Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: maciek0812 »

Pytanie tylko czy jesteśmy w stanie powtórzyć taką grę jak z Iranem w pierwszych dwóch setach, jeżeli tak to ...... ;)
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Noworoczny »

Pytanie do zorientowanych (blisko związku): czy te różowe kuleczki do losowania to były z jajek Kinder Niespodzianka?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: hubert »

Będzie dobrze. Spirydonow na Twiterze chyba niezbyt zadowolony z losowania:
"Хуйня какая то))))"
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Lucian
Posty: 91
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Lucian »

Dziwne, z terminarza wynika że grupy które zajeły to samo miejsce nie powinny grać w jednej grupie, coś tu nie tak
Awatar użytkownika
Sigurdsson
Posty: 76
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 08:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Sigurdsson »

Polska - Rosja 3:1 i wchodzimy do półfinału, także spokojnie. Rosjanie do tej pory nie przekonywali, a jeśli do zdrowia nie wróci Pawłow a kontuzja Moroza okaże się poważna będą mieli szalone problemy ze zdobywaniem setów. Gramy u siebie, Rosjanie, mam wrażenie, tego nie dźwigną. Rozumiem, że powrót Winiara na mecz ze Sborną jest pewny? Nawet jeśli zajmiemy 3 miejsce w grupie to powiem Wam, że lepiej przegrać po walce z Brazylią i Rosją niż wyjść z drugiego miejsca w tej 'ustawionej' i odpaść w półfinale. Wierzę, że damy radę, o wynik z Rosją jestem spokojny - nasi tego nie odpuszczą, wgryzą się w parkiet i zwyciężą.
Z Brazylią może być trudniej, dużo zależy od powrotu Murilo, jeśli miałby pauzować to jesteśmy w stanie ten pojedynek rozstrzygnąć także na swoją korzyść. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, o 23:08 przez Sigurdsson, łącznie zmieniany 1 raz.
Darowizna na rzecz Stowarzyszenia Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
Bank Millenium S.A.
03 1160 2202 0000 0000 6017 6058 PLN

http://hospicjum.lublin.pl/zaangazuj-sie/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Noworoczny »

hubert pisze: "Хуйня какая то))))"
Xynhr kakar to? Mógłby ktoś przetłumaczyć?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: dziq »

Lucarelli pisze:Idiotyczny zasady i system, jakby nie można było zrobić normalnych ćwierćfinałów po Bożemu...
Dokładnie . Wchodzą po cztery i po bożemu wychodzą pary :
Francja -Kanada
Polska -Niemcy
Rosja -Iran
Brazylia -Usa
Sprawiedliwie ?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: hubert »

Noworoczny pisze:
hubert pisze: "Хуйня какая то))))"
Xynhr kakar to? Mógłby ktoś przetłumaczyć?
Prosto: chu...nia jakaś.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: majka86 »

Noworoczny pisze:
hubert pisze: "Хуйня какая то))))"
Xynhr kakar to? Mógłby ktoś przetłumaczyć?
coś nasze... c**jnia z grzybnią

kompromitacja PZPS
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
krzychszp
Posty: 969
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: krzychszp »

Sigurdsson pisze:Polska - Rosja 3:1 i wchodzimy do półfinału, także spokojnie. Rosjanie do tej pory nie przekonywali, a jeśli do zdrowia nie wróci Pawłow a kontuzja Moroza okaże się poważna będą mieli szalone problemy ze zdobywaniem setów. Gramy u siebie, Rosjanie, mam wrażenie, tego nie dźwigną. Rozumiem, że powrót Winiara na mecz ze Sborną jest pewny? Nawet jeśli zajmiemy 3 miejsce w grupie to powiem Wam, że lepiej przegrać po walce z Brazylią i Rosją niż wyjść z drugiego miejsca w tej 'ustawionej' i odpaść w półfinale. Wierzę, że damy radę, o wynik z Rosją jestem spokojny - nasi tego nie odpuszczą, wgryzą się w parkiet i zwyciężą.
Jak sie prezentuje Muserski na tych MŚ? Jeżeli będzie grał na ataku to oby nie przypomniał sobie finału z Igrzysk w Londynie..
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: bakek »

