie. Ja myślę, że jeśli choć jeden z nich się zastanowi, dlaczego gwiżdżą i choć kilku kibiców przed telewizorami będzie miało jakieś przemyślenie na ten temat, to gwizdać warto.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lineczka »

Akurat Argentyna nam od lat "leży", więc zwycięstwo naszej reprezentacji nie jest zaskoczeniem. Wysoka skuteczność naszych skrzydłowych w ataku, ale też spora ilość błędów w tym elemencie. Gra Wlazłego "na żywo" wygląda gorzej niż w statystykach. Coś zgrzyta na linii Mariusz - Zagumny (chodzi mi o sam aspekt sportowy). Cieszy świetna zagrywka Wlazłego, dzisiaj posłał 4 asy. Mariusz i Winiarski byli w tym spotkaniu naszymi liderami i zdobyli po 16 punktów. Nowakowski skończył wszystkie posłane do niego piłki - 100% skuteczność! Podoba mi się rozkład ataku i gra Zagumnego wszystkimi strefami. Krótkie z Nowakowskim miodzio, na plus również ataki z pipe'a. To był całkiem niezły mecz w wykonaniu naszego zespołu. Za koncentrację i grę należy się mały plusik.

Argentyna zanotowała regres. Poza Conte nie mają skrzydłowego na odpowiednim poziomie. Facundo, Sole i świetni rozgrywający to za mało by walczyć o medale. Do tego marny potencjał na zagrywce. Może Velasco poskłada części tej układanki i jakimś cudem zrobi z nich klasową drużynę? Chciałabym dla dobra siatkówki oglądać grę Argentyny taką jak np. w 2011 roku.
Akurat dzisiaj Gonzalez zagrał lepiej od Conte. Zanotował 59% skuteczność w ataku i zdobył 10 punktów. Najlepszy po stronie Argentyny był Sole. Zapisał na swoim koncie 11 punktów, w tym 5 bloków! Myślę, że podopieczni Velasco nie odegrają na tych MŚ większej roli i w drugiej rundzie odpadną.
Matius

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Matius »

Może i coś nie działa pomiędzy Zagumnym i Wlazłym ale i tak większość piłek jakie dostał były na tyle dobre, że powinien je skończyć bez żadnego ale. Atanasijevic, Zaystev czy każdy inny atakujący z topowych drużyn z gorszych piłek potrafi obić blok czy nawet zaatakować na czysto omijając blok. Wlazły tego nie potrafi i tylko liczy na swoje warunki fizyczne, gra na zasadzie byle szybko, byle dobrze wyskoczyć i uderzyć na siłę przed siebie, jak zła piłka to kiwka na blok. Dobrze, że chociaż robi różnicę zagrywką.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: madlark »

leeon pisze:Straszna wiocha. Jakby w Rosji gwizdano na kadrę Polski byłoby to w każdych newsach. Należy oddzielić politykę od sportu. Niestety niektórych to przerasta.
Rozdzielono gwizdy na hymnie(polityka), w czasie gry(sport) już tego nie było.
Putin powiedziałby: przecież nie ma dowodów, że to Polacy oficjalnie gwizdali.
Pewnie byli na urlopie :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Ktoś wie co z Ivanem?
Alferek
Posty: 96
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:01
Płeć: M
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Bielsko/Oświęcim

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Alferek »

Takiego mema stworzyłem :).
Tak dla rozluźnienia po I rundzie MS.
Załączniki
gibraltar2.jpg
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Noworoczny »

@ Grzegorzg, siatkarze rosyjscy z pewnością nie mają tyle niewinnej krwi na rękach, co zbrodniarz Gorbaczow.

Podczas hymnu nie powinno się ani gwizdać ani klaskać. Podczas hymnu powinno się stać (jeśli w pomieszczeniu znajduje się co najmniej pięć osób). To powszechnie obowiązująca zasada.