Dokładnie . Wchodzą po cztery i po bożemu wychodzą pary :
Francja -Kanada
Polska -Niemcy
Rosja -Iran
Brazylia -Usa
Sprawiedliwie ?
W sumie... dokładnie tak powinno być. Bez udziwnień. Co prawda dużo drużyn by awansowało z II fazy, ale rozstawienie miałoby duże znaczenie.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Koso »

krzychszp pisze:
Sigurdsson pisze:Polska - Rosja 3:1 i wchodzimy do półfinału, także spokojnie. Rosjanie do tej pory nie przekonywali, a jeśli do zdrowia nie wróci Pawłow a kontuzja Moroza okaże się poważna będą mieli szalone problemy ze zdobywaniem setów. Gramy u siebie, Rosjanie, mam wrażenie, tego nie dźwigną. Rozumiem, że powrót Winiara na mecz ze Sborną jest pewny? Nawet jeśli zajmiemy 3 miejsce w grupie to powiem Wam, że lepiej przegrać po walce z Brazylią i Rosją niż wyjść z drugiego miejsca w tej 'ustawionej' i odpaść w półfinale. Wierzę, że damy radę, o wynik z Rosją jestem spokojny - nasi tego nie odpuszczą, wgryzą się w parkiet i zwyciężą.
Jak sie prezentuje Muserski na tych MŚ? Jeżeli będzie grał na ataku to oby nie przypomniał sobie finału z Igrzysk w Londynie..
Dziś chwilę grał i przekraczał linie trzeciego metra i strzelał w auty i zaraz wrócili do Ilinykha
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: picaporte »

Lucian pisze:Dziwne, z terminarza wynika że grupy które zajeły to samo miejsce nie powinny grać w jednej grupie, coś tu nie tak
Dokładnie! W terminarzu znajdującego sie na oficjalnej stronie mistrzostw jest np coś takiego:
Grupa G:
F1 - E2/F2
E2/F2 - E3/F3
F1 - E3/F3

I na tej podstawie doznałam ciężkiego szoku jak zobaczyłam 4 kuleczki wrzucone do jednego naczyńka podczas losowania.
Powinni to rozpisać więc tak:
F1 - E2/F2/E3/F3
E3/F3/E2/F2 - E3/F3/E2/F2
F1 - E3/F3/E2/F2
riki tiki tak!
Don_Misterio
Posty: 75
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 07:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Don_Misterio »

hubert pisze:Będzie dobrze. Spirydonow na Twiterze chyba niezbyt zadowolony z losowania:
"Хуйня какая то))))"

a za chwilę napisał: "Обидно в этой ситуации за пшеков...." :]
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Guilder »

Mam prośbę. Z racji tego, że jest już temat dotyczący trzeciej rundy, ograniczcie swoja aktywność w tym wątku do komentowania spotkań, które się odbyły. Losowanie komentujcie tutaj. Nie chcę być zmuszony do zamknięcia tego. Dziękuję z góry.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: hugo »

Nie wiem, czy ktoś to już pisał, ale szlag mnie trafia, gdy Pan Drzyzga mówi (n-raz), że bronienie nogą powinno być zabronione, bo to już "siatkonoga, a nie siatkówka".

...
\
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Murilo0 »

Don_Misterio pisze:

a za chwilę napisał: "Обидно в этой ситуации за пшеков...." :]
tzn?
All work and no play makes Jack a dull boy...
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: majka86 »

Murilo0 pisze:
Don_Misterio pisze:

a za chwilę napisał: "Обидно в этой ситуации за пшеков...." :]
tzn?
"w tej sytuacji żal Polaczków"
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Milten »

[Treść edytowana]
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, o 18:16 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktów 8. i 13. Regulaminu Forum. To, że Spiridonow pokazuje "klasę", nie znaczy, że powinieneś się zniżać do jego poziomu :)
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Joker »

Zobaczymy co będzie mówił jak dostanie kilka strzałów z zagrywki. Orłem w przyjęciu to on nie jest.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Chal »

Nadal jestem w szoku po odpadnięciu Amerykanów. Gdyby wygrali ten tie-break, mieliby złoto, jestem niemal pewny. No ale cóż, pechowe losowanie, słaby początek turnieju i w efekcie jedna wpadka eliminuje ich z gry o medale. Ale to dobrze, bo wygląda na to, że mogą zdominować siatkówkę w stopniu zbliżonym do złotej brazylijskiej generacji, przynajmniej opóźniło się to o rok.

Śmiesznie brzmią te wypowiedzi o meczu o pietruszkę z Francuzami w kontekście tego, co się wydarzyło później.

Jeszcze wracając do losowania grup pierwszej fazy. Śmieszne jest to, że gdyby Belgia, która nie weszła do drugiej fazy, znalazła się w drugiej połówce drabinki, miałaby realne szanse nawet na półfinał.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Ale to dobrze, bo wygląda na to, że mogą zdominować siatkówkę w stopniu zbliżonym do złotej brazylijskiej generacji, przynajmniej opóźniło się to o rok.
To raczej niemożliwe, aczkolwiek jeden przyjmujący do pary z Sanderem i są faworytem nr. 1 w Rio.

Pisanie o wyjątkowo dobrej grze Argentyny po meczu z USA to chyba jednak przesadnie dobra wola. Okej, brawo za to, że chciało im się powalczyć, ale jednak nie ma przypadku, że Sander i Anderson zagrali jakoś na 15-20% gorszej skuteczności niż zwykle, a i tak do samego końca walczyli o zwycięstwo. Od początku wszystko w tym spotkaniu zależało od Amerykanów, ale pech chciał, że wszystkie słabości tej drużyny na jednym turnieju musiały na jaw wyjść w spotkaniu dla nich decydującym. Przegrana seta z 18-13? Gubienie dużych przewag punktowych przerabialiśmy nawet w spotkaniach z Polską i Serbią. Nierówna gra Andersona i Lee? Nic nowego. Problem z trzecim skrzydłowym? Stracone punkty z pierwszej fazy okazały się nie do odrobienia, pomimo 10 oczek w drugiej, a to już wina Sperawa. Wygrana w meczu z Iranem dałaby awans... Amerykanie mają potencjał do grania najwszechstronniejszej siatkówki na świecie i oczywiście już to pokazywali - mają zagrywkę, przyjęcie, blok, technikę, głębię składu, siłę skrzydeł, znakomitych środkowych, obronę, organizację gry... Oni wcale nie zmienili koncepcji budowania zespołu w cyklu olimpijskim, a osiągnęli w jego połowie największy wynik od 20 lat (złoto LŚ), a że od tego czasu dwa razy byli w czwórce na Igrzyskach, to co nieco ten fakt mówi.

http://www.youtube.com/watch?v=uvDzDVCR7-w

Współpraca Bruno z Lucasem to jedna z najpiękniejszych rzeczy jaką widziałem w siatkówce.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: compact »

Kolakovic podał się do dymisji i została ona przyjęta.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: serBalonSwann »

StanLee pisze:
Chal pisze:Ale to dobrze, bo wygląda na to, że mogą zdominować siatkówkę w stopniu zbliżonym do złotej brazylijskiej generacji, przynajmniej opóźniło się to o rok.
To raczej niemożliwe, aczkolwiek jeden przyjmujący do pary z Sanderem i są faworytem nr. 1 w Rio.