Niewykluczone, że część siatkarzy popiera Putina, ale nie ma pewności. Traktujmy ich jako sportowców tam, gdzie występują, jako sportowcy. Na inne traktowanie zasługuje zdrajca (ruski "volksdeutch") Chtiej.

Kiedyś gdzieś tam w dalekim świecie zobaczyliśmy trzech gości ubranych w damskie koszule nocne z białymi czapeczkami na głowach. Podeszliśmy z ciekawości spytać, z jakiego kraju są. Dwóch powiedziało: z Indii, a trzeci: z Pakistanu. Jak to? Przecież Indie i Pakistan to śmiertelni wrogowie, a wy tak sobie tu stoicie razem? Tak, państwa są wrogami, ale my jesteśmy bliskimi przyjaciółmi.

W tej sprawie mam poglądy podobne do Józefa Mackiewicza, który w rubryce narodowość napisał niegdyś "antykomunista". Paszport się dla mnie nie liczy. Poglądy tak.

Nie będę nigdy gwizdał podczas hymnu żadnego państwa.

[Edith Piaf] Dodam, że traktuję bicie brawa podczas hymnu za wiochę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pk+ »

Noworoczny pisze:Podczas hymnu na zawodach sportowych nie powinno się gwizdać. Zwłaszcza, że drużyna i sztab nie muszą podzielać poglądów czy linii państwa. Protest przeciwko działaniu wrogiego państwa można wyrazić poprzez demonstrację pod ambasadą na przykład.
Wyobraźcie sobie, że za pierwszej komuny reprezentujecie PRL i na Was gwiżdżą w trakcie hymnu.
Mamy wojnę dwóch państw z którymi graniczymy... z tym że jedno jest agresorem, więc ocena jest jednoznaczna.

Tak się składa, że w sporcie międzynarodowym drużyny reprezentują państwa, nie siebie, nie swoje poglądy polityczne, nie swoje sympatie... być może wszyscy zawodnicy Rosji kochają Ukraińców - mogli więc zrezygnować z grania w reprezentacji kraju który jest agresorem tak jak Ty proponujesz demonstrację pod ambasadą, a nie na hali, tak oni mieli wybór mogli nie grać i nie słyszeć tych gwizdów. Więcej ta postawa kibiców znaczy niż pseudo sankcje UE...

Ludzie są wolni i mogą demonstrować w granicach prawa, jedni gwiżdżą inni nie - ich wybór.

Z pewnością większą "wiochą" niż gwizdanie w czasie hymnu jest zaatakowanie innego państwa i twierdzenie że się tego nie zrobiło.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Noworoczny »

Nie pisałem, że gwizdanie podczas hymnu jest wiochą. Pisałem to o klaskaniu podczas hymnu.
pk+ pisze:Ludzie są wolni i mogą demonstrować w granicach prawa, jedni gwiżdżą inni nie - ich wybór.


Zgoda. Nie napisałem inaczej. Pisałem o zasadach.
pk+ pisze:Więcej ta postawa kibiców znaczy niż pseudo sankcje UE...
W sensie, że gwizdy polskich kibiców podczas hymnu FR skłonią kagiebistę do refleksji?

Poza tym, w Twoim poście jest dużo racji.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ramired
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2009, o 17:17

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: ramired »

pk+ pisze: Z pewnością większą "wiochą" niż gwizdanie w czasie hymnu jest zaatakowanie innego państwa i twierdzenie że się tego nie zrobiło.
Oczywiście, i nikt tego nie neguje. Niemniej w dalszym ciągu mamy do czynienie ze sportowcami reprezentującymi swój kraj, nie politykami, Putinem czy wykonującym rozkazy wojskiem. I może właśnie dlatego warto poprzez godne zachowanie dać im możliwość dokonania oceny, czy wiedza i informacje nabywane w efekcie przekazów medialnych z Rosji nie odbiegają od stanu rzeczywistego. Pomijam już kwestię kultury osobistej, uważając, iż w tym zakresie wszelkie tłumaczenia i wyjaśnienia są zbyteczne.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”