Pisanie o wyjątkowo dobrej grze Argentyny po meczu z USA to chyba jednak przesadnie dobra wola. Okej, brawo za to, że chciało im się powalczyć, ale jednak nie ma przypadku, że Sander i Anderson zagrali jakoś na 15-20% gorszej skuteczności niż zwykle, a i tak do samego końca walczyli o zwycięstwo. Od początku wszystko w tym spotkaniu zależało od Amerykanów, ale pech chciał, że wszystkie słabości tej drużyny na jednym turnieju musiały na jaw wyjść w spotkaniu dla nich decydującym. Przegrana seta z 18-13? Gubienie dużych przewag punktowych przerabialiśmy nawet w spotkaniach z Polską i Serbią. Nierówna gra Andersona i Lee? Nic nowego. Problem z trzecim skrzydłowym? Stracone punkty z pierwszej fazy okazały się nie do odrobienia, pomimo 10 oczek w drugiej, a to już wina Sperawa. Wygrana w meczu z Iranem dałaby awans... Amerykanie mają potencjał do grania najwszechstronniejszej siatkówki na świecie i oczywiście już to pokazywali - mają zagrywkę, przyjęcie, blok, technikę, głębię składu, siłę skrzydeł, znakomitych środkowych, obronę, organizację gry... Oni wcale nie zmienili koncepcji budowania zespołu w cyklu olimpijskim, a osiągnęli w jego połowie największy wynik od 20 lat (złoto LŚ), a że od tego czasu dwa razy byli w czwórce na Igrzyskach, to co nieco ten fakt mówi.

http://www.youtube.com/watch?v=uvDzDVCR7-w

Współpraca Bruno z Lucasem to jedna z najpiękniejszych rzeczy jaką widziałem w siatkówce.
Chyba jeden atakujący, bo dwóch świetnych przyjmujących już mają. Anderson co prawda jest świetny na ataku, ale jednak nie wykorzystuje tam w 100% swojego potencjału. Może jeszcze pojawi się kolejny taki Christenson przez te dwa lata
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: akukuk »

Coś dla wspominających o rzekomym festynie w Bydgoszczy podczas meczu Argentyna-USA:
http://www.youtube.com/watch?v=tFaG9yyz ... e=youtu.be
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Edyta »

compact pisze:Kolakovic podał się do dymisji i została ona przyjęta.
A Włosi już spekulują, czy Berruto zastąpi... Bernardi, czy Giani :o
Jedno i drugie strzał w stopę, imho.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Basil »

A jeszcze nie dawno pisałem, że akurat Włosi mają w kim wybierać :D
[edit]
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Edyta »

Ja się trochę dziwię, że nigdy nie sięgnęli po Fefe De Giorgi. On sam już dwa razy miał na to wielką ochotę. Nie wiem jak teraz, ale wydaje mi się o wiele lepszą opcją i od Lorenzo i od bezpłciowego Gianiego.

Tak podsumowując sprawy włoskie, wg mnie Berruto popełnił błąd, odsuwając Savaniego. Myślałam, że to sam Sava definitywnie zrezygnował, ale okazało się, że to była decyzja trenera. Wybrał grupę docelową na Rio, a że Savani nie czuł się na siłach ciągnąć tak długo, musiał zrezygnować już teraz. A widać jak na dłoni, że bardzo by się przydał na szwankującym lewym skrzydle i mógłby być liderem pod nieobecność Zaytseva.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: StanLee »

Edyta pisze:Tak podsumowując sprawy włoskie, wg mnie Berruto popełnił błąd, odsuwając Savaniego.
Napiszesz coś więcej? Bo ja pamiętam, jak Berruto na blogu pisał, że w czasie PWM czytał całej drużynie w szatni list od Savaniego, albo Bira to mówił, no coś w tym stylu.
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - II runda

Post autor: Edyta »

Czytałam dość obszerny wywiad z Savanim, w którym wyjaśniał, że mimo paru kontuzji, które ostatnio dały mu w kość, chciał wystąpić na mś i być może po nich zakończyć występy w reprezentacji. Jednak trener wytłumaczył mu swoją wizję - wybrał docelową grupę na igrzyska i zamierza ją przygotowywać poprzez poszczególne etapy, z których mś są jednym z najważniejszych. Dlatego nie widzi w kadrze zawodnika, który jest w stanie wziąć udział tylko w celu cząstkowym. Sava w tej sytuacji zrezygnował z kadry, choć, jak twierdził, z żalem.
Efekt jest taki, że w kadrze nie ma ani Savy, ani Berruto (chyba?), a Włosi zaliczyli jedną z bardziej spektakularnych klap.
Osobiście żal mi tego co się stało, bo Włochom (wbrew polskim nastrojom :) ) kibicuję od zawsze, a Savani należy do moich ulubionych siatkarzy (poza Rouzierem mam ich całkiem zacne grono, drogi Basilu :) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”